Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό george188 » Τετ 22 Ιούλ 2020, 16:51

Aνανέωσε ο Βέλγος παικταράς
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2672
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τετ 22 Ιούλ 2020, 18:01

Ίσως για πρώτη φορά φαίνεται ότι υπάρχει σχεδιασμός με βάση τα θέλω του προπονητή και αυτό αν μη τι άλλο γεννά αισιοδοξία...
Van Den Dries λοιπόν και εκτός απροόπτου θα έχουμε φέτος τον καλύτερο διαγώνιο.
Kοκκινάκης λίμπερο , Μπατατζίμ και Κουμεντάκης ακραίοι.
Μεγάλο στοίχημα ο Τέλες που αν βγει θα ήμαστε ένα βήμα πιο μπροστά από γάβρο. Βραζιλιάνος είναι οπότε έχει προοπτικές πολλές.
Μακάρι να μείνει και ο Τακουρίδης.
Παπαλεξίου μάλλον καταλήγει σε μας, ελπίζω να χτυπήσουμε και παίκτες οπως Ράπτης και Πετρέας καθώς και λόγω κορονοιού δε θέλουν και πολύ να φύγουν στο εξωτερικό...
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4051
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Descartes » Τετ 22 Ιούλ 2020, 20:12

Ανακούφιση για την επίσημη ανακοίνωση της συμφωνίας με τον Van Den Dries. Εξαιρετικός διαγώνιος. Ελπίζω να είναι σε καλή κατάσταση και ο Δεληκωστας να δουλέψει μαζί του στην προετοιμασία, ειδικά στη φυσική κατάσταση. Μετά από τέτοια διακοπή χρειάζεται πολύ δουλειά.

Διαβάζω ότι παραμένει στον παο ο Ραπτης ως Διαγώνιος. Εάν αποκτήσουν και τον Πρωτοψαλτη ως Ακραίο, τα πράγματα θα είναι δύσκολα.

Να επαναλάβω ότι ο ξένος Κεντρικός πρέπει να είναι κορυφαίος? Μακάρι να αποκτηθεί (και) ο Πετρεας.

:pano: :pano: :pano: :pano:
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό george188 » Τετ 22 Ιούλ 2020, 21:04

Descartes μιας και φαίνεται ότι είσαι γνώστης του αθλήματος θα ήθελα να σου κάνω μια ερώτηση. Δεν θεωρείς μεγάλο ρίσκο και στοίχημα τη χρησιμοποίηση ράπτη ως διαγωνίου? Σίγουρα έδειξε καλα στοιχεία αλλά νομίζω οτι οι συνθήκες ήταν ιδιαίτερες..μπορεί να μην τους βγει. Βέβαια αν όντως μπορεί ο βάζελος να πληρώσει πρωτοψάλτη τότε χτίζει εκπληκτικό ελληνικό κορμό..
Εγώ φέτος είμαι αρκετά αισιόδοξος γιατί φαίνεται ότι οι κινήσεις γίνονται σε συνεργασία με τον προπονητή
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2672
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Metagrafakias » Τετ 22 Ιούλ 2020, 23:38

Ο γαβρος με την αποκτηση του ακραιου παικταρα Φρομ γινεται πλεον πρωτο φαβορι...ο καλυτερος παικτης που θα παιξει στο ελληνικο πρωατθλημα ας ειμαστε αντικειμενικοι...στο βολλει πλεον την διαφορα την κανουν οι ακραιοι και εκει ο γαβρος ενισχυθηκε καταπληκτικα...εμεις απ´οτι φαινεται παμε με Κουμενατκη βασικο 3 η και 4 επιπεδα κατω απο τον Φρομ...εχουμε καλο πασαδορο ομως ενω ο γαβρος θα πορευτει με δυαδα ελληνων,δυνατο διαγωνιο ισως καλυτερο του εγκλεσκανς του γαβρου και περιμενουμε τον κεντρικο που ας ελπισουμε να ειναι ειπεδου Λι...ο γαβρος πηρε και τον καλυτερο Ελληνα λιμπερο τον Ζηση...
Metagrafakias
 
Δημοσιεύσεις: 1695
Εγγραφή: Σάβ 14 Δεκ 2013, 15:55

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Πέμ 23 Ιούλ 2020, 03:15

θελουμε ακομα εναν καλο ακραιο καλυτερο απο κουμεντακη και αλλον ενα καλο κεντρικο, έναν κεντρικό της κλάσης του Λι η και καλύτερο για να μπορούμε να πούμε ότι θα διεκδικήσουμε τρόπαια από τους γαβροβάζελους...
Ο Πετρεας που γράφτηκε είναι ελεύθερος? Σαφέστατα είναι ό,τι καλύτερο για από ελληνικό στοιχείο.
Μακάρι.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 23 Ιούλ 2020, 11:20

Ο βάζελος επίσης ανανέωσε Πανταλέων, για 27η χρονιά!! Αξίζει να αναφερθεί απλά, είναι σημείο αναφοράς στον ελληνικό αθλητισμό τέτοιες περιπτώσεις!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Disharmonic » Πέμ 23 Ιούλ 2020, 12:06

Metagrafakias έγραψε:Ο γαβρος με την αποκτηση του ακραιου παικταρα Φρομ γινεται πλεον πρωτο φαβορι...ο καλυτερος παικτης που θα παιξει στο ελληνικο πρωατθλημα ας ειμαστε αντικειμενικοι...στο βολλει πλεον την διαφορα την κανουν οι ακραιοι και εκει ο γαβρος ενισχυθηκε καταπληκτικα...εμεις απ´οτι φαινεται παμε με Κουμενατκη βασικο 3 η και 4 επιπεδα κατω απο τον Φρομ...εχουμε καλο πασαδορο ομως ενω ο γαβρος θα πορευτει με δυαδα ελληνων,δυνατο διαγωνιο ισως καλυτερο του εγκλεσκανς του γαβρου και περιμενουμε τον κεντρικο που ας ελπισουμε να ειναι ειπεδου Λι...ο γαβρος πηρε και τον καλυτερο Ελληνα λιμπερο τον Ζηση...

Ο Βέλγος είναι σαφέστατα καλύτερος του Εγκλεσκανς, ας μην υπερβάλουμε.
Άβαταρ μέλους
Disharmonic
 
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:04

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό giwrgos04dex » Πέμ 23 Ιούλ 2020, 13:15

Πολύ καλύτερος
ΠΑΟΚ ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ. .
Άβαταρ μέλους
giwrgos04dex
 
Δημοσιεύσεις: 1724
Εγγραφή: Τρί 27 Φεβ 2018, 00:30

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Descartes » Πέμ 23 Ιούλ 2020, 13:49

Σαφέστατα ο Van Den Dries είναι ο καλύτερος Διαγώνιος του Πρωταθλήματος και ο καλύτερος Διαγώνιος του ΠΑΟΚ στη μετά Gomez-Cepeda εποχή. Απλά να σημειώσω οτι η διακοπή δεν μας επιτρέπει να ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται. Δεν νομίζω οτι έπαιξε βόλει μετά τον Φεβρουάριο.

Περιμένοντας την ολοκλήρωση του ρόστερ μας λοιπόν.

Υ.Γ. Μια φράση του Ντίμα στην Xθεσινή του συνένετευξη στο inpaok με προβλημάτησε
Ποια η σχέση σου με τον Αντώνη Τσαλόπουλο και την διοίκηση του ΠΑΟΚ:

«Ο Αντώνης Τσαλόπουλος είναι ένας Κύριος. Μου συμπεριφέρθηκε εξαιρετικά όσο ήμουν εδώ, και θα λέω γι’αυτόν πάντα τα καλύτερα. Άλλωστε, η τελευταία συνάντηση που είχα πριν φύγω ήταν μαζί του, όπου μου ξεκαθάρισε την κατάσταση. Είναι φανατικός ΠΑΟΚτσής, και μακάρι να μείνει για πολλά χρόνια στην ομάδα, αν και αυτό είναι δύσκολο…».

https://inpaok.com/650864/tha-epistrepso-ston-paok-2/


:pano: :pano: :pano: :pano:
george188 έγραψε:Descartes μιας και φαίνεται ότι είσαι γνώστης του αθλήματος θα ήθελα να σου κάνω μια ερώτηση. Δεν θεωρείς μεγάλο ρίσκο και στοίχημα τη χρησιμοποίηση ράπτη ως διαγωνίου? Σίγουρα έδειξε καλα στοιχεία αλλά νομίζω οτι οι συνθήκες ήταν ιδιαίτερες..μπορεί να μην τους βγει. Βέβαια αν όντως μπορεί ο βάζελος να πληρώσει πρωτοψάλτη τότε χτίζει εκπληκτικό ελληνικό κορμό..
Εγώ φέτος είμαι αρκετά αισιόδοξος γιατί φαίνεται ότι οι κινήσεις γίνονται σε συνεργασία με τον προπονητή


Φίλε, είναι σίγουρα δύο διαφορετικές θέσεις. Δεν είναι ασυνήθηστο Ακραίοι να αλλάζουν σε Διαγώνιοι και το ανάποδο. Διαγώνιοι γίνονται επίσης και Κεντρικοί και το ανάποδο. Ο Τζούριτς είχε ξεκινήσει απο Κεντρικός και στην πορεία έγινε Διαγώνιος.

Η μετατροπή του Ράπτη σε Διαγώνιο δεν νομίζω οτι είναι ρίσκο, γιατί ο Ράπτης ξεκίνησε απο Διαγώνιος, αρα ξέρει πολύ καλά και τις δύο θέσεις. Επίσης, το Ελληνικό Πρωτάθλημα δεν είναι ιδιαίτερα ανταγωνιστικό οπότε με αυτό το ρόστερ ο παο θα βρεθεί σε Τελικούς Κυπέλλων και θα κάνει Πρωταθλητισμό. Αν στην πορεία δούνε οτι δεν τραβάει όσο θέλανε, το αλλάζουν. Επίσης ο βάζελος επένδυσε πολλά όλα αυτα τα χρόνια στη "χημεία" της ομάδας. Παίζουνε χρόνια μαζί, ακόμη και οι ξένοι τους και στις προπονήσεις σίγουρα κάνουνε πειράματα. Φαίνεται οτι θα αποκτήσουν και τον Πρωτοψάλτη, ένα σενάριο το οποίο έγραψα τις προηγούμενες ημέρες μερικές σελίδες πίσω, όταν τα ΜΜΕ μιλούσανε για Ράπτη εξωτερικό ή 4 Ακραίους (Ράπτη, Πρωτοψάλτη, Τσάτσιτς, Ανδρεόπουλο). Υποψιαζόμουν οτι ο Ράπτης μάλλον θα παραμείνει Διαγώνιος, θα γλιτώσουν λεφτά απο ακριβό διαγώνιο και θα τα ρίξουν στον Πρωτοψάλτη, αφήνοντας και περισσότερο χώρο στους υπόλοιπους Ακράιους. Πάντως με αυτό το ρόστερ, τα πράγματα θα είναι δύσκολα για οσφπ και ΠΑΟΚ.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Πέμ 23 Ιούλ 2020, 16:19

Διαβάζω ότι
1. Ο Πετρέας οριστικά τέλος από γάβρο.
2.Ο Φοίνικας επιχειρεί κόλπο γκρόσο με Πρωτοψάλτη ο οποίος επιθυμεί επιστροφή στην Ελλάδα.
3. Ο βάζελος πρότεινε στον Ράπτη να μείνει ως διαγώνιος αλλά το πρόβλημα είναι στα λεφτά.
Αν όντως θέλουμε να πρωταγωνιστήσουμε του χρόνου πρέπει οπωσδήποτε να κλείσουμε Πετρέα, και εννοείται να κυνηγήσουμε Πρωτοψάλτη και Ράπτη. Αν μας κάτσει ενας από τους δύο συν τον Πετρέα έχουμε κάνει ένα πολύ δυνατό ρόστερ που απλά θα χρειαστεί προσθήκη ξένου παικταρά κεντρικού, π.χ. Μπέμε...
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4051
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Πέμ 23 Ιούλ 2020, 16:24

Λουκέτο και εδώ
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες