Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό pilotos » Τετ 30 Σεπ 2020, 23:46

Δεν έχω ανάγκη να ξεσκίσω κανέναν.
Τα έχω γράψει εδώ πιο πάνω τί βλέπω για φέτος. Εσείς ίσως φανταζόσασταν άλλα πράγματα.
Αν κάνουν σπασμωδικές κινήσεις, και πάνε για μεταγραφές να ακουστούν αρεστές στον κόσμο, θα πάνε 1 χρόνο πίσω την ομάδα.

Από την ομάδα πρέπει να φύγουν άλλοι 2 3 παίκτες ακόμα

Στάλθηκε από το SM-T510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 30 Σεπ 2020, 23:50

Πιλοτε μαλλον δεν εχεις αντιληφθει την γυμνια του ροστερ.
Πολυ φοβαμαι πως οταν χρειαστει να παιξει αλλος περα απο Καντουρι και Σβαμπ, η γκελα θα παει συννεφο...
Με πιτσιρικια και δηθεν προτζεκτ δεν παμε πουθενα.
Κατα τα αλλα κοροιδευουμε την κουλα και τον γαυρο π παιρνουν κατι καιπερς και κάτι ραντζελοβιτς κλπ οταν εμεις εχουμε φορτωθει διαχρονικα τις μεγαλυτερες μανατζερικες απατες σε δηθεν ταλεντα και προτζεκτ...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10908
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό pilotos » Τετ 30 Σεπ 2020, 23:52

Ρε φίλε με το χέρι στην καρδιά, αν σήμερα ο Κρέσπο, αντί να δώσει πάσα στο τέρμα και περνούσες, θα το έλεγες αυτό που λες;


Στάλθηκε από το SM-T510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 30 Σεπ 2020, 23:55

Ετσι οπως μας ειδα, οσα γκολ θα βαζαμε τοσα θα τρωγαμε
Ομαδα χωρις εμπειρια και ηρεμια.
Χωρις βοηθεια απο τον παγκο.
Και μονο που επρεπε να παιξω με Κρεσπο μπακ χαφ,που οποτε επαιρνε μπαλα.τον κοιτουσαν γτ ξςραν οτι ειναι ακινδυνος, μου δειχνει ποσο γυμνο ειναι το ροστερ!
Εδω δεν ειχες να βαλεις αλλαγη στα χαφ να δωσεις λιγη ενεργεια!
Η μονη σου επιλογη για μπροστα ο ανημπορος Σβιντερσκι!


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10908
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Parolos » Τετ 30 Σεπ 2020, 23:56

pilotos έγραψε:Ρε φίλε με το χέρι στην καρδιά, αν σήμερα ο Κρέσπο, αντί να δώσει πάσα στο τέρμα και περνούσες, θα το έλεγες αυτό που λες;


Στάλθηκε από το SM-T510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν είχες κάναν άλλον δεξί μπακ που να βάζει κεφαλιές θα στο κάρφωνε εκεί.. έχουμε κάναν τέτοιο στο ρόστερ μήπως?

Ο Κρέσπο σκυλιασε έκανε τα πάντα αλλά στα 33 δεξί μπακ χαφ δε γίνεσαι.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6013
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 30 Σεπ 2020, 23:57

pilotos έγραψε:Ρε φίλε με το χέρι στην καρδιά, αν σήμερα ο Κρέσπο, αντί να δώσει πάσα στο τέρμα και περνούσες, θα το έλεγες αυτό που λες;


Στάλθηκε από το SM-T510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Η διαφορά του ΠΑΟΚ και της Κρασνοντάρ δεν ήταν μόνο η φάση του Κρέσπο.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15429
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό rade paprica » Πέμ 01 Οκτ 2020, 00:49

pilotos έγραψε:Ρε φίλε με το χέρι στην καρδιά, αν σήμερα ο Κρέσπο, αντί να δώσει πάσα στο τέρμα και περνούσες, θα το έλεγες αυτό που λες;


Στάλθηκε από το SM-T510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ξέρεις ότι δεν έχεις δεξί φουλ-μπακ από τον τραυματισμό του Ροντρίγκο.

Σόρρυ αλλά δε φταίει ο Κρέσπο, σέντερ μπακ είναι ο άνθρωπος (αν και δεν νομίζω ότι το έγραψες για να τον κατηγορήσεις)
Ο ανόητος άνθρωπος επιδιώκει το ωφέλιμο, ο σοφός το δίκαιο Κομφούκιος

Bizim ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
rade paprica
 
Δημοσιεύσεις: 1124
Εγγραφή: Πέμ 02 Απρ 2020, 21:14

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό AntreasG4 » Σάβ 03 Οκτ 2020, 00:44

Θελουμε ακραιο μεσοεπιθετικο επισης. Εχουμε μεινει μονο με Ζιφκοβιτς και Τζιολη
AntreasG4
 
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: Δευτ 03 Φεβ 2020, 02:52

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Σάβ 03 Οκτ 2020, 03:01

Το μεγαλο προβλημα δεν ειναι ποιοι φευγουν. Το Πολυ μεγαλο προβλημα ειναι ποιοι τους αντικαθιστουν. Αυτο που αντμετωπιζουμε απο περσυ οτι παντα ερχεται χαμηλοτερης ποιοτητας παικτης απο αυτον που φευγει. Αυτο δημιουργει και τις εντσασεις μας και τις εντασεις μας. Φετος ηρθε ο Σβαμπ ενας κανονικος ποδοσφαιριστης που ηρθε και μπηκε με την μια στην ομαδα και ξεχασαμε αμεσως τον Μαου. Ηρθε ο Ζιφκο και ειμαστε κουλ με Μπισε. Τον εσιτι τον φαγαμε αλλα δεν ειναι και τοσο κακος παικτης. Μια χαρα την κανει την δουλεια που ξερει να κανει. Εμεις τον φεραμε να παιζει σε τριαδα στα χαφ η σε δυαδα. Γιατι στο δευτερο δεν ειναι τοσο καλος.

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι χωρις καλο προγραμματισμο, καθαρο αγωνιστικο προσανατολισμο και Καλη στοχευση Στο θεμα των μεταγραφων δεν θα καταφερουμε τιποτα.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Σάβ 03 Οκτ 2020, 03:01

Το μεγαλο προβλημα δεν ειναι ποιοι φευγουν. Το Πολυ μεγαλο προβλημα ειναι ποιοι τους αντικαθιστουν. Αυτο που αντμετωπιζουμε απο περσυ οτι παντα ερχεται χαμηλοτερης ποιοτητας παικτης απο αυτον που φευγει. Αυτο δημιουργει και τις εντσασεις μας και τις εντασεις μας. Φετος ηρθε ο Σβαμπ ενας κανονικος ποδοσφαιριστης που ηρθε και μπηκε με την μια στην ομαδα και ξεχασαμε αμεσως τον Μαου. Ηρθε ο Ζιφκο και ειμαστε κουλ με Μπισε. Τον εσιτι τον φαγαμε αλλα δεν ειναι και τοσο κακος παικτης. Μια χαρα την κανει την δουλεια που ξερει να κανει. Εμεις τον φεραμε να παιζει σε τριαδα στα χαφ η σε δυαδα. Γιατι στο δευτερο δεν ειναι τοσο καλος.

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι χωρις καλο προγραμματισμο, καθαρο αγωνιστικο προσανατολισμο και Καλη στοχευση Στο θεμα των μεταγραφων δεν θα καταφερουμε τιποτα.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Σάβ 03 Οκτ 2020, 06:10

Έχουμε με την σημερινή 2 μέρες θα μάθουμε λοιπόν για αν φύγει του κάθε φίλου ΠΑΟΚτσή τι/πως/γιατί :idea:
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό omerta76 » Σάβ 03 Οκτ 2020, 08:42

pilotos έγραψε:Δεν έχω ανάγκη να ξεσκίσω κανέναν.
Τα έχω γράψει εδώ πιο πάνω τί βλέπω για φέτος. Εσείς ίσως φανταζόσασταν άλλα πράγματα.
Αν κάνουν σπασμωδικές κινήσεις, και πάνε για μεταγραφές να ακουστούν αρεστές στον κόσμο, θα πάνε 1 χρόνο πίσω την ομάδα.

Από την ομάδα πρέπει να φύγουν άλλοι 2 3 παίκτες ακόμα

Στάλθηκε από το SM-T510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατι σπασμωδικές κινήσεις; Χρειαζόμαστε άμεσα δυο παίχτες στα χαφ(δεδομένης της αποχώρησης Μπισεσβαρ) και ίσως εναν επιθετικό ακομη. Και οποίος φύγει να αντικατασταθεί
Η ένσταση ειναι γιατι έπρεπε να τα κανουν ολα τόσο άκομψα και πριν απο σημαντικά παιχνιδια..
Ευχαριστούμε για την υπέροχη ομάδα των δυο Νταμπλ!
Άβαταρ μέλους
omerta76
 
Δημοσιεύσεις: 2077
Εγγραφή: Δευτ 05 Ιαν 2015, 15:36
Τοποθεσία: Ελλαδα

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό pilotos » Σάβ 03 Οκτ 2020, 09:32

Γιατί πάνω στην πρεμουρα να φέρεις κάτι τελευταία στιγμή, κάνεις βεβιασμένες κινήσεις.

Τεσπα, τη γνώμη μου γενικά την έχω πει για το ρόστερ.
Μπορούν να γίνουν πολύ πιο όμορφα και αποδοτικά σε βάθος χρόνου πράγματα τον Ιανουάριο, που είναι πολύ κοντά, σε σχέση με το τώρα. Αρκεί να κάτσουν να δουλέψουν με βάση τις ανάγκες και τα νέα δεδομένα.
Πχ μια καραντίνα και διακοπή πρωταθλημάτων που είναι ένας αστάθμητος παράγοντας, πόσο επηρεάζει τη λήψη αποφάσεων σε κεντρικό επίπεδο; Αυτό τόσοι γράφουν εδώ μέσα, ένας δεν το έχει αναρωτηθεί.
Αν είχα τα κλειδιά, το πρώτο σενάριο που θα σκεφτόμουν θα ήταν αυτό, πριν αρχίσω να σκορπαω χρήμα σε έναν κουβά, που επιτέλους πρέπει να μπει γερός πάτος για να μην χάνει από παντού.
Όταν ο κουβάς δεν χάνει, και αυτό πάει να γίνει τώρα σιγά σιγά, αρχίζεις και επενδύεις πραγματικά, γιατί μέχρι τώρα ότι κέρδισες το κέρδισες με δυσανάλογο κόστος.
Στο ερώτημα αν ο Αμπελ θα είναι αυτός που θα σύρει το κάρο μέχρι τέλος, ειλικρινά δεν μπορώ να δώσω απάντηση. Ίσως κι αυτός αποδειχθεί αναλωσιμος. Απλά πρέπει να του πιστωθεί ότι έβαλε πιτσιρίκια αναλαμβάνοντας το όποιο κόστος μόνος του μέχρι τώρα, ανεξαρτήτως αποτελεσμάτων.

Στάλθηκε από SM-N975F
Τελευταία επεξεργασία από pilotos και Σάβ 03 Οκτ 2020, 09:34, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 03 Οκτ 2020, 09:34

μη μιλας για βαθος χρονου πιλοτε.

θελει βαθος..σκεψης για να γινει κατι τετοιο κατανοητο και αυτη δεν υπαρχει...

ή μπορεί και απλά να παρασύρθηκε και αυτή από το τρύπιο μας βαρέλι...

πηραμε 2 νταμπλ θυσιάζοντας ευρωπες και γενικα ολα τα παντα και νομιζουμε οτι για τα επομενα 20 χρονια τα νταμπλ ειναι δικα μας. γιατι ...ετσι μας εμαθε..ο γαβρος... ετσι μεγαλωσαμε..........

2 χρονια να κανουμε ξανα ανταγωνιστικη ομαδα με ΟΡΘΟΥΣ οικονομικούς όρους πχ δεν περιμενουμε καταλαβες;
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Maximus » Σάβ 03 Οκτ 2020, 09:42

Και οι βάζελοι στα φορουμ τους κάτι τέτοια γράφανε...
Μέχρι που κατάλαβαν ότι στην Ελλάδα δεν έχουμε τις ακαδημίες του Αγιαξ και οτι με πιτσιρικια δεν γ@μησε ποτέ κανείς.

Από όλες τις κινήσεις φετος δύο αξιζαν μέχρι τώρα, ο Σβαμπ με την value for money προσφορα του και ο Ζιφκοβιτς, χωρις τον οποίον δεν θα ειχες περάσει ποτέ την Μπενφίκα.

Και αυτο που μαθαινουμε από τα δύο τελευταια ποστ είναι ότι δεν χρειαζομαστε μεταγραφες τώρα, πρέπει να περιμενουμε τον Γενάρη για να κανουμε τις κινήσεις και λογικά απο τα συμφραζόμενα - αφου οι φετινοι στοχοι θα έχουν χαθεί - θα κανουμε restart από την επόμενη χρονια...

Μέχρι να ξανακανουμε restart ισως την μεθεπόμενη, αφου ο Φερειρα θα καταλαβει ότι έχει λαθος σύστημα και θα θέλει άλλους πάιχτες ή τελος παντων (για να μην αδικω το επιχειρημα του πιλοτου) αλλαξουμε προπονητή, ο οποιος de facto θα θελει αλλους παιχτες...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες