Ταινίες - σειρές

Re: Ταινίες - σειρές

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Πέμ 17 Σεπ 2020, 20:04

Χεστο το γελοουστοουν! Αμερικαν χορορ στορι και κάψιμο τα τελευταία εγκεφαλικά μας κύτταρα
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9910
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Ταινίες - σειρές

Δημοσίευσηαπό invincible » Πέμ 17 Σεπ 2020, 20:38

Είναι 9 seasons πολλές δεν είναι ? δεν γίνεται να δω μόνο τις καλύτερες?
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Ταινίες - σειρές

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Πέμ 17 Σεπ 2020, 23:36

Όλες από την αρχή! Μιλάμε για καλτ σειρά
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9910
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Ταινίες - σειρές

Δημοσίευσηαπό Mutasevic » Παρ 18 Σεπ 2020, 00:04

Μαυρο Χιονι έγραψε:Χεστο το γελοουστοουν! Αμερικαν χορορ στορι και κάψιμο τα τελευταία εγκεφαλικά μας κύτταρα

Εγώ ξεκινησα από το asylum, coven μετά 1η κ μετά με την σειρά, πολυ καψιμο η 9η μονο δε με τρελανε
KILLED BY DEATH
Άβαταρ μέλους
Mutasevic
 
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 20:15
Τοποθεσία: πλανητης Καξξον Γαλαξιας ΠΑΟΚ

Re: Ταινίες - σειρές

Δημοσίευσηαπό renegade » Παρ 18 Σεπ 2020, 15:17

Andrew R έγραψε:
Gospi έγραψε:
hasio_john"[quote="ΑποστόληςΑ έγραψε:Εμείς που μεγαλώσαμε με ταινίες του Bruce Lee τι πρέπει να δούμε;


Να τα λες όλα Αποστόλαρε, το μενού τότε δεν είχε μόνο Bruce Lee!~ :lol: :opaokara:

Εικόνα
Ο ορισμος του Π Ξ Σ!
Τεραστιος Μπρους Λη!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Προσοχή!! Δεν λέει Bruce Lee, αλλά Bruce le. Είναι η εποχή όπου όλοι οι διανομείς ταινιών και τα κινηματογραφικά γραφεία εψαχναν μετά μανίας το πρώτο ξάδερφο του Bruce Lee , τον κουμπάρο τον μπατζανακη , και γενικά οποίον ήταν ευκαιρος , αφού ο αείμνηστος ως γνωστόν έπαιξε σε πολύ λίγες ταινίες κι 'έφυγε' απίστευτα νωρίς[/quote]
Πωωωω ρε φίλε πραγματικά ,τι μου θύμησες?
Δεν υπήρχε Σαββατοκύριακο χωρίς Μπρους Λη, 7 Lucky Ninja Kids,kung fu kids.
Σε μια εποχή που έμπαινες σε βίντεο κλαμπ και τα ράφια ήταν καρατε- γουέστερν- πολεμικά - Ελληνικές ταινίες και οι τσόντες συνήθως σε μη ορατά μέρη.οι βιντεοκασέτες του Μπρους Λη ήταν πιο σπάνιες και από το χαρτάκι Νο 72 στο άλμπουμ της Πανίνι για το Μουντιάλ του 90.
Ζητούσαμε ταινία του Μπρους Λη και ο μάστορας εκεί μας έλεγε δεν έχω Μπρους Λη αλλά έχω Μπρους λαι,ξάδερφος και πιο καλός... και μεις χαιβανια τρώγαμε την Παραμυθα.

Ο τύπος ( Μπρους Λη) έκανε μια γενιά νέων να ονειρεύεται ότι θα γίνει ο μεγάλος καρατεκα,με τις σχολές καράτε να ξεφυτρώνουν σαν τα μανιτάρια σε κάθε γειτονιά με πρωτεργάτη τον μεγάλο δάσκαλο Ζαχόπουλο που μετέπειτα έκανε ντου στο σπίτι της πρώην του με χειροβομβίδα :lol: ... αααα ρε πουστη μου αυτές ήταν εποχές :lol:
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14326
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Ταινίες - σειρές

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Σάβ 19 Σεπ 2020, 00:10

Στο Gangs of London παίζει ο... Βαρελα!
(δυνατή σειρά)
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: Ταινίες - σειρές

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Σάβ 20 Μαρ 2021, 22:45

Είδα χθες το the hater
Πολωνικό έργο για τα τρολς
Εξαιρετικό
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3492
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Ταινίες - σειρές

Δημοσίευσηαπό Kourdos » Τρί 30 Μαρ 2021, 17:58

Νομίζω εδώ ας συνεχίσουμε να ανακρίνουμε τον gika για το Αμαζον Πραιμ Βίντεο!

Όντως πολύ φτωχό το περιεχόμενο του σε ταινίες, (το βλέπω από Κύπρο) και κάθε 3 μήνες την πέφτω στο customer service chat και διαμαρτύρομαι. Και τρώω πόρτα επειδή αναγνωρίζει το vpn όταν μπαίνω σαν UK..

Μου αρέσουν όμως αρκετές σειρές του. Από ποδοσφαιρικού περιεχομένου, σαν οπαδός της Leeds απόλαυσα την σχετική σειρά. Τώρα ξαναβλέπω το El Presidente (βάλτε το audio στο South American Spanish) για μέγιστη ηδονή.
Hai Răzvan!_____ Πринц Ivic_____Εν Tudor νίκα!_____Άγγελος εξάγγελος_____In Huub we trust_____FC Bölöni
Άβαταρ μέλους
Kourdos
 
Δημοσιεύσεις: 2957
Εγγραφή: Πέμ 23 Σεπ 2010, 08:25
Τοποθεσία: Αιγιαλούσα, Νομός Αμμοχώστου

Re: Ταινίες - σειρές

Δημοσίευσηαπό gika » Τρί 30 Μαρ 2021, 18:11

Το περιεχόμενο του PV για UK και US είναι αρκετά καλό, και ειδικά σε ταινίες τουλάχιστον στα ίδια αν όχι καλύτερο του Netflix. Συν ότι ακόμα κι αν δεν έχει κάποια ταινία μπορείς να την νοικιάσεις. Αυτή τη μ@λακία του netflix που αποφάσισε να κάνει release μία νέα ταινία κάθε βδομάδα και κυκλοφορεί την μία βλακεία μετά την άλλη δεν την καταλαβαίνω. Καλύτερα λιγότερο και ποιοτικότερο συνολικά περιεχόμενο.

Ένα από τα μεγαλύτερα προβλήματα που συνεχώς προσπαθούμε να βελτιώσουμε τόσο εμείς στο PV όσοι και αυτοί των αντίστοιχων άλλων εταιριών είναι το πόσο εύκολο είναι το να ανακαλύπτεις νέο περιεχόμενο το οποίο είναι κοντά στις προτιμήσεις σου, ή δημοφιλές, ή popular στην περιοχή σου ή ότι άλλο σκεφτούν/με. Παρ' ότι έχει εξαιρετικούς αλγόριθμους το νετφλιξ για αυτό το σκοπό, τα καταστρέφει όλα το πλήθος των κάκιστων ποιοτικά τίτλων που έχει.

Για το νετφλιξ συγκεκριμένα, αυτό το site βοηθάει αρκετά:
https://www.flixwatch.co/
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17136
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Ταινίες - σειρές

Δημοσίευσηαπό Kourdos » Τρί 30 Μαρ 2021, 18:38

Ναι και δεν είμαι σιγουρος πως να κάνω content discovery στο PV, ειδικά στη συνδρομή μου αναρωτιέμαι είναι τόσο φτωχό από ταινίες ή δεν τις βρίσκω εγώ; Γενικά είμαι Αμαζονικός και αυτά τα λέω με εποικοδομητική προδιάθεση ;-)
Hai Răzvan!_____ Πринц Ivic_____Εν Tudor νίκα!_____Άγγελος εξάγγελος_____In Huub we trust_____FC Bölöni
Άβαταρ μέλους
Kourdos
 
Δημοσιεύσεις: 2957
Εγγραφή: Πέμ 23 Σεπ 2010, 08:25
Τοποθεσία: Αιγιαλούσα, Νομός Αμμοχώστου

Re: Ταινίες - σειρές

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 30 Μαρ 2021, 18:42

Στην λίστα μου για αυτές τις ημέρες έχω τα Senna, Amy και Maradona.

Director: Asif Kapadia
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29881
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Ταινίες - σειρές

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τρί 30 Μαρ 2021, 19:37

Δες john4serres μετά και το Maradona in Mexico (Maradona en Sinaloa) /(Mini Series, 7 επεισόδια)
που αφορά στα τελευταία χρόνια που πήγε προπονητής.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Ταινίες - σειρές

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Τρί 30 Μαρ 2021, 19:46

Netflix έβαλα για ένα δίμηνο πέρυσι, είδα casa de papel, elite και δύο τρεις ταινίες.
Μου την έσπασε που δεν έχουν κατηγορία για μεταγλωττισμένα η κάποιο tag και πρέπει να ψάχνεις πόση ώρα να βρεις ταινία στα ελληνικά να δουν τα παιδιά. Όταν το gamata έχει όλα τα μεταγλωττισμένα σε μια καρτέλα...
Το φθίνοπωρο έβαλα τρεις μήνες cosmote για τα ευρωπαϊκά μας.

Μετά τις γιορτές έχω σταθερά το Cinobo με 7,99 τον μήνα και δυνατότητα προβολής σε δύο οθόνες με καλύτερη Ταινιοθήκη από netflix που οι ταινίες του είναι προβλέψιμες και ανιαρές στην πλειοψηφία τους. Παλιά κλασσικά και διάφορα κυρίως ανεξάρτητα των τελευταίων χρόνων στο Cinobo και καμία δεκαριά κινουμένων σχεδίων εκτός disney κλπ.

NATOI NATOI OI AHTTHTOI ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6130
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Ταινίες - σειρές

Δημοσίευσηαπό Kourdos » Τρί 30 Μαρ 2021, 20:29

Cinobo έχει διαμάντια!

Ψες τελείωσα (2 δόσεις) τα Φτερά του Έρωτα του Wim Wenders, την είχα χάσει όταν είχε βγει στα νιάτα μου. Την απόλαυσα πολυδιάστατα, κόλλησα και με τον Bruno Ganz. Κάλλιο αργά παρά ποτέ.
Hai Răzvan!_____ Πринц Ivic_____Εν Tudor νίκα!_____Άγγελος εξάγγελος_____In Huub we trust_____FC Bölöni
Άβαταρ μέλους
Kourdos
 
Δημοσιεύσεις: 2957
Εγγραφή: Πέμ 23 Σεπ 2010, 08:25
Τοποθεσία: Αιγιαλούσα, Νομός Αμμοχώστου

Re: Ταινίες - σειρές

Δημοσίευσηαπό Hibernian » Τρί 30 Μαρ 2021, 21:22

Kourdos έγραψε:Cinobo έχει διαμάντια!

Ψες τελείωσα (2 δόσεις) τα Φτερά του Έρωτα του Wim Wenders, την είχα χάσει όταν είχε βγει στα νιάτα μου. Την απόλαυσα πολυδιάστατα, κόλλησα και με τον Bruno Ganz. Κάλλιο αργά παρά ποτέ.


Φοβερός Κούρδε ο Bruno Ganz, φοβερή και η ταινία που αναφέρεις (Der Himmel über Berlin, ο πρωτότυπος τίτλος). Ερώτηση: Έχεις δει το City of Angels με την Meg Ryan?
meglio secondi che ladri

You 're gonna carry that weight
Άβαταρ μέλους
Hibernian
 
Δημοσιεύσεις: 283
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2021, 16:28

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κινηματογράφος-βίντεος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες