Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό paok_athens_g4 » Σάβ 24 Οκτ 2020, 21:03

goran 64 έγραψε:Έτσι ακριβώς, ρε παιδιά....
Μην βλέπετε που κάνει τον ψόφιο κοριό....
Απλά σκέφτεται την επόμενη κίνηση ματ....
Εδώ και δέκα μήνες, μόνο αυτήν μελετάει....
Βέβαια, έχει και τρεις (+) απέναντι του και δυσκολεύεται....
Κάντε λίγη ησυχία, λοιπόν, για να τον διευκολύνετε, μέχρι να την ανακαλύψει....

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα :geek: :ugeek:


Ωραία...επειδή ένας έχει γράψει 27.000 παπαριές στο ΠΑΟΚ μανία την είδε κ κριτής των πάντων.....είναι χαιβανι ο Σαββίδης με τα εκατομμύρια κ είναι αυτός το γατονι με τα 27000 ποστ στο ΠΑΟΚ μανία....ούτε για κλάματα δε είστε ορισμένοι...η χαρά του Καραπαπάρα....
...Κ ΣΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΘΑ ΤΟ ΛΕΩ..................
Άβαταρ μέλους
paok_athens_g4
 
Δημοσιεύσεις: 392
Εγγραφή: Δευτ 10 Αύγ 2009, 19:33
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό trouman » Σάβ 24 Οκτ 2020, 22:18

goran 64 έγραψε:Έτσι ακριβώς, ρε παιδιά....
Μην βλέπετε που κάνει τον ψόφιο κοριό....
Απλά σκέφτεται την επόμενη κίνηση ματ....
Εδώ και δέκα μήνες, μόνο αυτήν μελετάει....
Βέβαια, έχει και τρεις (+) απέναντι του και δυσκολεύεται....
Κάντε λίγη ησυχία, λοιπόν, για να τον διευκολύνετε, μέχρι να την ανακαλύψει....




εννοείς ότι έχει συνεργασία με τους άλλους και μοιράζουν κάποια πράματα, πχ στήνουν τίτλους κλπ;

και βασικά γιατί δε λες ευθέως αυτό που θες να πεις; ποιος ο λόγος να μην πεις τι εννοείς στα ίσια; γνωρίζεις κάτι ή απλά υποθέτεις με βάση όσα (δεν) γνωρίζουμε όλοι;
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Σάβ 24 Οκτ 2020, 22:31

Γιατί δείχνει πιο εξυπναδιστικο και "ψαγμενο" να το υποννοησεις....
Γαρνίρουμε με κάνα γνωμικό ή στιχο..
Περιτυλιγουμε με την απαραίτητη ειρωνεία και...
Wow..!! Τι κατάλαβε ρε συ το τσακάλι!! Πως τους ξετρύπωσε έτσι..!! Παράθεση αμέσως και μπράβο και συν και και και από κάτω!!
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4059
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Σάβ 24 Οκτ 2020, 22:32

Γιατί σχεδόν τρία χρόνια τώρα αυτή την αηδιαστική τακτική ακολουθεί, ειδικά στις περιόδους που η ομάδα πετάει, οπότε κατάλαβε οτι ο μόνος τρόπος να περάσει αυτό που θέλει είναι να βάζει εξυπνακίστικα φυτίλια.

Θα έλεγα και τίποτα πιο αυστηρό αλλά αφού ούτως ή άλλως η μισή Θεσσαλονίκη τέτοια μυαλά κουβαλάει, δε μπορώ να βρίζω και ολόκληρη πόλη.

Βαθιά ριζωμένη ασθένεια.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 24 Οκτ 2020, 22:34

bane1980 έγραψε:Γιατί δείχνει πιο εξυπναδιστικο και "ψαγμενο" να το υποννοησεις....
Γαρνίρουμε με κάνα γνωμικό ή στιχο..
Περιτυλιγουμε με την απαραίτητη ειρωνεία και...
Wow..!! Τι κατάλαβε ρε συ το τσακάλι!! Πως τους ξετρύπωσε έτσι..!! Παράθεση αμέσως και μπράβο και συν και και και από κάτω!!

Το τροφή για σκέψη ξεχασες
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14120
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 24 Οκτ 2020, 22:38

trouman έγραψε:
goran 64 έγραψε:Έτσι ακριβώς, ρε παιδιά....
Μην βλέπετε που κάνει τον ψόφιο κοριό....
Απλά σκέφτεται την επόμενη κίνηση ματ....
Εδώ και δέκα μήνες, μόνο αυτήν μελετάει....
Βέβαια, έχει και τρεις (+) απέναντι του και δυσκολεύεται....
Κάντε λίγη ησυχία, λοιπόν, για να τον διευκολύνετε, μέχρι να την ανακαλύψει....




εννοείς ότι έχει συνεργασία με τους άλλους και μοιράζουν κάποια πράματα, πχ στήνουν τίτλους κλπ;

και βασικά γιατί δε λες ευθέως αυτό που θες να πεις; ποιος ο λόγος να μην πεις τι εννοείς στα ίσια; γνωρίζεις κάτι ή απλά υποθέτεις με βάση όσα (δεν) γνωρίζουμε όλοι;

Δεν αφήνετε τις εξυπνάδες κατά μέρος, λέω εγώ και οι τρεις προηγούμενοι?
Άιντε γιατί η φαντασία σας οργιάζει και βλέπετε παντού εχθρούς του Σαββίδη....

Αυτό που εννοώ, είναι ότι οι (3+) εχθροί είναι εκεί, απέναντι του και τον έχουν στριμωγμένο, αλλά, σαν καλός σκακιστής που φημολογείται ότι είναι, έχει αναδιπλωθεί και μελετάει να κάνει μία ή και περισσότερες κινήσεις, ώστε, σε μια παρτίδα (στημένη, κατά 99,99%), εφ όσον δεν μπορέσει να νικήσει, να πάρει, έστω, την ισοπαλία....

Το αν θα το πετύχει και τι, θα φανεί, μέσα στην επόμενη τριετία, τόσο στην αιλάδα, όσο και στην Ευρώπη....
Γεροί να είμαστε και εδώ, για να σχολιάσουμε, τότε και τα αποτελέσματα, όσων ακόμα έχουμε να δούμε....
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Σάβ 24 Οκτ 2020, 23:10

renegade έγραψε:Το τροφή για σκέψη ξεχασες


Χα χα χα... Σωστός.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 24 Οκτ 2020, 23:54

goran 64 έγραψε:Έτσι ακριβώς, ρε παιδιά....
Μην βλέπετε που κάνει τον ψόφιο κοριό....
Απλά σκέφτεται την επόμενη κίνηση ματ....
Εδώ και δέκα μήνες, μόνο αυτήν μελετάει....
Βέβαια, έχει και τρεις (+) απέναντι του και δυσκολεύεται....
Κάντε λίγη ησυχία, λοιπόν, για να τον διευκολύνετε, μέχρι να την ανακαλύψει....



Γκοραν ειναι ωρα να παρατησεις τον ΠΑΟΚ. Εφτασε η ωρα να βγαινεις στον ραπτοπουλο και να λες για μετοχες και συρταρια
Dimg4
 

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό giapas » Κυρ 25 Οκτ 2020, 00:14

Πω ρε φίλε κωλοτούμπα που έκανε ο τύπος μετά το κράξιμο !!!!!!!!
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 25 Οκτ 2020, 00:29

giapas έγραψε:Πω ρε φίλε κωλοτούμπα που έκανε ο τύπος μετά το κράξιμο !!!!!!!!


Ναι ρε, αυτο το "Αυτό που εννοώ, είναι ότι οι (3+) εχθροί είναι εκεί, απέναντι του και τον έχουν στριμωγμένο, αλλά, σαν καλός σκακιστής που φημολογείται ότι είναι, έχει αναδιπλωθεί" ηταν επικο αχχαχααχαχ
Dimg4
 

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Κυρ 25 Οκτ 2020, 00:30

:lol: :lol: :lol:
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Κυρ 25 Οκτ 2020, 02:48

Λοιπόν μάγκες περασμένη η ώρα και δεν έχει κίνηση οπότε μπορώ να γράψω τις σκέψεις μου χωρίς να χρειάζεται να παρακολουθώ σκέψεις άλλων.

O gpap εξέφρασε κάποιες απαράδεκτες σκέψεις για ΠΑΟΚτσή, που δεν πρέπει να εκφέρονται γιατί είναι βούτυρο στο ψωμί των εχθρών μας. Το πραγματικό πρόβλημα δεν είναι ότι τις εξέφρασε, το πρόβλημα είναι ότι πέρασαν από το μυαλό του.
Και αυτό, είναι που εμένα, με θλίβει.
Γιατί ο gpap, δεν είναι λιγότερο ΠΑΟΚ από εμένα κι από σένα, αλλά δεν ξέρω τι τον ώθησε, να δει κάποια πράγματα τελείως στραβά και απαράδεκτα.

Ο Goran έκανε μια κυβίστηση, όλοι το αντελήφθησαν, αλλά εμένα δεν μου αρέσει αυτό. Δεν μου αρέσει το δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλεύεται.

Απλά θέλω να του πω, ότι αν και σέβομαι την όποια πικρία του, ότι κάνει λάθος.

Ο ΙΒΑΝ δεν έχει απέναντί του τον αλαφούζο και τον μελισσανίδη που είναι μαζί με τον χοντρό.

Έχει απέναντι τον χοντρό που έχει πλάτες και εγχώριες και αλλοδαπές.

Και κλείνοντας θα πω ότι, δεν θα βάλω ποτέ ούτε μισό λιθαράκι στο μύλο που λέει ότι ο τάδε ή ο δείνα πρέπει να σταματήσει να γράφει ή να ασχολείται, όσο και να ενοχλεί η όποια αποψή του, όσο απαράδεκτη και αν θεωρείται από την πλειοψηφία.

Την παρέα αυτή,του PAOKmania,
στο μετρό του δυνατού,
να την διαφυλάξουμε...με αξιοπρέπεια και σεβασμό και δίνοντας, οπότε μπορούμε, το καλό παράδειγμα.

Κλείνοντας θα πω...ότι όσο και αν διαφώνησα με gpap και goran64 και στο παρελθόν, πολύ περισσότερο και για άλλους λόγους, αλλά και τώρα....

σέβομαι την άποψη τους...
αν και διαφωνώ σφόδρα...

αλλά σαν ΠΑΟΚτσήδες που είναι,
θα υπερασπίζομαι σθεναρά το δικαίωμά τους να τη λένε....

όσο και να με τσούζει και ενοχλεί και θα προσπαθώ να τους μεταπείσω.

Σεντόνι λαμβάνει τέλος....

ΥΓ Ιβάν σε αγαπάω....Μοιάζεις με τον πατέρα μου στη φάτσα.
Σε ευχαριστώ για όλα.

ΥΓ2 Ούτε βήμα πίσω. Δεν τα παρατάμε ποτέ.

ΥΓ4 Ζήτω ο ΠΑΟΚ ...που ομορφαίνει τη ζωή μας.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό astral » Κυρ 25 Οκτ 2020, 09:22

bersekeros έγραψε:Ο ΙΒΑΝ δεν έχει απέναντί του τον αλαφούζο και τον μελισσανίδη που είναι μαζί με τον χοντρό.

Έχει απέναντι τον χοντρό που έχει πλάτες και εγχώριες και αλλοδαπές.

Πολύ σωστά και το σημαντικότερο είναι ότι έχε απέναντι το κράτος. Αυτή τη στιγμή η κυβέρνηση έχει επίσημο χορηγό τον χοντρό και εκτελεί εντολές. Δε μιλάμε για απλή επιρροή που είχαν και θα έχουν πολλοί. Μιλάμε για υπαλληλική σχέση. Δεν έχει υπάρξει υπουργός σαν τον Αυγενάκη και αν δεν υπήρχε η UEFA, το CAS και το αυτοδιοίκητο τώρα θα ήμασταν 4-5οι με κρατική παρέμβαση και σε μερικούς θα έφταιγε πάλι ο Ιβαν.
Άβαταρ μέλους
astral
 
Δημοσιεύσεις: 6786
Εγγραφή: Τρί 11 Αύγ 2020, 13:19

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό gpap » Κυρ 25 Οκτ 2020, 12:04

Παρέθεσα την άποψή μου, όπως αυτή μου δημιουργήθηκε από όσα βλέπω να συμβαίνουν στην ομάδα το τελευταίο διάστημα.
Έσπευσα να προλάβω τους βιαστικούς και να καταθέσω ''εύχομαι να κάνω λάθος, και θα είμαι ο πρώτος που θα το παραδεχθεί''.

