Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Δευτ 29 Ιουν 2020, 21:12

bersekeros έγραψε:Μεταξύ Βαρέλα και Ίνγκασον θα κρατούσα , τον Ίνγκι απλά γιατί ο ένας είναι 32 και ο άλλος είναι 26 με ότι αυτό συνεπάγεται σε φυσική κατάσταση και επάνοδο από ή ροπή σε τραυματισμούς.

Μεταξύ Άκπομ και Σβιντέρσκι , θα κρατούσα τον Σβιντέρσκι γιατί το έχει περισσότερο με το γκολ. Ο Τσούμπα παρόλο που έχει πολύ σπουδαία σωματικά προσόντα, δεν το έχει με το γκολ. Κάνει βέβαια δουλειά σαν επιθετικός, τραβώντας αμυντικούς πάνω του, αλλά είναι λίγο soft και light παίκτης, που δεν εκμεταλλεύεται το σπουδαίο σώμα του ταχυδυναμικά και με εκνευρίζει που όλο σκοντάφτει και χάνει το βηματισμό του ή το κοντρολ στην αντεπίθεση. Βέβαια και ο Σβιντέρσκι δεν έχει το σώμα του Άκπομ , αλλά αυτόν θα κρατούσα αν επέλεγα εγώ.

Μακάρι να γύριζε ο Πρίγιο ή τέλοσπάντων ένας παίκτης killer περιοχής , ψηλός και κεφαλοσφαιριστής , γιατί φέτος στα στημένα και στις σέντρες δεν μας νιώσανε καθόλου.

Στα στόπερ θα συμφωνήσω. Inganson-Mihaj-Mihojevic-Μιχαηλιδης-Crespo θα ήταν πολύ καλή πεντάδα. Και σε ηλικίες και σε ποιοτικά χαρακτηριστικά. Αν δε,ο Lucescu μας κάνει "δωράκι" και πάρει στην "στοργική" αγκαλιά του τον Varela,θα έχουμε πιάσει Jack pot.Ο Διαμαντής καλό είναι να δοκιμαστεί και σε μια καλύτερη ομάδα ως δανεικός πχ Ατρόμητος. Στα φορ εγώ προσωπικά θα κρατούσα Akpom.Πιο πλήρες πακέτο από τον Πολωνό που έχει το "εύκολο " γκολ αλλά κάτι τέτοιο δεν είναι βραχυπρόθεσμο (βλέπε klaus).Πώληση λοιπόν του Swiderski με ένα καλό deal πχ Genoa που είχε ακουστεί και έλευση του "ελεύθερου" killer Borja Baston που δεν "επιασε" στην Αγγλία. Η τριάδα κλείνει με Γαιτανιδη που προσωπικά τον πιστεύω πολύ.
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 29 Ιουν 2020, 21:27

Καλως ή κακως μεταπωλητικη αξια εχει μονο ο Ινγκι, αρα πιο πιθανο ειναι να ρθει προταση, εστω και σε λιγοτερα λεφτα απ οσα κοστισε, γ αυτον παρα για τον Βαρελα...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό icue » Τρί 30 Ιουν 2020, 00:51

Υπαρχουν παντα οι Αραβες.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τρί 30 Ιουν 2020, 09:26

Σημερα ξεκαθαριζει για Βιειρινια και Μαουρισιο.

Αν ισχυει το αρθρο τις forza για 50Κ το μηνα, πιστευω πως οι οποιες συζητησεις για πολυετη ανανεωση κυμαινονται στο ιδιο ποσο, ~600Κ το χρονο δηλαδη.

Απο την αλλη, το οτι μιλαμε για ανανεωση 20 ημερων, μπορει να δειχνει και τη διαθεση της ομαδας να τους αντικαταστησει.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7679
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό george188 » Τρί 30 Ιουν 2020, 10:00

Εγώ καταλαβαίνω οτι η υπόθεση μαουρίσιο είναι περίπλοκη απο τη στιγμή που δύσκολα θα ανανεώσει..Η υπόθεση του αντρέ όμως μου κάνει κακή εντύπωση και απο τον ίδιο τον αρχηγό..Τέσπα ελπιζω σήμερα να κλεισουν κ οι 2 για το επόμενο 20ημερο για να τελειώνει και η κατάσταση με τη 2η θεση
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2672
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 30 Ιουν 2020, 10:06

Εγώ βλέπω οτι ο Καγιεχόν μετά από 7 σεζόν στην Νάπολι αποφάσισε λόγω των περίεργων συνθηκών να παίξει αμισθί μέχρι το τέλος της σεζόν ενώ έμενε ελεύθερος.

Και παίρνει πάνω από 3 χαρτιά/έτος.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29796
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τρί 30 Ιουν 2020, 10:09

Το μόνο που ζητάει ο 33χρονος Ισπανός είναι μία ασφαλιστική κάλυψη σε περίπτωση τραυματισμού του σε κάποιο από τα εναπομείναντα παιχνίδια της Νάπολι.

Μάγκας ο Καγιεχιόν.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 30 Ιουν 2020, 10:21

george188 έγραψε:Εγώ καταλαβαίνω οτι η υπόθεση μαουρίσιο είναι περίπλοκη απο τη στιγμή που δύσκολα θα ανανεώσει..Η υπόθεση του αντρέ όμως μου κάνει κακή εντύπωση και απο τον ίδιο τον αρχηγό..Τέσπα ελπιζω σήμερα να κλεισουν κ οι 2 για το επόμενο 20ημερο για να τελειώνει και η κατάσταση με τη 2η θεση


Από τον Μαουρίσιο, θεωρώ, κανείς λογικός δε γίνεται να διατηρεί τις ίδιες αξιώσεις σε σχέση με τον Βιεϊρίνια.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 30 Ιουν 2020, 10:58

Ψάχνω να βρω ένα λογικό αίτιο, που, όλα τα συμβόλαια, τα οποία έληγαν στις 30/6, αφού δεν έτυχαν αυτόματης ανανέωσης τους, ως το (νέο) τέλος της σεζόν, δεν ανανεώθηκαν, ταυτόχρονα με την υπογραφή, για μείωση των αποδοχών των παικτών...Δηλαδή, ο παίχτης δέχεται την μείωση του συμβολαίου του, για τα 11/12 κι όχι για όλο?

Τι περίεργοι κανονισμοί είναι αυτοί και μάλιστα σε βάρος των ΠΑΕ και με τόσες αβάντες για τους παίχτες?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Τρί 30 Ιουν 2020, 11:04

Υπαρχει ανθρωπος που πιστευει οτι ο Αντρε στα 34 του αξιωνει απο τον ΠΑΟΚ το ιδιο συμβολαιο που πηρε πριν τρια χρόνια; Ασχετα το αν εχει προταση απο αλλου.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 30 Ιουν 2020, 11:16

Τα 50 χιλιάρικα δεν δίνονται για όλο τον Ιούλιο, αλλά για το πρώτο 20ήμερο, δηλαδή μέχρι να τελειώσει το πρωτάθλημα.
50 χιλιάρικα για 20 ημέρες, είναι μια χαρά λεφτά. Εγώ θέλω δύο χρόνια για να τα πάρω.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Τρί 30 Ιουν 2020, 11:40

Σαφώς και τα λεφτά για 20 μέρες είναι πολύ καλά.
Αυτό που λογικά παίζει και φτάσαμε μέχρι τελευταία μέρα να περιμένουμε απαντήσεις, είναι πως οι παίχτες περιμένουν ή έχουν προτάσεις από αλλού και πιθανότατα να μην θέλουν να ρισκάρουν τραυματισμούς και κόπωση..
Δεν βρίσκω άλλο λόγο για τόση καθυστέρηση και αν πράγματι ισχύει αυτό, τότε ίσως είναι καλύτερο να φύγουν από τώρα αφού βλέπεις τον τρόπο που σκέφτονται για την ομάδα...
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10713
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Bono. » Τρί 30 Ιουν 2020, 11:57

Πασχαλάκης και Ζίφκοβιτς δεν θέλω να ξαναδώ στον ΠΑΟΚ ή τουλ σαν βασικούς. Παραμονή έστω ενός απ' τους δύο και απόκτηση βασικού. Χίλιες φορές καλύτερα Ρέι.
Άμυνα.
Ο Μάτος φέτος ήταν σε άσχημη κατάσταση και πιθανόν του χρόνου το ίδιο, Ροντρίγκο δεν ξέρω αν μπορεί να τον αντικαταστήσει σαν βασικός, πιθανότατα όχι.Χρειάζεται βασικός εκεί με αποχώρηση ενός εκ των δύο, θα προτιμούσα του Ροντρίγκο αν βρεθεί ομάδα.
Αν πωληθεί ο Γιαννούλης (το κυριότερο περιουσιακό στοιχείο της ομάδας) λόγω ανάγκης οικονομικής, φυσικά θέλει μεταγραφή εκεί. Αναπληρωματικός κάποιος μικρός πχ Τσαούσης.
Βαρέλα αν έχει πρόταση έστω και σαν ελεύθερος ή Ιγκασον πώληση αλλιώς μένουμε ως έχουμε στα σέντερ μπακ.
Σίγουρα έναν εξτρέμ. Δεν αντέχω άλλο Λημνιό....
Πώληση σίγουρα ενός από Ακπόμ ή Σφιντέρσκι και απόκτηση κάποιου να τα παστελώνει. Θα προτιμούσα παραμονή Ακπόμ.
Μπίσεσβαρ δεν αντέχεσαι ρε φίλε. Όσο σε γούσταρα τρία χρόνια τώρα, τόσο δεν μπορώ άλλο να σε βλέπω. Αποχώρηση αλα Τζαλμά Κάμπος θα ήταν ευχής έργον με παράλληλη φυσικά αντικατάστασή του.
Παραμονή Μαουρίσιο θα ήταν ένας πολύ σοβαρός λόγος να κλονιστεί το νευρικό μου σύστημα.
Οι υπόλοιποι χαφ πλην Μίσιτς έχουν συμβόλαιο, οπότε μόνη ελπίδα μπας και μας λυπηθεί κανείς τυφλός και θέλει να μας απαλλάξει απ' την παρουσία τους, Δεν ξέρω κατά πόσο γίνονται θαύματα τη σήμερον ημέρα βεβαίως....
Τουλάχιστον έναν χαφ που να μην έχει καμία σχέση με τους ήδη υπάρχοντες.
Άβαταρ μέλους
Bono.
 
Δημοσιεύσεις: 914
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:16

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τρί 30 Ιουν 2020, 12:03

Συμφωνω σε ολα, εκτος του Μαουρισιο. Οχι πως καιγομαι να μεινει αλλα δε νομιζω να εχουμε καλύτερο στη θεση του.

Πρεπει αυτο το καλοκαιρι να κανουμε ψαγμενες κινησεις με μεγαλο ποσοστο επιτυχιας αν θελουμε να διεκδικησουμε το πρωταθλημα.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7679
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Τρί 30 Ιουν 2020, 12:10

Bono. έγραψε:Πασχαλάκης και Ζίφκοβιτς δεν θέλω να ξαναδώ στον ΠΑΟΚ ή τουλ σαν βασικούς. Παραμονή έστω ενός απ' τους δύο και απόκτηση βασικού. Χίλιες φορές καλύτερα Ρέι.
Άμυνα.
Ο Μάτος φέτος ήταν σε άσχημη κατάσταση και πιθανόν του χρόνου το ίδιο, Ροντρίγκο δεν ξέρω αν μπορεί να τον αντικαταστήσει σαν βασικός, πιθανότατα όχι.Χρειάζεται βασικός εκεί με αποχώρηση ενός εκ των δύο, θα προτιμούσα του Ροντρίγκο αν βρεθεί ομάδα.
Αν πωληθεί ο Γιαννούλης (το κυριότερο περιουσιακό στοιχείο της ομάδας) λόγω ανάγκης οικονομικής, φυσικά θέλει μεταγραφή εκεί. Αναπληρωματικός κάποιος μικρός πχ Τσαούσης.
Βαρέλα αν έχει πρόταση έστω και σαν ελεύθερος ή Ιγκασον πώληση αλλιώς μένουμε ως έχουμε στα σέντερ μπακ.
Σίγουρα έναν εξτρέμ. Δεν αντέχω άλλο Λημνιό....
Πώληση σίγουρα ενός από Ακπόμ ή Σφιντέρσκι και απόκτηση κάποιου να τα παστελώνει. Θα προτιμούσα παραμονή Ακπόμ.
Μπίσεσβαρ δεν αντέχεσαι ρε φίλε. Όσο σε γούσταρα τρία χρόνια τώρα, τόσο δεν μπορώ άλλο να σε βλέπω. Αποχώρηση αλα Τζαλμά Κάμπος θα ήταν ευχής έργον με παράλληλη φυσικά αντικατάστασή του.
Παραμονή Μαουρίσιο θα ήταν ένας πολύ σοβαρός λόγος να κλονιστεί το νευρικό μου σύστημα.
Οι υπόλοιποι χαφ πλην Μίσιτς έχουν συμβόλαιο, οπότε μόνη ελπίδα μπας και μας λυπηθεί κανείς τυφλός και θέλει να μας απαλλάξει απ' την παρουσία τους, Δεν ξέρω κατά πόσο γίνονται θαύματα τη σήμερον ημέρα βεβαίως....
Τουλάχιστον έναν χαφ που να μην έχει καμία σχέση με τους ήδη υπάρχοντες.


Μακάρι να μην φύγει κανένας καλός, π.χ. Γιαννούλης. Έχει πάρα πολλά να προσφέρει, όπως και ο Ίγκασον. Σε αυτούς πρέπει να χτυστεί η άμυνα. Ο Πασχαλάκης έχει προσφέρει πάρα πολλά στο σύλλογο. Έχει κάποιες ελλείψεις αλλά τον χρειαζόμαστε. Μακάρι ο Ρέυ μέσα από τον ανταγωνισμό να δείξει καλά στοιχεία.
Ο Λημνιός δυστυχώς δεν βελτιώθηκε, αλλά έπαιξε πάρα πολύ φέτος. Θέλει και ξεκούραση και ανταγωνισμό.
Γιατί ο Τσαούσης έχει 8 συμμετοχές και ο Λύρατζης 30. Μήπως είναι καλύτερα να γυρίσει ο Λύρατζης?
Μίσιτς μακάρι το παιδί να γυρίσει και να είναι 100% παίκτης του ΠΑΟΚ.
Μαουρίσιο έκλεισε τον κύκλο του και φαίνεται και από τις συνεντεύξεις και από τον τρόπο που μιλάει, άσε που θέλει να γίνει και Ρώσσος. Μπίσεβαρ δεν νομίζω ότι θα φύγει, αφού πέρσυ υπέγραψε. Πρέπει να παίζει λιγότερο, αλλά μπορεί να προσφέρει ποιοτικά 30λεπτα ημίχρονα.
Σφιντέρσκι και Άκπομ και οι δύο είναι πολύ εξελίξημοι. Ίσως να γίνει κάποια ανανέωση/επέκταση και ένας πολύ καλός δανεισμός?
Ο Στόχ να κριθεί το καλοκαίρι. Μάλλον μπορεί να βοηθήσει.

Μόνο τα παιδιά που δεν μπορούν να προσφέρουν να σπάσουν τα συμβόλαια.

Όχι στην ισοπέδωση
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες