Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό pilotos » Σάβ 19 Σεπ 2020, 21:44

Νομίζω δεν πρέπει να κατέβουμε στους επόμενους αγώνες, πετάξτε λευκή πετσέτα, τέλος

Στάλθηκε από το SM-T510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό paoki19 » Σάβ 19 Σεπ 2020, 22:38

proedros έγραψε:Η αλήθεια είναι πως Μάνταλος , Λιβάγια, Ολιβέιρα και Ανσαριφαρντ αποτελούν την καλύτερη τετράδα μπροστά αυτή την στιγμή...Αν τους βγει και ο Γκαρσία που είναι πολύ ταχυδυναμικός και βοηθάει και ο Σάχωφ ερχόμενος από την πίσω γραμμή γίνεται πολύ δυνατή...


Φάνηκε η επίθεση φωτιά από το ματς με τον γαυρο. Κάτσε να μείνει εκτός Ευρώπης και θα σου πω εγώ πωλήσεις που θα κάνει ο γατουλης...
Άβαταρ μέλους
paoki19
 
Δημοσιεύσεις: 2318
Εγγραφή: Τρί 22 Ιαν 2008, 17:29

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Σάβ 19 Σεπ 2020, 22:41

proedros έγραψε:Η αλήθεια είναι πως Μάνταλος , Λιβάγια, Ολιβέιρα και Ανσαριφαρντ αποτελούν την καλύτερη τετράδα μπροστά αυτή την στιγμή...Αν τους βγει και ο Γκαρσία που είναι πολύ ταχυδυναμικός και βοηθάει και ο Σάχωφ ερχόμενος από την πίσω γραμμή γίνεται πολύ δυνατή...


Και τον Αλμπάνη;
Που τον βάζεις τον Αλμπάνη;
Γενικά από κέντρο και μπροστά είναι φωτιά.
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4059
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό jibbie » Σάβ 19 Σεπ 2020, 22:44

https://twitter.com/elmago1077/status/1307417403685515265/photo/1
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό ToMousiTouCrespo » Σάβ 19 Σεπ 2020, 22:51

proedros έγραψε:Η αλήθεια είναι πως Μάνταλος , Λιβάγια, Ολιβέιρα και Ανσαριφαρντ αποτελούν την καλύτερη τετράδα μπροστά αυτή την στιγμή...Αν τους βγει και ο Γκαρσία που είναι πολύ ταχυδυναμικός και βοηθάει και ο Σάχωφ ερχόμενος από την πίσω γραμμή γίνεται πολύ δυνατή...


Εγώ πείστηκα και λέω για φέτος να αλλάξω ομάδα, τουλάχιστον στην επίθεση. Στο κέντρο θα είμαι γαύρος και στην άμυνα βάζελος. Για τέρμα μάλλον θα προτιμήσω Κουέστα αλλά δεν είμαι σίγουρος.
Άβαταρ μέλους
ToMousiTouCrespo
 
Δημοσιεύσεις: 805
Εγγραφή: Τετ 07 Ιουν 2017, 18:20

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό paoki19 » Σάβ 19 Σεπ 2020, 22:54

Ευγενιε ηβτσαπου που θα φας θα είναι από εδώ μέχρι το ΟΑΚΑ.

Θυμήσου το αυτό γατάκι...
Άβαταρ μέλους
paoki19
 
Δημοσιεύσεις: 2318
Εγγραφή: Τρί 22 Ιαν 2008, 17:29

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό george188 » Σάβ 19 Σεπ 2020, 22:57

Ο λιβάγια και ο ολιβερια ειναι οντως καλοί ποδοσφαιριστές χωρίς να φοβίζουν. Αλλά στους άλλους δυο απορώ τι βρίσκειςΠοιος μάνταλος και ποιος ανσαριφαρντ ρε proedros? δεν υπάρχουν
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2672
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Σάβ 19 Σεπ 2020, 23:06

Ξεχνάτε τον Αλμπάνη και στεναχωριεμαι...
Και τον Σακωφ που θα έρχεται από πίσω με την όπισθεν
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4059
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό nothu » Σάβ 19 Σεπ 2020, 23:12

jibbie έγραψε:
https://twitter.com/elmago1077/status/1307417403685515265/photo/1


Τίποτα. Ένα συνηθισμένο Σάββατο. Κλέφτες.
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5026
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό Γέρος » Σάβ 19 Σεπ 2020, 23:48

PAOK_Antarctica έγραψε:Να ρωτήσω κάτι;
Δεν είναι ρητορική ερώτηση.

Εσάς πως σας επηρεάζει προσωπικά η επιλογή του Σακχοφ και τον βρίζετε;


Έστω ότι είσαι εργοδότης μιας επιχείρησης παροχής υπηρεσιών. Έχεις μαζί με άλλους και έναν σύμβουλο που έρχεται μια μέρα και σου λέει, ξέρεις αφεντικό καλό το μαγαζάκι σου καλά και τα τρία χρόνια που έφαγα ψωμί μαζί σου, αλλά εγώ είμαι για άλλα, έχω όνειρα από μικρό παιδί. Του λες εντάξει είναι κάτι που δεν μπορώ και δεν θέλω να εμποδίσω στο καλό και καλή τύχη. Χάνεις τα ίχνη του, μαθαίνεις ότι παρ'ολη την μαγκιά του έφαγε τα μούτρα του, λυπάσαι, μέχρι που μια μέρα σε παίρνει κάποιος ανταγωνιστή σου και σου λέει ξέρεις κάτι τον δικό σου θυμάσαι τον έχω τώρα εγώ. Σαλτάρεις ή όχι. Κάτσε ρε δηλαδή, τί πούστης με ξένο κώλο;
Τελευταία επεξεργασία από Γέρος και Κυρ 20 Σεπ 2020, 00:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
_________________________________________________________
Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών
Αγάπη δίχως όρους και δίχως όρια
Άβαταρ μέλους
Γέρος
 