Παρ'αυτά βγήκαν αρκετοί και άρχισαν τα μπινελίκια ''α, αυτός δεν είναι ΠΑΟΚ, είναι εγκάθετος του γαύρου''.
Δεν απάντησα σε κανέναν, διότι καταλαβαίνω πως η αγάπη προς την ομάδα, οδηγεί πολλές φορές να βλέπεις κάποιον ως εχθρό της ομάδος, όταν αυτά που λέει δεν σου αρέσουν.

Ήμουν ο πρώτος εδώ μέσα (και μπορείτε να το δείτε ελέγχοντας προηγούμενα θέματα) που είπα πως προφανώς ο στόχος φέτος είναι διαφορετικός και ανέμενα την συνέντευξη τύπου για να καταλάβω ποιος είναι ο στόχος φέτος (το γήπεδο, η δημιουργία νέας ομάδος, η βελτίωση των οικονομικών, η καλή ευρωπαϊκή πορεία, οι τίτλοι ή κάτι άλλο) και μετά την συνέντευξη κατάλαβα πως δεν υπάρχει ξεκάθαρος στόχος για εφέτος, τουλάχιστον επίσημος, με πλάνο και στρατηγική επίτευξή του - ένας στόχος ορίζεται πάντα με δύο ορισμένους παράγοντες: ο χρόνος που πρέπει να επιτευχθεί και ο τρόπος που θα μπορέσει να επιτευχθεί.

Το ''4-5οι φέτος'' που λέω και ξαναλέω, είναι συμπέρασμα όσων βλέπω να γίνονται, όχι μια βεβιασμένη κριτική που δημιουργεί ένα κακό αποτέλεσμα.
Στο καθαρά ποδοσφαιρικό τμήμα, αυτό που ζούμε από το καλοκαίρι δεν έχει λογική.
Χτίζεται ένα σύστημα από πέρσι, με εμφανή κενά σε θέσεις κλειδιά για την λειτουργικότητά του (του συστήματος) και συνεχίζουμε να μην καλύπτουμε αυτά τα κενά. Οι κριτικές μετά από κάθε κακό αποτέλεσμα ανακυκλώνονται διότι τα κενά είναι εξόφθαλμα εμφανή.

Και επειδή πάντα είμαι της άποψης πως για όλα τα θέματα αποφασίζει & φέρει ευθύνη πάντα ο Ένας, βλέπω πως αυτό δεν οφείλεται σε ''κακοτυχία'' ή σε ''πόλεμο από τρίτους'', αλλά από απλή αδιαφορία - δεν μπορεί να βλέπεις ένα κενό και να μην σπεύδεις να το καλύψεις. Δεν το δέχομαι με την ελάχιστη λογική μου.

Οπότε δέχομαι όλους τους χαρακτηρισμούς των συνοπαδών (εκτός βεβαίως τα περί ''εγκάθετου'' τα οποία δεν μπαίνω καν στον κόπο να τα απαντήσω).
Όπως βεβαίως δέχομαι τους υποτιμητικούς χαρακτηρισμούς (και ύβρεις πλέον καθημερινά) από αρκετούς εδώ μέσα σε παίχτες της ομάδος, στον προπονητή της ομάδος, χαρακτηρισμούς που αποδεικνύουν πως υπάρχει πρόβλημα στην συνοχή διοίκησης-ομάδος-οπαδοί.

Και βεβαίως, όπως έγραψα, για εμένα Ένας αποφασίζει και όλοι πρέπει να επιδέχονται κριτική.
Και όπως πχ μπορεί κάποιος να γράφει σε ένα επίσημο site των οπαδών του ΠΑΟΚ σχόλια τύπου ''φύγε προπονητή είσαι παντελώς ανίκανος'' (ή και πολλά χειρότερα, με χειρότερες ύβρεις), έτσι μπορεί και ο ιδιοκτήτης της ομάδος να λαμβάνει το μερίδιο της κριτικής που του αναλογεί σε μια τέτοια γενικευμένη απογοήτευση.

Εύχομαι στο τέλος να μην βγω Κασσάνδρα.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Κυρ 25 Οκτ 2020, 12:34

Τι 4οι και 5οι θα βγούμε ρε συ gpap;

Σιγά μη μείνουμε και εκτός Ευρώπης.

Θα μας περάσει δηλαδή η αεχ, ο ρούλης και ποιός άλλος;

Χαλάρωσε λίγο.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες