8. Douglas Augusto

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό tzoker » Παρ 30 Οκτ 2020, 15:15

Ο Αγκουστο έχει απίστευτο κοντρόλ με τη μπάλα, που κερδίζει αυτόματα μέτρα προς τα μπροστά αφήνοντας πίσω τον αντίπαλο του.
Αν βελτίωσει κ τα ποσοστά σωστής πασάς και γενικότερα τις επιλογές του μπορεί να κάνει θαύματα.
Θελει χρόνο κ παιχνίδια.
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό astral » Παρ 30 Οκτ 2020, 15:35

Ωραιος και με περισσοτερη αυτοπεποιθηση και αποφασιστικοτητα. Τον θυμαμαι πιο διστακτικο και ατσαλο πριν τον τραυματισμο. Μακαρι να συνεχισει ετσι και να ειναι γερος.
Άβαταρ μέλους
astral
 
Δημοσιεύσεις: 6895
Εγγραφή: Τρί 11 Αύγ 2020, 13:19

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό falconakis » Παρ 30 Οκτ 2020, 16:49

Μπράβο παλικαρε συνέχισε έτσι περσι ηταν η πρώτη χρονιά και σου έκατσε και άσχημος τραυματισμός... Σιδερένιος φέτος και παίξε σαν Βραζιλιάνος που είσαι :)

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
ΠΑΟΚ μαζί σου μέχρι θάνατο!
Άβαταρ μέλους
falconakis
 
Δημοσιεύσεις: 1789
Εγγραφή: Παρ 31 Ιαν 2014, 21:39

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό paoki_ » Κυρ 01 Νοέμ 2020, 21:41

cellophan έγραψε:Πολύ καλό παιχνίδι σήμερα. Υπάρχει σφυγμός. Φίλε paoki, βιάζεσαι αδερφέ. Chill. Ο χρόνος θα δείξει.

* Σχετικό αλλά και γενικά μιλώντας, αυτό με τις παραθέσεις κάθε φορά που ένας παίκτης κάνει ένα καλό ή ένα άσχημο παιχνίδι to -και καλά- prove a point είναι λίγο, πως να το πω κομψά, υπερφίαλο και δεν έχει και πάτο, καθώς η εναλλαγή καλών-κακών παιχνιδιών είναι δεδομένη. Θυμάμαι το 2009, είχα μπει στη διαδικασία να το κάνω με τον Ελ Ζαρ που λάτρευα, αλλά νομίζω κρατήθηκα και έγραψα-έσβησα. Μπορεί και να μη θυμάμαι κιόλας καλά και να είχα ποστάρει κανα τέτοιο νόστιμο. Απολογούμαι αν αυτό είχε συμβεί.

Αργησα λιγο να απαντησω λογω φορτου, αλλα:
Οταν μπαινουμε εδω μεσα και διαβαζουμε σκληρη και μη δικαιολογημενη κριτικη κατα ορισμενων παικτων η προπονητων μας μαυριζει η διαθεση. Ολοι εχουν καθε δικαιωμα να το κανουν αυτο σε ενα δημοσιο φορουμ, δημοκρατικοτατα οπως πρεπει, αφου ειναι η αποψη του καθε ανθρωπου που ποσταρει. Οπως και εγω εχω κραξει τον Λημνιο, τον Πελκα και πολλους αλλους, αλλα με χαρα δεχτηκα να κανω κωλοτουμπα μετα απο καλη εμφανιση τους.
Η αποψη μας εδω μεσα, μιας και ειναι φορουμ, δεν ειναι υπερανω κριτικης. Οταν κανουμε σκληρη κριτικη πρεπει να μπορουμε να την δεχομαστε κιολας. Δεν ειναι προσωπικο για εσενα αλλα με βαση αυτο παιρνω την ευκαιρια να το πω, μιας και βλεπω και σε αλλα θεματα, οπως του Νινουα, αυτοι που βριζανε την διοικηση που τον αγορασε τωρα να γκρινιαζουν που τρωνε λιγο πεσιμο. Πως θα περασουμε καλα και εμεις οι υπολοιποι που δεν γουσταρουμε να κραζουμε την ομαδα, κυριοι? Εμεις να μην κανουμε λιγο μπουλκουμε?
Οπως ειχαν πει και οι αρχαιοι ημων προγονοι, μην κραζεις για να μην κραχθεις!
:pano:
Άβαταρ μέλους
paoki_
 
Δημοσιεύσεις: 928
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2010, 11:08

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 02 Νοέμ 2020, 00:10

Με τον Πάμπλο προπονητή και τον καντουρι δίπλα σου, αν έχεις στο μυαλό σου μέσα στο κεφάλι σου θα μάθεις πολλά πράγματα
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14319
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό tsachou » Πέμ 05 Νοέμ 2020, 22:51

Για αυτόν κάποτε είχα πει στους φίλους μου οτι είναι πολύ λίγος..μια κόπια του ντιεγκο αρίας..
κλασικό βιαστικό ισοπεδωτικό συμπέρασμα ελληνάρα οπαδού..στα δύο φετινά ματς μου άρεσε τόσο πολύ που έχω αρχίσει να συμβιβάζομαι με την ιδέα του διπλού τόλουπ.
Την μεγαλύτερη κωλοτούμπα την έχω κανει με γκάρυ ροντρίγκεζ που είχα προβλέψει οτι θα είναι η χειρότερη μεταγραφή αρνεσεν..μακάρι να ήρθε η ώρα να κάνω μεγαλύτερη.
tsachou
 
Δημοσιεύσεις: 481
Εγγραφή: Σάβ 17 Μάιος 2008, 14:58

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό kostas.doumpis » Πέμ 05 Νοέμ 2020, 22:57

εμενα αυτος μου εκανε φοβερη εντυπωση!και στη γραναδα ,και σημερα!φοβερη ταχυτητα στα πρωτα 10 μετρα με τη μπαλα,και ανοιγμα του γηπεδου!μυριζομαι κατι αναλογο με μισιτς!μακαρι να μη με διαψευσει!
ΟΙ ΜΙΚΡΕΣ ΟΡΔΕΣ ΜΑΣ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΤΗΝ ΟΥΤΟΠΙΑ!
kostas.doumpis
 
Δημοσιεύσεις: 247
Εγγραφή: Παρ 05 Οκτ 2018, 10:19
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό tzelas » Πέμ 05 Νοέμ 2020, 23:31

Αυτόν τον επιβραβεύεις τώρα με αύξηση, αφαίρεση ρήτρας και 1-2 χρόνια επέκταση (λήγει 2023) για να μην τρέχεις του χρόνου να ανανεώνεις από χειρότερη διαπραγματευτική μεριά αφού θα στο παίζει βαρύ πεπόνι αναμένοντας το δικό του καλοκαίρι όπου θα τον χάνεις κοψοχρονιά (όπως δηλ. τώρα τρέχεις με Γιαννούλη, Σφιντέρκσι, Ινγκασον που λήγουν το 22 και το καλοκαίρι μπαίνουν στο τελευταίο χρόνο συμβολαίο όπως μπήκαν φέτος οι Ακπομ, Πέλκας, Λημνιός). Τώρα θα γουστάρει και το κατι τις λίγο παραπάνω ενώ του χρόνου θα ζητάει κάτι τις πολύ παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 05 Νοέμ 2020, 23:35

Μεγάλη διαφορά σε σχέση με πέρυσι. Εξαιρετικός μέχρι τώρα. Θα συμφωνήσω κι εγώ. Σύντομα πρέπει να τύχει επιβράβευσης.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17955
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Πέμ 05 Νοέμ 2020, 23:42

Μπορει να γινει σταθερα μπροστα απο τα στοπερ.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7410
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό cellophan » Πέμ 05 Νοέμ 2020, 23:44

paoki_ έγραψε:
cellophan έγραψε:Πολύ καλό παιχνίδι σήμερα. Υπάρχει σφυγμός. Φίλε paoki, βιάζεσαι αδερφέ. Chill. Ο χρόνος θα δείξει.

* Σχετικό αλλά και γενικά μιλώντας, αυτό με τις παραθέσεις κάθε φορά που ένας παίκτης κάνει ένα καλό ή ένα άσχημο παιχνίδι to -και καλά- prove a point είναι λίγο, πως να το πω κομψά, υπερφίαλο και δεν έχει και πάτο, καθώς η εναλλαγή καλών-κακών παιχνιδιών είναι δεδομένη. Θυμάμαι το 2009, είχα μπει στη διαδικασία να το κάνω με τον Ελ Ζαρ που λάτρευα, αλλά νομίζω κρατήθηκα και έγραψα-έσβησα. Μπορεί και να μη θυμάμαι κιόλας καλά και να είχα ποστάρει κανα τέτοιο νόστιμο. Απολογούμαι αν αυτό είχε συμβεί.

Αργησα λιγο να απαντησω λογω φορτου, αλλα:
Οταν μπαινουμε εδω μεσα και διαβαζουμε σκληρη και μη δικαιολογημενη κριτικη κατα ορισμενων παικτων η προπονητων μας μαυριζει η διαθεση. Ολοι εχουν καθε δικαιωμα να το κανουν αυτο σε ενα δημοσιο φορουμ, δημοκρατικοτατα οπως πρεπει, αφου ειναι η αποψη του καθε ανθρωπου που ποσταρει. Οπως και εγω εχω κραξει τον Λημνιο, τον Πελκα και πολλους αλλους, αλλα με χαρα δεχτηκα να κανω κωλοτουμπα μετα απο καλη εμφανιση τους.
Η αποψη μας εδω μεσα, μιας και ειναι φορουμ, δεν ειναι υπερανω κριτικης. Οταν κανουμε σκληρη κριτικη πρεπει να μπορουμε να την δεχομαστε κιολας. Δεν ειναι προσωπικο για εσενα αλλα με βαση αυτο παιρνω την ευκαιρια να το πω, μιας και βλεπω και σε αλλα θεματα, οπως του Νινουα, αυτοι που βριζανε την διοικηση που τον αγορασε τωρα να γκρινιαζουν που τρωνε λιγο πεσιμο. Πως θα περασουμε καλα και εμεις οι υπολοιποι που δεν γουσταρουμε να κραζουμε την ομαδα, κυριοι? Εμεις να μην κανουμε λιγο μπουλκουμε?
Οπως ειχαν πει και οι αρχαιοι ημων προγονοι, μην κραζεις για να μην κραχθεις!
:pano:


Ναι βρε, δεν υπάρχει πρόβλημα. Εγώ είμαι επαγγελματίας μη κράχτης ως γνωστόν, για αυτό άλλωστε και γνωστός κρυφοβάζελος παλαιότερα καθώς η υπεράσπιση Σαλπιγγίδη και Τζιώλη απέναντι στον ανένδοτο πολλών δεν είναι μια εύκολη δουλειά, αλλά κάποιος πρέπει να την κάνει. Καλός ήταν και σήμερα ο δικός σου πάντως. Not my cup of tea, αλλά μακάρι να συνεχίσει έτσι και καλύτερα.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3106
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό renegade » Παρ 06 Νοέμ 2020, 00:03

Μόλις βελτιώσει κάποιες αδυναμίες του θα είναι χαφ πολύ υψηλού επιπέδου
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14319
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό georgedoulk2008 » Παρ 06 Νοέμ 2020, 00:52

Πάρα πολύ καλός και με καλή ψυχολογία.
Πιο αποφασιστικός φέτος.

Χρειάζεται συνέπεια.
En Mayo estaramos bien
Άβαταρ μέλους
georgedoulk2008
 
Δημοσιεύσεις: 1871
Εγγραφή: Σάβ 01 Φεβ 2014, 14:37
Τοποθεσία: Leytonstone, East London baby!

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Παρ 06 Νοέμ 2020, 01:08

Μπράβο ρε Αύγουστε.
Πάρα πολύ καλός και σήμερα.

Άλλος άνθρωπος (παίκτης) σε σχέση με πέρσι. Πολύ χαίρομαι.

Σαν καινούρια μεταγραφή. Συνέχισε έτσι.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Παρ 06 Νοέμ 2020, 14:23

Πολυ καλος χθες,εκοψε και μια φαση επικινδυνη μεσα στην περιοχη μας.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5499
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 1 επισκέπτης