Δημοσιεύσεις: 1319
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 22:40

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό proedros » Σάβ 19 Σεπ 2020, 23:49

Εντάξει ρε ‘σείς δεν τους λες και του πεταματού...Όλοι πιστεύω θα θέλαμε τον Λιβάγια στην ομάδα...Ας κρατάμε χαμηλά την μπάλα έτσι ώστε στο τέλος να είναι πιο γλυκιά η επιτυχία...
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4505
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Κυρ 20 Σεπ 2020, 05:52

Αυτό που με στενοχωρεί/αηδιάζει στο ελληνικό ποδόσφαιρο είναι οτι αν πας για πρωτάθλημα δεν μπορείς να κάνεις γκέλες. Που κανονικά η γκέλα είναι η ομορφιά του ποδοσφαίρου, να υπάρχει πχ όπως παλιά μια ισχυρή επαρχιακή έδρα που να φτύνουν όλοι αίμα για να πάρουν έστω το βαθμό (μου έρχονται στο μυαλό οι παλιές Σέρρες και η Καστοριά)να γυρίζει από εδώ κι από εκεί το πρωτάθλημα και να μην ξέρεις ποιός θα το πάρει και τελικά να έχεις τη γλύκα που και που να το παίρνε η δικιά σου η ομάδα.

Αντίθετα έχουμε τη μπόχα τού σύμπαντος να μην χάνει βαθμό, να παίρνει ότι χρειαστεί με οποιαδήποτε τρόπο, και όταν ακόμη κάνει μια κατά λάθος γκέλα και σε δει από πάνω, να εφεύρει κάθε είδους καθικιά για να σε φρενάρει και να σε ξεπεράσει. Αυτό έκανε τις 2 από τις τρεις τελευταίες χρονιές και αυτό θα κάνει και φέτος.

Στόχος τους να μπορούν να μπαίνουν μόνοι τους στους ομίλους τού ΤσουΛου και να τσιμπάνε το παραδάκι χωρίς να χρειάζεται να κάνουν μεταγραφές. Κι όταν γίνει μια χρονιά όπως η περισυνή όπου κάναμε κι εμείς μεγάλα λάθη αλλά υπήρξε και σαφής επιρρόή από εξωηενείς παράγοντες και στα ευρωπαϊκά προκριματικά και στην Ελλάδα, σε αφήνουν λίγο πίσω και ξαναμπαίνει το νερό στο αυλάκι, μπλέκεσαι με την εσωστρέφεια και το FFP, βγαίνουν και τα χαβουζομέσα τους να μιλάνε για την μεγάλη τους ομάδα και άντε ξαναμανά να ξανανέβεις όλο το βουνό με όλα κόντρα.
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3293
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό pilotos » Κυρ 20 Σεπ 2020, 06:19

Μέγιστο πρόβλημα που ο κόσμος δεν βλέπει τους αγώνες κι όσοι βλέπουν ελάχιστοι καταλαβαίνουν...
Χτες η κουλα συνέχισε από εκεί που είχε μείνει.
Δηλαδή. Δεν παίζω τίποτα, παίζω κάτι σαν ποδόσφαιρο, καμία δουλειά μέσα στο γήπεδο, να περάσει η ώρα, θα τύχει να κάνουμε καμία φάση με διείσδυση, να βάλουμε ένα γκολ να κερδίσουμε και του χρόνου πάλι.
Αυτό είναι το ελληνικό πρωτάθλημα. 0 Ρυθμός , 0 τακτική, απλά μην φάμε γκολ. Οι άλλοι πίσω και διωξιμο στο πουθενά.
Αν έλεγες σε έναν ξένο ποδοσφαιροφιλο να κάτσει να δει το ματς, σίγουρα θα σε έβριζε.

Το νίκη με κάθε κόστος, το νίκη με όλα τα μέσα και νίκη κάθε μεγάλου απέναντι σε όλους τους μικρούς, έχει καταστρέψει το άθλημα.
Απλά θυμηθείτε τί έγινε πέρσι μετά το ματς του gay στον Βόλο με το δήθεν οφσάιντ...

Στάλθηκε από SM-N975F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό episimos73 » Κυρ 20 Σεπ 2020, 09:04

proedros έγραψε:Εντάξει ρε ‘σείς δεν τους λες και του πεταματού...Όλοι πιστεύω θα θέλαμε τον Λιβάγια στην ομάδα...Ας κρατάμε χαμηλά την μπάλα έτσι ώστε στο τέλος να είναι πιο γλυκιά η επιτυχία...


Εγώ δεν θα ήθελα τον Λιβάγια στην ομάδα φίλε. Ξέρει μπάλα αλλά είναι αργός και δύσθυμος, μόνο στην κούλα του τζαμπαΜελ είναι σημαντικός. Δεν φτιάχνεις σοβαρές ομάδες με τέτοιους παίκτες.
Άβαταρ μέλους
episimos73
 
Δημοσιεύσεις: 2491
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 15:41

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό pilotos » Κυρ 20 Σεπ 2020, 09:10

Δυσαρέσκεια για Ζαχαριάδη η κουλα...
Κλασικά πράγματα...
Δεν υπάρχει πάτος σε αυτόν το βόθρο πρωκτοαθλημα

Στάλθηκε από SM-N975F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες