70.Γιώργος Κούτσιας

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 70.Γιώργος Κούτσιας

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Κυρ 23 Αύγ 2020, 23:51

Επίσης δεν μπήκε καμία ρήτρα.

Τα λεπτά συμμετοχής ήταν η συμφωνία μεταξύ του περιβάλλοντος του παίκτη και της ομάδας.

Διαφορετικά ο παίκτης ενδεχομένως να ανήκε στο ρόστερ της Ίντερ αυτή τη στιγμή.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: 70.Γιώργος Κούτσιας

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Κυρ 23 Αύγ 2020, 23:57

Έγραψα πριν μου πείτε ότι δεν γίνεται να υπογράψεις ανήλικο πάνω από 3 χρόνια ας δούμε τζολη και Μιχαηλίδη που πλέον είναι ενήλικοι. Ο μεν τζολης υπέγραψε όντας ανήλικος (άρα και 3ετες) έχοντας ρήτρα, ο δε Μιχαηλίδης υπέγραψε όντας ενήλικος (άρα χωρίς κανεναν περιορισμο) 3ετες και με ρήτρα.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: 70.Γιώργος Κούτσιας

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Δευτ 24 Αύγ 2020, 00:00

Είναι και τα μανατζερικά στη μέση πολλές φορές.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: 70.Γιώργος Κούτσιας

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Δευτ 24 Αύγ 2020, 00:04

Που προφανώς όταν είναι να υπογράψεις στον οφη ξεπερνιουνται.

Δεν ξέρω τι φταίει ξέρω ότι κάτι πάει λάθος.

Πάντως σίγουρα όπως έγραψα και πριν δεν γίνεται ο ΠΑΟΚ να δέχεται τερτίπια από παίκτες των ακαδημιών του. Όταν μάλιστα κάθε χρόνο επενδύει εκεί εκατομμύρια.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: 70.Γιώργος Κούτσιας

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 24 Αύγ 2020, 00:04

ΑποστόληςΑ έγραψε:μετροσπορτ

Πρέπει να αναφέρουμε πως σύμφωνα με όρους που υπάρχουν στο συμβόλαιό του, ο Κούτσιας πρέπει να παίξει μίνιμουμ 300 λεπτά σε επίσημους αγώνες όλης της σεζόν που ακολουθεί, ενώ σε περίπτωση που αγωνιστεί για λιγότερα λεπτά, ο σύλλογος θα υποχρεωθεί να πληρώσει «πέναλτι».
Σ αυτο ακριβως αναφερομουν οταν τολμησα να πω πως ο μανατζερ του επεβαλλε την παρουσια του στην αντρικη ομαδα.
Και καλα εκανε! Μαγκια του αν καταφερε να παρει ρητρα συμμετοχων και 400 χιλιαδες ετησιο μισθο.
Γιατι τοσα γραφτηκαν.
Οκ μπορει να ειναι παιχταρα αλλα εμενα δεν μ καθεται καλα να μπορει ο καθε 16χρονος ταλαντουχος να εκβιαζει μια ομαδα.
3ετες λοιπον μονο με 400.000 ετησιο μισθο και ρητρα συμμετοχων...
Ευτυχως ημουν μπαναρισμενος (επεσε το μαλλιοτραβηγμα του αιωνα εδώ και 2 μερες στο τοπικ αλλα τα δικα μ ποστ ηταν καφενειακου χαρακτηρα και αξία μπαναρισματος...) και απεφυγα να εμπλακω στις συζητησεις του τοπικ του ματς...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 70.Γιώργος Κούτσιας

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Δευτ 24 Αύγ 2020, 00:07

Νομίζω τα 400Κ είναι για την τριετία όχι ετήσιος μισθός.

400Κ ετήσιο παίρνει ο Σβαμπ!
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: 70.Γιώργος Κούτσιας

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 24 Αύγ 2020, 00:11

Το εψαξα ξανα και βρισκω αρθρα με 400.000 ετησιες και 400.000 συνολικες...
Οποτε πασο γιατι δεν υπαρχει ξεκαθαρη ενημερωση στο θεμα...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 70.Γιώργος Κούτσιας

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 24 Αύγ 2020, 00:19

Εν τω μεταξυ καπου πήρε το ματι μου οτι οι κατω των 18 ακομη κι αν δεν εχουν ξεκαθαρη ρητρα πωλησης υπολογιζεται με βαση τους κανονισμους της ουεφα στο 10πλασιο των ετησιων αποδοχων τους και κατεληγε οτι και καλα αν θελει καποιος να παρει τον Κουτσια πλεον μπορει μονο με.12 μυρια...
βεβαια δεν μου εβγαλε μεγαλο νοημα και δεν βρηκα κατι σχετικο σε κανονισμο της ουεφα...
Αν ξερει κανεις θα μπορουσε να με διαφωτισει τι ισχυει...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 70.Γιώργος Κούτσιας

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Δευτ 24 Αύγ 2020, 00:24

Τα νούμερα αυτά δεν βγαίνουν.

Αν ίσχυε το δημοσίευμα, για το δεκαπλάσιο, θα έπρεπε να παίρνει 1.2 χαρτιά το χρόνο, για να βγαίνουν τα 12 μύρια.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: 70.Γιώργος Κούτσιας

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 24 Αύγ 2020, 00:25

buffalobill4 έγραψε:Που προφανώς όταν είναι να υπογράψεις στον οφη ξεπερνιουνται.

Δεν ξέρω τι φταίει ξέρω ότι κάτι πάει λάθος.

Πάντως σίγουρα όπως έγραψα και πριν δεν γίνεται ο ΠΑΟΚ να δέχεται τερτίπια από παίκτες των ακαδημιών του. Όταν μάλιστα κάθε χρόνο επενδύει εκεί εκατομμύρια.

Συμφωνώ. Αυτό που γίνεται είναι τραγικό.
Και άντε να καταλάβω, όταν είναι ανήλικοι και είτε έχουνε γίνει γνωστοι πριν υπογράψουν επαγγελματικό συμβόλαιο είτε υπογράφουν επαγγελματικό συμβόλαιο πριν ενηλικιωθούν άρα τριετές για να μπορεί η ομάδα να τους δέσει και να μην τους χάσει μόνο με τροφεία, διαπραγματεύτηκα έχουμε το κάτω χέρι.
Γιατί όμως δεν πηγαίνει σήμερα για παράδειγμα η ομάδα στον Χ τζολη και να του πει να το πενταετές ή υπογραφεις ή ξανά πίσω με την κ19... Και αν σε θυμούνται μετά από τρία χρόνια μπορεί να βρεις και καμία ομάδα σαν τον Παναιτωλικό να σε πάρει.
Φοβούνται μην δημιουργηθεί κακό προηγούμενο?
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14359
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 70.Γιώργος Κούτσιας

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 24 Αύγ 2020, 00:28

bersekeros έγραψε:Τα νούμερα αυτά δεν βγαίνουν.

Αν ίσχυε το δημοσίευμα, για το δεκαπλάσιο, θα έπρεπε να παίρνει 1.2 χαρτιά το χρόνο, για να βγαίνουν τα 12 μύρια.
Το ξερω οτι δεν βγαινουν τα νούμερα. Γ αυτο προσπαθησα να βρω την σχετικη διαταξη της ουεφα αλλα δεν εβγαλα ακρη...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 70.Γιώργος Κούτσιας

Δημοσίευσηαπό Norte » Δευτ 24 Αύγ 2020, 00:52

σε αυτα που λετε για την διαρκεια των συμβολαιων μεγαλυτερο παραδειγμα απο του σβιντερσκι δεν υπαρχει...
αγοραζουμε με 2εκ εναν 22 πολωνο ταλαντουχο σεντερ φορ τον ιανουαριο του 19 και του κανουμε 3,5 χρονια συμβολαιο αντι για 4,5 που θα επρεπε...
περσι εβαλε 15 γκολ και φετος αν κανει καλη σεζον με 10+ γκολ του χρονου το καλοκαιρι που θα μπαινει στον τελευταιο χρονο του συμβολαιου του θα πρεπει να πουληθει αν δεν δεχτει ανανεωση...
ποσο διαφορετικο θα ειναι ομως το καλοκαιρι του 21 για τον 24 τοτε σβιντερσκι αν το συμβολαιο του ληγει το 23 αντι για το 22?
ειμαι σιγουρος πως και περισσοτερα λεφτα θα περναμε και θα ειχαμε μεγαλυτερο περιθωριο διαπραγματευσης...
Άβαταρ μέλους
Norte
 
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2020, 17:07
Τοποθεσία: Τιχουάνα

Re: 70.Γιώργος Κούτσιας

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 24 Αύγ 2020, 01:08

Προφανως εχουμε το κάτω χερι σε ολες σχεδον τις διαπραγματευσεις με τους μανατζαραιους. Και όταν λειτουργείς κατω απο καθεστως πιεσης και αγχους ο αντισυμβαλλομενος το ξερει και σε παταει εκει που πονας.
Οταν κανεις μεταγραφες μονιμα με το μαχαιρι στο λαιμο και σε χρονικα σημεια που καιγεσαι,τοτε αναγκαζεσαι να ενδιδεις σε πιεσεις.
Μακαρι να αλλαξει κάποτε αυτο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 70.Γιώργος Κούτσιας

Δημοσίευσηαπό BlackFriday » Δευτ 24 Αύγ 2020, 09:41

Θεωρώ ότι καλά κάνει η ΠΑΕ και δεν βγάζει προς τα έξω λεπτομέρειες της συμφωνίας και καλό θα ήταν όλη αυτή η παραφιλολογία για το πόσα παίρνει να σταματήσει γενικά. Μην ξεχνάμε ότι είναι ακόμα 16 χρονών, πάει ακόμα σχολείο και σίγουρα όλη η συζήτηση για τα λεφτά του συμβολαίου του δημιουργεί θέματα με τις σχέσεις με τους συνομηλίκους του. Το θετικό είναι ότι ο μικρός είναι στην ομάδα και οι λεπτομέρειες δεν αφορούν κανέναν.
BlackFriday
 
Δημοσιεύσεις: 2959
Εγγραφή: Τετ 01 Μαρ 2017, 17:48

Re: 70.Γιώργος Κούτσιας

Δημοσίευσηαπό Banksy » Πέμ 03 Σεπ 2020, 19:09

κάθομαι και χαζεύω τα βιντεάκια των προπονήσεων για να βλέπω τις κινήσεις και τα τελειώματά του..
τι τεχνική, τι ποδοσφαιρική ευφυΐα, τι αυτοπεποίθηση και τι κορμοστασιά για την ηλικία του..
τρομερό! τον έχω ερωτευθεί τον διαβολάκο #nohomo :D
φτου φτου φτου
Άβαταρ μέλους
Banksy
 
Δημοσιεύσεις: 1277
Εγγραφή: Τρί 08 Ιαν 2008, 20:34

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες