8. Douglas Augusto

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 22 Οκτ 2020, 23:43

Ουσιαστικα ο Σβαμπ επαιξε κρυφος επιθετικος, συνεχεια περιοχη πατουσε.
Ο Αουγκουστο εμεινε ως ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΧΑΦ με μερικες βοηθειες απο τους μεσοεπιθετικους.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29796
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Πέμ 22 Οκτ 2020, 23:53

Αυτό το μερικές πολύ με αρεσε
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό paoki_ » Πέμ 22 Οκτ 2020, 23:59

cellophan έγραψε:Ακούω, διαβάζω, δε μιλάω και πολύ ο δόλιος, αλλά για όνομα του θεού. Τι ακριβώς βλέπει κάποιος στον Αουγκούστο, τι; Τι; Και μη μου πείτε γύρισε από τραυματισμό. Έπαιξε και πέρσι 20+ αγώνες. Τι ακριβώς να κρατήσω από τον παίκτη. 6άρι δεν είναι, 8άρι δεν είναι, δυνατός δεν είναι, γρήγορος δεν είναι, έξυπνος παικτικά δεν είναι, ψυχάρα και τσαμπουκάς δεν είναι, τι σκατά είναι δεν έχω καταλάβει. Τίποτα δεν έχει μπόλικο ρε φίλε, ούτε καν πολύ κακός δεν είναι να'χαμε να λέγαμε.......βραστά πρασινοκίτρινα κολοκυθάκια σε νοσοκομειακό δίσκο και με απαγόρευση για έξτρα αλάτι. Τουλάχιστον ο Εσίτι κάποια πράγματα τα έχει μπόλικα και τα κάνει καλά.....ουφ.

Έχει δείξει ότι έχει σοβαρό σουτ, καλή πάσα κοντινή και μακρινή, κοιτάει να δίνει μπροστά την μπάλα και όχι πίσω, τρέχει πολύ και δεν λαχανιαζει σε 30 λεπτά, είναι σχετικά μαχητικός και έχει και τεχνική. Είναι box to box που έχει και αμυντικά κάποια αξία χωρίς να είναι η σκούπα του θανάτου. Ταιριάζει με όποιον και να τον βάλεις να παίξει στο κέντρο.
Άβαταρ μέλους
paoki_
 
Δημοσιεύσεις: 928
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2010, 11:08

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό Salvador Allende » Παρ 23 Οκτ 2020, 01:21

Μακάρι να τον έβαζε στο πρώτο ημίχρονο και μετά αν κουραζόταν να έβαζε Εσίτι. Όταν μπήκε φάνηκαν όλα αυτά που έλειπαν από Εσίτι. Στην επίθεση κυνηγάει να πάρει τη μπάλα από τους συμπαίκτες του, μπορεί να την κουβαλήσει, δεν είναι φλύαρος στις πάσες του και κοιτάει να παίξει κάθετα γιατί μπορεί.

Δεν συγκρίνεται με Εσίτι είναι τελείως διαφορετικά αυτά που δίνει ο κάθε ένας.
Άβαταρ μέλους
Salvador Allende
 
Δημοσιεύσεις: 1321
Εγγραφή: Πέμ 17 Σεπ 2020, 01:43

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό cellophan » Παρ 23 Οκτ 2020, 01:22

paoki_ έγραψε:
cellophan έγραψε:Ακούω, διαβάζω, δε μιλάω και πολύ ο δόλιος, αλλά για όνομα του θεού. Τι ακριβώς βλέπει κάποιος στον Αουγκούστο, τι; Τι; Και μη μου πείτε γύρισε από τραυματισμό. Έπαιξε και πέρσι 20+ αγώνες. Τι ακριβώς να κρατήσω από τον παίκτη. 6άρι δεν είναι, 8άρι δεν είναι, δυνατός δεν είναι, γρήγορος δεν είναι, έξυπνος παικτικά δεν είναι, ψυχάρα και τσαμπουκάς δεν είναι, τι σκατά είναι δεν έχω καταλάβει. Τίποτα δεν έχει μπόλικο ρε φίλε, ούτε καν πολύ κακός δεν είναι να'χαμε να λέγαμε.......βραστά πρασινοκίτρινα κολοκυθάκια σε νοσοκομειακό δίσκο και με απαγόρευση για έξτρα αλάτι. Τουλάχιστον ο Εσίτι κάποια πράγματα τα έχει μπόλικα και τα κάνει καλά.....ουφ.

Έχει δείξει ότι έχει σοβαρό σουτ, καλή πάσα κοντινή και μακρινή, κοιτάει να δίνει μπροστά την μπάλα και όχι πίσω, τρέχει πολύ και δεν λαχανιαζει σε 30 λεπτά, είναι σχετικά μαχητικός και έχει και τεχνική. Είναι box to box που έχει και αμυντικά κάποια αξία χωρίς να είναι η σκούπα του θανάτου. Ταιριάζει με όποιον και να τον βάλεις να παίξει στο κέντρο.


Τι να πω αδερφέ, μακάρι να έχεις εσύ δίκιο και εγώ να μη ξέρω τι μου γίνεται. Απορώ πάντως γιατί ο καημένος ο Εσίτι έχει φάει τα τρία εκατομμύρια της μεταγραφής του στην πλάτη και τα κουβαλάει σαν σταυρό του μαρτυρίου, ενώ ο Αουγκούστο τα έχει κάνει σταυρουδάκι φυλαχτό. Ποιος ξέρει, ίσως για αυτό να είναι πιο ευέλικτος στο χόρτο. Τέλος πάντων, γερά να είναι και τα δύο, δικά μας είναι και τα αγαπάμε αμφότερα.... :D
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 23 Οκτ 2020, 07:35

Oxι αδερφε μια χαρα δικιο εχεις.Μια χρυση μετριοτητα ειναι τιποτα παραπανω.Εχει παιξει πανω απο 20 παιχνιδια στον ΠΑΟΚ και μια φορα μετα απο παιχνιδι να βγουμε και να πουμε πω ρε φιλε τι ματσαρα εκανε ο τυπος δεν θυμαμαι.Εχω βαρεθει να διαβαζω,εχει καλο σουτ ο ενας,εχει καλη πασα ο αλλος,ειναι καλος αμυντικα ο τριτος.Αν βαλουμε στο μιξερ τα 3 απο τα 4 χαφ μας,με το ζορι βγαζουν ενα περσινο Μισιτς.Φτανει με τις μετριοτητες.Αυτος που επαιζε δεξια στην Ομονοια μας εβγαλε το λαδι 90 λεπτα.2 πεναλτι και 2 κοκκινες πηγε να παρει απο τις ταλενταρες μας και κοστιζει οσο ο βοηθος προπονητη μας και αν.Δεν ξερω βαρεθηκα,εχει αρχισει και κουραζει πολυ η κατασταση...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό beeman » Παρ 23 Οκτ 2020, 07:41

joshua έγραψε:Kαλος σε τι ακριβως? Αν εξαιρεσεις ενα σουτ τι καλυτερο εκανε απο τον Εσιτι? Μηπως δεν ειδατε οτι η ομονοια αρχισε να παιρνει μετρα,να ανεβαζει παικτες και αντιστοιχα η κατοχη μας να πεφτει απο τη στιγμη που βγηκε το εξιλαστηριο θυμα του προπονηταρα? Ετσι ειναι τα χαφ που κοστιζουν 10 φορες παραπανω απο τους αντιπαλους τους και μη μου πειτε ειναι νωρις γιατι τον εχουμε δει και περσι.Ενα μαμημενο χαφ με λιγη ενεργεια να παρει τη μπαλα και να τη προωθησει.Θυμαστε τον περσινο Μισιτς ,τον φετινο Ελ Καντουρι,τον Ολιβειρα? Αυτα ειναι 8ρια με @@.


Δηλαδή για να καταλάβω ,εδώ οι περισσότεροι είναι για να βγάζουν τα απωθημένα τους;
Πάρα πολύ καλός ήταν!
Ένα λάθος έκανε μολις μπήκε μέσα και μετά ήταν αλάνθαστος.
Και δεν έδινε την μπάλα πίσω.Την έδινε κάθετα,την κρατούσε και το παιχνίδι μας είχε ροή.
Ημαρτον με τη γκρίνια!
beeman
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Τετ 31 Ιαν 2018, 10:43

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 23 Οκτ 2020, 07:48

Ναι μωρε απωθημενο με τον Αγκουστο εχω,με καταλαβες...Ειδες και καθετες εσυ...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό paoki19 » Παρ 23 Οκτ 2020, 07:54

beeman έγραψε:
joshua έγραψε:Kαλος σε τι ακριβως? Αν εξαιρεσεις ενα σουτ τι καλυτερο εκανε απο τον Εσιτι? Μηπως δεν ειδατε οτι η ομονοια αρχισε να παιρνει μετρα,να ανεβαζει παικτες και αντιστοιχα η κατοχη μας να πεφτει απο τη στιγμη που βγηκε το εξιλαστηριο θυμα του προπονηταρα? Ετσι ειναι τα χαφ που κοστιζουν 10 φορες παραπανω απο τους αντιπαλους τους και μη μου πειτε ειναι νωρις γιατι τον εχουμε δει και περσι.Ενα μαμημενο χαφ με λιγη ενεργεια να παρει τη μπαλα και να τη προωθησει.Θυμαστε τον περσινο Μισιτς ,τον φετινο Ελ Καντουρι,τον Ολιβειρα? Αυτα ειναι 8ρια με @@.


Δηλαδή για να καταλάβω ,εδώ οι περισσότεροι είναι για να βγάζουν τα απωθημένα τους;
Πάρα πολύ καλός ήταν!
Ένα λάθος έκανε μολις μπήκε μέσα και μετά ήταν αλάνθαστος.
Και δεν έδινε την μπάλα πίσω.Την έδινε κάθετα,την κρατούσε και το παιχνίδι μας είχε ροή.
Ημαρτον με τη γκρίνια!


Αααα φίλε όλα κι όλα. Είδες στατιστικά του Εσιτι; 100% επιτυχημένες πάσες... Και πως να μην είναι αφού όλες σχεδόν ήταν στον Βαρελα και στον Ινγκασον.

Δεν υπάρχει παίκτης Εσιτι. Τουλάχιστον για τον ΠΑΟΚ.
Άβαταρ μέλους
paoki19
 
Δημοσιεύσεις: 2318
Εγγραφή: Τρί 22 Ιαν 2008, 17:29

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 23 Οκτ 2020, 07:57

Εχουμε παθει τετοιο στερητικο απο τα χαφ μας που σε καθε καλη πασα η κοψιμο λεμε να ρε το εχει το παλικαρι...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό beeman » Παρ 23 Οκτ 2020, 08:02

Κάθετες δεν είναι να βγάλει κάποιον τετ α τετ.
"Κάθετα" είναι να πάρει την μπάλα και να περάσει ζώνη άμυνας.
Και ναι το έκανε συνέχεια.Γρηγορα κάποιες φορές όταν είχε τη δυνατότητα και με ασφάλεια όταν δεν την είχε
Απωθημένο μπορει να μην έχεις ,αλλά για ένα παίκτη που γύρισε μετά από ρίξη χιαστών (φυσικά αν δεν έχεις παίξει ποδόσφαιρο δεν μπορείς να το καταλάβεις και δεν σε κατηγορώ) ενώ το παλικάρι ήταν πολύ καλό και να γκρινιάζεις όλη την ώρα ,ενώ πριν από αυτόν έβλεπες Εσιτι δεν εισαι σωστός.
Και στα μαρκάρισματα του άμεσος ήταν και καθαρός,χωρίς αχρειαστα φάουλ και ήταν μόνος σε εκείνο τον χώρο.
Φτάνει η γκρίνια
beeman
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Τετ 31 Ιαν 2018, 10:43

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 23 Οκτ 2020, 08:05

Σου ειπα και πριν.Εικονα του παικτη εχουμε και απο περσι και ειναι ακριβως αυτο που ειπε ο φιλος πιο πανω.Ενα νεροβραστο πραγμα.Πηρες περσι μια εικονα του τι σημαινει χαφ με τον Μισιτς.Κανε τη συγκριση.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό beeman » Παρ 23 Οκτ 2020, 08:16

Ρε πάτε καλά ,γιατί να κάνω σύγκριση;
Ακούτε τι λέτε;
Γινε ρε φίλε Bayern Munich να βλέπεις μονίμως τοπ επίπεδο.
Μάλλον δεν έχω καταλάβει που απευθύνομαι.
Εγώ είμαι ΠΑΟΚ,ο παίκτης χθες ήταν πολύ καλός,(πάντα θα υπάρχει κάποιος καλύτερος όπως ο Μισιτς) και θα στηρίζω όταν βλέπω μια σοβαρή προσπάθεια.
Τώρα από ότι καταλαβαίνω οι περισσότεροι εδώ μέσα περιμένουν να γίνουν οι στραβες να βγάλουν τα απωθημένα τούς.
Οκ ας φάω και ένα μπαν ας πούμε να μην ξαναμπώ και πότε
beeman
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Τετ 31 Ιαν 2018, 10:43

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 23 Οκτ 2020, 08:20

Αυτο θα ισχυε φιλε αν γινοταν μια στραβη στο τοσο.Αν δεν το εχεις παρει χαμπαρι η στραβη μας εχει γινει συνηθεια εδω και 1 χρονο.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό beeman » Παρ 23 Οκτ 2020, 08:25

joshua έγραψε:Αυτο θα ισχυε φιλε αν γινοταν μια στραβη στο τοσο.Αν δεν το εχεις παρει χαμπαρι η στραβη μας εχει γινει συνηθεια εδω και 1 χρονο.


Και για αυτό φταίει ο Αύγουστος;
Μάλλον έχεις δίκιο.
Και επίσης ναι ρε φίλε ,ένα χρόνο.Ενα χρόνο μετά το δεύτερο πρωτάθλημα και κύπελλο που σου πήραν!Συνοπαδε!
beeman
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Τετ 31 Ιαν 2018, 10:43

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: petrospapad, vakin_dutch και 3 επισκέπτες