Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό hellrider » Παρ 10 Ιούλ 2020, 12:24

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Χαχα πάει κι ο Τέλης... Last year!


Το γελάς; Απο τοτε που εφυγε ο Τελης, περυσι δεν ειχες καν τιμ μανατζερ και φετος εχεις τον γιαννακιδη!!!
Επισης οταν πηραμε τον Παπαθεοδωρου προπονητη γκρινιαζαμε.....απο τοτε ειχαμε προπονητες φλεβαρφακη,χαραλαμπιδη και ΜΕΞΑ!!!
Καλα για διοικηση να μην μιλησω απο τοτε που εφυγε ο ΜΠΑΝΕ που πολλοι εβριζαν(και καποιοι απο αυτους ακομα και τωρα βριζουν).....οι λεξεις τραγελαφος,τσιρκο, περιφερομενος θιασος και κυριως ΑΝΥΠΑΡΞΙΑ ειναι λιγες για να περιγράψουν αυτα που βλέπουμε απο περυσι τον Ιουλιο στην διοικηση της ΚΑΕ.

Υ.Γ. Παω στοιχημα πως απο περυσι τον Ιουλιο δεν πρεπει να εχει γινει σχεδον κανενας διακανονισμος σε παικτες που χρωστουσανε και γι'αυτο φυτρωνουν σαν τα μανιταρια οι προσφυγες.....και καποιοι μιλανε για φετινες μεταγραφες....ωρε ουτε μεχρι τον Δεκεμβρη δεν φτανει η ομαδα(αν ξεκινησει τον Οκτωβρη)!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 10 Ιούλ 2020, 16:38

βασικά hell δεν κατέουμε το άθλημα, μην μας παρεξηγείς. Μαθαίνουμε, σιγά-σιγά. Ο Παπαθεοδώρου πέρυσι με λιουις στον άσσο θα παιρνε ευρωλίγκα.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό renegade » Παρ 10 Ιούλ 2020, 21:39

Παπαντωνίου,ζαρας?
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 11 Ιούλ 2020, 10:37

για φαντάσου στο 1-2 να πληρώσεις 80 για τους δύο αναπληρωματικούς σου. τόσο λαρτζ η μεγάλη ΠΑΟΚάρα πάλι?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 11 Ιούλ 2020, 12:52

Πολύ πανακας σχόλιο
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 11 Ιούλ 2020, 13:50

είμαι μέλος της λέσχης θαυμαστών Πανάκα. Στην Αθήνα τον έχουμε θεό εδώ και 45 χρόνια που ζώ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 11 Ιούλ 2020, 13:56

Φαίνεται.
Μπορείς να πεις αν θέλεις και τους 6 Έλληνες που θα επερνες εσύ αν ήσουν διοίκηση?
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 11 Ιούλ 2020, 14:48

Renegade για το ΑΝ έχω οποιεσδήποτε γνώσεις στο recruiting, μπορείς απλά να ξεψαχνισεις τα τοπικς των μεταγραφων εδώ μέσα από το 2008.

Για το ποιος είμαι και αν δύναται να επηρεάσει τη σκέψη μου κάποιος Πανακας, μπορείς να απευθυνθείς στα παιδιά που τρέχουν το paokmania. Και θα πιστέψεις.

Ps: ποτέ δεν είπα μην πάρετε Νώντα, Ζάρα . Δεν με αγγίζει πλέον όλο αυτό. Στόχοι δεν υπάρχουν. Αυτό που λέω είναι να τους πάρουμε στις τιμές της αγοράς και όχι overpriced.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό jibbie » Σάβ 11 Ιούλ 2020, 22:43

palok, πως τα βλεπεις φετος τα πραγματα μαν;
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Κυρ 12 Ιούλ 2020, 10:43

Μια χαρά είναι ο Παπαντωνίου για 40αρι συμβόλαιο ας κρατήσουμε τις συζητήσεις σε λογικό επίπεδο. Για ζάρα διαφωνώ όχι στο αν αξίζει η όχι αλλά για όσα έχει πάρει στο παρελθόν.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 12 Ιούλ 2020, 14:25

O ελευθερος κασελακης ειναι ιδανικη περιπτωση παντως
Dimg4
 

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 12 Ιούλ 2020, 15:18

θεωρώ οτι 40 είναι πολλά για την εποχή του ΠΑΟΚ και λόγω κορονοιού, χωρίς ευρώπη (που μάλλον είχε κάποια έσοδα) ίσως όχι διαρκείας-εισιτήρια κλπ. Δλδ είναι απλά μαθηματικά (για μένα), οικονομικά για άλλους: πόσα έπαιρνε ο Χ Νώντας στα 26 του? Ε μη μου πείς πάνω από 45-50. Ε γιατί στα 30 του να πάρει 40? Ξαναλέω καμία μομφή για τον Νώντα. Επίσης εγώ έχω μάθει για πιο μικρά ποσά που παίζουνε σε έλληνες εκ θεσσαλονίκης ορμώμενους. anyway.

jibbie, νομίζω η χρονιά είναι πολύ σημαντική: δε θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που ο ΠΑΟΚ θα κατέβει απλά για να σωθεί εύκολα, χωρίς ευρώπη (ο,τι σήμαινε η ευρώπη τέλος πάντων). Δεν ξέρεις αν θα έχεις κόσμο λόγω ιού, αλλά και είναι πολύ uncertain κατά πόσο θα στηρίξει ο κόσμος. ο ΠΑΟΚ μπορεί να πάει πολλά βήματα πίσω φέτος. Τόσο πίσω που του χρόνου να έρθει το τέλος.

Πώς μπορεί να κανεις την ανατροπή? με ΑΛΗΘΕΙΑ, ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ και moneyball. simple as that. Να βγουν οι 3 να πούνε τι χρωστάμε και τι θα κάνουνε για τα χρέη. ΠΟιά τα έσοδα (πάνω κάτω) και πόσα θα βάλει ο Χατζόπουλος (πάνω κάτω). Πώς θα πείσουν τον κόσμο να βοηθήσει. Γιατί Μέξας. Γιατι Γιαννακίδης. Μετά 6 έλληνες σχετικά νέους (+ Μαργαρίτη ΑΝ μπορεί ακόμα) και 6 λαβράκια ξένους. ΔΛδ ρε Καπάζογλου (το λέω ΧΥΜΑ) αν δε μπορείς να μας φέρεις 3 αμερικανούς με 30 χιλιάρικα να βάζουνε 20 χωρίς ιδρώτα, έ να σε βράσουμε να πούμε. Αυτά προς το παρόν.

PS: έπεσε το μάτι μόλις στη δήλωση pj οτι θέλει να τελειώσει την καριέρα του στους ροκετς. Αναρωτιέμαι πού προτάθηκε αυτός ο παίκτης πρώτη φορά στην ελλάδα όταν έπαιζε σε μια απάλευτη ομάδα στο Ισραήλ? hoopfellas τη σκόνη μου είχες φάει τότες. :geek:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Κυρ 12 Ιούλ 2020, 16:47

Μπορείς να ονοματησεις 6 νέους Έλληνες παίκτες επιπέδου ΠΑΟΚ που να είναι διατεθειμενοι να έρθουν στον ΠΑΟΚ? Επίσης στη δεξαμενή τον Αμερικανών με τα τριχιλιαρα τον μήνα είναι δεδομένο πως θα σου βγει ένας στους δέκα γιατί μιλάμε για παίκτες που μέχρι στιγμής δεν έχουν δείξει ότι αξίζουν τπτ παραπάνω. Αυτή είναι και η λογική που ο ματζικ πηγαίνει πήγαινε ποιος ξέρει στο τουρνουά του Πόρτσμουθ για να κάνει databases και να βρίσκει λαβράκια. Όσο το έκανε βρήκε 2,5 τον Κούπερ, τον Οντουμ, και παρακολουθοντας αυτή τη λίστα βρήκε και τον σέντερ που μου διαφεύγει το όνομά του μετά από χρονιά στην α2 Ισραήλ. (αυτός με τα πολλά επιθετικά ριμπάουντ και το 30% στις βολές). Θέλω να πω ότι είναι δύσκολο αυτό που ζητάς γιατί ζητάς να φτιάξεις μία ομαδαρα τσάμπα και απλά τα μαθηματικά δεν είναι μαζί σου.
Γνώμη μου για του χρόνου. Κρατάς σορτερ για 2αρι νωντα βεργινη λιαπη Παπαδάκη Βασιλειάδη τεπιτς, μαργαρίτη Ιατρίδη και τρία αμερικανάκια αθλητικά στους ψηλούς τα 2 να έχουν εμπειρία Ευρώπη και είσαι εξάδα με μπάτζετ 400
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Zoki4 » Κυρ 12 Ιούλ 2020, 17:00

Ιάσονας έγραψε:Μπορείς να ονοματησεις 6 νέους Έλληνες παίκτες επιπέδου ΠΑΟΚ που να είναι διατεθειμενοι να έρθουν στον ΠΑΟΚ? Επίσης στη δεξαμενή τον Αμερικανών με τα τριχιλιαρα τον μήνα είναι δεδομένο πως θα σου βγει ένας στους δέκα γιατί μιλάμε για παίκτες που μέχρι στιγμής δεν έχουν δείξει ότι αξίζουν τπτ παραπάνω. Αυτή είναι και η λογική που ο ματζικ πηγαίνει πήγαινε ποιος ξέρει στο τουρνουά του Πόρτσμουθ για να κάνει databases και να βρίσκει λαβράκια. Όσο το έκανε βρήκε 2,5 τον Κούπερ, τον Οντουμ, και παρακολουθοντας αυτή τη λίστα βρήκε και τον σέντερ που μου διαφεύγει το όνομά του μετά από χρονιά στην α2 Ισραήλ. (αυτός με τα πολλά επιθετικά ριμπάουντ και το 30% στις βολές). Θέλω να πω ότι είναι δύσκολο αυτό που ζητάς γιατί ζητάς να φτιάξεις μία ομαδαρα τσάμπα και απλά τα μαθηματικά δεν είναι μαζί σου.
Γνώμη μου για του χρόνου. Κρατάς σορτερ για 2αρι νωντα βεργινη λιαπη Παπαδάκη Βασιλειάδη τεπιτς, μαργαρίτη Ιατρίδη και τρία αμερικανάκια αθλητικά στους ψηλούς τα 2 να έχουν εμπειρία Ευρώπη και είσαι εξάδα με μπάτζετ 400


Πληροφοριακά ο Σορτερ από τέλος Μαΐου έχει κλείσει σε Χαποελ Εϊλατ στο Ισραήλ.
Zoki4
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Δευτ 19 Αύγ 2019, 21:07

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Zoki4 » Κυρ 12 Ιούλ 2020, 17:11

Θα προτιμούσα να κινηθεί ο ΠΑΟΚ αντί Παπαντωνίου για τον Φλιωνη του αρη. Με αυτό πετυχαίνεις να τον αποδυναμώσεις και να πάρεις έναν καλό Έλληνα παίκτη σε καλή ηλικία και σίγουρα στα χρήματα που μπορείς να διαθέσεις. Υποχρεωτικά θα πρέπει να πάρεις ξένους ψηλούς γιατί οι Έλληνες πιθανόν να μην είναι στα χρήματα που μπορούμε να διαθέσουμε. Τσαιρελης ίσως είναι προσιτή περίπτωση μια και είναι ελεύθερος. Οι Έλληνες που θα ήθελα σίγουρα στην ομάδα είναι οι Βασιλειάδης, Φλιωνης, Τσαιρελης, Καμπεριδης. Στην θέση του βασικού ΡΜ θα προτιμούσα να κοιτάξουμε στην πρώην Γιουγκοσλαβικη αγορά να βρούμε ένα λαβράκι από εκεί γιατί τους Αμερικανούς δεν τους εμπιστεύομαι εκτός αν βρεθεί κάποιος σαν τον Οντουμ.
Zoki4
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Δευτ 19 Αύγ 2019, 21:07

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης