Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 01 Οκτ 2020, 01:06

Gospi έγραψε:Γιατι να στηριξει τοτε Φερειρα αφου δεν κανει τπτ σωστο ο Φερειρα?
Γιατι να τον κρατησει οταν τον βλεπει να απαξιωνει τοσους παιχτες?
Εγω θεωρω πως ο Ιβαν συναινει αν δεν επιβαλλει ολα αυτα π αναφερεις.


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Γιατί για να φέρει προπονητή ήθελε ένα 3,5-4 εκ.

Δηλαδή ο Σαββίδης του είπε. Μην πάρεις. Μπισε σήμερα;; του είπε τον ματος Άστον εκτός;;

Του είπε. Σου έχω κάτι παιχτακια Νινουα και περευρα και ουαγκε;;

Οτι θέλει να ρίξει το μπάτζετ το καταλαβαίνω και το δέχομαι. Το μπάτζετ το έριξες και με. Σβαμπ όμως.

Το έριξες ακόμα. Και με. Ζιβκοβιτς.

Γενικά μπήκαμε σε μια φιλοσοφία εξομάλυνσης αλλά πάλι κάτι αφήσαμε μετέωρο.

Κάποια θα τα επιβάλλει γιατί αυτός έχει το μαχαίρι και το. Καρπούζι αλλά από κει και πέρα είχαν σχεδόν απόλυτο έλεγχο των κινήσεων.

Κάπου πήγαν πολύ καλά βλ. Σβαμπ-ζιβκο κάπου πατωσαν. Κι όχι μακροπροθεσμα(γιατί τα παιδιά μπορεί να παίξουν στο μέλλον). Αλλά για τώρα ήθελες κάτι έτοιμο.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Gospi » Πέμ 01 Οκτ 2020, 01:11

εγώ λοιπον θεωρωπως ο Ιβαν πεταξε επίσημα λευκη πετσετα.
Και μεχρι να δω ουσιαστικη στηριξη στον προπονητη που αποφασισε να κρατησει δεν θα αλλαξω αποψη.
Μπορει να το κανει για να καταφερει να κάνει το γηπςδο. Δεν ξερω.
Αλλα η φαση βρωμαει εγκαταλειψη και μπαλωματα...
Βολικη η φαση με τον καλο Φερειρα και τον καλο Ιβαν.
Ευκολο θυμα ο αφελής υπερφυαλος Αμπελ...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10923
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό tzoker » Πέμ 01 Οκτ 2020, 01:18

Το μόνο λάθος του προέδρου είναι που δεν ανακοίνωσε τίποτα για τη πολιτική που θα ακολουθήσουμε.
Έχει το δικαίωμα να κάνει οτι θέλει και θα πούμε κ ευχαριστώ που ασχολούμαστε με ποδόσφαιρο ακόμα.

Αλλά να βγει επιτέλους κάποιος να μας πει που πάμε για να ξέρουμε τι να περιμένουμε.
Σε αυτό δεν έχει δικαιολογία. Δεν είμαστε μέτοχοι, είμαστε οπαδοί.
Τελευταία επεξεργασία από tzoker και Πέμ 01 Οκτ 2020, 01:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 01 Οκτ 2020, 01:19

Το σενάριο δεν το ξέρω.

Ξέρω όμως ότι αλλαγές όλα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω δε γίνονται σε 15 μέρες μέσα.

Εφόσον απέτυχε πέρυσι ο Φερευρα φέτος ήρθε η ώρα για αλλαγές και αυτόν μάλλον δεν τον χάλασε.

Ας. Κάνει ότι καταλαβαίνει. Εγώ θεωρώ ότι έχει μεγάλα κολλήματα, σοβαρά θέματα διαχείρισης και έχασε έδαφος με όλα όσα πιθανά κι απίθανα δοκίμασε από πέρυσι.

Ξέρω ότι ήρθε με ένα τεράστιο συμβόλαιο και προς το παρόν μας έβγαλε γιουροπα λιγκ. Από πέρυσι αυτό καταφερε! Όσο και άσχημο ακούγεται, αυτό κατάφερε!!

Και ταυτόχρονα Ν αποδομησει μεγάλο μέρος του ροστερ των 2 νταμπλ!

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Photis » Πέμ 01 Οκτ 2020, 01:36

tzoker έγραψε:Το μόνο λάθος του προέδρου είναι που δεν ανακοίνωσε τίποτα για τη πολιτική που θα ακολουθήσουμε.
Έχει το δικαίωμα να κάνει οτι θέλει και θα πούμε κ ευχαριστώ που ασχολούμαστε με ποδόσφαιρο ακόμα.

Αλλά να βγει επιτέλους κάποιος να μας πει που πάμε για να ξέρουμε τι να περιμένουμε.
Σε αυτό δεν έχει δικαιολογία. Δεν είμαστε μέτοχοι, είμαστε οπαδοί.

Γενικά δε πολυμιλάνε στον κοσμο μετά τα πρώτα χρόνια. Άλλαξε το τροπάριο σε κάποια φάση 3-4 χρόνια πριν. Πλέον όλα τα παθαίνουμε από δημοσιογράφους. Ούτε καν από τεχνικό διευθυντή!
:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8731
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Πέμ 01 Οκτ 2020, 01:37

Το μόνο λάθος του Ιβάν είναι ότι η ομάδα πάει 8 χρόνια τώρα στο κουτουρού χωρίς το παραμικρό σχέδιο. Το μόνο σχέδιο βασικά είναι το "ρίχνω λεφτά φέρτε παίκτες" με αποτέλεσμα να βρεθούμε πνιγμένοι από το φφπ.


Δωνης

Χουμπ- τρελά λεφτά δανεικοί κλπ ξένος προπονητής στόχος το "πρωτάθλημα αλλιώς φεύγεις" στη παρουσίαση :shock:. Φεύγει στη μέση της χρονιάς ολοκληρώνει ο ΓΧ

Άγγελος - πτώση μπάτζετ χωρίς μεταγραφές μόνο ελεύθεροι. Τον παρέσυρε ο στρατηγός και πίστεψε τον Ανχελ να μας κάνει ομάδα. Φεύγει στη μέση της χρονιάς ολοκληρώνει ο ΓΧ

Τουντορ - αρνεσεν τεχνικός διευθυντής μικρό μπάτζετ πολλά ταλέντα από τα Βαλκάνια με λίγη σος από Μπερμπατοφ. Φεύγει στη μέση της χρονιάς ολοκληρώνει ο Ιβιτς. Καλός είναι αυτός ας του δώσουμε μια ευκαιρία

Ιβιτς- Μιχελ τεχνικός διευθυντής επιτέλους σοβαρές μεταγραφές από κανονικούς παίκτες στόχος πάμε και όπου μας βγάλει παίρνουμε κύπελλο αλλά τα σπάμε στο τέλος οπότε βρίσκουμε τον προπονητή από τη Β Κίνας

Στανογεβιτς- γελάει ο κόσμος φεύγει τσακ μπαμ ποιος είναι εύκαιρος Ν αναλάβει? Α ναι

Λουτσεσκου - πάρε και 3 παίκτες από τοπ ράφι και φτιάξε ομάδα. 2 νταμπλ με κορμό έμπειρων παικτών και επειδή τερματίσαμε αυτή τη πίστα και αφού μας άφησε στα κρύα του λουτρού ο Ρασβαν

Φερειρα - πάρε την ομάδα μισή με τραυματίες χωρίς μεταγραφές και φτιάξε ομάδα με τη κ20

Δε ξέρω πόσο καλό σκάκι ξέρει αλλά πρέπει κάποια στιγμή αυτό το μαγαζί να λειτουργήσει σωστά. Με σχέδιο αγωνιστικό με σοβαρό προπονητή και τεχνικό διευθυντή σοβαρή επικοινωνία με το κόσμο κλπ. Όχι μαγαζί γωνία μια έτσι μια γιουβέτσι
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10239
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 01 Οκτ 2020, 03:08

Gospi έγραψε:Γιατι να στηριξει τοτε Φερειρα αφου δεν κανει τπτ σωστο ο Φερειρα?
Γιατι να τον κρατησει οταν τον βλεπει να απαξιωνει τοσους παιχτες?
Εγω θεωρω πως ο Ιβαν συναινει αν δεν επιβαλλει ολα αυτα π αναφερεις.


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα στο πω απλά.
Μπάτζετ προκαθορισμένο δεν θέλαμε να έχει ο τ.δ?
Πάρε αυτά κ κάνε παιχνίδι. Πάρε οποίων θες,διώξε οποίων θες
Για κάθε πρόκριση υπάρχει επιπλέον μαξιλαρακι βοηθείας,όπως και για κάθε πώληση.
Φφπ Μάι ας
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14453
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Γέρος » Πέμ 01 Οκτ 2020, 03:13

Δύσκολη μέρα Πρόεδρε. Αλλά τι σου λέω τα περνάς συνέχεια. Εμείς εδώ σήμερα παίζουμε το "τι θέλει να πει ο ποιητής" Στο σχολείο διαβάζαμε ένα ποίημα και ύστερα προσπαθούσαμε να αναλύσουμε τι εννοεί σε κάθε του λέξη. Για 4 λέξεις μπορεί και να μιλούσαμε 2 ώρες. Θυμάμαι κάποιος ποιητής έγραφε για μια βρύση και την γούρνα της από κάτω. Ε ρε εκείνη η γούρνα τι η ψυχή γινόταν, τι το υποσυνείδητο του νου, τι το ένα, τι το άλλο. Έλεγα μέσα μου ρε είναι δυνατόν αυτός ο ποιητής να είχε τόσες σκέψεις στο μυαλό για μια λέξη. 10 χρόνια θα έκανε να γράψει ένα ποίημα. :lol:
Α έτσι και με σένα σήμερα, μάλλον χθες. Ο Ιβάν ξέρει το ένα, ο Ιβάν κάνει το άλλο. Αν σε τρώει η μύτη σου ή βουίζει το αυτί σου, εμείς είμαστε. Τι σου λέω τώρα, τι να μου πεις και σύ.
Αντε καλή μέρα, και καλό μήνα. Την υγεία μας να 'χουμε και ο ΠΑΟΚ να είναι πάντα καλά.
_________________________________________________________
Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών
Αγάπη δίχως όρους και δίχως όρια
Άβαταρ μέλους
Γέρος
 
Δημοσιεύσεις: 1319
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 22:40

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Montrealiotis » Πέμ 01 Οκτ 2020, 04:30

Λευκη πετσέτα με αγορα φορ 3 εκατομμύρια και σχεδόν αλλα 2 για 2 πιτσιρικάδες, δεν πάει.
Για λόγους τους οποίους δεν ξέρω, αλλά διαφωνώ αποφάσισε να αλλάξει το πρότζεκτ.
Άβαταρ μέλους
Montrealiotis
 
Δημοσιεύσεις: 2687
Εγγραφή: Κυρ 19 Απρ 2020, 20:20

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 01 Οκτ 2020, 06:55

Ο Αλαφούζος,ποιος ο Αλαφούζος ,είχε το θάρρος πριν 2-3 χρόνια να πει ότι δεν ξαναβάζει το χέρι στην τσέπη,στέρευσε το ταμείο. Εσυ μέχρι τώρα επιλέγεις να κρυφτείς πίσω από το FFP. Καλή η δικαιολογία μέχρι χτες. 2 προκρίσεις,πωλήσεις,τηλεοπτικά. Αν δεν στηρίξεις το πρότζεκτ που με τις ευχές σου επιλέχθηκε με 2 κινήσεις που θα εξασφαλίσουν την βιωσιμότητα του,τότε βγες και πέστο καθαρά και μην χρησιμοποιείς τις μαριονέτες σου. Πες αυτή τη στιγμή δεν γουστάρω να βάλω το χέρι στη τσέπη. Δικαίωμα σου είναι στο κάτω κάτω.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό george188 » Πέμ 01 Οκτ 2020, 07:02

Τo ffp δεν εχει να κάνει με το χέρι στη τσέπη κανενός προέδρου και κανενός μεγαλομέτοχου joshua. Το χέρι στη τσέπη το έβαλε οταν καλυψε την ΑΜΚ απο μάρτιο και έπειτα και πολλές φορές. Συμφωνώ οτι η ΠΑΕ πρέπει να μιλήσει ξεκάθαρα για το σχέδιο που ακολουθεί(οποιο και αν ειναι αυτό) για να μην υπάρχουν παρανοήσεις και αφορισμοί. Ούτε αλαφούζος εινια ουτε νιαου, νομιζω τοσα χρονια το χει αποδείξει αυτό
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2719
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 01 Οκτ 2020, 07:26

Αυτή τη στιγμή ο ΠΑΟΚ δεν έχει πρόβλημα με το ffp που να τον εμποδίζει να κάνει 2 κινήσεις που αντιστοιχούν σε 2 νίκες στους ομίλους Γιουρόπα,εκτός και αν νομίζει κανείς ότι θα πρέπει να συνεχίσουμε να τρώμε σφαλιάρες στην Ελλάδα η να εγκαταλείψουμε την Ευρώπη για να παιζουμε με μια εντεκάδα. Αν δηλαδή δεν είχαμε πετύχει τις προκρίσεις και το τηλεοπτικό τι θα κάναμε θα παίζαμε με τη Κ19; Ότι συμβαίνει αυτή τη στιγμή είναι συνειδητή απόφαση του Ιβαν με τα κίνητρα της να αγνοούνται. Οποίος θέλει κρύβεται πίσω από το δάχτυλο του.Οσον αφορά τις συγκρίσεις πολλά μπορεί να πει κανείς για τον Νιαου,αυτός όμως τουλάχιστον από την αρχή επέλεξε ένα συγκεκριμένο πλάνο,αυτό των εσόδων-εξόδων ,με φόντο το γήπεδο σε βάθος χρόνου,έμεινε πιστός σε αυτό και πλέον ανεβάζει σταδιακά το μπατζετ περιμένοντας να μπει στο νέο γήπεδο την επόμενη χρόνια. Το δικό μας πλάνο είναι όπως ξυπνήσει ο πρόεδρος. Σήμερα θα φέρω το Στοχ,τον Νατχο και τον Στεφενς,αύριο τον Άγγελο,μετά θα σκόρπισω χρήμα παντού,τώρα θα βάλω τις ακαδημίες γιατί έχω πρόβλημα με ffp . Ναι πηρα ένα πρωτάθλημα κάτι εκπληκτικό για τον ΠΑΟΚΤΣΗ να είναι καλά οι 2 οβίδες του Βιερινια που τώρα είναι κακό παιδί,αλλά αυτό σοβαρό πλάνο δεν το λες.
Τελευταία επεξεργασία από joshua και Πέμ 01 Οκτ 2020, 07:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Πέμ 01 Οκτ 2020, 07:38

Ρε παιδια για τον Σαββιδη μιλαμε. Που εβγαινε και εκανε ομιλιες τυπου Φιντελ Καστρο. Ελεγε και ελεγε και ελεγε. Κακο ειναι λοιπον να βγει και να πει τωρα τι εχει στο μυαλο του; Ειναι απιστευτο mindfuck να διαβαζεις ολο το καλοκαιρι για FFP, για οικονομικα θεματα και ξαφνικα να δινουν 3 εκατομμυρια για μεταγραφη ή 850 χιλιαρικα για τον Νινουα. Ιδιοκτητης του ΠΑΟΚ ειναι, ας βγει να πει το πλανο. Στην τελικη οτι θελει θα κανει, αλλα να ξερουμε τι ειναι αυτο που θελει να κανει.

Αν ο στοχος ειναι να κανουμε υπομονη για να βελτιωθουν τα ταλεντα και ο προπονητης, να μας το πει. Μην τους σκιζουμε σε καθε στραβη. Αν ο στοχος ειναι ο πρωταθλητισμος, τοτε δυστυχως και ο προπονητης θα την ακουει και τα ταλεντα θα την ακουνε σε καθε στραβη.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό tsou » Πέμ 01 Οκτ 2020, 08:29

το νταμπλ μαλλον ηταν ενα καπριτσιο που ηθελες, το εκπληρωσες και τελος.
μας ελεγες για ευρωπαικο τοπ 20, μας ελεγες, μας ελεγες και δεχτηκες να μεινεις χωρις φορ και δεκι μπακ παραμονες ενος στοχου που ποτε δεν ερχεται.
εφτιαξες επιτελους μια ομαδαρα και δεχτηκες να την διαλυσεις σε 2 μηνες εξαιτιας ενος αλλοπροσαλου πορτογαλου.
μας εχεις στο σκοταδι για το φφπ και φανταζομαστε αντι να ξερουμε.
αν εβαλες τον ΠΑΟΚ στον παγο πες το μας να το ξερουμε.
αυτη η ομαδα δεν εχει ποιοτητα ουτε πρωταθλημα να παρει, ουτε στην ευρωπη να κανει κατι το αξιολογο περα απο 1 αντε 2 πυροτεχνηματα.
δεν ειναι γκρινια, δεν ειναι μιρλα, ειναι η ποδοσφαιρικη ΑΛΗΘΕΙΑ.
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou
 
Δημοσιεύσεις: 2195
Εγγραφή: Τρί 17 Αύγ 2010, 16:34
Τοποθεσία: Βρυξέλλες

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Πέμ 01 Οκτ 2020, 08:37

Να βάλει το χέρι στην τσέπη γιατί βαρέθηκε να πληρώνει;
Μάλιστα...
Τα 10μ στην ΑΜΚ πριν λίγο καιρό ποιος τα έβαλε; Η Καρντάσιαν;
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4093
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: astral, boogeyman77, Doomlord4, gika, Minority4, renegade, Tolaros, TylerDurden και 26 επισκέπτες