Θανάσης Χατζόπουλος

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό george188 » Τετ 02 Σεπ 2020, 13:19

Hellrider άλλο σε ρώτησα άλλο μου λες.. Διοίκηση πρωτοδικείου ήταν, τα ρίσκα βλέπουμε όπως λές τώρα εσυ. Αν είναι οκ αυτό απο εσένα πάω πάσο, για μενα δεν ειναι οκ. Δείτε τη συνέντευξη χατζόπουλου να καταλαβετε σε τι φαση βρισκόμαστε και να λέμε ευτυχώς που βρέθηκε ένας τρελός να βάλει κάποια λεφτά και να οργανώσει την ΚΑΕ
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2672
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό hellrider » Τετ 02 Σεπ 2020, 13:29

Ρε αδερφε...δεν ιπα οτι ειμαι ok.....εχω πει επανειλλημενα....οτι ηταν λαθος αυτο που εκανε.....αλλα δεν ειναι αυτο το κυριαρχο...και αντε δεν το εκανε.....θα ειχες 2,5 εκ. χρεος αντι για 3.....so fucking what?
ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙΙΙΙΙ......αυτο λεει και ο Χατζοπουλος.......
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 02 Σεπ 2020, 13:30

Τι συζητάτε/με;; Ο ΠΑΟΚ αγωνίζεται σε μια λίγκα καταδικασμένη να χρεωκοπήσει σύντομα. Όπως έπαθαν ήδη αρκετές ομάδες της. Όπου πάνε οι ομάδες, θα πάει και το πρωτάθλημα, και αντίστροφα.

Μία σωτήρια κίνηση για να αποφευχθεί κάτι τέτοιο, θα ήταν ένας ΓΕΝΝΑΙΟΣ περιορισμός των ξένων, πχ 3 ξένοι μάξιμουμ, συν ένας Ευρωπαίος ή κάτι τέτοιο, ώστε να μην χρειάζεται οι ομάδες να σκάνε πεντακόσια χιλιάρικα κάθε χρόνο για μεταγραφές. Έτσι θα μειωθούν τα έξοδα των ομάδων, θα γίνουν τα ρόστερ πιο σταθερά (αφού ο Έλληνας είναι φθηνότερος) και φυσικά θα αρχίσουμε να παράγουμε καλύτερους παίκτες από τα σαπάκια 1.90m & 75kg που βγάζουμε τώρα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46403
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό giliopoulos » Τετ 02 Σεπ 2020, 13:40

Περιμενω τους ΠΑΟΚτσηδες του "ελα μωρε να ουμ παρε σαββιδη κανα παικτη να ουμ, αν ηταν να μην κανουμε μεταγραφες καλυτερα γουμενος ναουμ".
Για να δουμε ρε μαγκες μπορειτε? Ή παλι απο τα ριπαπα του ιβαν θα κρατιεστε και θα παρακαλατε?
2 μυριακια ειναι 100.000 ατομα απο 20 ψωριαρικα ευρω
giliopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί 24 Δεκ 2013, 18:06

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Taseos » Τετ 02 Σεπ 2020, 13:56

giliopoulos έγραψε:Περιμενω τους ΠΑΟΚτσηδες του "ελα μωρε να ουμ παρε σαββιδη κανα παικτη να ουμ, αν ηταν να μην κανουμε μεταγραφες καλυτερα γουμενος ναουμ".
Για να δουμε ρε μαγκες μπορειτε? Ή παλι απο τα ριπαπα του ιβαν θα κρατιεστε και θα παρακαλατε?
2 μυριακια ειναι 100.000 ατομα απο 20 ψωριαρικα ευρω
Το πιο χαζο επιχειρημα 100% ελληνικο.100000 αππ 20 ευρω.50 ευρω απο 100000. Τα ελεγαν βαζελοι.τα ελεγαν σκουλικια.τα ελεγαν ΠΑΟΚτσηδες. Παιδια ημαρτον.δεν υπαρχει κοσμος ουτε 20.000 ατομα ππυ θα πεταξουν 1 ευρω για καθε μαλακια καιε παραγοντα. 20 ψωροευρω ειναι το ημερομισθιο φουλ σημερα.θα το δωσεις ποιος και γιατι; Για τις μαλακιες; Του καθε κατσαρη μπανε σαββιδη γουμενου; Γιαννοπουλου μαρινακη; Τι λετε ρε.δεν υπαρχει αυτη η βαση σε καμια ομαδα στην ελλαδα
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3835
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό giliopoulos » Τετ 02 Σεπ 2020, 13:58

Taseos έγραψε:
giliopoulos έγραψε:Περιμενω τους ΠΑΟΚτσηδες του "ελα μωρε να ουμ παρε σαββιδη κανα παικτη να ουμ, αν ηταν να μην κανουμε μεταγραφες καλυτερα γουμενος ναουμ".
Για να δουμε ρε μαγκες μπορειτε? Ή παλι απο τα ριπαπα του ιβαν θα κρατιεστε και θα παρακαλατε?
2 μυριακια ειναι 100.000 ατομα απο 20 ψωριαρικα ευρω
Το πιο χαζο επιχειρημα 100% ελληνικο.100000 αππ 20 ευρω.50 ευρω απο 100000. Τα ελεγαν βαζελοι.τα ελεγαν σκουλικια.τα ελεγαν ΠΑΟΚτσηδες. Παιδια ημαρτον.δεν υπαρχει κοσμος ουτε 20.000 ατομα ππυ θα πεταξουν 1 ευρω για καθε μαλακια καιε παραγοντα. 20 ψωροευρω ειναι το ημερομισθιο φουλ σημερα.θα το δωσεις ποιος και γιατι; Για τις μαλακιες; Του καθε κατσαρη μπανε σαββιδη γουμενου; Γιαννοπουλου μαρινακη; Τι λετε ρε.δεν υπαρχει αυτη η βαση σε καμια ομαδα στην ελλαδα


Ε αυτο ακριβως
Ε τοτε παραδεξου οτι οχι σβαμπ και νινουα, ουτε αμαφουλε μπορεις να παρεις αμα "δεν εχεις αναγκη τον ιβαν". Οπως λενε οι "μαγκες" του διαδικτυου
giliopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί 24 Δεκ 2013, 18:06

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 02 Σεπ 2020, 14:15

Εγω περιμενα απο τον Χατζοπουλο να αναλαβει την ομαδα,η οικονομικη του επιφανεια δειχνει οτι αν θελει μπορει,δεν θελει ομως.
Τα χρεη δεν ειναι τοσο μεγαλα τελικα,παλι ομως απο τον Σαββιδη περιμενουν,κριμα.
Δικαιωμα του βεβαια και δφαινεται πως οτι ξοδευει δεν θα το παρει ποτε πισω.
Δε μπορεις ομως να λες οτι το Μπασκετ χρειαζεται παραγοντα με την οικονομικη επιφανεια Σαββιδη,γιατι δεν χρειαζεται τετοιον,τα παραδειγματα πολλα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 02 Σεπ 2020, 15:40

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Τι συζητάτε/με;; Ο ΠΑΟΚ αγωνίζεται σε μια λίγκα καταδικασμένη να χρεωκοπήσει σύντομα. Όπως έπαθαν ήδη αρκετές ομάδες της. Όπου πάνε οι ομάδες, θα πάει και το πρωτάθλημα, και αντίστροφα.

Μία σωτήρια κίνηση για να αποφευχθεί κάτι τέτοιο, θα ήταν ένας ΓΕΝΝΑΙΟΣ περιορισμός των ξένων, πχ 3 ξένοι μάξιμουμ, συν ένας Ευρωπαίος ή κάτι τέτοιο, ώστε να μην χρειάζεται οι ομάδες να σκάνε πεντακόσια χιλιάρικα κάθε χρόνο για μεταγραφές. Έτσι θα μειωθούν τα έξοδα των ομάδων, θα γίνουν τα ρόστερ πιο σταθερά (αφού ο Έλληνας είναι φθηνότερος) και φυσικά θα αρχίσουμε να παράγουμε καλύτερους παίκτες από τα σαπάκια 1.90m & 75kg που βγάζουμε τώρα.


Εχω 2 ενστάσεις.
1. Οι μέτριοι Ελληνες παίκτες δεν είναι φτηνοί (πχ ο Παπαντωνίου πιστεύω στον ΠΑΟΚ θα παίρνει περισσότερα από κάθε συμβόλαιο ξένου στο Χαρίλαο Τρικούπη ή στο Λαύριο)
2. Εχει μειώθεί σε τεράστιο βαθμό η ύπαρξη ταλέντων στην Ελλάδα, δεν υπάρχουν αρκετοί παίκτες να αναδείξεις για πολλούς λόγους.
Γνώμη μου για το τι θα βοηθούσε να φτιαξουμε ένα (χαμηλού επιπέδου στην αρχή) πρωτάθλημα.
1ον Αποβολή των ομάδων που έχουν εγγυημένα συμβόλαια εκτός λίγκας λόγω αθέμιτου ανταγωνισμού (παο οσφπ προμηθέας).
2ον Σαλαρυ καπ 500000 το μέγιστο (με δημοσιευμένα συμβόλαια και ισολογισμούς) για αρχή με υποχρεωτική κεντρική διαχείρηση τηλεοπτικών εσόδων.
3ον Τότε να μπει πλαφόν 4 ξένοι.
4ον Τροφεία και στις ομαδες μπάσκετ για να αποκτήσουν επιτέλους νόημα οι ακαδημίες.
5ον Απαγόρευση με νόμο να έχουν οι παίκτες μάνατζερ κάτω των 17 ετών.
6ον Υποχρεωτική ύπαρξη τουλάχιστον 7 ομάδων εκτός Αθήνας Θεσσαλονίκης στο πρωτάθλημα και αντιπροσωπευτική εκπροσώπιση ανά γεωγραφικά διαμερίσματα (πχ Θεσσαλία Τρικαλα ή Καρδίτσα αφού η ΑΕΛ και ο Βόλος εχεί ομάδα ποδοσφαίρου στην Α Εθνική, Κρήτη Χανιά ή Ρεθυμνο λόγω ΟΦΗ, Θράκη Κομοτηνή ή Αλεξανδρούπολη λόγω Ξάνθης, κλπ).
7ον Κεντρικός σχεδιασμός από την ομοσπονδία για ανάπτυξη του αθλήματος στην περιφέρεια και έλεγχος και εκπαίδευση των προπονητών των αναπτυξιακών ομάδων
Φυσικά όλα αυτά είναι ουτοπικά και δεν υπάρχει καμία σωτηρία για το αθλημα στην Ελλάδα
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Τετ 02 Σεπ 2020, 15:41

giliopoulos έγραψε:
Taseos έγραψε:
giliopoulos έγραψε:Περιμενω τους ΠΑΟΚτσηδες του "ελα μωρε να ουμ παρε σαββιδη κανα παικτη να ουμ, αν ηταν να μην κανουμε μεταγραφες καλυτερα γουμενος ναουμ".
Για να δουμε ρε μαγκες μπορειτε? Ή παλι απο τα ριπαπα του ιβαν θα κρατιεστε και θα παρακαλατε?
2 μυριακια ειναι 100.000 ατομα απο 20 ψωριαρικα ευρω
Το πιο χαζο επιχειρημα 100% ελληνικο.100000 αππ 20 ευρω.50 ευρω απο 100000. Τα ελεγαν βαζελοι.τα ελεγαν σκουλικια.τα ελεγαν ΠΑΟΚτσηδες. Παιδια ημαρτον.δεν υπαρχει κοσμος ουτε 20.000 ατομα ππυ θα πεταξουν 1 ευρω για καθε μαλακια καιε παραγοντα. 20 ψωροευρω ειναι το ημερομισθιο φουλ σημερα.θα το δωσεις ποιος και γιατι; Για τις μαλακιες; Του καθε κατσαρη μπανε σαββιδη γουμενου; Γιαννοπουλου μαρινακη; Τι λετε ρε.δεν υπαρχει αυτη η βαση σε καμια ομαδα στην ελλαδα


Ε αυτο ακριβως
Ε τοτε παραδεξου οτι οχι σβαμπ και νινουα, ουτε αμαφουλε μπορεις να παρεις αμα "δεν εχεις αναγκη τον ιβαν". Οπως λενε οι "μαγκες" του διαδικτυου


Έναν να μου δείξεις εδώ μέσα που έγραψε δεν έχουμε ανάγκη τον Ιβάν.
Όχι δύο.
Έναν.
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5512
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 02 Σεπ 2020, 17:19

υπεκφεύγεις ολιγον τι στις απαντήσεις. Αν ήσουν διοίκηση πρωτοδικείου σημαίνει οτι πήγες εκεί να αναλάβεις γιατί κάτι έχεις στο μυαλό σου. Μάλιστα τουλάχιστον ο Κανώτας (που πήρε την ομάδα από τα χέρια του Μπάνε) αλλά και ο Μπάνε αργότερα δεν υποχρεώθηκαν να μπούν μπροστά. Τέλος πάντων, δεν υπονοώ τίποτα. Εννοώ οτι θέλανε να αναλάβουν γιατί προφανώς πίστευαν οτι θα τα κατάφερναν. Αυτό λέω και για εσένα ή εμένα. Αν μου πούν εμένα να προεδρεύσω, ακόμα και αν έμενα Θεσσαλονίκη δεν θα το έκανα ποτέ. Για πολλούς λόγους (προφανώς νομικών ευθυνών) αλλά κυρίως γιατί δεν έχω απάντηση στο έσοδα>έξοδα. Αν όμως πήγαινα εκεί και δεχόμουν να αναλάβω, μου λές οτι ως διοίκηση πρωτοδικείου θα έκανα μπάτζετ μεγαλύτερο από τα έσοδα? Με τι business plan?

από κει και πέρα υπάρχουν και κάποιες καραμέλες που πιπιλίζουμε:
1. Ποιοί είναι οι ισολογισμοί των άλλων ομάδων της Α1? γιατί πιστεύω οτι μόνο εμείς και ο άρης είμαστε τόσο ζημιογόνες ΚΑΕ?
2. ποιές είναι οι ομάδες που ΔΕΝ αντέχουν/άντεξαν πέραν του ρεθύμνου? Εγώ βλέπω κάποια Λάρισα ξερω γω και κάποιον Ιωνικό να φτιάχνουνε ομάδες.
3. Ποιές ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΑΔΑ πέραν εμάς και του συμπολίτη ΔΕΝ έχουνε ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 02 Σεπ 2020, 18:26

Νομίζω οτι όσοι υποστηρίζουν τον Μπάνε (όχι στο οτι τα έκανε όλα σωστά αλλά στο οτι σε πρώτο βαθμό έσωσε την ΚΑΕ) και τη διοίκησή του όπως εγώ, στέκονται στο γεγονός οτι ο εράσιτέχνης έχει σε κάθε διοίκηση πρωτοδικείου εκπροσώπους και ως θεματοφύλακας μπορούσε να τους βγάζει στη σέντρα σε κάθε γενική συνέλευση και να τους αλλάξει. Επίσης ο ΠΑΟΚ έχει ιδιοκτήτη και μετόχους. Κατα τη γνώμη μου το να επικεντρώνουμε στον Μπάνε, πέρα από ανθρωποφαγικό δεδομένο οτί κανείς δεν ισχυρίζεται ότι τα παντελόνιασε, είναι σαν να κατηγορεί κάποιος τον διευθύντη μίας εταιρίας πως την χρεοκόπησε και όχι τον ιδιοκτήτη.
Κατι ακόμα για όλους μας και πρώτα για εμένα. Από οτι βλέπουμε μέχρι στιγμής από το Χατζόπουλο τον αδικούμε να κάνουμε αυτό το διάλογο στο τοπικ του
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό hellrider » Τετ 02 Σεπ 2020, 21:32

Επειδη ποτε δεν υπεκφευγω, να το κανω πιο λιανα....

Οταν μπηκαν μπροστα οπως λες ηταν το 2011....ο ιδιος ο ΜΠΑΝΕ ειπε πως υποτιθεται θα ηταν για 1-2 χρόνια και τελικα εμειναν 8.....το πλανο αυτο ηταν.....αλλη εποχη ανελαβαν....με αλλα εσοδα και στην πορεια με βοηθειες.....οταν τελειωσαν τα εσοδα και οι βοηθειες(κοντομηνας,σαββιδης) τελειωσε και η ιστορια....το business plan που λες λοιπον πηγαινε ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ τα 3 πρωτα χρόνια οπου η ΚΑΕ ειχε κερδη! 1 χρονιά ειχε σχεδον ισοδυναμα εσοδα-εξοδα(30 χιλ. ζημια) και τα υπολοιπα 4 ειχε σημαντικες ζημιες.......με ρωτας παλι για το μπατζετ σε σχεση με τα εσοδα...σου απαντω ξανα.....μετα το 2015 οπου τα εσοδα απο χορηγιες,τηλεοπτικα,εισιτηρια ειναι συνεχως μειουμενα και που απο το 2016 και 2017 δεν υπαρχει ουτε Σαββιδης ουτε Κοντομηνας το μπατζετ που μπορουσε να κανει ο ΠΑΟΚ με βαση τα εσοδα του ηταν στην καλυτερη 100 χιλ. και στην χειροτερη να κατεβαζει το εφηβικο για να εχει μπατζετ ΜΗΔΕΝ!

Τωρα οσον αφορα τις αλλες ομαδες προφανως αστειευεσαι.....αλλα εγω θα το παρω σοβαρα :D ....παμε λοιπον:
1. Αποχωρησαν Ρεθυμνο και Λημνος.
2. Ο Ιωνικος κατερρευσε στην μεση της χρονιάς, ο ιδιοκτητης την κοπανησε ,εχει μπει μπροστα ο Δήμος Νικαιας και αγορασαν το ΑΦΜ απο τον Διαγορα που δεν ηθελε να παιξει στην Α1 ενω ειχε ανεβει!
3. ΠΑΟΚ, Αρης και Πανιωνιος.....δεν χρειαζεται να πουμε κατι!
4. Ηρακλης χρωσταει σε παικτες και ηταν με BAN στις αρχες καλοκαιριού(η ομαδα ανεβηκε μολις περυσι στην Α1)!
5. Ο Κολοσσος εκανε δραστικη μειωση μπατζετ γιατι ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ με αποτελεσμα να φυγει ο Λυκογιαννης που ειχε συμβολαιο και για φετος αλλα θεωρησε οτι με τετοιο μπατζετ δεν μπορουσε να κανει ομαδα
6. Ο Προμηθεας και ο βαζελος εκαναν δραστικη μειωση μπατζετ. Καλα ειδικα ο βαζελος...θα παιξει με Κασελακη και Μποχωριδη!!!
Τι εμεινε; Αντε μια Αεκ που συνεχως χρωσταει σε παικτες,εχει ban και συνεχιζει να αυξανει το μπατζετ.....παιζει αυτη να ειναι η μεγαλυτερη φουσκα του ελληνικου μπασκετ και οταν θα σκασει θα κανει πολυ θορυβο!!!

Υ.Γ. Α! ξεχασα και τον γαυρο που επισης χρωσταει, δεν καιγεται να παιξει Α1 και οι μεγραφαρες που εχει κανει ειναι περυσι τον Κονιαρη απο εμας και φετος τον Τσοχλα πάλι απο εμας!!!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Mutasevic » Τετ 02 Σεπ 2020, 23:07

Μετοχές όπως τότε επί Ζαγορ η ΑΜΚ, ώρα να ξεπληρωθουν τα χρέη να τελειωνουμε
KILLED BY DEATH
Άβαταρ μέλους
Mutasevic
 
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 20:15
Τοποθεσία: πλανητης Καξξον Γαλαξιας ΠΑΟΚ

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 03 Σεπ 2020, 07:44

hellrider έγραψε:Επειδη ποτε δεν υπεκφευγω, να το κανω πιο λιανα....

Οταν μπηκαν μπροστα οπως λες ηταν το 2011....ο ιδιος ο ΜΠΑΝΕ ειπε πως υποτιθεται θα ηταν για 1-2 χρόνια και τελικα εμειναν 8.....το πλανο αυτο ηταν.....αλλη εποχη ανελαβαν....με αλλα εσοδα και στην πορεια με βοηθειες.....οταν τελειωσαν τα εσοδα και οι βοηθειες(κοντομηνας,σαββιδης) τελειωσε και η ιστορια....το business plan που λες λοιπον πηγαινε ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ τα 3 πρωτα χρόνια οπου η ΚΑΕ ειχε κερδη! 1 χρονιά ειχε σχεδον ισοδυναμα εσοδα-εξοδα(30 χιλ. ζημια) και τα υπολοιπα 4 ειχε σημαντικες ζημιες.......με ρωτας παλι για το μπατζετ σε σχεση με τα εσοδα...σου απαντω ξανα.....μετα το 2015 οπου τα εσοδα απο χορηγιες,τηλεοπτικα,εισιτηρια ειναι συνεχως μειουμενα και που απο το 2016 και 2017 δεν υπαρχει ουτε Σαββιδης ουτε Κοντομηνας το μπατζετ που μπορουσε να κανει ο ΠΑΟΚ με βαση τα εσοδα του ηταν στην καλυτερη 100 χιλ. και στην χειροτερη να κατεβαζει το εφηβικο για να εχει μπατζετ ΜΗΔΕΝ!

Τωρα οσον αφορα τις αλλες ομαδες προφανως αστειευεσαι.....αλλα εγω θα το παρω σοβαρα :D ....παμε λοιπον:
1. Αποχωρησαν Ρεθυμνο και Λημνος.
2. Ο Ιωνικος κατερρευσε στην μεση της χρονιάς, ο ιδιοκτητης την κοπανησε ,εχει μπει μπροστα ο Δήμος Νικαιας και αγορασαν το ΑΦΜ απο τον Διαγορα που δεν ηθελε να παιξει στην Α1 ενω ειχε ανεβει!
3. ΠΑΟΚ, Αρης και Πανιωνιος.....δεν χρειαζεται να πουμε κατι!
4. Ηρακλης χρωσταει σε παικτες και ηταν με BAN στις αρχες καλοκαιριού(η ομαδα ανεβηκε μολις περυσι στην Α1)!
5. Ο Κολοσσος εκανε δραστικη μειωση μπατζετ γιατι ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ με αποτελεσμα να φυγει ο Λυκογιαννης που ειχε συμβολαιο και για φετος αλλα θεωρησε οτι με τετοιο μπατζετ δεν μπορουσε να κανει ομαδα
6. Ο Προμηθεας και ο βαζελος εκαναν δραστικη μειωση μπατζετ. Καλα ειδικα ο βαζελος...θα παιξει με Κασελακη και Μποχωριδη!!!
Τι εμεινε; Αντε μια Αεκ που συνεχως χρωσταει σε παικτες,εχει ban και συνεχιζει να αυξανει το μπατζετ.....παιζει αυτη να ειναι η μεγαλυτερη φουσκα του ελληνικου μπασκετ και οταν θα σκασει θα κανει πολυ θορυβο!!!

Υ.Γ. Α! ξεχασα και τον γαυρο που επισης χρωσταει, δεν καιγεται να παιξει Α1 και οι μεγραφαρες που εχει κανει ειναι περυσι τον Κονιαρη απο εμας και φετος τον Τσοχλα πάλι απο εμας!!!


μαλιστα, συνεπως αν ο μεγαλος ΠΑΟΚ είχε τα 3-4 τελευταια χρονια έσοδα κοντα στο μηδεν, το λαυριο και ο κολσσος σιγουρα ειχαν 0. άρα αν κανανε υπέρβαση 400 χιλιαρικα (για να κανουνε ενα νορμαλ ροστερ) σε 4 χρονια απεκτησαν χρεος πανω απο 1.5. Χωρια το ποσα χρωστουσαν. Είναι πράγματι αλήθεια αυτό? Και πώς κάνουνε μεταγραφές αυτοί? ποιοί τους πληρώνουν τα εφκα και τις εφορίες? Χτες ο χατζόπουλος ειπε οτι για διπλασιο χρεος (από το 1.5 στα 3 δλδ πανω κατω) θες ιβαν σαββιδη. Δλδ θες καποιον ΔΙΣεκατομμυριούχο...

Δεν μπορούμε να συμφωνούμε όλοι με όλους. Αλλά επειδή θυμάμαι καλά την μετα δρόσου εποχή, πείτε μου ρε μάγκες τί ακριβώς έχει πάει καλά μετά από 10 χρόνια? Γιατί εγώ πάλι για 47 παίκτες άκουσα να χρωστάμε και για αφερρέγυο σωματείο (και άντε δε θα ποστάρω τις δηλώσεις Μπάνε-Γαλατσό το 2017)...

PS: δυο εκατομμύρια ψαχνουμε έσοδα μλκ μου μόνο για φετος! δλδ αντε ο Κολοσσος που (λογικά) χρωσταει τα μισα, από που θα βρεί ΕΝΑ μύριο φετος?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό hellrider » Πέμ 03 Σεπ 2020, 08:57

Ρε εσυ palok εχω την αισθηση οτι εσυ μου κανεις πλακα κι εγω σου απαντω σοβαρά και αρχιζω να εκνευριζομαι....
ΟΛΑ τα εσοδα μιας ΚΑΕ πανε στο αγωνιστικο μπατζετ;Δηλ. εχεις εσοδα ως ΚΑΕ 500 χιλ. για παραδειγμα και πανε ολα στο μπατζετ;υπαλληλους,ρευμα,νερο,τηλεφωνο,διαιτητες,ταξιδιωτικα γραφεια,εφορια,ικα μπλα μπλα μπλα απο που τα πληρωνεις;Δηλ. λιγη λογικη ρε γαμωτο......
Και αντε να πουμε ΠΑΛΙ τα ιδια.....ΟΛΕΣ οι ομαδες πλην ΙΣΩΣ Προμηθεα και βαζελου χρωστανε σε παικτες,προπονητες κτλ. ΟΛΟΙ κανουν διακανονισμους και πληρωνουν λιγα-λιγα καθως ΟΛΟΙ μπαινουν μεσα καθε χρονο. Εμεις ομως εχουμε μια ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ διαφορα με τους αλλους....οι αλλες ομαδες εχουν ιδιοκτητη που "τσονταρει" για να μην πεσει στην ξέρα το καραβι ή ειναι μικρες επαρχιακες ομαδες οι οποιες ανετα δηλωνουν πως δεν θα παιξουν Α1....σε ομαδες με ιστορια ομως οπως εμεις,ο αρης, ο πανιωνιος και ο ηρακλης δεν μπορει κανεις να αναλαβει τετοια ευθυνη και απλα διαιωνιζεται το χάλι! Επισης μην αναρωτιεσαι πως κανουν μεταγραφες οι αλλοι γιατι εγω το εχω απορια 3 χρονια τωρα με την Αεκ που εχει ban ΚΑΘΕ χρόνο!!!
Τελος....για το τι εχει παει καλα στα 10 χρονια.....αυτο που ξερω ειναι πως το 2011 χρωστουσες 6εκ και τωρα χρωστας 3εκ., οτι μεχρι τον Ιουνιο του 2019 δεν ειχες ΚΑΜΙΑ προσφυγη,ban ή καταπτωση εγγυητικης και οτι το 2011 ειχες οφειλες(χοντρικα) σε 60 παικτες και το 2019 σε 20!Εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο και ισως καποιοι να υποστηριξουν οτι καλο θα ηταν μονο αν ειχες οφειλες ΜΗΔΕΝ.....οκ....ειναι θεμα οπτικης ή μαλλον ισοπεδωσης.....αν με ρωτας εμενα....με τα δεδομενα της 8ετιας ΜΠΑΝΕ ακομα και με μια ΤΕΛΕΙΑ διαχειριση τα χρεη αντι για 3εκ θα ηταν 2εκ.! οκ.....η πορεια ομως της επανασυσσωρευσης χρεων δεν μπορει να ανακοπει χωρις την υπαρξη ισχυρου ιδιοκτητη ή μαλλον ενος τρελου που θελει να χανει 500χιλ. ΚΑΘΕ χρονο! Τελεία.

Υ.Γ. Ο Χατζοπουλος (που οντως αδικουμε το τοπικ του) ειπε για 37 παικτες και οχι για 47!
Υ.Γ.2 Σε μια αφερεγγυα ομαδα δεν θα εμεναν τοσα χρονια ο ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ο Σουλης, ο Τσοχλας, ο χαραλαμπιδης, ο Δεδας και πολλοι αλλοι ελληνες και ξενοι που εμειναν 2 και 3 χρονια σε αυτην την 10ετια.
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες