Abel Fernando Moreira Ferreira ΙΙ

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Κυρ 27 Σεπ 2020, 01:11

rainmaker έγραψε:Τόσο αναγκαίο είναι για την εξέλιξη της ομάδας, τόσο σχετικό με τα νέα ταλέντα ή τους γερους, τόσο επίπτωση στους αγώνες μεταξύ Ελλάδος και Ευρώπης, το να επιμένει εμμονικα να έχει τρία στοπερ , παρότι έχει κάνει πέντε αλλαγές για να γυρίσει το ματς;;

Είναι σα να παντρεύεσαι μια γυναίκα για τον ωραίο μουσακά της. Μετά από 3 μήνες διαπιστώνεις οτι δεν ξέρει να κάνει τίποτε άλλο εκτόσ από μουσακά. Ένα σύστημα παίζει όλο το ίδιο, μπορεί να το παίξει καλά όταν έχει τους παίκτες αλλά δεν ξέρει ούτε θέλει να μάθει τίποτε άλλο. Έτσι γίνεται γρήγορα προβλέψιμος και μπορούν να τον κοντράρουν ακόμη και οι μικρομεσαίοι. Πολύ φοβάμαι οτι διώχνουμε καλούς παίκτες που δεν κάνουν στο σύστημά του και όταν σε μερικούς μήνες φέρουμε άλλο προπονητή θα είμαστε φτου κι από την αρχή.

Όταν τον πήρε ο Ιβάν, έπρεπε να του πει, αυτά τα υλικά κύριε πήραν νταμπλ και έπαιξαν ωραία μπάλα. Έχεις τη δυνατότητα να παίξεις σύστημα που να ανταπεξέλθει σε πρωταθλητισμό με αυτούς; Όχι έλα και θα τα αλλάξουμε όλα για να παίζουμε το δικό σου.

Εδώ κοτζάμ Μπράιαν Κλαφ και απέτυχε στη Λϊντς ακριβώς γι αυτό το λόγο.
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Κυρ 27 Σεπ 2020, 01:20

Οσο περναει ο καιρος τοσο πειθομαι οτι τριβει στην μουρη καποιων απο την διοικηση τις επιλογες που του επιβαλονται. Ενα παραδειγμα ειναι η παρουσια 90 λεπτων του Νινουα παρολο που βελτιωνότανε οσο περνουσε η ωρα. Οπως και η παρουσια του κουτσια αντι του ορθολογικοτερου Λυρατζη που του εδωσε πραματα στο τελευται δυνατο φιλικο. Την μη χρησιμοποιηση του Ματος, την εμμονη σε συστηματα που δεν μπορουν να υποστηριξουν παικτες των 800 χιλιαδων (Εσιτι). Την απωλεια του βασικου σεντερ φορ που μπορει να υποστηριξει το συστημα παραμονες τελικων. Την Μη παρουσια του συμπατριωτη Βιερινια στην ομαδα (παραδοσιακα οι πορτογαλοι υποστηριζονται). Εχουν γινει τοσο πολλα που αναρωτιεσαι πραγματικα τι παιζει τελικα. Μια δεν εχουμε μαντηλι να κλαψουμε λογω ffp μια παιρνουμε με πολλα χρηματα παικτες στοιχηματα που ισως αποδωσουν σε 3-4 χρονια.

Πορτογαλος ειναι με καλες συστασεις απο σοβαρους ανθρωπους. Μπορει να μην ειναι ωριμος προπονητης Μπορει να μην ειναι καν καλος προπονητης αλλα για ηλιθιο και βλακα δεν τον εχω. Νομιζω πως το μονο που τον ενδιαφερει ειναι να μας βαλει στο τσλ η να εχει συνεχεια στην μεχρι τωρα καλη παρουσια Εστω και στο Εουροπα. Ηδη μπηκε στον χαρτη που νικησε τον δασκαλο του και περασε και τους Τουρκους. Το ονομα του το φτιαχνει.

Φανταζεστε εναν Λουτσε να εβαζε βασικο σε καθε ματς τον ψηλο ουκρανο? Επειδη τον εφερε ο προεδρος? Ενα τετοιο πραμα δηλαδη. Αλλα ποιος Λουτσε την εκανε και αυτος οπως και ο Ιβιτς πριν απο,αυτον.

Δεν ξερω παιδες. Δεν ξερω.
Totem_pk

Δημοσίευσηαπό Salvador Allende » Κυρ 27 Σεπ 2020, 02:04

JohnDag έγραψε:Δεν έχει καμία τακτική ευελιξία σαν προπονητής, είναι πλέον ξεκάθαρο αυτό.

Επίσης, έχει πρόβλημα στην διαχείριση παιχτών και προσωπικοτητων.

Το δείγμα, πλέον, είναι μεγαλο και τα 2 αυτά μειονεκτήματα βγάζουν ματια.

Προφανως έχει και θετικά, αλλά αυτά τα 2 μειονεκτήματα θα του δημιουργήσουν μεγάλο πρόβλημα στο μέλλον αν δεν κάνει κάτι να τα αλλάξει.

Όσο κι αν θέλω να μη ρίξω ευθύνες για το σημερινό στον Αμπέλ εδώ θα συμφωνήσω στο 100%. Αν και στην περίπτωση Βιειρίνια δεν ξέρω σε τι βαθμό ευθύνεται ο προπονητής και σε τι ο "εξορθολογισμός" της διοίκησης.

Στις περιπτώσεις Μάτος και Ζαμπά, όσο λάθος χειρισμούς κι αν έγιναν από την μεριά τους, θα είναι για πάντα αήττητοι νταμπλούχοι. Ξεκάθαρο θέμα διαχείρισης από μεριάς Αμπέλ.
Άβαταρ μέλους
Salvador Allende

Δημοσίευσηαπό PAOK LARISSA » Κυρ 27 Σεπ 2020, 04:40

Ρε Φερέιρα μια ομάδα που έχει δώσει 3-4 ματς πως γίνεται να είναι κουρασμένη και μου αλλάζεις 8 παίκτες; Δηλαδή την 10η αγωνιστική και αν παίζει και τσουλου τι θα κάνουν οι παίκτες; Θα είναι για εντατική;;; Το ότι είσαι εμπαθής το ξέραμε και το ξαναδείχνεις... Και σε κάθε ματς δείχνεις και το ποσό δυσκίνητος είσαι.. 5 αλλαγές μαζεμένες ρε; Τι είναι μπάσκετ; Κι όλες μετά το 60! Η ομάδα αδουλευτη τελείως με αλλαγές απλά για να γίνουν χωρίς νόημα... Κατάλαβες πως παίζουμε επίσημο ματς ρε κι ότι είμαστε 4 πόντους πίσω μετά από 3 ματς;
PAOK LARISSA

Δημοσίευσηαπό shogoon » Κυρ 27 Σεπ 2020, 08:10

Να δεχθούμε ότι στο θέμα της ψυχολογίας και της αλλαγής τακτικής εν ώρα παιχνιδιού δεν το χει. Αλλά και μια ομάδα όταν στοιχίζει 50 εκατομμύρια όσο όλες οι ομάδες πλην ΠΟΚ μαζί τι σκατα χρειάζεται για να κερδίσει τον Βόλο τα Τρίκαλα και την Καλαμπάκα. Εκτός αν δεχθούμε ότι ο Φερειρα πήρε μόνος του Μπεσικτας και Μπενφικα οπότε είναι για Πρεμιέρ Λιγκ. Δεν μπορεί ένα ματς να το χάνεις μόνος και να το κερδίζουν όλοι μαζί. Απαράδεκτοι οι καλό πληρωμένοι παίκτες.
Άβαταρ μέλους
shogoon

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Κυρ 27 Σεπ 2020, 08:53

mpafos4 έγραψε:Απιστευτα πραγματα....

Το μονο που μου δινει κουραγιο ειναι το γεγονος οτι την ιδια αντιμετωπιση ειχε και ο Λουτσεσκου μετα τον αποκλεισμο απο την Εστερσουντ....

Για να μην μιλησω για τον.....καρπουζα....

πρωτα ...φοσμπα κανα φιλοτρι....και μετα θα μιλας για μενα!!!!

:lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas

Δημοσίευσηαπό joshua » Κυρ 27 Σεπ 2020, 09:40

Θα περασουν 2-3 χρονια καμια 150ρια παιχνιδια και καποιοι θα γραφουν ακομα δεν πηρατε το μαθημα σας απο τον Λουτσεσκου...Τουλαχιστον βρειτε νεα επιχειρηματα,υπαρχουν αλωστε αλλες δικαιολογιες στις οποιες μπορει να σταθει καποιος.
Για εμένα είναι πολύ δύσκολο να εξηγήσω σε έναν τυφλό τι είναι τα χρώματα...
Άβαταρ μέλους
joshua

Δημοσίευσηαπό Nikos 74 » Κυρ 27 Σεπ 2020, 09:45

Η κάθε ομάδα στο γήπεδο αντικατοπτρίζει το χαρακτήρα του προπονητή της. Για αυτό το λόγο βλέπαμε κυνική την ομάδα του Σάντος, ψυχωμένη του Λουτσεσκου, κυκλοθυμική του Τούντορ κτλ. Έτσι αυτό το μπέρδεμα που βλέπουμε εδώ και ενάμιση χρόνο απεικονίζει τον χαρακτήρα του προπονητή μας. Ακραίες επιλογές που εμείς σαν άμπαλοι δεν τις κατανοούμε, όμως είμαι σίγουρος ότι ούτε οι ποδοσφαιριστες του μπορούν να τις καταλάβουν, όπως φάνηκε ξεκάθαρα από τις αντιδράσεις του Κρέσπο όταν προσπαθούσε να διαβάσει το χαρτάκι. Προσωπικά πιστεύω ότι ο Φερέϊρα έχει επιβιώσει στον ΠΑΟΚ εξ αιτίας του κορονοϊού! Με γεμάτες κερκίδες πέρσι πόσες φορές θα είχαμε γιούχα και λαϊκά δικαστήρια βλέποντας αυτές τις απαράδεκτες εμφανίσεις στα πλέι οφ; Επίσης λόγω covid έγιναν τα ματς των προκριματικών μονά στην Τούμπα, με τους αντιπάλους να κάνουν ντεμπούτο με εμάς. Από το χθεσινό ματς , κατάλαβα ότι το μόνο που ενδιαφέρει τον Φερεϊρα είναι η είσοδος στο τσαμπιονς λιγκ, καθώς αυτό είναι που θα του φτιάξει το βιογραφικό του, και όχι το πρωτάθλημα. Δεν με ενόχλησε το ροτεϊσον, αλλά η μηδενική προετοιμασία του προπονητή στο να στηρίξει την επιλογή του. Είναι δυνατόν για ένα ημίχρονο η μοναδική επιλογή για ανάπτυξη να είναι το να ψάχνουν όλοι τον Κρέσπο, για να κάνει γιόμες; Ίσως και να φταίει η άγνοια που έχω για το ποιο ακριβώς είναι το πλάνο που θέλει να ακολουθήσει η παε, όμως νιώθω περίεργα που μετά από ματς του ΠΑΟΚ κόβεται το χαμόγελο μου. Μόνο εγώ νιώθω έτσι αδέρφια;
Nikos 74

Δημοσίευσηαπό joshua » Κυρ 27 Σεπ 2020, 10:01

Δεν ξερω αν εχουν καταλαβει ειτε στη παε ειτε εμεις ποσο δυσκολο ηταν για μια ομαδα που ειχε συνηθισει στο ρολο του κομπαρσου να αποκτησει νοοτροπια νικητη και πρωταθλητισμου.Να πηγαινεις στα χωρια και να μην τολμουν να ξεμυτισουν απο τη περιοχη αποδεχομενοι τη μοιρα τους.Αν μπουμε στο τριπακι του δεν βαριεσαι,κανουμε restart φετος,εξορθολογισμο που στην ουσια ειναι μειωση μπατζετ και ας τερματισουμε και 20 βαθμους πισω μετα θα πρεπει να ξοδεψει τα διπλα ο Σαββιδη αν θελει να στοχευσει ξανα σε τιτλους.
Άβαταρ μέλους
joshua

Δημοσίευσηαπό Gospi » Κυρ 27 Σεπ 2020, 10:10

Το θεμα ειναι αν θελει ο Ιβαν ή αν το κονσεπτ ειναι πλεον, "ευρωπη να παιζουμε παιδια να διαφημιζεται το εμπόρευμα". Κι αν ερθει το ορωταθλημα καμια χρονια, ηρθε!
Εξαλλου οπως ειπε και ο λατρεμενος Κυρ Κυρ, ειχαμε παθει ψυχωση με το πρωταθλημα ενω τωρα χαλαρωσαμε.
Εγω βλεπω μια ταση να πεσει αισθητα το μπατζετ, με μια εμμεση αποδοχη πως μπορει και αυτό να μας κοστισει στις εγχωριες διοργανωσεις. Δεν ειναι ότι δεν θελουμε το πρωτάθλημα, απλα πλεον δεν ειμαστε διατεθιμενοι να κανουμε ο,τι χρειαστει για να το διεκδικησουμε.
Εχουν ετοιμη διαδοχη κατασταση Γκαρσια που το χει με τα πιτσιρικια και την αναδειξη νεων παιχτών, και στηριζουν Φερέιρα οσο τους φερνει λεφτα. Μολις διασφαλιστουν τα φραγκα και προσδιοριστει η ευρωπαικη διοργανωση στην οποια θα παιξουμε φετος, τοτε θα τον περιμενουν στη γωνια. Αν τα παει σκατα στο πρωτάθλημα θα παρει ποδι και θα φερουν Γκαρσια.
Γ αυτο τον κρατησαν εξ αρχης. Επειδη αποδεχθηκε να ηγηθει του ξεσκαρταρισματος και της σκουπας. Πηρε την ευθυνη πανω του, και δεχθηκε να παιξει τοσο σημαντικα ματς με ημιτελες ροστερ.
Κι αν τελικα ισχυει και η φημη οτι ο Ζαμπα με εντολη Ιβαν θα μεινει και θα τον αξιοποιησουμε, τοτε ειναι ξεκαθαρο το πλανο που περιγραφω..

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi

Δημοσίευσηαπό jibbie » Κυρ 27 Σεπ 2020, 10:11

δε νομιζω οτι εχει στηθει ομαδα για τιτλους φετος, μπαμ κανει σε ολα τα επιπεδα οτι ΔΕΝ, οτι και να λενε, οτι και να θελουμε. οσο πιο γρηγορα το αποδεχθουμε τοσο το καλυτερο για την ψυχικη μας υγεια.
Άβαταρ μέλους
jibbie

Δημοσίευσηαπό Gospi » Κυρ 27 Σεπ 2020, 10:12

Αρα συμβιβαζονται με κονφερενς του χρονου και παλι περιορισμένα εσοδα?
Πως ακριβως κατι τετοιο θα λειτουργησει ευεργετικά μακροπροθεσμα?

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi

Δημοσίευσηαπό joshua » Κυρ 27 Σεπ 2020, 10:15

Αυτο λεω φιλε jibbie.Δεν ειναι τοσο απλο για μια ομαδα οπως ο ΠΑΟΚ το δεν στοχευουμε σε τιτλο.Απο την αλλη βεβαια ο Ιβαν εχει το καρπουζι και το μαχαιρι.Αν αποφασισε πως αλλαζει στοχευση οχι απλα για φετος αλλα και μελλοντικα δικαιωμα του ειναι,αυτος μας εκανε ομαδα πρωταθλητισμου απλα ας το επικοινωνησει καπως.Ας πει στοχος για τα επομενα 2-3 χρονια ειναι το γηπεδο και οχι το πρωταθλημα για αυτο συνιθιστε σε 18χρονα και προτζεκτ.Εγω που ειμαι γκρινιαρης θα το δεχτω αρκει να το ξερω.
Άβαταρ μέλους
joshua

Δημοσίευσηαπό kos » Κυρ 27 Σεπ 2020, 10:16

Εχθές έπαιξε μια ομάδα
1: χωρίς την παραμικρή χημεία
2: με δύο παίκτες που είχαν δύο προπονήσεις με την ομάδα
3: με εξαιρετικά χαμηλό μέσο όρο ηλικίας
4: με 5 πρωτοεμφανιζόμενους στο βασικό σχήμα

Και μιλάτε για τον προπονητή? Για το σύστημα και τις επιλογές του? Ήσασταν και πριν το ματς κατά του εκτεταμένου ροτεισον? Θέλατε από την αρχή Ομάρ ή σβαμπ? Μήπως τον Γιαννούλη? Κρέσπο δεξιά?
Δηλαδή δεν υπάρχει καμία ελπίδα?

Έπρεπε να αποκλείσει τους Ρώσους σε γεμάτη Τούμπα και να κάνει ως άλλος Σαλπιγγίδης το γνωστό σςςςςς. Τον λαό του ΠΑΟΚ ρεεεεεε?
kos

Δημοσίευσηαπό jibbie » Κυρ 27 Σεπ 2020, 10:17

Gospi, δε νομιζω οτι ο Ιβαν σκεφτεται με οριζοντα διετιας, αυτη τη στιγμη εχει εναν οριζοντα πενταετιας μπροστα του, με το γηπεδο να ναι ο μεγαλος στοχος. σ αυτην την πενταετια το να μαζευεις βαθμους στο κονφερενς ειναι πολυ σημαντικο, ας μην την απαξιωνουμε την διοργανωση, τα ιδια καναμε με το γιουροπα και βλεπουμε τα αποτελεσματα. στην ελλαδα θα παρεις κουπα μια φορα στα 30 χρονια, οσο και να χτυπιεσαι. πρεπει να γινουν κοσμογονικες αλλαγες στο κρατος για να αλλαξει αυτο. για τους κατω εισαι παντα ενας φασαριοζος επαρχιωτης. δε θα τους χαλασεις την πιατσα εσυ μετα απο 200 χρονια. deal with it.
Άβαταρ μέλους
jibbie

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: bersekeros, tad, tasso85 και 9 επισκέπτες

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler