32. Nika Ninua

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό dimitris88 » Κυρ 27 Σεπ 2020, 22:02

Gospi έγραψε:Βρε απο μπαλιες καλος ειναι. Το θεμα ειναι να συμμετεχει ενεργα στην αναπτυξη της ομαδας και οχι να αφηνει χωρις στηριγματα τον παρτενερ του στα χαφ η τους κεντρικους αμυντικους!
Τι να το κανω να κανει μπαλιές διαβητη αν τον προσπερνανε σε φαση αμυνας σαν να μην υπαρχει, κι αν κρυβεται οταν μας πιεζουν και αναγκαζονται οι συμπαίκτες του να κανουν γιομες!


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


ο παίκτης είναι οχταροδέκαρο και όχι εξαροόχταρο που τον χρησιμοποιεί ο Φερέϊρα. Τώρα εάν του δώσουμε αθλητικότητα και τον κάνουμε να είναι 6-8ρο άλλο θέμα. Δηλαδή εάν πάρεις το Ζίβκοβιτς και τον βάλεις μαζί με τον Εσίτι κεντρικό χαφ, θα φταίει ο Ζίβκοβιτς που δεν θα μπορεί να μαρκάρει με επιτυχία;
dimitris88
 
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 10 Δεκ 2019, 17:46

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό Gospi » Κυρ 27 Σεπ 2020, 22:35

Μα δεν ειναι μονο το.μαρκαρισμα το θεμα του. Δεν ειναι γρηγορος. Δεν ειναι καν αθλητικος. Δεν διεκδικει μπαλα. Δεν μπορει να διαχειριστει πιεση. Για να παιξει θελει απλετο χωρο.
Σε υψηλο επιπεδο χωρο στα χαφ και ανεση δεν εχει κανενας.
Ουτε ο Καντουρι ειναι 6-8 αλλα τρεχει ασταματητα, πιεζει ψηλα, κραταει μπαλα οταν πρεπει, ξεμαρκαρεται κλπ...
Για τον ΠΑΟΚ του 1997 θα ηταν εξαιρετικος.
Δεν θα παιξει μπαλα σοβαρη σε μας.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό NestorP » Κυρ 27 Σεπ 2020, 22:57

M αρεσε, εβλεπε γηπεδο και εδωσε καλες μακρινες μπαλες. Θελει ακομα χρονο ομως. Εδειξε καλα στοιχεια για μενα
NestorP
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τρί 29 Ιαν 2019, 15:17

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό Demir » Κυρ 27 Σεπ 2020, 22:59

πρωτη εμφανιση σε ενα συνοθηλευμα εκανε το παιδακι, και στο 2ο ηταν καλος, εκανε 3 μπαλιες φετες(οι 2 βγαλανε τετ α τετ) και ειχε παρα πολυ καλα στημενα..
επαιζε μαζι με εσιτι ,χωρις δεκαρι μπροστα του.. υπομονη , καλα στοιχεια εδειξε , χρονο θελει και δουλεια στην δυναμη σιγουρα..
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7948
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Κυρ 27 Σεπ 2020, 23:05

Σωστός δεμιρη το θέμα είναι ότι σε αυτό το παιδάκι βασίζεσαι αυτή τη στιγμή να είναι το 3ο σου χαφ.
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 27 Σεπ 2020, 23:05

sn0ufel4 έγραψε:Αν αυτός ο παικτης παίξει μπάλα στον ΠΑΟΚ εγώ θα κάνω κολοτουμπες

Μέσος χωρίς τη παραμικρή ταχύτητα χωρίς δύναμη δε μπήκε σε μισή διεκδίκηση ανύπαρκτος αμυντικά χωρίς καμία κίνηση να ξεμαρκαριστει χωρίς να κρατάει μπάλα πάνω από 1 δεύτερο

Καλή μακρινή μπαλιά βέβαια αρκεί ο αντίπαλος να είναι 5 μέτρα μακριά. Ακόμα και να βελτιωθεί που το ελπίζω δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να είναι ο δεύτερος μέσος σε δυάδα. Οπότε φέρτε χαφ :mrgreen:
Κοίτα δε θα έχουμε το φερευρα για κάνα 10 χρόνια προπονητή.. Χαχαχαχα...

Επίσης αδυνατώ να πιστέψω ότι σε όλα ματς θα παίξουμε. Ένα σύστημα μόνο.

Ο παίκτης έδειξε κάποια καλά στοιχεία.θελει δουλειά και σε μια δουλεμένη ομάδα θα δείξει πολύ καλό πρόσωπο.

Επιτέλους κάναμε στημένα και είχαν αποδεκτή, απείλησαμε.

Οι 2 μπαλιές που δίνει δείχνουν την ποιότητα,αλλα σίγουρα θες και πολλά άλλα ακόμα.

Απλά σε μια ομάδα 7 νέων προσώπων φαινόταν χαμένος. Οπως κι όλοι οι άλλοι. Μετά το 20λεπτο φάνηκε πολύ παραπάνω παικτικα.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Κυρ 27 Σεπ 2020, 23:10

Και σόρυ να το γράψω εδώ. Θα κριθεί αυστηρά χωρίς να φταίει αυτός γιατί όταν λες σα διοίκηση ότι φέτος λεφτά δεν έχει και πας και δίνεις 800 χιλιάρικα για ένα παίκτη στοίχημα δημιουργείς απευθείας την εντύπωση ότι ο παικτης είναι καλός και όχι ακόμα ένα συμβόλαιο που θα ψάχνουμε το πως θα φύγει

Ε είναι λίγο κοροϊδία με τη γύμνια στα χαφ να έρχεται ο Νινουα. Όχι?
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 27 Σεπ 2020, 23:10

Gospi έγραψε:Μα δεν ειναι μονο το.μαρκαρισμα το θεμα του. Δεν ειναι γρηγορος. Δεν ειναι καν αθλητικος. Δεν διεκδικει μπαλα. Δεν μπορει να διαχειριστει πιεση. Για να παιξει θελει απλετο χωρο.
Σε υψηλο επιπεδο χωρο στα χαφ και ανεση δεν εχει κανενας.
Ουτε ο Καντουρι ειναι 6-8 αλλα τρεχει ασταματητα, πιεζει ψηλα, κραταει μπαλα οταν πρεπει, ξεμαρκαρεται κλπ...
Για τον ΠΑΟΚ του 1997 θα ηταν εξαιρετικος.
Δεν θα παιξει μπαλα σοβαρη σε μας.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Από ένα πλήρως ανορθόδοξο, άνευ πλάνου ματς δε θα βγάλεις τέτοια συμπεράσματα.

Μπορεί και να ισχύουν αλλά είναι πολύ βιαστικά!

Οταν έχεις την ποιότητα, θεωρώ τ άλλα δουλεύονται.οταν δεν την έχεις είναι δύσκολο!

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 27 Σεπ 2020, 23:13

sn0ufel4 έγραψε:Και σόρυ να το γράψω εδώ. Θα κριθεί αυστηρά χωρίς να φταίει αυτός γιατί όταν λες σα διοίκηση ότι φέτος λεφτά δεν έχει και πας και δίνεις 800 χιλιάρικα για ένα παίκτη στοίχημα δημιουργείς απευθείας την εντύπωση ότι ο παικτης είναι καλός και όχι ακόμα ένα συμβόλαιο που θα ψάχνουμε το πως θα φύγει

Ε είναι λίγο κοροϊδία με τη γύμνια στα χαφ να έρχεται ο Νινουα. Όχι?
Τα παράπονα στους υπεύθυνους!

Επίσης ο παίκτης καλό θα είναι να κριθεί υπό σωστές και σοβαρές συνθήκες!
Σε μια ομάδα σα τη χθεσινή δεν έχει νόημα!

Σε ομάδα με 7 αλλαγές ολοι λίγοι φαίνονταν!!

Γιατι ας πούμε δεν κράζετε για χθες τον πέλκα;; τι έκανε;;

Αλλά θα είναι στραβο να τον κατακρίνεις για χθες.

Οι παίκτες πρέπει να εντάσσονται με μια ομαλότητα. Ακόμα κι ο ζιβκοβιτς χθες ήταν χαμένος.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό malampar » Κυρ 27 Σεπ 2020, 23:27

Θα τον κρινουμε αν περασουμε στους ομιλους εκει θα δειξει την αξια του με τον ολυμπιακο βολου παιζαμε χθες αν δεν κανω λαθος..ουτε καν κανατε τον κοπο να δειτε ενα ολοκληρωμενο παιχνιδι γραφετε ποδοσφαιρικες ασυναρτησιες ουτε για την κ19 δεν κανει..ουτε λαγοι ειμαστε ουτε σανο τρωμε
malampar
 
Δημοσιεύσεις: 543
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2019, 18:44

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 27 Σεπ 2020, 23:40

Πες μας λίγο. Για τα επιχειρηματικα σχέδια του Σαββίδη
Σε ρώτησα κι άλλη φορά!



Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Κυρ 27 Σεπ 2020, 23:49

Εν τω μεταξυ εγω μετραω μια την πασα που εβγαλε στην φαση του πεναλτι και δυο την πασα που εβγαλε στην φαση που ο Τσολακ γυρισε στον Πελκα αλλα αυτος δεν προλαβε.

Γενικα στο μυαλο ειναι πολυ γρηγορος και στο δευτερο ημιχρονο ξεψαρωσε. Ας μην βιαζομαστε, απο ενα πολυ κακο πρωταθλημα ηρθε.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6471
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό malampar » Κυρ 27 Σεπ 2020, 23:57

Εγω σε ρωτησα απο που προκυπτει οτι ο νινουα ειναι ποδοσφαιριστης για το επιπεδο της ομαδας ? αναρωτιομουν αυτος ο ρεμπε πρεπει ολο τον προηγουμενο χρονο να ειχε τον νινουα στο μυαλο του δεν εξηγητε τετοια κινηση..τωρα στα του ιβαν δεν ξερω τα σχεδια του υποθετω ομως καποια πραγματα οπως κ εσυ υποθετεις οτι οι γιατροι οι δικηγοροι οι εφοριακοι χρηματιζονται..Θα μπορουσες ας πουμε να μας εξηγησεις τη μεταγραφη Μπουργκανη που δεν τον ηξερε ουτε η μανα του
malampar
 
Δημοσιεύσεις: 543
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2019, 18:44

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 28 Σεπ 2020, 00:05

1)ποτε κρίθηκε ο νινουα αγωνιστικά;; από το χθεσινό;; να τον δούμε υπό σοβαρές συνθήκες και να τον κρινουμε


2)Μπορώ να λέω πολλά...

Απλά όσο τα λέω ανώνυμα πίσω από το κινητό μου και το ταμπλετ μου είμαι μάγκας και μπορώ να λέω για πολλές βρωμιές που τάχα μου ξέρω.

Έχω καλη ασπίδα!!

Επίσης επειδή κάποια καταρριπτονται από τα τάχα μου επιχειρήματα, όπως αυτό το ότι η Ξάνθη ήταν ομάδα μας(ρε έπεσε β εθνική), όπως και ο βολος(ρε 2.πεταμμενοι βαθμοί), όπως και ο ατρομητος(βρε άλλοι 2.πεταμενοι βαθμοί), καλό θα είναι να μην είμαστε τόσο απόλυτοι για κάποια ζητήματα.

Εχε την άποψη σου, τη σέβομαι, αλλά δεν μπορεί χωρίς να τον δούμε, να ξέρουμε, να βγάλουμε και νταλαβερι την υπόθεση.



Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό chri5ti9 » Δευτ 28 Σεπ 2020, 00:06

Αντικειμενικά στο φιλικό με ΠΑΟ ήταν φοβικος. Όπως και στο πρώτο εικοσάλεπτο με Βόλο. Οταν ξεθαρεψε όμως είδαμε κάποιες καλές μεταβιβάσεις.οπως λέτε και εσείς 8/10 έκανε και όχι 6/8. Μακάρι να το χτίσουν το παιδί σωματικά και νοητικά και σε δύο χρόνια από τώρα να δεσπωζει ως νέος μπασινας (θεέ μ τι λέω) στο κέντρο μας

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Λαρυγγια στα τσιμεντα και ψυχη στα καγκελα
Άβαταρ μέλους
chri5ti9
 
Δημοσιεύσεις: 2311
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 17:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες