Γιώργος Καλαφατάκης

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό DimisK » Τρί 28 Απρ 2009, 19:25

Αδειος στις τσέπες, γεμάτος στην καρδιά...

Μακράν ότι πιο όμορφο έχω ακούσει τον τελευταίο καιρό. Φράση-ύμνος σε αυτό που οι έλληνες ορίζουν ως φιλότιμο. Και που ως λήμμα δεν υπάρχει σε καμία άλλη γλώσσα του κόσμου. Και - τι ειρωνεία -, σε τούτη ακριβώς τη χώρα που το γέννησε, δεν υπάρχει πλέον...

Ο ΠΑΟΚ φέτος σώθηκε από το φιλότιμο κάποιων ανθρώπων όπως ο Καλάφας...

Ρε Kass, διάβασα αυτή τη φράση που είπε και μου ανέβηκε ένας κόμπος στο λαιμό...

Άδειος στις τσέπες, γεμάτος στην καρδιά....

Α ρε Καλάφα...να είσαι καλά, όπου κι αν πας!
Να ξέρεις ότι πάντα θα έχεις τη δική σου θέση στις καρδιές μας κσι στο Παλατάκι...

ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΠΑΟΚ ΚΙ ΑΠΟ ΜΑΣ...

Τι κρίμα, να έρθεις στην ομάδα μας υπό τέτοιες συνθήκες...Τι κρίμα...

Στο καλό να πας παλικάρι μου....

ΠΑΟΚΤΣΗ μου....
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό PRAKTORINOS » Τρί 28 Απρ 2009, 19:28

Είναι απαραίτητο να "πάει στο καλό", να φύγει;
Δεν παίζει κανα αντίθετο σενάριο;

Θεωρώ οτι τόσο τεχνικά όσο και σαν χαρακτήρας ταιριάζει με τον (υγιή) ΠΑΟΚ.
Είναι αρσενικός, κατ'αρχήν.
Φοράει παντελόνια και το απέδειξε.
Άβαταρ μέλους
PRAKTORINOS
 
Δημοσιεύσεις: 2081
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιαν 2008, 10:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη, μεταξύ αράουτ και μπενάλντ.

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό DimisK » Τρί 28 Απρ 2009, 19:30

Μακάρι ρε Praktorine...

Μακάρι...
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό trel@menos » Τρί 28 Απρ 2009, 19:43

μακαρι η νεα διοικηση, οποια κι αν ειναι να κανει μια προσπαθεια να τον κρατησει. ειναι ο καταλληλοτερος προπονητης για τον ΠΑΟΚ. θα στεναχωρηθω πολυ αν φυγει.
Άβαταρ μέλους
trel@menos
 
Δημοσιεύσεις: 2506
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 08:12

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό DimisK » Τρί 28 Απρ 2009, 19:44

Για να δούμε ρε παιδιά....
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό teacher » Τρί 28 Απρ 2009, 19:53

Δήλωση Χρήστου Καραμπέρη (27/04/2009)

Ο σύμβουλος του ΑΣ ΠΑΟΚ Χρήστος Καραμπέρης, που το τους δύο τελευταίους μήνες, βρέθηκε κοντά στην ομάδα μπάσκετ, προέβη στην εξής δήλωση: «Μετά την ολοκλήρωση των αγωνιστικών υποχρεώσεων της ομάδας για την φετινή σεζόν, νιώθω την ανάγκη να ευχαριστήσω και δημόσια, όλους όσους συμμετείχαν σε αυτή τη δύσκολη προσπάθεια και σε πολλές περιπτώσεις υπερέβαλαν εαυτούς προκειμένου να έχει μία αξιοπρεπή παρουσία στο πρωτάθλημα η ομάδα του ΠΑΟΚ.
Πιο συγκεκριμένα και για το διάστημα της δικής μου παρουσίας στην ομάδα, θέλω να ευχαριστήσω όλους τους παίκτες, τους προπονητές και τους συνεργάτες τους, τους ανθρώπους των γραφείων, αλλά και τους φιλάθλους του ΠΑΟΚ, που έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό για την ομάδα και κατάφεραν να αντεπεξέλθουν σε εξαιρετικά δύσκολες συνθήκες. Ακόμη και αυτές τις δύσκολες στιγμές, οφείλουμε σαν ΠΑΟΚ να ενεργούμε με σεβασμό στην ιστορία και τις ιδέες μας και για το λόγο θεωρώ ότι είναι υποχρέωση, όποιων ανθρώπων αναλάβουν τις τύχες της ομάδας, να ξεκινήσουν τις συζητήσεις τους για το μέλλον από τους ανθρώπους (παίκτες και προπονητές) που στήριξαν την ομάδα και πάλεψαν για αυτήν, τη φετινή χρονιά».

Για να δούμε...
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2217
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό Lakistuta » Τρί 28 Απρ 2009, 20:13

Ενα ευχαριστω και στον κοουτς...
Take Hold Of The Flame!!!
REVOLUTION!!!
Άβαταρ μέλους
Lakistuta
 
Δημοσιεύσεις: 2181
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 12:46
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό Photis » Τρί 28 Απρ 2009, 21:44

Παιδιά όλα τα παραπάνω νομίζω ο Γίονσεν τα είπε και όχι ο Καλαφατάκης.Άσχετο φυσικά γιατί και ο Καλαφατάκης πρόσφερε τα μέγιστα πραγματικά και κράτησε αυτή την ομάδα ενωμένη...Μπράβο του!!!

:?
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8678
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 28 Απρ 2009, 23:20

ο γιονσεν ευχαριστησε δακρυσμενος τον καλαφατακη για την ευκαιρια που του εδωσε να παιξει ξανα μπασκετ γιατι για 6 μηνες ηταν ανεργος και καμια ομαδα δεν του προσφερε συμβολαιο.οποιος εχει δει την ταινια αποστολη στην νικαραγουα αυτη ειναι η κατασταση που βιωσε φετος η ομαδα.ενα πιτσιρικος φιλαρακι μου παοκτσακι μου τα ελεγε για τον δροσο αλλα δεν ηθελα να τον πιστεψω.στελακο καλα τα ελεγες αλλα εγω..........
πραγματικα ειμαι πολυ χαλια με αυτα που βιωνει το μπασκετ ολα τα παιδικα μου χρονια κινηθηκαν γυρω απο την μπασκετικη ομαδα τι να πρωτοθυμηθω χρονια γεματα συγκινησεις.ξεκινησα βλεποντας τον τελικο με τα ξυρισμενα κεφαλια.μακαρι να βρεθει λυση αν και με την αναγενηση του ποδοσφαιρου δεν νομιζω να πολυενδιαφερει τη μεγαλη μαζα του λαου μας και ειναι πραγματικα κριμα.
καμια μομφη σε κανενα για να μην παρεξηγηθω απλα λεω τη γνωμη μου.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό DimisK » Τετ 29 Απρ 2009, 14:38

obanebane έγραψε: μακαρι να βρεθει λυση αν και με την αναγενηση του ποδοσφαιρου δεν νομιζω να πολυενδιαφερει τη μεγαλη μαζα του λαου μας και ειναι πραγματικα κριμα.


Λάθος, λάθος, λάθος!

Να μην αφήσουμε να συμβεί αυτό! Να προσπαθήσουμε όσο μπορούμε ο καθένας μας!
Ο ΠΑΟΚ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ!!Ο ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ!!!

Το μπάσκετ μας έδωσε 2 ευρωπαϊκούς τίτλους, που στο ποδόσφαιρο δεν ξέρω αν θα δούμε εμείς όσο ζούμε. Ας το κρατήσουμε ζωντανό!!!
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό Johnys » Πέμ 30 Απρ 2009, 02:44

Καλά εάν συγκρίνουμε τι μας eodse το μπάσκετ και τι ποδόσφαιρο θα πρέπει να σταματήσουμε να ασχολούμαστε με το ποδόσφαιρο και να αφοσιωθούμε μονο στο μπάσκετ.Δυστυχώς όμως τα πράματα είναι αλλιώς.Φαίνεται και από εδώ πόσοι ασχολούνται με τι καε και πόσοι με τι παε.Κρίμα μακάρι να βρεθεί λύση.
ΠΑΟΚ θρησκεία και στη γερμανία.
Άβαταρ μέλους
Johnys
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 05:03
Τοποθεσία: Γερμανία/Ντίσελντορφ

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό DimisK » Πέμ 30 Απρ 2009, 10:13

Johnys έγραψε:Καλά εάν συγκρίνουμε τι μας eodse το μπάσκετ και τι ποδόσφαιρο θα πρέπει να σταματήσουμε να ασχολούμαστε με το ποδόσφαιρο και να αφοσιωθούμε μονο στο μπάσκετ.


Έτσι.........
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό DimisK » Τετ 06 Μάιος 2009, 14:22

Και πριν κοπάσουν οι ευχαριστίες μας στον Καλάφα, οι σειρήνες λένε ότι δεν θα είναι κοντά μας του χρόνου, επειδή μάλλον η νέα διοίκηση (πούντη;) δεν τον θέλει.
Αν ήταν να φέρει τον Μεσίνα, οκ! Ας φύγει! Αλλά να φύγει ο Καλάφας για να έρθει κανένα παλτό (ξέρουμε πολλά τέτοια, ας μην τα γράψουμε τώρα), δεν το θεωρώ σωστό!
Μπάνε κράτα τον Καλάφα! Είναι πιο ΠΑΟΚΤΣΗΣ από όλους μας. Και το λέω χωρίς καμία διάθεση προσωπολατρείας....Με βάση τα όσα ζήσαμε το λέω...
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό Johnys » Τετ 06 Μάιος 2009, 17:17

+4
ΠΑΟΚ θρησκεία και στη γερμανία.
Άβαταρ μέλους
Johnys
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 05:03
Τοποθεσία: Γερμανία/Ντίσελντορφ

Re: Γιώργος Καλαφατάκης

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 06 Μάιος 2009, 21:39

Εγώ θεωρώ πως ο Μπάνε ξέρει πολύ καλύτερα τι χρειάζεται η ομάδα. Αν κρίνει πως πρέπει να φύγει ο Καλαφατάκης τότε θα τον στηρίξω σε αυτή την απόφαση. Κάτι ξέρει ο Μπάνε περισσότερο από μας.
Υ.Γ. Όλες ευτές τις δηλώσεις που κάνει ο Καλαφατάκης, τις κάνει για το καλό του ΠΑΟΚ?
"είμαι ένας άνθρωπος που λέει τα πράγματα με το όνομα τους, με ενδιαφέρει μόνο η δουλειά μου και το πώς θα πετύχω το καλύτερο δυνατό όπου κι αν βρίσκομαι και αυτό είναι κάτι που δεν αρέσει σε πολλούς. Θα βρουν δικαιολογία απέναντι στον κόσμο που με θέλει, για να εξηγήσουν το γιατί δεν έμεινα"
Μήπως πήρε πολλή φόρα? Άρχισε να με χαλάει όλη αυτή η "φλυαρία"
Το τι πρόσφερε στην ομάδα το είδαμε όλοι μας και τον ευχαριστούμε σε κάθε ευκαιρία. Δεν χρειάζεται να μας υπενθυμίζει ο ίδιος ότι αυτός είναι η καλύτερη επιλογή.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2008-2009

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες