Γιώργος Καλαφατάκης

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 08 Μάιος 2009, 15:11

sport 24:

Μετά τη Θεσσαλονίκη και τον ΠΑΟΚ ο Γιώργος Καλαφατάκης φαίνεται πως μετακομίζει στην Κύπρο και τον Κεραυνό Στροβόλου.

Ο Έλληνας τεχνικός βρίσκεται σε προχωρημένες συζητήσεις με την κυπριακή ομάδα και μέσα στις επόμενες ημέρες πιθανότατα θα ολοκληρωθεί η συμφωνία ανάμεσα στις δύο πλευρές.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό Johnys » Παρ 08 Μάιος 2009, 15:17

Άντε πάει και αυτός.
φτου και από την αρχή...
ΠΑΟΚ θρησκεία και στη γερμανία.
Άβαταρ μέλους
Johnys
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 05:03
Τοποθεσία: Γερμανία/Ντίσελντορφ

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό DimisK » Παρ 08 Μάιος 2009, 15:21

Με τις υγείες μας..... 8)
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό kostasff » Παρ 08 Μάιος 2009, 16:05

Εμένα πάλι, γιατί μου προκαλεί εντύπωση αυτή η εξέλιξη? Γιατί βιάζεται να κλείσει από τώρα ομάδα και μάλιστα στην Κύπρο? Γιατί δεν περιμένει να δει τι θα γίνει με τον ΠΑΟΚ? Ακόμα δεν ξέρουμε ποια θα είναι η επόμενη διοίκηση. Μετά την τόσο καλή πορεία που είχε με την ομάδα μας, δεν βρέθηκε καμία καλύτερη πρόταση?
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό DimisK » Παρ 08 Μάιος 2009, 23:04

Είναι κι αυτό ένα ερώτημα. Εκτός κι αν έχει πληροφορίες που εμείς δεν ξέρουμε, οι οποίες λένε πως ότι και να γίνει στα διοικητικά, εκείνος δεν πρόκειται να μείνει προπονητής...
Ή να ξεπέρασε τα όρια της αντοχής του και να τα βρόντηξε. Στο κάτω-κάτω πολύ υπομονή έκανε. Θέλησε να κάνει κάτι καινούργιο, με λιγότερο άγχος και λιγότερη πίεση...
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό free4 » Σάβ 09 Μάιος 2009, 04:03

Προσωπικά πιστεύω ότι ο Καλάφας δε θα κλείσει πουθενά αν δε μιλήσει με τον πρόεδρο που θα βγει από τη διοίκηση του πρωτοδικείου..

Αυτονόητη υποχρέωση που νομίζω ότι τη γνωρίζει κι ο ίδιος, παρότι βγάζει μια πικρία για την έλλειψη ενδιαφέροντος από τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ προς το μέρος του!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 09 Μάιος 2009, 16:38

Μετά την καταπληκτική περσινή πορεία, δεν βρήκε ομάδα από Ελλάδα και "ξέπεσε" στην Κύπρο? Εγώ σαν μοχλό πίεσης το βλέπω αυτό.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 10 Μάιος 2009, 09:35

kώστα μάλλον έχεις δίκιο...

από sport-fm:
Πολλές φήμες έχουν κυκλοφορήσει τον τελευταίο καιρό για την πιθανότητα να αποχωρήσει ο Γιώργος Καλαφατάκης από την τεχνική ηγεσία του ΠΑΟΚ, ώστε να αναλάβει τον Κεραυνό Στροβόλου. Όμως, ο ίδιος ο Χανιώτης τεχνικός του «Δικεφάλου» μίλησε στο Eurobasket.com και διέψευσε τις σχετικές φήμες, τονίζοντας πως προτεραιότητά του είναι να παραμείνει στον ΠΑΟΚ.

«Είμαι προπονητής του ΠΑΟΚ και αυτό είναι κάτι που θα ισχύει, μέχρι και το τέλος Μαΐου. Από εκεί και πέρα, θα περιμένω τη νέα διοίκηση, προκειμένου να συζητήσουμε για την επόμενη σεζόν. Αυτήν τη στιγμή, ο ΠΑΟΚ αποτελεί την προτεραιότητά μου», τόνισε ο Έλληνας τεχνικός.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό DimisK » Κυρ 10 Μάιος 2009, 10:10

Μάλιστα. Αυτό είναι πιο λογικό...

Για να δούμε λοιπόν τη συνέχεια...
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 14 Ιουν 2009, 16:21

Διάβασα ότι παίζει για Πανιώνιο.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Τρί 30 Ιουν 2009, 15:25

είναι απαράδεχτο να μην πληρώνουμε τα 54000 € δεδουλευμένα στον Καλαφατάκη. είναι ξηγημένο παληκάρι, έφαγε μεγάλα ζόρια τη χρονιά που μας πέρασε και πιστεύω ότι η τωρινή διοίκηση του ξηγιέται σκάρτα.
άσε που ποτέ δεν κατάλαβα γιατί να μην τον έχουμε στα πλάνα μας για προπονητή την νέα σεζόν.

τέτοιες συμπεριφορές, κύριοι της ΚΑΕ, εκθέτουν ανεπανόρθωτα το σωματείο. να τσακιστείτε να τα βρείτε και να πληρώσετε τον άνθρωπο. δεν είναι δικαιολογία ότι η συμφωνία έγινε επί δροσου. ο Καλαφατάκης δούλεψε για τον ΠΑΟΚ και πρέπει να πληρωθεί.
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τρί 30 Ιουν 2009, 15:40

+4
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό DimisK » Τρί 30 Ιουν 2009, 15:43

Πολύ σωστά! Ντροπή ρε παιδιά....

Gash, ποιός;
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τρί 30 Ιουν 2009, 15:47

Αχ ρε Dimsik περασμένα μεγαλεία για κλάματα και για διηγήσεις.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 30 Ιουν 2009, 16:10

Σίγουρα η χρονιά που πέρασε ήταν ιδιαίτερα επιτυχημένη γι' αυτόν. Προσωπικά όμως δεν καίγομαι για να μείνει. Δεν ξέρω γιατί. Απλά δεν με ενθουσιάζει η ιδέα. Χωρίς να θέλω να μειώσω την προσπάθειά του, θα υπενθυμίσω πως οι ομάδες δένονται και ντοπάρονται από τα προβλήματα. Μην μου πείτε ότι το κύπελλο του '98 που κατέκτησε ο προβληματικός (όλοι απλήρωτοι) Άρης, το πήρε ο Μαγκώτσιος? Αλήθεια που χάθηκε αυτός. Έκανε κάποιες αρπαχτές στην Κύπρο και μετά?
Υ.Γ. gash04 με απογοητεύεις με την υπογραφή σου. Αυτό το αστείο είναι από τότε που ο Παρθενώνας ήταν ακόμα οικόπεδο. Σε θέλω πιο δημιουργικό
:) :) :)
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2008-2009

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης