Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 03 Μαρ 2020, 20:01

Εγω σε λέω ότι η υπόθεση παρωδία της Ξάνθης θα ήταν Παναιτωλικός βολος η κατι άλλο,δεν υπάρχει υπόθεση ξανθης στημένο σκηνικό από το κράτος σε συνεργασια με Μαρινακη ηταν.....αν θες να κανεις κριτική καν την επί της ουσιας ....κριτικη θα κάνω στον Ιβάν δεν θα τον απαξίωσω το μεγαλο του λαθος οι πολύ συχνες αλλαγες προπονητών στην α τριετία τεράστιο λάθος που το πληρωσς βεβαια ο ιδιος .....οταν το άλλαξε ήρθαν και οι τίτλοι με ξένους διατητες και var που και αυτό έργο του ΠΑΟΚ ήταν βέβαια.....αυτα κατα τα αλλα εγω είμαι πρόβατο Γιατί δεν δέχομαι ότι φταίμε στην υπόθεση Ξάνθης ότι πεις......παρακολουθώ τον ΠΑΟΚ απο το 1972 και έχω δει πολλά....και πιστεύω ότι ξέρω να ξεχωρίζω κάποια πράγματα....

Στάλθηκε από το SM-T865 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Maximus » Τετ 04 Μαρ 2020, 06:21

Οκ, δεν διαφωνώ, στημένο το σκηνικό.
Αλλά όλα αυτά τα στοιχεία απο που βρέθηκαν στα χέρια του γαύρου, δεν μας έχει πει κανείς ακόμα...

Βρωμάει άγριο εσωτερικό κάρφωμα η δουλειά, οχι εντός ΠΑΕ, αλλά αυτών των "συγγενών και φίλων"...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό klainmein » Τετ 04 Μαρ 2020, 11:28

Τον Συγγελίδη, αδερφό του - επί σειρά πολλών ετών - προέδρου /αντιπροέδρου/τι σκατά ήταν του ερασιτέχνη Ολυμπιακού , τον κυνηγάνε τοκογλύφοι του χοντρού για χρωστούμενα, μιλάμε για πολλά φράγκα...Οπότε έστησε όλο αυτό το σκηνικό για να "ξεχρεώσει" ...
Αυτά μου τα είπε ο κουμπάρος μου, του τα είπαν από Αθήνα μεριά συνεργάτες του...
Αυτό είναι το "εσωτερικό κάρφωμα"...
klainmein
 
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 15:35

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό icue » Τετ 04 Μαρ 2020, 12:19

Εσωτερικο καρφωμα εχουμε οταν καποιος βγαζει τα απλυτα στη φορα. Εδω περα, προς το παρον τουλαχιστον, δεν εχει φανει οτι υπαρχουν απλυτα.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 04 Μαρ 2020, 12:43

Εγώ διαφωνώ μαζί σας. Κι ο Ίκαρος, δεν έφτασε στον ήλιο και απλά πλησίασε πολύ κοντά. Το αποτέλεσμα το ξέρουμε. Δεν έχει σημασία για μένα αν νομικά στέκει θέμα πολυιδιοκτησίας ή αν επειδή χρησιμοποιήθηκε συγγενής τρίτου βαθμού είμαστε αθώοι. Για πιο λόγο να μπλέξουμε με την Ξάνθη, τα προπονητικά της και τα σαλέ των ιδιοκτητών της εξ' αρχής. Σε μια εποχή που σε κηνυγάνε θεοί και δαίμονες, πήγες να παίξεις με τη φωτιά για την καυλάντα, παίρνοντας τεράστιο ρίσκο χωρίς κάποιο σημαντικό όφελος. Για μένα είναι φάουλ, που ένας Σαββίδης θα έπρεπε να ξέρει ότι δεν πρέπει να το κάνει. Ακόμα και αν η επένδυση έγινε όντως για τις προοπτικές του σαλέ, έπρεπε να καταλάβει ότι αυτή η αγορά θέτει σε κίνυνο την μεγαλύτερη μέχρι στιγμής επένδυση του στην Ελλάδα. Για μένα είναι μαλακία του, ή των ανθρώπων του, όπως και να έχει. Ελπίζω στο τέλος να αθωωθούμε ή έστω να μας στοιχίσει ένα πρωτάθλημα και όχι έναν υποβιβασμό. Το πιο σημαντικό είναι βέβαια να κατάλαβε ότι δεν υπάρχουν περιθώρια για αφελείς κινήσεις.

Εκτός αν το θέμα δεν είναι καν ποδοσφαιρικό και επιχειρείται ο διχασμός των Ελλήνων και στο αθλητικό κομμάτι, σε μια εποχή ήδη πολύ υψηλής έντασης στην περιοχή. Δεν θα μου έκανε εντύπωση αν Μαρινάκης, Σαββίδης και κυβέρνηση παίζουν ένα τελείως διαφορετικό παιχνίδι για τα συμφέροντα που ο καθένας εξυπηρετεί. Αλλά επειδή οτιδήποτε ειπωθεί προς αυτή την κατεύθυνση θα είναι μια καθαρή θεωρία συνομωσίας, θα μείνω στην αρχική μου παράγραφο. Μαλακία, που ελπίζω να μην την πληρώσουμε ακριβά.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Τετ 04 Μαρ 2020, 13:51

Gika με όλο το σεβασμό, για ποιό λόγο να μπλέξει ο Βάνιας ή το πλούσιο σόι του με το Α ή το Β.
Επιχειρηματίας είναι, ρωτάει αν νομικά στέκεται, του λκένε ναι, προχωράει. Αν το στημένο κράτος/παρακράτος κάνει το άσπρο μαύρο δε σε φταίει κανένας Βάνιας. Εδώ σε παρουσίασαν ¨αποδεικτικό¨ στοιχείο την αγορά Ζίφκοβιτς.
Με αυτή τη λογική καμία ομάδα που πουλαέι παίχτες στον ΠΑΟΚ δε δικαιούται να κόβει βαθμούς από το θρήνο.
Εδώ ωρύουνται κράτος/παρακράτος/υπερδυνάμεις η προηγούμενη (στα τελευταία της) και παρούσα κυβέρνηση να τον φάνε γενικώς κι εμείς διυλίζουμε τον κώνωπα.

Στο δια ταύτα αγωνιστικά:
Σε παρακαλώ Βάνια, βγες και πες για τα επόμενα χρόνια πως η ΠΑΟΚάρα θα προχωρήσει με το υφιστάμενο κορυφαίο ρόστερ (συμπεριλαμβάνω Κάτσε, Μουλέν, Ουάρντα), τα κορυφαία την τελευταία 3ετία ταλέντα (τι όχι;) και προσεγμένες πινελιές. Εγώ μαζί σου με τα διαρκείας και ΠΑΟΚ TV και τα όλα τους, ό,τι μπορώ.
Αααα και αν κάτσει ποτέ και μπούμε ομίλους ΤΣουΛου κάνε σε παρακαλώ ένα γεναιόδωρο μέρισμα για τους μετόχους της ΠΑΕ (τη Dimera δηλαδή). Ακόμα πιο μαζί σου θα είμαι.
Λες και ζητάω απ΄οτον πατέρα μου κάθε χρόνο να με παίρνει Πόρσε και Φεράρι μπας και ρίξω καμιά υπερμοντέλα.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τετ 04 Μαρ 2020, 14:09

μπαινω στο τοπικ του Ιβαναρου, και διαβαζω για "εσωτερικο καρφωμα", εμμεση παραδοχη οτι οντως στεκει δηλαδη η προπαγανδα του εθναρχη κι απλα καποιος μας καρφωσε ρε μπρο, διαβαζω για "μαλακιες που ελπιζουμε να μην τις πληρωσουμε ακριβα", και αλλα τετοια ομορφα.

μια ερωτηση μονο.

ΕΙΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ; :lol:
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 04 Μαρ 2020, 14:14

To διαβάζω, από το διαβάζω, έχει διαφορά. Ξαναπροσπάθησε.

@tolis, διαφωνώ. Σε αυτά τα επίπεδα business προφανώς και κοιτάς όλες τις παραμέτρους, κυβερνήσεις, εχθρούς και ότι άλλο υπάρχει. Αλλιώς χαρακτηρίζεσαι ως αφελής, και μόνο αφελή δεν μπορείς να πεις τον Ιβάν για να έφτασε εδώ που έφτασε.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τετ 04 Μαρ 2020, 14:17

μικρε, σοβαρεψου. βλεπεις στον καθρεφτη ενα ντεμεκ open-minded ΠΑΟΚτσακι, αλλα εισαι απ αυτα τα μπερδεμενα τα παιδακια που δεν εχουν τα σωστα φιλτρα να αντιμετωπισουν το information overload.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 04 Μαρ 2020, 15:18

Να με συγχωρεις jibbie αλλα στα της Ξανθης δεν διαφωνω ιδιαιτερα με τον gika...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 04 Μαρ 2020, 15:20

Ας ξεχάσουμε το γκικα, δεν είναι αυτός το θέμα μας.

Εσύ jibbie πιστεύεις ότι ο Καλπαζίδης επένδυσε στο σαλέ αυτοβούλως; Όχι δηλαδή στα πλαίσια μια γενικότερης προσπάθειας άσκησης επιρροής ;
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 04 Μαρ 2020, 15:25

Βρε εδω ξεχασαν τον Παλιογλου στο ΔΣ της vialand ,ασε με τωρα...Αυτο λεγεται αφελεια στα ορια της ηλιθιοτητας αλλα ξεχασα ειναι δισεκατομμυριουχος αρα δεν μπορει να λειτουργει ετσι...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τετ 04 Μαρ 2020, 15:38

πραγματικα λυπαμαι μ αυτα που διαβαζω ρε σεις.

ναρκοπλοια, νεκροι, στημενα, ξυλοδαρμοι, μπερλουσκονισμος, στημενες επιτροπες, φασισμος, κι εχει καταφερει ο Εθναρχης να σας κανει το μυαλο πουρε. δε θα παρω ρε σεις, σορρυ.

ΥΓ επισης σορυ για τις σκληρες εκφρασεις, δεν εχω καμια διαθεση να σας μειωσω josh και giapa σας εκτιμω ιδιαιτερα.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Maximus » Τετ 04 Μαρ 2020, 15:43

Νομικά και εγώ πιστεύω ότι είναι δύσκολο να έχουμε ευθύνη, ακόμα και αν έχουν γίνει λαθάκια ή αφέλειες στα διαδικαστικά.

Και στημένη επιτροπή εννοείται ότι είναι, δεν το συζητάμε!

Απλά δεν καταλαβαίνω από που τα βρήκε όλα αυτά τα στοιχεία ο γαυρος και έκανε καταγγελία και είδαμε και ανώνυμους φακέλους, τραπεζικά εμβάσματα, μετοχικές συνθέσεις, ποσά αγοράς κλπ κλπ.

Μόνο αν τα σφύριξε ή τα μεθόδευσε κάποιος...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 04 Μαρ 2020, 15:45

Jibbie ,απάντησες έμμεσα στην ερώτηση μου. Και η απάντηση είναι προς τη μεριά της αυτοβούλης επένδυσης. Σωστα;

Κανένα πρόβλημα, εννοείται . Ξέρω με ποιον μιλάω :D για απευθύνομαι συγκεκριμένα σε σενα
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες