Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Κυρ 20 Σεπ 2020, 02:29

gika έγραψε:
Κι οι αγορές είναι παίχτες που μπορεί να φέρουν περισσότερα στο μέλλον. Όχι παίκτες να μας ανεβάσουν επίπεδο.
.


Πως θα φέρουν περισσότερα στο μέλλον αν δεν προσφέρουν σ εμάς;
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Κυρ 20 Σεπ 2020, 02:32

Aye4 έγραψε:
anekfrastos έγραψε:
Aye4 έγραψε:Αφού τα πιάσαμε όλα θεματικά, να βάλουμε στην κουβέντα και τον 25χρονο Πολωνό Αρκάντιους Ρέτσα (διεθνής αριστερός μπακ) που έρχεται ως αντάλλαγμα απο την Αταλάντα, με τη μετακίνηση Γιαννούλη? :mrgreen:
Που γράφτηκε ότι δίνεται ως αντάλλαγμα;
Εγώ θυμάμαι ένα άρθρο που έλεγε ότι μάλλον θα φύγει επειδή η ομάδα του ψάχνεται για Γιαννούλη ενώ τη θέση βασικού την έχει καπαρώσει ο Γκοσεν.
Βγήκε κάτι άλλο;


https://www.calcioatalanta.it/2020/09/1 ... iannoulis/
Θενξ
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Parolos » Κυρ 20 Σεπ 2020, 02:33

seaman έγραψε:
gika έγραψε:Τζάμπα τρωγεστε. Η φάση φέτος είναι να βγάλουν τα σπασμένα των τελευταίων ετών. Μπήκαν στην ΠΑΕ πάνω από 100 εκατομμύρια. Ήρθε ένα πρωτάθλημα. Έφυγε η καύλα. Τώρα μοσχοπουλαμε ότι εχουμε. Διώχνουμε όποιον αξίζει να παίρνει πανω από 500. Κλεινουμε ότι καλό βρίσκουμε σε ελεύθερο και καλύπτουμε τρύπες με τζάμπα δανεικούς. 3 Λημνιός, 2 ο Τσούμπα, 6 ο Γιαννούλης, 10+ από Ευρώπη, καμιά 5+ που γλυτώσαμε από Βερνμπλουμ, Στόχ, Βιερίνια, Μαουρίτσιο κι άλλα 8 της Νόβα.

Κι οι αγορές είναι παίχτες που μπορεί να φέρουν περισσότερα στο μέλλον. Όχι παίκτες να μας ανεβάσουν επίπεδο.

Όσοι τρώγονται για το αν κάνει ο μαυρουλης, χάνουν το δάσος.


Μέσα πέφτεις, με τα μπούνια.

Και ο Colak από ότι λένε τα Κροατικά μέσα για 3τές με 450Κ ετησίως συμφώνησε.
Χτές που γράφαμε τα ίδια κι έγιναν κοκορομαχιες πάλι, που ήσασταν? Ξεκάθαρα είναι αυτό το πλάνο. (Ανεκφραστε ποσταρε άλλο καρτούν family guy κατά προτίμηση).
Σοβαρά από δω και πέρα θα στέλνω ότι θέλω να πω στο seaman να τα διατυπώνει όμορφα για να μη γινόμαστε ρδελομπου.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Κυρ 20 Σεπ 2020, 02:46

Parolos έγραψε:
Aye4 έγραψε:Λέω τις προάλλες στον γιό μου (ενεργός συνδεσμίτης) με αφελές ύφος:
-Για ΠΑΟΚ τι διαβάζεις στο ίντερνετ. Εκείνο το paokmania το διαβάζεις καθόλου?
Και απαντά:
-Μπα... κάτι καμένα γράφουν εκεί μέσα
Ξεροκατάπια και άλλαξα κουβέντα.
Επειδή σε βλέπω σοβαρό άτομο γενικά θα το πάρω ως μεμονωμένο το ποστ σου.
Γιατί κάτι τέτοια ειρωνικά ποστ έχουν διώξει κόσμο από εδώ μέσα που ήταν ενεργοί συνδεσμητες και πλέον δεν έχει μείνει κανείς, για να μη μιλήσω για ιστορικά μέλη και πένες.
Και κάπως έτσι έχει βγει αυτή η φήμη για το φόρουμ αυτό, οπότε ρώτα το γιο σου ίσως ξέρει αν είναι μεγάλος, και ξανασκεψου καμια φορά τί γράφεις.




Να μην πυροβολάμε και τον αγγελιοφόρο όμως, όταν δεν μας αρέσει η είδηση που φέρει.

Από εδώ μέσα έφυγε κόσμος για την ειρωνία, την έλλειψη σεβασμού,
τον διχασμό που κάποιοι χρειάζονται για να τρέφονται ως φορουμικές υπάρξεις.

Σε αυτά να προστεθεί ο άκρατος στείρος αρνητισμός και μια διάθεση ισοπέδωσης και μηδενισμού για ψύλλου πήδημα.

Επίσης η έλλειψη σωστής διαχείρισης από τους εκάστοτε admin και mods και η έλλειψη στοιχειώδους σοβαρότητας εκ μέρους τους.

Για να μην τα μηδενίζουμε όλα , επειδή είμαι φύσει αισιόδοξος και βλέπω πολλά παλιά account να ενεργοποιούνται, επειδή προφανώς βλέπουν κάτι καλό και κάποιες σοβαρές γνώμες από πολλά παιδιά, θέλω να πιστεύω ότι κάτι πολυ καλύτερο μπορεί να προκύψει για το φόρουμ στο μέλλον.
Γιατί το λεω αυτο; Εξηγούμαι.

Στα 13 χρόνια που το παρακολουθώ, τις προάλλες, στο ματς με την Μπενφίκα έσπασε το ρεκόρ επισκεψιμότητας συνδεδεμένων μελών.

Σε αυτό φυσικά βοηθά και η επιτυχία του ΠΑΟΚ και της ομάδας , αλλά και τα ίδια τα μέλη του φόρουμ και οι διαχειριστές.

Παρόλες τις αντιθέσεις μας και με συγκεκριμένα account και με συγκεκριμένους admin ή mods, τα παιδιά προσπαθούν από τον προσωπικό τους χρόνο για γίνεται κάτι καλό και να μεγαλώνει αυτή η ασπρόμαυρη παρέα.

Εγώ ας πούμε, για να μην βγάζω την ουρά μου απέξω, με ενοχλεί απεριόριστα, ο αρνητισμός και η μόνιμη απαισιοδοξία. Από τους ενεργούς mod μπορεί να μην πάω και κανέναν πλην ενός.

Όμως αναγνωρίζω ότι στο μετρό του δυνατού, το επίπεδο του φόρουμ , είναι πάρα πολύ υψηλό και σε αυτό οφείλεται και η προσπάθεια των διαχειριστών, η δικαιοσύνη που έχουν στο μετρό του δυνατού (άνθρωποι είναι και αυτοί με συμπάθειες και αντιπάθειες) και οι πολύ αξιόλογες γραφίδες που υπάρχουν εδώ μέσα.

Εγώ χαίρομαι όταν βλέπω παλιά account να επανενεργοποιούνται.

Ας μην αφήσουμε, ο καθένας από εμάς, τον στείρο αρνητισμό, τη μιζέρια και τη μίρλα να επικρατούν.

Το καλύτερο όπλο απέναντι σε αυτά τα account της μίρλας και του αρνητισμού είναι το να τα αγνοείς, να λες την άποψή σου ώστε να αποτυπώνεται , πολλές φορές να μην απαντάς στις σκόπιμες προκλήσεις και να διαλέγεις τους συνομιλητές σου.

Αυτά τα έγραψα λόγω του διαλόγου μεταξύ parolos και Aye4.

Τα είπα και τα έβγαλα από μέσα μου και ησύχασα.

Και παρακαλώ να μου απονεμηθεί το βραβείο μεγαλύτερου σεντονιού οφ τόπικ στο φετινό τόπικ των μεταγραφών.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Parolos » Κυρ 20 Σεπ 2020, 02:55

Φίλε μου μπερσεκερος η μιρλα υπάρχει και θα υπάρχει για πάντα. Είναι θέμα οπτικής.

Για μένα μιρλα και μιζέρια για να μην πω αχαριστία, είναι να βρίζεις τον Βιερίνια και τον Μάτος εκ των υστέρων επειδή βλέπεις ότι φεύγουν.. ώστε να είσαι in και ωραίος στο φόρουμ.. για παίχτες σημαίες που αποδεδειγμένα έχουν προσφέρει, ενώ ταυτόχρονα αποθεώνει κάθε τί καινούριο που έρχεται πριν καν τον δεις στο γήπεδο. Μέχρι βέβαια να πάρουμε άλλον στη θέση κι αυτού και τον ξαναβρισεις. Δε βαριέσαι..

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Κυρ 20 Σεπ 2020, 02:58

Συμφωνώ με το post σου parolos.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Κυρ 20 Σεπ 2020, 03:10

Οταν είχε έρθει ο Γκάρι πολύς κόσμος είχε παρόμοιες ανυσηχίες όπως τώρα με τον Μούσα. Αρκούσε ένα μάτς για να δούμε όλοι ότι η ταχύτητα του Γκάρι ήταν αρκετή για να κάνει άνω κάτω τις Ελληνικές άμυνες. Η τεχνική του ήταν συζητήσιμη...

Αρα ο Μούσα θα κριθεί στο γήπεδο, στο πρώτο ματς. Θεωρώ ότι θα κάνει παπάδες μόνο λόγω ταχύτητας. Τώρα άν η τεχνική του είναι στα επίπεδα Μπάρτσα ( η και λίγο πιό κάτω ΟΚ), καταλαβαίνει κανείς ότι θα έχουμε και δεύτερο Γιαννούλη από τα δεξιά.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Κυρ 20 Σεπ 2020, 05:29

Οι θέσεις τού δεξιού και του αριστερού μπακ-χαφ είναι κομβικές για το σύστημα τού Φερέϊρα. Εγώ ανησυχώ για το γεγονός οτι δεν έχουμε το απαιτούμενο βάθος πάγκου για να παίζουμε το σύστημά του και να κάνουμε και ροτέισιον. Για να φτάσουμε σε αυτό το σημείο θα πρέπει να επικεντρώνουμε τις μεταγραφικές μας κινήσεις για 2-3 μεταγραφικές περιόδους ακόμη σε αυτό. Μετά όμως άν αλλάξεις προπονητή, άντε ξανά μανά από την αρχή. Γι αυτό κατά τη γνώμη μου η επιλογέ τού Φερέιρα πέρισυ ήταν λάθος, έπρεπε να βρεθεί προπονητής που να παίζει το ίδιο σύστημα που μας έφερε το νταμπλ, κι ας ήταν πιο άπειρος. Έτσι γκρεμίσαμε ότι είχαμε με κόπο και χρήμα χτίσει και χάσαμε την ευκαιρία να χτυπήσουμε τίτλους και πέρισυ και δυστυχώς και φέτος πιστεύω. Βέβαια αν μπούμε στους ομίλους τού ΤσουΛου αυτό θα κάνει αυτομάτως την φετινή χρονιά επιτυχημένη, αλλιώς θα είναι δύσκολα τα πράγματα, δεν είναι μόνο ο γάβρος πλέον αντίπαλος όπως πρόπερσι αλλά αντίθετα έχεις τρομοκρατημένους διαιτητές, την κυβέρνηση στο πλάι του χωρίς ντροπή, και παραρτήματα που δεν κρατάνε ούτε τα προσχήματα. Επίσης αφήσαμε να προστεθούν τα πλέι-οφ για τον πρωταθλητή που δεν είναι τίποτε άλλο από μια δεύτερη ευκαριία για τον γάβρο, αφού σημαίνει οτι αν μπει έστω και ένα από τα παραρτήματά του σττην εξάδα, έχεις άλλους δύο κάλπικους αγώνες να φτύσεις αίμα εκεί που αυτός θα περνάει σίφουνας.
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3293
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό jibbie » Κυρ 20 Σεπ 2020, 05:39

kos έγραψε:
jibbie έγραψε:παιδια, τα νουμερα του τα ειδατε σε σχεση με τους υπαρχοντες; :?


Τα νούμερα......
Για παίκτη με καλά νούμερα στην Κροατία και στην Νορβηγία λέμε ότι δεν δείχνουν την σωστή εικόνα γιατί το πρωτάθλημα είναι εύκολο.
Για παίκτη 21 χρονών που παίζει Πριμέρα Ντιβιζιόν και Σαμπιονά δεν πρέπει να τα πολλαπλασιάσουμε με το 2 σε σχέση με το ελληνικό πρωτάθλημα?
Λέω εγώ τώρα...


ναι, εννοειται! τα νουμερα του ειναι ηδη καλυτερα απ τους υπαρχοντες ομως οπως ειπε κι ο μπανε. αρα, κατ εμε, μιλαμε για εξαιρετικη περιπτωση και οπως εγραψα και νωριτερα μου τρεχουν τα σαλια :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Bono. » Κυρ 20 Σεπ 2020, 06:28

riegel έγραψε:Αυτό με το ότι θα ανοίξουμε την πόρτα της Μπαρτσελονα πάντως μου θυμίζει εποχές 00s που είχαμε ανοίξει την πόρτα της Γιουβεντους και είχαν μπουκάρει ο Φοφανα και ο Σκαρντινα


:lol: :lol:
Να σαι καλά αδερφέ.
Άβαταρ μέλους
Bono.
 
Δημοσιεύσεις: 914
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:16

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Athens » Κυρ 20 Σεπ 2020, 06:59

Διαβαζω πήραμε παίκτη από Μπαρτσελόνα
.υπέροχο...φανταστικό δεν έχει ξαναγίνει έπαιξε και στη πρώτη ομάδα..
Χαμηλά την μπαλα λοιπόν τώρα γιατί πρέπει να δούμε
τον παίκτη στο γηπεδο μην μας βγέι κάνας χαβιτο
Άβαταρ μέλους
Athens
 
Δημοσιεύσεις: 4517
Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 21:25

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό shogoon » Κυρ 20 Σεπ 2020, 07:13

Bono. έγραψε:
riegel έγραψε:Αυτό με το ότι θα ανοίξουμε την πόρτα της Μπαρτσελονα πάντως μου θυμίζει εποχές 00s που είχαμε ανοίξει την πόρτα της Γιουβεντους και είχαν μπουκάρει ο Φοφανα και ο Σκαρντινα


:lol: :lol:
Να σαι καλά αδερφέ.

Πρωτοσέλιδο σπορ του βορρά. ΦΟΝΣΕΚΑ-ΖΑΛΑΓΙΕΤΑ στον ΠΑΟΚ. Έτρωγα και μπουγάτσα με κρέμα και είχα εκστασιαστεί :) Χαλκιδική διακοπές. Ωραία χρόνια μας ταιζαν τρελούς παπάδες. :) :D
Άβαταρ μέλους
shogoon
 
Δημοσιεύσεις: 1330
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 08:47

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Obdulio » Κυρ 20 Σεπ 2020, 07:18

Εγώ με 6 εκατομμύρια και τον Ρέκα με 4ετές, μια χαρά θα τον έδινα τον Γιαννούλη στην Αταλάντα.
Άβαταρ μέλους
Obdulio
 
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Τετ 24 Οκτ 2018, 13:11

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Κυρ 20 Σεπ 2020, 07:20



Ετσι για να δούμε με ποιους συγκρίνεται ο παίκτης στην θέση του
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό PAOKevolution » Κυρ 20 Σεπ 2020, 07:42

Εγώ γνωρίζοντας τον παίκτη έχω πολύ θετική άποψη... Αλλά αν δεν τον ήξερα και διάβαζα το φόρουμ, θα νόμιζα ότι φέραμε κράμα Μπουρμπου και κιτσιου...
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ 1926
Άβαταρ μέλους
PAOKevolution
 
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Τετ 01 Φεβ 2017, 17:41

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες