20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Holypaok » Σάβ 01 Αύγ 2020, 13:05

Andrew R έγραψε:Όπως το βλέπω εγώ υπάρχουν φίλοι εδώ μέσα που πιστεύουν ότι ο Βιερίνια πρέπει να αντιμετωπιστεί με διαφορετικό τρόπο,και άλλοι φίλοι που πιστεύουν ότι ο εξορθολογισμός στα συμβόλαια θα πρέπει να αρχίσει σωνει κι καλά από τον αρχηγό. Εγώ όμως θα μείνω στην αθλιότητα των διοικούντων και των φερέφωνων τους. Εξαιρω φυσικά τον πρόεδρο μας , αλλά αναφέρομαι κυρίως στους ηρακλεις του στέμματος. Τα αντανακλαστικά των ανεπαρκεστατων διοικητικών των γραφείων ήταν ταχύτατα στο να βγάλουν επική ευχαριστήρια δημόσια επιστολή για τον Καλαφάτη. Ναι είναι ο ίδιος πολιτικός που ψάχναμε κι δεν βρίσκαμε όταν μας έστεινε στον τοίχο η ΕΟ και εσκουζαν τα σιχαματα της χαβούζας να πέσουμε β Εθνική. Τώρα καλός ή κακός έχει διμιουργηθει ένα μείζον θέμα με τον Αντρέ μας. Που είναι η ετοιμότητα της ΠΑΕ να βγει και να πει σε όλους τους τόνους ότι άλλο η προσαρμογή σε μια νέα οικονομική πραγματικότητα, κι άλλο εντελώς πράγμα αυτή η αθλιότητα των non paper, των διαρροών. Λαλιστατοι για τον Καλαφάτη μουγγοι για τον Αντρέ. Δεν το χωράει ο νους μου για την ξεφτίλα και την ντροπή. Κυρ κυρ δούκας κλπ αδρά αμοιβομενοι δεν μπορούν να διαχειριστούν ούτε τα απονερα μιας τέτοιας ιστορίας. Το αν θα μείνει ή θα φύγει ο Αντρέ είναι άλλο θέμα. Η διαχείριση της κατάστασης όμως είναι εμετική και τρισαθλια. Δεν άξιζει τέτοια έξοδος στον Βιερίνια!!
Νομίζω για Καλαφάτη εβγαλε ευχαριστήρια επιστολή ο ΑΣ και οχι η ΠΑΕ...

Sent from my Oneplus 7 Pro using both thumbs
Άβαταρ μέλους
Holypaok
 
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Παρ 09 Ιούλ 2010, 21:41

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό pedilo me caltsa » Σάβ 01 Αύγ 2020, 13:08

Σίγουρα δεν αξίζει τέτοια έξοδος στον Αντρέ, αλλά δεν αξίζει και στον ΠΑΟΚ να δώσει ένα τιμής ένεκεν ας το πούμε συμβόλαιο με ύψος χρημάτων που με βάση τη λογική( ηλικία, τραυματισμούς,σωματότυπο, ) δεν θα έχουν αντίκρυσμα. Δεν αποδομώ το Βιερίνια, στο μυαλό μου είναι ο Μπάνε του ποδοσφαίρου μας. Ούτε εμπιστεύομαι τη διοίκηση στο ελάχιστο. Παίρνουμε όλοι γα κάποιο λόγο ως δεδομένο ότι αποκλείεται ο Αντρέ να έχει υπερβολικές αξιώσεις επειδή αγαπάει τον ΠΑΟΚ. Αυτό ποιος μπορεί να το με σιγουριά;
pedilo me caltsa
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ 31 Ιούλ 2020, 00:37

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Σάβ 01 Αύγ 2020, 13:16

Δεν ειναι τα ιδια ατομα. Αλλα απο τη μια ο ασ λεει τα ευχαριστω, απο την αλλη η αντιδραση της παε ειναι ανυπαρκτη (η ανακοινωση ειναι ακομα στη σελιδα του ερασιτέχνη). Γενικα έχουμε θεμα στην επικοινωνια.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7679
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό paok re niamou » Σάβ 01 Αύγ 2020, 13:35

Αν ο Αντρε αρνήθηκε πρόταση 1 εκατομμύριο και με λίγες συμμετοχές τότε μόνος του αποκαθηλωθηκε από την κορυφή. Ειδικά αν ζήτησε και έξτρα χρήματα για τα πλέι οφ.
Ούτε για εξωαγωνιστικη θέση στην ομάδα δεν κάνει όπως αποδείχτηκε φέτος με την συμπεριφορά και την βουβαμαρα του.
Πρόσφερε, πληρώθηκε αδρά, τέλος.
Είναι νομίζω προφανές ότι άνθρωποι με τον χαρακτήρα του Ιβαν δεν δέχονται τσαλιμακια και γιαυτό φτάσαμε σε αυτό το σημείο.
Άβαταρ μέλους
paok re niamou
 
Δημοσιεύσεις: 3223
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2018, 11:33

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό seaman » Σάβ 01 Αύγ 2020, 13:43

Και την πρόταση τη θεωρώ αδιανόητα υψηλή, αν υπήρξε και την μη αποδοχή της αδύνατη.
Δεν μπορεί αυτή η ιστορία να στέκει.
Μία στο εκατομμύριο να έχει βάση, θα είναι η τρέλα του αιώνα.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό icue » Σάβ 01 Αύγ 2020, 14:00

Πολλα μπορει να παιζουν που δεν ξερουμε. Ας μην βγαζουμε συμπερασματα απο το κεφαλι μας. Το μονο ευκολο ειναι να κραζουμε ειτε τη μια πλευρα ειτε την αλλη αναλογα με τα κεφια μας. Εγω εξακολουθω να πιστευω οτι οταν ερθει ο Ιβαν θα τα πουνε face to face και μετα ισως να μαθουμε τι πραγματικα συμβαινει.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό malampar » Σάβ 01 Αύγ 2020, 14:23

Προφανως καποιοι πιστευουν ότι ο ΙΒΑΝ είναι στο ΡΟΣΤΟΦ κ πινει μπυρες κ περιμενει να παρει τις αποφασεις ερχόμενος στο Μακεδονια..Δε μιλαει με κανενα δε δινει εντολες δεν ξερει σε ποιους ΑΡΔ θα απευθυνθεί δεν ξερει ποια δημοσιεύματα είναι στημενα δεν ξερει τι εχει παιχθεί στα αποδυτήρια δεν ξερει σε ποια συμβολαια εχει κανει λαθος δεν ξερει τιποτα γενικως..Αποκλειεται λενε καποιοι να εκανε την πρωτη προσφορα ο ΙΒΑΝ κ να μην τη δεχθηκε ο ΒΙΕΡΙ ισως κατι άλλο παιζει τι όμως? Κανεις δεν λεει..Τα σεναρια πολλα χωρις δρακο..Κ αν κατι παιζει δεν υπογραφεις ουτε με 2 εκ .Ξυπνησε λοιπον ο Ρεμπε ένα πρωι κ λεει ας κανω αυτή την προσφορα στο Βιερι κ σιγα μην το συζητησω με τον Ιβαν εγω είμαι ο Τ.Δ. Και βγαινει κ ο λουτσος κ λεει στους στημενους ΑΡΔ ότι θελει ΒΙΕΡΙ κ ΜΠΙΣΕ με 2.5 εκ συμβολαιο παρτους αγορινα μου συντομα ομως
malampar
 
Δημοσιεύσεις: 543
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2019, 18:44

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό prist64 » Σάβ 01 Αύγ 2020, 14:32

μου αρεσει που το πατε σχοινι κορδονι
και συνεχιζετε να γραφετε χωρις να ξερετε τι ακριβως συμβαινει
ποια ειναι η προσφορα,αν προηγηθηκε αλλη που απορριφθηκε
οτι τελος παντων εχει προηγηθει και φτασαμε να μην ειναι παρων ο Αντρε στην προετοιμασια

αν καποιος ξερει ας βγει να το πει,σε συνενοηση παντα με τους μοντς

αλλοιως ας σταματησει αυτη η παπαρολογια
και πατε να κανετε κανα μπανακι να δροσιστειτε
χαζεψτε και κανα ωραιο..λαρακι

και οταν με το καλο τελειωσει η υποθεση και μαθουμε=αν μαθουμε τι ακριβως συμβαινει
τοτε βγειτε και γραωτε την γνωμη σας

εδω ο κοσμος πειναει και θα σκεφτομαι
την τσεπη του Ιβαν και του Βιεειρινια
ρε πατε καλα?
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 6996
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό malampar » Σάβ 01 Αύγ 2020, 14:52

prist64 έγραψε:μου αρεσει που το πατε σχοινι κορδονι
και συνεχιζετε να γραφετε χωρις να ξερετε τι ακριβως συμβαινει
ποια ειναι η προσφορα,αν προηγηθηκε αλλη που απορριφθηκε
οτι τελος παντων εχει προηγηθει και φτασαμε να μην ειναι παρων ο Αντρε στην προετοιμασια

αν καποιος ξερει ας βγει να το πει,σε συνενοηση παντα με τους μοντς

αλλοιως ας σταματησει αυτη η παπαρολογια
και πατε να κανετε κανα μπανακι να δροσιστειτε
χαζεψτε και κανα ωραιο..λαρακι

και οταν με το καλο τελειωσει η υποθεση και μαθουμε=αν μαθουμε τι ακριβως συμβαινει
τοτε βγειτε και γραωτε την γνωμη σας

εδω ο κοσμος πειναει και θα σκεφτομαι
την τσεπη του Ιβαν και του Βιεειρινια
ρε πατε καλα?

Στο τελευταιο θα συμφωνησω ο κοσμος πειναει κ η προταση είναι συγκεκριμενη αυτά δινει ο Μπαχτσες
malampar
 
Δημοσιεύσεις: 543
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2019, 18:44

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό seaman » Σάβ 01 Αύγ 2020, 15:16

Ακόμα και το transfermarkt το σκέφτεται να τον βγάλει στους ελεύθερους. Ακόμα σε εμάς τον έχει :lol:
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Σάβ 01 Αύγ 2020, 15:29

και τον Mauricio ακόμα έχει φίλε! :D
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 01 Αύγ 2020, 15:44

paok re niamou έγραψε:Αν ο Αντρε αρνήθηκε πρόταση 1 εκατομμύριο και με λίγες συμμετοχές τότε μόνος του αποκαθηλωθηκε από την κορυφή. Ειδικά αν ζήτησε και έξτρα χρήματα για τα πλέι οφ.
Ούτε για εξωαγωνιστικη θέση στην ομάδα δεν κάνει όπως αποδείχτηκε φέτος με την συμπεριφορά και την βουβαμαρα του.
Πρόσφερε, πληρώθηκε αδρά, τέλος.
Είναι νομίζω προφανές ότι άνθρωποι με τον χαρακτήρα του Ιβαν δεν δέχονται τσαλιμακια και γιαυτό φτάσαμε σε αυτό το σημείο.


Δυσκολευομαι να πιστεψω οτι το θεμα ειναι καθαρα χρηματικο. Καμια φορα ειναι χρησιμο να μην κρινουμε μονο με το τι διαδιδεται δεξια κι αριστερα αλλα να βλεπουμε λιγο και την ιστορια του καθενος. Τι μας εχει δειξει μεχρι τωρα σαν χαρακτηρας.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Taseos » Σάβ 01 Αύγ 2020, 15:45

Σαν τι αλλο να ειναι; Καμια ιδεα;
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Mutasevic » Σάβ 01 Αύγ 2020, 17:04

X files Vieirinha εχει γίνει το σόου.ξεκινησες προετοιμασία έχεις λίγο χρόνο αν τον θες τον αλλον στην ομάδα το ξεκαθαριζεις νωρίς. Καλό ειναι να βγει άκρη σύντομα, οτι τετοιο σέρνεται χαλάει το κλίμα
KILLED BY DEATH
Άβαταρ μέλους
Mutasevic
 
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 20:15
Τοποθεσία: πλανητης Καξξον Γαλαξιας ΠΑΟΚ

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 01 Αύγ 2020, 17:15

Και ερωτώ εγώ ο περίεργος:

Στην ηλικια που ειναι ο Αντρέ (αλλά και ο Μαουρισιο στα 32) αν χάσει το βασικο σταδιο προετοιμασιας ενώ οι υπολοιποι παικτες στάζουν, κουβαλώντας απο περυσι τετοια κακή φυσικη κατασταση, απραξία και ψυχολογία, πως θα ερθει και θα "μπει" στην ομαδα απαιτώντας και καλο συμβολαιο;
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29796
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες