Θανάσης Χατζόπουλος

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Κυρ 30 Αύγ 2020, 14:04

Taseos έγραψε:Δεν ζητησε κανεις απο τον μπανε να βγει τριτος ουτε τεταρτος.οταν πας στο πρωτοδικειο και ζητας ορισμο διοικησης αναφερεις λογο.δε λες για να βγω τριτος.για να κανω εξυγιανση καο να βρω επενσυτη λες. Ανυπογραφο δεν ειναι.και εν.παση περιπτωση το θεμα δεν ειναι ππιος γραφει αλλα αν στεκουν οσα λεει
Δε λεει και αλλα πολλα ππυ εχουν συμβει βεβαια με τον ιβαν.αλλα δε γαμεις.ας σωθει η ομαδα να παμε μπροστα

Αν δεν είναι ανυπογραφο τίνος είναι?
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Taseos » Κυρ 30 Αύγ 2020, 14:41

Μπορεις να αναζητησεις την ςφημεριδα φορτζα το αναλογο τευχος να δεις τινος ειναι.αναδημοσιευση ειναι στο ιντερνετ.
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3835
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Κυρ 30 Αύγ 2020, 15:45

Δεν έχω καταλάβει ούτε που να ψάξω ούτε τίνος είναι, πες μου ποιος το έγραψε να καταλάβω πες πως είμαι χαζος. Το ποιος λέει τι μερικές φορές είναι πιο σημαντικό από το τι λέγεται. Η ιστορία είναι περίπου αυτή χωρίς τα σχόλια με μερικές λεπτομέρειες που δεν αναφέρονται. Πχ υπεύθυνος για τη διοίκηση πρωτοδικείου είναι ο ερασιτέχνης δεν σε ακούω όμως να κράζεις κατσαρη. Πχ2 Όταν έφυγε ο Μαρκόπουλος την προηγούμενη χρονιά άκουγε σε γιούχα ότι δεν είχε ακούσει όλα τα χρόνια της καριέρας του. Πχ3 Ο Σαββίδης μπορεί να είπε στον σουλη πως από μένα ότι θες για το όχι στον ολυμπιακό αλλά το ότι θες δεν μεταφράστηκε σε αυτό που περιμέναμε όλοι (καλώς κατά την γνώμη μου). Πχ4 Το μπάσκετ του σουλη από ένα σημείο και μετά δεν βλεπόταν. Πχ5 ο Πανάκας που τον συμπαθώ την μέρα που του πήραν το διαρκείας το έφτασε στα τέρματα. Πχ6 δουλειά του ερασιτέχνη είναι να βρει ιδιοκτήτη. Πχ7 ο μπανε πέρυσι είπε ότι αποχωρεί από τον Ιανουάριο και ο ερασιτέχνης έκανε σύσκεψη για το τμήμα μέσα Αυγούστου. Πχ8 ο ΠΑΟΚ έχει ιδιοκτήτη τον γαλατσοπουλο. Τι θέλει για να πάρει το μπουλο και επίσης ο Σαββίδης τα λεφτά που έβαλε τα χάρισε (οπότε είναι ήρωας) η τα δάνεισε και τα ζητά από υποψήφιους ιδιοκτήτες (οπότε δεν είναι κάτι παραπάνω από πιστωτής στο τμήμα). Και άλλα άπειρα που δεν αναφέρονται στο άρθρο σου γιατί βολεύει να κράζει ο κόσμος κάποιον αποδυναμώμενο επικοινωνιακα για να κρύψει τους πραγματικούς υπεύθυνους. Κλασικό αρδ κοράκι το γραψε το άρθρο της φόρτωσα γιατί από το μπανε δεν έχει χαρτζιλίκι.
Λύση στον ΠΑΟΚ είναι να βρεθούν και άλλοι δίπλα στο Χατζόπουλο ακριβώς ίδιου προφίλ αλλά για να γίνει αυτό καλό θα ήταν να μην δείχνουμε αχαριστία απέναντι σε αυτούς που πρόσφεραν γιατί όποιος και να ενδιαφερθεί θα λάβει υπόψιν και (κυρίως) την υστεροφημία του για να χαλάσει τα λεφτά του.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Taseos » Κυρ 30 Αύγ 2020, 15:48

Η φορτζα ουσιαστικα ειναι 5 δημοσιογραφοι.δεν διαβαζω την εν λογω εφημεριδα.αλλα θα ελεγα οτι μαλλον ειναι ο κουβεντιδης.εγω κρινω οσα λεγονται.οχι ποιος τα λεει. Βρεθηκαν κ στο παρελθον κ διωχθηκαν .
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3835
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Taseos » Κυρ 30 Αύγ 2020, 16:00

Οσο για τον ας.τον θεωρω μεγαΛη πληγη και οχι μονο για το μπασκετ
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3835
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 31 Αύγ 2020, 21:55

Τελικά πόσο μέσα μπήκε η ομάδα τα τελευταία 3 χρόνια? Μάθαμε? Κάτι για ενάμισι χαρτί πήρε το αυτί μου...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 31 Αύγ 2020, 22:08

Ο πανακας λέει οτι τις δύο τελευταίες χρονιές Μπάνε το νούμερο ήταν 7ψηφιο
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14120
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό hellrider » Τρί 01 Σεπ 2020, 06:41

Αντε πάλι.......
Palok :
1. Δεν ξυπνησε ξαφνικά το 17 και εκανε ολα αυτα. Λιγο πριν ο ΜΠΑΝΕ ειχε πει πως "δεν ηξερα πως ειναι δικη μου δουλεια να βρω επενδυτη. Θα προσπαθησω να το κανω". Η εκτιμηση του ηταν πως η προσελκυση επενδυτη θα γινοτανε μεσα απο αγωνιστικες επιτυχιες. Ανεξαρτητα αν ηταν σωστη ή λαθος αυτη ηταν η αποψη του. Ετσι αυξησε λιγο το μπατζετ και πηρε για προπονητη ενα αγαπημενο παιδι της ομοσπονδιας στην θεση του Μαρκοπουλου που 1 χρονο πριν ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ ΦΑΡΔΙΑ ΠΛΑΤΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΠΙΟ ΜΑΥΡΗ ΣΕΛΙΔΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΠΟ ΟΜΑΔΑ Α2!

2. Η συνολικη αυξηση των μπατζετ των τελευταιων 2 ετων διοικησης ΜΠΑΝΕ (σε σχεση με αυτα που εκανε πριν) ηταν 500 χιλ. Τι να πω; Την καταχρεωσε την ομαδα!!! Το προβλημα Palok ,το ξαναλεω, ηταν πως απο το 2015 τα εσοδα των ΚΑΕ οπως ειπε και ο ιδιοκτήτης του Ρεθυμνου Ζομπανάκης "επεσαν στα ταρταρα" (για να χρησιμοποιησω την δικη του φραση) και οχι τα εξοδα.

3. Τα χρεη που παρελαβε ηταν 6 και οχι 5. Αλλα να σου κανω μια εκπτωση στα χρεη 20%! Χρησιμοποιωντας λοιπον την δικη σου λογικη, αφου τα χρεη μειωθηκαν οσο ηταν το ποσο που εβαλε ο Σαββιδης απο που προκυπτει "το παρτυ με τα λεφτα του Σαββιδη" που λενε οι επικριτες της διοικησης ΜΠΑΝΕ;

Και επιγραμματικα για τα λοιπα γιατι τα εχω γραψει πολλες φορες αλλα......

1. Το 2011 αν δεν εμπαινε μπροστα ο ΜΠΑΝΕ η ΚΑΕ θα διαλυοταν και θα επεφτε στην Β' Εθνικη. ΑΔΙΑΜΦΙΣΦΗΤΗΤΟ!
2. "Διελυσε την ΚΑΕ" . Η ΚΑΕ δεν διαλυθηκε μετα απο εκεινη την καταστροφικη χρονιά του Δροσου και στα καπακια με τα 2 τραγικα χρόνια του Κανωτα, θα διαλυθει μετα απο μια κακη διαχειριστικη χρονιά της διοικησης ΜΠΑΝΕ;
3. Ο Σαββιδης ηρθε και εβαλε λεφτα στην ΚΑΕ μετα το 2013 και αφου ειχε βαλει ορκωτούς λογιστες να την ελεγξουν. Το οτι βρηκε την ΚΑΕ οικονομικα τακτοποιημενη ηταν 100% εργο της διοικησης ΜΠΑΝΕ που καταφερε σε μια 2ετια ενα ΘΑΥΜΑ.....να συμμαζεψει τα ασυμαζευτα! ΟΣΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΩΡΑ "ΚΡΙΤΙΚΗ" ΤΟ ΑΠΟΣΙΩΠΟΥΝ ΑΥΤΟ ΕΣΚΕΜΕΝΑ!!!
4. Η διοικηση ΜΠΑΝΕ παρελαβε μια ομαδα που τα προηγουμενα χρόνια ειχε ετησιο μπατζετ πανω απο 1εκ. και το εριξε στα 300-400 χιλ. που δεν το εκαναν ουτε ομαδες που παλευαν για την σωτηρια!!!
5. Αληθεια....ποιος πέφτει στα μαλακά οταν ολη η "κριτικη" επικεντρωνεται στην διοικηση ΜΠΑΝΕ;

Κατα τα λοιπα με καλυψε ο Ιασονας.
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 01 Σεπ 2020, 12:13

υπάρχουν τα νούμερα των ισολογισμών 18 και 19 στο facebook του πανακα. επουδενί δεν μπορούν να αμφσβητηθούν. Οικονομολόγος δεν είμαι (ούτε πλησιάζω καν) αλλά στα μαθηματικά ξέρω οτι -1 μύριο το 19 και -400 από το 18 δεν κάνουνε -500 χιλιάρικα.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό hellrider » Τρί 01 Σεπ 2020, 12:53

Palok , δεν εχω δει τους ισολογισμους (παρολο που ειμαι λογιστης) που λες μονο της χρησης 2015-16 και 2016-17.
Δεν εχω ΚΑΜΙΑ προθεση να αμφισβητησω κατι.....η ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ομως ειναι οτι τα νουμερα που λες ΠΡΟΦΑΝΩΣ ειναι η συνολικη ζημιά της ΚΑΕ αυτα τα 2 χρόνια...........ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ομως αυτο οτι αυτα προηλθαν απο το μπατζετ και μονο......αυτα μπορει να εχουν προελθει απο μειωμενα εσοδα ή από αυξηση άλλων εξοδων περαν του αγωνιστικου μπατζετ!
Για παραδειγμα (για να λεγονται κι αυτα).....την χρονιά 2015-16 τα εσοδα απο εισιτηρια και διαρκειας ηταν 188 χιλ. και το 2016-17 ηταν 152 χιλ.(20% μειωση) δηλ .εσοδα μικρης επαρχιακης ομαδας!!!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 01 Σεπ 2020, 15:05

και εγω δεν εχω ιδεα απο ισολογισμους. βασικα στη χρηση 18 λεει -430 και στη χρηση 19 λεει -980. αυτα αθροιζονται ή συνολικα οι ζημιες το 19 ειναι -980? και αυτο το - αφορα τις συγκεκριμενες χρησεις? δλδ ποσο ηταν το 17 και εγινε το 18 -430? φανταζομαι δεν ηταν 0 το 17 και εγινε -430, ε?

σε καθε περιπτωση για το τελευταιο που λες, τωρα το αν τα εξοδα ηταν πολλα η τα εσοδα χαμηλα, εμενα προσωπικα δε με ενδιαφερει. το ισοζύγιο (ισολογισμός) είναι το θέμα προφανώς.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό hellrider » Τρί 01 Σεπ 2020, 18:38

Palok....να συννενοηθουμε; Τα 500 χιλιαρικα για τα οποια μιλαμε ειναι η (υπερογκη κατα πολλους) αυξηση του μπατζετ.....αρα μιλαμε για διαφορετικα πραγματα.....απλα ειναι ΑΛΛΗ ΜΙΑ αποδειξη οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ η αυξηση του μπατζετ η κυριοτερη αιτια για την δημιουργια παλι χρεων.......η πτωση των εσοδων ειναι ΚΥΡΙΩΣ.....οταν πεφτουν στο μισο κεντρικη χορηγια,τηλεοπτικα και εχεις για εισιτηρια 152 χιλιαρικα δηλ. τι θες; Κερδη;152 χιλιαρικα....ΑΝ ειναι δυνατον....μια ομαδα που επαιζε και ευρωπη....δηλ. πανω απο 20 εντος εδρας ματς!!!
Και μετα θελετε να κουβεντιασουμε για διαχειριση...τι να κουβεντιασουμε ρε εσεις μετα απο αυτο το νουμερο; καθε κουβεντα σταματαει!!!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 02 Σεπ 2020, 10:59

σε διοίκηση πρωτοδικείου στην οποία δεν βάζεις εσύ ούτε ευρώ, τα έξοδα πώς καθορίζονται κατά τη γνώμη σου? Δλδ αν σε βάλουμε εσένα αύριο σε μια διοίκηση πρωτοδικείου, το μπάτζετ με ποιό τρόπο θα το ορίσεις?

Ακόμα και 500 χιλιάρικα να είναι έξτρα το χρέος σε 2 χρήσεις είναι υπέρογκο αν σκεφτείς οτι είναι σίγουρα το 1/6 ή 1.7 (αν δεχτούμε οτι χρωστάμε περί τα 3-3.5 βγάζοντας έξω τους ΠΑΟΚάρχες πιστωτές) των χρεών από το 2004.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό george188 » Τετ 02 Σεπ 2020, 11:51

hellrider έγραψε:Palok....να συννενοηθουμε; Τα 500 χιλιαρικα για τα οποια μιλαμε ειναι η (υπερογκη κατα πολλους) αυξηση του μπατζετ.....αρα μιλαμε για διαφορετικα πραγματα.....απλα ειναι ΑΛΛΗ ΜΙΑ αποδειξη οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ η αυξηση του μπατζετ η κυριοτερη αιτια για την δημιουργια παλι χρεων.......η πτωση των εσοδων ειναι ΚΥΡΙΩΣ.....οταν πεφτουν στο μισο κεντρικη χορηγια,τηλεοπτικα και εχεις για εισιτηρια 152 χιλιαρικα δηλ. τι θες; Κερδη;152 χιλιαρικα....ΑΝ ειναι δυνατον....μια ομαδα που επαιζε και ευρωπη....δηλ. πανω απο 20 εντος εδρας ματς!!!
Και μετα θελετε να κουβεντιασουμε για διαχειριση...τι να κουβεντιασουμε ρε εσεις μετα απο αυτο το νουμερο; καθε κουβεντα σταματαει!!!

Πως και για ποιό λόγο ρε συνάδελφε να αυξήσεις το μπάτζετ (σαν διοίκηση πρωτοδικείου) ενώ τα έσοδα είναι στον αέρα? Τις ιδειες μ@λ@κιες έκανε και ο κανώτας και έτρεχε μετά ο μπάνε, όπως τρέχει τώρα ο χατζόπουλος..
Είσαι διοίκηση πρωτοδικείου που δεν έχει χρηματοδότη σίγουρο(σιγουρα οχι σαν δσ) και αυξάνεις το μπάτζετ δίχως εγγυημένα έσοδα. Απο που θα τα βρεις τα έσοδα? Από τον ουρανό?Ευθύνη της διοίκησης είναι κ αυτό
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2672
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό hellrider » Τετ 02 Σεπ 2020, 13:09

Αντε παλι.....να τα πω αλλη μια λιγο διαφορετικα!
Καταρχην να επαναλαβω....η αυξηση του μπατζετ ηταν ενα ρισκο που πηρε πιστευοντας οτι αν εχει αγωνιστικες επιτυχιες(κατακτηση κυπελου, καλυτερη ευρωπαικη πορεια κτλ) θα προσελκυσει επενδυτη(ισως και περισσοτερο κοσμο στις κερκιδες). Δεν πηγε με την λογικη που πηγαινε ΟΛΑ τα προηγουμενα χρονια "απλωνω τα ποδια μου μεχρι εκει που φτανει το παπλωμα". Τελεία!

Και παμε και στο ζουμι παλι.......εισαι ΠΑΟΚ,εχεις γηπεδαρα 8500 θεσεων, προσπαθεις να επιβιωσεις μη εχοντας ιδιοκτητη που τα χωνει και εχεις ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ 150 χιλιαρικα εσοδα απο εισιτηρια/διαρκειας και με ρωτατε αν ημουν διοικηση πρωτοδικειου τι θα εκανα; ΘΑ ΕΚΛΕΙΝΑ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ!!!
ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΗ ΞΕΦΤΙΛΑ.....και πειτε εσεις για κακοδιαχειριση και οτι αλλο θελετε.....δεν οριζεται μπατζετ με τετοια εσοδα.....θελετε να το πω και διαφορετικα; πρεπει να εχεις μπατζετ κατω απο 100 χιλιαρικα...κανε εσυ ομαδα Α1.......τι δεν καταλαβαινετε; Και αν δεν με πιστευετε σας παραπεμπω για ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ στις δηλωσεις του ιδιοκτητη του Ρεθυμνου......ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΑΙΔΙΑ....πρεπει να εχεις ιδιοκτητη να βαζει απο την τσεπη του ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ 500 χιλιαρικα τουλαχιστον.....γιατι αποχωρουν ομαδες; γιατι αλλες αρνουνται να ανεβουν Α1;για πλακα;

Η ομαδα ειχε ζημιες μετα το 2015(δηλ.πριν αυξησει το μπατζετ)....δηλ. απο τοτε που λεει ο ιδιοκτητης του Ρεθυμνου οτι τα εσοδα των ΚΑΕ καταποντηστηκαν...τυχαιο;

Τελοσπαντων....σταματηστε να βλεπετε ΜΟΝΟ το δενδρο και δειτε και το δασος!!!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες