Γιώργος Σαββίδης

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό crow1581 » Τρί 13 Οκτ 2020, 12:21

Διαβασα την δημοσιευση και μου ηρθαν αναμνησεις

Το 2009 δουλευα στην HP στην Αγγλια. Οταν εχασα την μανα μου γυρισα Ελλαδα και ο Manager μου ειπε καθισε οσο θελεις και deal with your grief... Γυρισα δουλεψα αλλους 6 μηνες και του ειπα φευγω...Εχασα γονιο 49 ετων ο αλλος ειναι 62 και μονος, δεν αισθανομαι καλα να μαι εδω... Συγνωμη που δεν ειμαι πιστος στην εταιρια που μου συμπεριφερθηκε σαν περιουσιακο στοιχειο (πλρωνομουν κανονικα δεν μου χρεωσαν αδεια ουτε μια μερα). Και δεν θα ξεχασω τα λογια του "Κωστα οι εποχες που οι ανθρωποι ηταν πιστοι στις εταιριες εχουν περασει. Να εισαι πιστος στον εαυτο σου και την οικογενεια σου. Κανεναν αλλο"...
43 χρονια ζωης, 43 χρονια ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
crow1581
 
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: Τρί 12 Σεπ 2017, 08:16
Τοποθεσία: Ξανθη

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 13 Οκτ 2020, 12:34

jibbie έγραψε:γιατι ρε, ωραιο παιδι ο Γιωργαρος :lol:


Να δούμε, θα έχουμε αποδείξεις και ονόματα αύριο;
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό paoki_ » Τρί 13 Οκτ 2020, 12:36

Προφανώς και η έλευση των Σαββιδεων έχει προκαλεσει προσδοκίες δημιουργίας ποδοσφαιρικής αυτοκρατορίας και μιας ομάδας που δεν χάνει ούτε στο μπιλιάρδο, η κριτική γίνεται από οπαδούς που αγαπούν και πονούν την ομάδα το αναγνωρίζω, αλλά όσο μεγαλώνει η ομάδα πρέπει να μεγαλώνουμε και εμείς. Εγώ καλώς η κακώς μεγάλωσα με Τοργκελε, Βιορελ Φρουντζα και Γκλεν Σαλμον αλλά και τα χρόνια του Μπατατούδη που είδαμε κάποια λεφτά να πέφτουν στην ομάδα αν και ήταν φουσκα. Έχουμε φάει στην μούρη Γουμενο, έχουμε ζήσει την ομάδα μας φτωχό συγγενή και υπερχρεωμενη. Έχουμε κάνει εράνους να μαζέψουμε λεφτά για να κρατήσουμε παίκτες. Και από εκεί που έφερνες τον Πια και τον Ρεμποσιο και τους χειροκροτουσες στο ζεσταμα που κάνανε γύρω γύρω απο το γήπεδο και δεν τους έβλεπες ποτέ να παίζουν, έχουμε φτάσει σε ένα σημείο που φέρνουμε παίκτες που δεν θα ερχόντουσαν ποτέ στην πόλη μας. Έχουμε τις καλύτερες ακαδημίες τις χώρας. Έρχεται και γηπεδο. Κάναμε εξαιρετικά ακριβές μεταγραφές την τελευταία οκταετία. Πήραμε 4(5) τίτλους, ενώ σε όλη μας την ιστορία μέχρι τότε είχαμε 6.
Σε όλη αυτή την διαδικασία έχουμε δεχτεί τρελό μιντιακό πόλεμο από την πλευρά του γαύρου και του ΠΟΚ. Έχει περάσει η νοοτροπία ότι είμαστε ο χαλίφης στην θέση του χαλίφη, ότι ελέγχουμε την διαιτησια, ότι γουστάρουμε να μας ευνοούν τα σφυριγματα.
ΔΕΝ γουστάρω λοιπόν που σε μια συγκυρία που η ομάδα έχει πρόβλημα με το FFP και θα μπορούσε να τιμωρηθεί όλοι έχουμε πέσει με τα μούτρα και ψάχνουμε ανθρώπους να κρεμάσουμε. Δεν γουστάρω που φαίνεται να μην μάθαμε τίποτα από τα πέτρινα χρόνια. Δεν γουστάρω που δεν βλέπουμε τι μας ξεχωρίζει από γαύρους και αρειανούς και λοιπούς Ρουφ.
Αδικούμε την δυναμική μας. Όταν ο λαός του ΠΑΟΚ ενώνεται τότε απογειωνομαστε. Όπως τότε με τον Ζαγορ αν θυμάστε που χυναμε όλοι στα βρακιά μας. Αλλά πάντα ψάχνουν και βρίσκουν έναν τρόπο να μας διχάσουν. Και δεν χρειάζεται να ψάξουν και πολυ ρε γαμωτο. Μια σπίθα θέλουμε και τραβάμε σε όλα Χ με την μια.
Θα ανέβαζε κάποιος αν δεν ήταν καυλωμένος με τον ΠΑΟΚ αυτά που ανεβάζει ο Γιώργης? Και ας είναι και πολλά από αυτά άτοπα, λάθος, ανώριμα κλπ. Εμένα μου μυρίζουν καύλα για τον ΠΑΟΚ.
ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΣΑΒΒΙΔΙΔΕΣ, ΜΗΝ ΤΡΩΤΕ ΤΟ ΣΑΝΟ ΤΩΝ ΓΑΥΡΟΜΙΝΤΙΑ. ΑΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΝΑΠΟΔΑ ΠΟΣΟΥΣ ΚΑΥΛΩΜΕΝΟΥΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΕΛΛΗΝΟΡΩΣΣΟΥΣ ΜΕΓΙΣΤΑΝΕΣ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ? ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΟ ΤΟΥΣ ΤΣΟΥΖΕΙ ΚΑΤΩ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ? ΤΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΠΑΕΙ ΝΑ ΑΠΟΓΕΙΩΘΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΕΤΑΜΕ ΛΑΣΠΗ ΣΤΟΥΣ ΚΙΝΗΤΗΡΕΣ.
Άβαταρ μέλους
paoki_
 
Δημοσιεύσεις: 928
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2010, 11:08

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό klainmein » Τρί 13 Οκτ 2020, 12:48

Ναι ρε paoki αλλά στο θέμα του "αφήνω να σέρνονται" τα θέματα και να σκαει ο κόσμος είναι πολύ λάθος ρε παιδί μου. Δεν βλέπουν πόσο κακό κάνει αυτό στην καθημερινότητα και στον περίγυρο της ομάδας.
Καλώς ή κακώς ο κόσμος δεν έχει κανέναν που να μπορεί να πιστέψει για το τί συνέβη με ολες τις υποθέσεις που μας ταλανισαν αυτο το καλοκαίρι. Επιτέλους ας αφήσουνε τις δημόσιες σχέσεις και την εικόνα, ας μιλήσουν με αλήθειες και ονόματα. Κουράστηκε ο κόσμος τόσους μήνες μπουρου μπουρου...
klainmein
 
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 15:35

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό paoki_ » Τρί 13 Οκτ 2020, 13:22

Σε αυτο που λες εχεις δικιο και δεν μπορω να καταλαβω γιατι διαλεγουν να μην επικοινωνουν στον κοσμο με σωστο ταιμινγκ τις κινησεις της ομαδας, γιατι δεν προστατευεται επικοινωνιακα η ομαδα απο αυτα που διαρρεονται δεξια και αριστερα και γιατι πολλα πραγματα μενουν αναπαντητα. Εκει νομιζω οτι η κριτικη ειναι απαραιτητη.
Άβαταρ μέλους
paoki_
 
Δημοσιεύσεις: 928
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2010, 11:08

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 13 Οκτ 2020, 14:08

Κακες παρεες Γιωργη...Πιστους εχουν οι Θεοι και οι Βασιλιαδες,ελπιζω να μην στοχευατε εκει οταν αποκτουσατε τον ΠΑΟΚ...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό chrisg4 » Τρί 13 Οκτ 2020, 14:15

Να προστατευτεί απο ποιον ακριβώς η ΠΑΕ? Από τις 10 μ@λακιες που ακούγονται στην Θεσσαλονίκη οι 9 προέρχονται από τα ίδια άτομα εδώ και 25 χρόνια. Άτομα που είναι κατάντια να έχουν μικρόφωνο, αλλά έχουν γιατί τους ακούτε και τους δίνετε και σημασία, τόση που έχετε και την απαιτηση να ασχοληθεί ο Σαββίδης μαζί τους. Ανοίγεις να ακούσεις ραδιόφωνο στη Θεσσαλονίκη και παθαίνεις σοκ από το πόσο χαμηλό είναι το επίπεδο.

Αν θέλετε λοιπόν να προστατευτεί ο ΠΑΟΚ από αυτούς, μην τους ακούτε, μην τους δίνετε σημασία μην αναπαράγεται ότι βλακεια ακούτε από το στόμα τους και το κυριότερο μην απαιτείται ολόκληρος ΠΑΟΚ να ασχοληθεί μαζί τους.

Φυσικά το ίδιο σκ@τα και χειρότερα είναι οι ραδιοφωνατζιδες στην Αθήνα, αλλα ας ξεβρωμισει πρώτα η Θεσσαλονίκη από τους δικούς μας και βλέπουμε μετά και για τους άλλους.



Στάλθηκε από το SNE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
chrisg4
 
Δημοσιεύσεις: 2413
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 29 Οκτ 2020, 00:16

Που το πατε τελικα ρε γιωργη?
Ποιο ειναι το πλανο δηλαδη ?Υπαρχει κατι τετοιο?
Τι θελουμε να παιξουμε?Με ποιους?
Και πως θα καταφερουμε κατι οταν αλλαζουμε προπονητες και συστηματα σα τα πουκαμισα?


ΥΓ Κανονιστε να φερετε καποιον να παιζει 3-3-1-3.Μονο αυτο μας γλιτωσε.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Πέμ 29 Οκτ 2020, 00:20

Γιατί ρε ΚΑΤ τώρα;...αφού δεν υπάρχει χημεία με το νυν προπονητή.

Σε χαλάει ο PABLO; Μια χαρά μπορεί να υποστηρίξει το ρόστερ το 4-2-3-1.
Ο Γενάρης εν τέλει, αν κάτι χρειάζεται, είναι σε δύο μήνες.

Αν δεν κλείσουν τα πάντα...
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 29 Οκτ 2020, 00:28

Αυτο που μ ανησυχει ειναι οτι χημεια δεν υπηρχε και με Βλαντο και με Ραζβαν και με Αμπελ.
Η στραβος ειναι ο γυαλος ή...
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Πέμ 29 Οκτ 2020, 00:35

Όταν λέω χημεία για τον νυν εννοώ αγωνιστική.

Με Ραζβάν και Βλάνταν δεν ξέρουμε τις λεπτομέρειες, γιατί φύγανε (εικασίες κάνουμε).

Στην παρούσα φάση, η απαισιοδοξία από που πηγάζει από την αλλαγή προπονητή;

Ρε Πάμπλο θα έχεις στον πάγκο. Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο, για την οικογένεια του ΠΑΟΚ αυτή τη στιγμή.
Φουλ συσπείρωση και αποφυγή εσωστρέφειας.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 29 Οκτ 2020, 00:57

bersekeros έγραψε:Όταν λέω χημεία για τον νυν εννοώ αγωνιστική.

Με Ραζβάν και Βλάνταν δεν ξέρουμε τις λεπτομέρειες, γιατί φύγανε (εικασίες κάνουμε).

Στην παρούσα φάση, η απαισιοδοξία από που πηγάζει από την αλλαγή προπονητή;

Ρε Πάμπλο θα έχεις στον πάγκο. Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο, για την οικογένεια του ΠΑΟΚ αυτή τη στιγμή.
Φουλ συσπείρωση και αποφυγή εσωστρέφειας.

Εγω εχω την υπομονη να περιμενω τον Παυλαρα.Οι υπολοιποι δε ξερω
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό dragon » Πέμ 29 Οκτ 2020, 01:09

Προετοιμασία εδάφους για παμπλο από Γιώργη στο ινσταγκραμ
Άβαταρ μέλους
dragon
 
Δημοσιεύσεις: 4478
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2017, 18:42
Τοποθεσία: Ναυπλιο

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 29 Οκτ 2020, 01:24

Σόρρυ αλλά και καμία σχέση
Η τελευταία νίκη μας επί Ισπανών... καθότι αύριο παίζουμε με Ισπανούς
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14121
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 29 Οκτ 2020, 01:27

Για συνδυασμο μιλαει, μην κανετε τους χαζους
Dimg4
 

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες