4.Sverrir Ingi Ingason

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 01 Ιούλ 2020, 23:27

Θα σας διαψεύσει ο. Παίκτης.

Όσο κάθεται το κολοκύθι στον πάγκο όλοι θα φαινονται αμπαλοι.

Αντίστοιχα φαινοντουσαν ταγάρια τα χαρτιά στον πρώτο γύρο. Και τώρα σε ξεφτίλισαν.

Εμείς σε κάθε ματς φτύνουμε πνευμονι

Οποίος μπαίνει στην ομάδα. Μετά από 1-2 μήνες φαίνεται ανήμπορος, ανίκανος.

Ομάδα που έτρωγε γκολ με αίτηση...

Όταν όλο το κλιμα είναι άρρωστο, όπως σε όλες τις δουλειές, ο καθένας πέφτει και εμείς εδώ και 12 μήνες πέφτουμε και συνολικά και ατομικά.
Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27832
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 01 Ιούλ 2020, 23:29

Το ότι ο Ιγκι δεν είναι αμπαλος είναι το μόνο σίγουρο.
4 μύρια δεν ξέρω αν κοστίζει αλλά φόλα δεν είναι σίγουρα.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15453
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό ariskatiforos » Τετ 01 Ιούλ 2020, 23:35

Ο Μπα του γαυρου φαίνεται Μπεκενμπάουερ
Μόνιμα σε τρικυμία κ ένταση με πολλες ατσαλιές
Σίγουρα όλοι μπορούν ν φαίνονται καλύτεροι σ ένα πλάνο αλλά επίσης κ τα ατομικά χαρακτηριστικά τα βλεπεις στον παίκτη ...
ariskatiforos
 

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 01 Ιούλ 2020, 23:38

Το ότι είναι τσουρουκάς, ναι, όπως το λέω, το χα πάρει χαμπάρι απ τον περσινό αγώνα Κυπέλλου με τον Νιώνιο.
Για να στέλνει την μπάλα στα μπαϊρια, μπορώ να βρω και κανέναν, στυλ Τσιρίλο, με λιγότερα απ τα μισά λεφτά!
Άμα δεν καθαρίζει και στημένα, σαν αυτό που φάγαμε το 1ο γκολ, ας βρουν πρόταση με 2-3 μύρια και στο καλό..

Αδικούνται Μιχάι και Μιχαηλίδης κι αυτό φαίνεται και στα αμυντικά του καθήκοντα, με σοβαρούς αντιπάλους...

Αυτά βλέπω εγώ, δίχως να θέλω να πείσω κανέναν, όμως...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 01 Ιούλ 2020, 23:38

Εγω τον είδα ένα ματς από πολύ κοντά. Το πρώτο του πέρυσι σε βρεγμένο τερεν
Δες το αν θες. Μέσα στο νιονιο.

Δες εκείνο τον παίκτη και δες και το φετινό.



Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27832
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό Andrew R » Τετ 01 Ιούλ 2020, 23:50

Μην απαξιώνεται όλους τους ποδοσφαιριστές. Κάποιοι δεν μπορούν , αλλά αυτό που βλέπουμε από το σύνολο είναι η χειρότερη δυνατή εικόνα που μπορούμε να παρουσιάσουμε.
Andrew R
 
Δημοσιεύσεις: 2189
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2014, 23:31

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 01 Ιούλ 2020, 23:55

Σουρμ κι εγώ από κοντά τον είδα, στον επαναληπτικό Κυπέλλου, με τον νιώνιο στην Τούμπα, αλλά δεν λέει κάτι...
Από το πρώτο ματς δεν έχω μάθει να κρίνω, οριστικά, κανέναν...Μόνο δείγματα μπορώ να διακρίνω...Είναι εντελώς φυσιολογικό να βελτιώθηκε ο παίχτης, με συνεχείς συμμετοχές, αλλά δαύτος έχει βασικά μειονεκτήματα!

Σήμερα, όμως, που τον είδαμε και οι δύο απ την τηλεόραση, εσένα σε άρεσε? Σε καλύπτει για ΠΑΟΚ της Ευρώπης?
Δίχως να πολυνοιάζομαι, ούτε και να θέλω να σε πείσω, όπως προείπα, εμένα όχι, όπως και σε άλλους αγώνες...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 02 Ιούλ 2020, 00:07

Τίποτα δεν μ αρέσει και όσο μένει ο φερευρα θα βυθιζόμαστε.

Δεν μπορεί να εμπνεύσει, να μεταδώσει, να καυλωσει τους ποδοσφαιριστες. Έφτιαξε ένα σύνολο άχρωμο, αγευστο, ανίκανο, ανήμπορο.

Δε θεωρώ ότι είναι αυτές οι δυνατότητες του συνόλου και φέρει τεράστια ευθύνη.

Και αυτά δεν έχω αυτά που θέλω κτλ τα ακούω βερεσε

Ότι του δώσανε το κατέστρεψε. Να φέρουμε κι άλλα να τα καταστρέψει;;

Είχαμε γκολ από στημένα. Τα ξεχασαμε
Είχαμε.την καλύτερη άμυνα. Την ξεχασαμε
Βλέπαμε μια κυκλοφορια. Την ξεχασαμε
Βλέπαμε πίεση στον αντίπαλο. Τέλος κια υτη


Ότι βλέπαμε το ξεχασαμε


Δεν είδαμε έναν παίκτη καλύτερο πέραν των μισιτς - γιαννουλη
Και το 95% των παικτων φαινονται παίκτες της σειράς, ανήμποροι, σκασμένοι, απροπονητοι.

Δεν μπορεί να αλλάξει μια βαλτωμενη κατάσταση γιατί δεν αντέχει. Την πίεση και τις απαιτήσεις. Είναι. Λίγος για τον ΠΑΟΚ!

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27832
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 02 Ιούλ 2020, 00:14

Συγγνώμη, αλλά μιλώντας για τα μειονεκτήματα Ίγκασον, αυτά που γράφεις είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε...

Δίχως να διαφοροποιούμαι και πολύ, σε όλα όσα γράφεις για τον Φερέιρα, ρίχνοντας του το 1/3 του φταιξίματος!
Τα υπόλοιπα 2/3, τα μοιράζονται, ισάξια, αυτοί που τον επέλεξαν-υπέγραψαν και το ρόστερ που του έδωσαν...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 02 Ιούλ 2020, 00:21

Υπάρχει ένας παίκτης που να αρέσει?
Αν κάποιος που δεν ήξερε τι και πώς και έβλεπε τον σημερινό αγώνα θα έλεγε ότι όλοι οι παίκτες είναι πάνω του κατοσταρικου.
Θεωρώ αστείο να κάνω ατομική κριτική
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14359
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό markos4 » Πέμ 02 Ιούλ 2020, 00:22

Έχει δίκαιο ο goran,ο προπονητής δεν έχει την αποκλειστική ευθύνη...μπορεί να έχει την μεγαλυτερη,αλλά δεν φταίει μόνο αυτός...
markos4
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιαν 2008, 19:49

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 02 Ιούλ 2020, 00:43

Εγώ πάλι, δεν θεωρώ αστείο να μην κάνω ατομική κριτική και όχι μόνο για έναν αγώνα, αλλά για κάθε αγώνα, για την απόδοση και τα ατομικά μειονεκτήματα του κάθε παίχτη, ρίχνοντας όλα τα σφάλματα, σε όποιον προπονητή...

Το θεωρώ κάτι παραπάνω από ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΟΔΟ της ομάδας...ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΟΥ....
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 05 Ιούλ 2020, 02:30

Μπορεί να ήταν και ο μοναδικός ορεξάτος μας παίχτης, απόψε και μπράβο του, αλλά, παρ όλα αυτά, η τοποθέτηση του, στο 2ο γκολ που τρώμε, είναι, τουλάχιστον, τραγική...Αφ ενός, επειδή χάνει τον προσωπικό του αντίπαλο και αφ ετέρου, επειδή, το τάκλιν που κάνει, μόνο σε αυτογκόλ μπορεί να οδηγήσει...Ασχέτως, δε, με την μία καλή σέντρα, που βγάζει, παίζοντας σαν δεξί εξτρέμ, για να κάνει υπεραριθμία, η τεχνική του κατάρτιση τείνει στο 0...

Θεωρώ ότι θα ήταν πολύ πιο καλό και πιο χρήσιμο, για την ομάδα, αν μπορούσε να πουληθεί, με 3-4 εκατομμύρια!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 05 Ιούλ 2020, 17:47

Στο 2-1 ήταν τόσο καλός ο συνδυασμό των παικτών του ΟΦΗ που ούτε η Bayern δεν το έσωζε. Τηρουμένων των αναλογιών δεν είναι καθόλου άσχημος ο Ινγκι. Όταν μάλιστα δεν έχει βοήθεια από τα χαφ, μοιραία παίζεις παθητικό ρόλο.
Στο β΄ ημίχρονο έτρεχε λες και είχε πάρει αναβολικά.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 05 Ιούλ 2020, 19:10

Δε θα φαγωθει και ο Ιγκι εξαιτιας του μπαχαλου που δημιουργησε ο αμπαλος.
Dimg4
 

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: TylerDurden και 9 επισκέπτες