Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4 » Τετ 05 Φεβ 2020, 14:43

Για να καταλάβουμε πόσο μοναχική και δύσκολη είναι η θέση του ΙΒΑΝ να σκεφτούμε το εξής.
Στο επίπεδο των γεωστρατηγικών και γεωπολιτικών ανταγωνισμών υπάρχει από τη μια πλευρά η επιρροή των ΗΠΑ και από την άλλη η επιρροή της Ρωσίας.
Στον ελλαδικό χώρο, πως διαμορφώνονται οι συσχετισμοί σε σχέση με αυτή την ανταγωνιστική σχέση ΗΠΑ-Ρωσίας ?
Σε πολιτικό επίπεδο το 80% των πολιτικών συσχετισμών είναι υπέρ των ΗΠΑ. Άρα οι κυβερνήσεις (ακόμα και ο σύριζα) δίνουν προτεραιότητα στην προώθηση της αμερικανικής επιρροής και των αμερικανικών συμφερόντων.
Σε επιχειρηματικό επίπεδο, όλοι σχεδόν συντάσσονται με την εξυπηρέτηση των αμερικανικών συμφερόντων.
Άρα, πολιτική εξουσία (κυβερνήσεις) και οικονομική-επιχειρηματική ελίτ δεμένες στο αμερικανικό άρμα.
Απέναντι σε όλο αυτό το σύστημα μένει μόνος του ο ΙΒΑΝ (αν δεχθούμε ότι εκπροσωπεί με κάποιο τρόπο ρωσικά συμφέροντα στην ευρύτερη περιοχή). Η κατάσταση αυτή έχει αντανάκλαση και στη θέση του ΠΑΟΚ που ταυτίζεται με τον ΙΒΑΝ.
Στο δικό μου το μυαλό είναι ο ΙΒΑΝ και όλοι τους.
ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4
 
Δημοσιεύσεις: 1402
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2020, 09:35

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Τετ 05 Φεβ 2020, 14:43

Στα περι Ιδιοκτητη ο λογος. Εμενα δεν με πειραζει καθολου που ηρθε ενας στην Βορεια Ελλαδα, αλλα και γενικοτερα στην Ελλαδακαι εφερε λεφτα απο εξω. Αφου δεν τα κερδισε μεσω ναρκωτικων και ελληνικου δημοσιου εμενα δεν με νοιαζει καθολου το που τα βρηκε.το γραφω αυτο γιατι ειμαι σιγουρος οτι τα τοπικα λαμογια θα το ειχαν κανει βουκινο. Οσο σιωπη επιβαλουν στο νουρ1 τοσο βουκινο θα το ειχαν κανει. Το μονο πλαισιο που μπορουν να τον κτυπουν ειναι το ποδοσφαιρο και ο ΠΑΟΚ. Πιστευω δε και εγω οτι τους χαλαει γενικα την μανεστρα γιαυτο βγαζουν ολοι λυσσα κατα υμων και συνασπιζονται. Δεν ειναι το ποδοσφαιρο ο λογος. Αν θυμαμαι καλα ειχε δωσει 50% παραπανω απο τον ανταγωνισμο για το μακεδονια παλας και την σουρωτη την στερησε απο τους Αμερικανους της κοκα κολας. Ελπιζω να μην απηυδισει και μας παρατησει γιατι αλλον τετοιο δεν θα βρουμε. Στον ΠΑΟΚ και γενικοτερα.
Στα του ΠΑΟΚ μονο το ευχαριστω μου του στελνω παρολα τα λαθη και τα αυτογκολ του. Ισως το γεγονος οτι δεν βλεπει την ομαδα απο το γηπεδο να του εχει κανει και καλο. Λιγη αποστασιοποιηση και καλυτερη οργανωση στον πολεμο που δεχομαστε. Η αληθεια ειναι ομως οτι εχει φαει και τρελα τρυπηματα απο τους υπευθυνους του. Μειναμε απο στελεχη παιδες. Ο προπονητης την εκανεγιατι ξαφνικα οι αραβες δεν μπορουσαν χωρις αυτον και τον χρυσωσαν. Αυτοι που μπορουν να παρουν πχ τον τσαβι απο την μπαρτσα λιμπιστικαν τον δικο μας. Ο γιατρος εφυγε, ο αλλος πηγε στο κιναλ ο Ζαγορ στην ευρωβουλη κλπ κλπ. Πρεπει να ανασυνταχθουμε γενικως. Οσο κραταει η κ@υλ@ του.
Α και κλεινοντας μαιμου πολεμο μπορουμε να κανουμε γιατι δεν μπορουμε να παιξουμε με τα ιδια οπλα. Απαγορευεται για εμας.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 05 Φεβ 2020, 14:50

obanebane έγραψε:Τι να σου πω ρε goran,έχω απογοητευτεί δεν ξερω τι στο διάολο γίνεται πάλι, είναι δυνατόν να μην καταλαβαίνουν πράγματα που τα βλέπουν και τα μικρά παιδιά;
Προσπαθούν να βρουν συμμάχους με το ζόρι;

Μόνοι μας και όπου μας βγάλει, να κοιτάξουμε το αγωνιστικό να πάρουμε επιτέλους ποδοσφαιρικές αποφάσεις και αν γίνουμε μπάρτσα και μας κερδίζουν,χαλάλι στη βρωμιά τους.


Υ.Γ Τελικά με τη Νόβα τι έγινε,το έθαψαν ή δεν προχώρησε;
Την Παρασκευή δεν έληγε η προθεσμία;

Είναι πολλά τα μέτωπα, Μπάνε μου...Κάνει πολλούς ελιγμούς, για να "τρουπώσει" και σωστούς και λάθος, όμως...
Με γνωστό και αποδεκτό ότι δεν γίνεται να κουβαλήσει εδώ παραπάνω Ρώσους τεχνοκράτες απ το Μαράκι... ;)

Συμφωνώντας, δε, με τα (από μένα) τονισμένα σου, περί αμιγώς ποδοσφαιρικών θεμάτων, που μας αφορούν...
Γι αυτό έβγαλα σπυριά, όταν είχαμε αποκλειστεί πρόπερσι απ το Σουηδικό χωριό και φέτος απ τους Σλοβάκους...
Μέσω ενός ή δύο αιλοινυκόν πρωΚταθλημάτων και κατσαρολιών, δεν ανεβαίνει, ντιπ, η ποδοσφαιρική αξία μας...
Για να διορθωθεί η οργάνωση μας και να γίνουμε ανταγωνιστικοί στην Ευρώπη, χρειαζόμαστε αλλαγή νοοτροπίας, με σωστό μοίρασμα της μπάλας, σε ικανά στελέχη, δίχως προσωπικές-οικογενειακές παρεμβάσεις, αλλά, φευ......
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Τετ 05 Φεβ 2020, 14:53

pilotos έγραψε:@bane1980
Δεν χρειάζεται να τα βάλει αυτός με κάποιους, αν εμείς είμαστε ενωμένοι..
Σου είχα απαντήσει πριν μέρες στο προπαγάνδα και λάθη....

Στάλθηκε από το SM-T510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ναι, θυμάμαι τι έγραψες. Οκ, καταλαβαίνω οτι ο λαός του ΠΑΟΚ ενωμένος μπορεί να λειτουργήσει σαν ασπίδα του. Απλά στα επίπεδα που ανάγεται αυτός ο "πόλεμος" δεν ξέρω εάν εμείς ως απλοί οπαδοί ή και πολίτες ακόμα μπορούμε να κάνουμε κάτι. Εδώ άλλα και άλλα καταπίνονται αμάσητα. Εδώ βγάλατε/με με τρελά ποσοστά αυτόν που ξέραμε οτι θα πολεμήσει το Σαββίδη λυσσαλέα με όλα τα μέσα και σε όλα τα επίπεδα. Τι να λέμε...

Τεσπα, σηκώνει πολλή ανάλυση το θέμα και δεν ξέρω κι αν είναι για ανοικτό φόρουμ.
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4059
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 05 Φεβ 2020, 15:00

Tolaros έγραψε:
kataramenos5 έγραψε:Ενω στον Ατρομητο ο καθενας εκανε οτι γουσταρε και τον ειχαν γραμμενο τον Καναντι? Μια χαρα τα πηγε ο ατρομητος ετσι να δοκιμασουμε κι εμεις


Όχι ο καθένας, μόνο αυτός που ήταν το αστέρι της ομάδας και δεν τους άνηκε κιόλας.
Ο Αμρ στον Ατρόμητο έκανε αυτό ακριβώς που γράφεις, ό,τι γούσταρε, το ήξερε ο Κάναντι και ήταν στο πακέτο της συμφωνίας. Αυτά στον ΠΑΟΚ δεν μπορούν προφανώς να περάσουν.


Ηταν στη συμφωνια να κανει ο Αμρ οτι γουσταρει? Με ενα προπονητη σα τον Καναντι φαντικο λατρη της πειθαρχιας κατα δηλωση του? Μηπως υπερβαλεις... λιγακι?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 05 Φεβ 2020, 15:03

Όχι κατ. Δεν υπερβάλλει.

Τα ίδια που γίνονταν απανω γίνονταν και στας Αθήνας.

Τεσπα.

Εχουμε ματς σήμερα!!

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό trouman » Τετ 05 Φεβ 2020, 15:06

Η λέξη μ@λ@κ@ς δίπλα στον Ιβάν στο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ δεν....

ανεξάρτητα αν εννοούμε κάτι άλλο ξέρω γω κλπ.

Κρίμα. Τον μπανε τον διαβάζω κ αυτον με ενδιαφέρον. Αλλά όχι κ μ@λ@κ@ς εδώ μέσα...όπως κι αν το εννοείς
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 05 Φεβ 2020, 15:34

Χωρις να ασπαζομαι τον χαρακτηρισμό του Μπανε θελω να κανω μια ερωτηση και να μ απαντησετε με το χερι στην καρδια.
Ειστε επιχειρηματιας ιδιοκτητης ΠΑΕ και εχετε μια σειρα απο συμβουλους. Νε ρικοι απο τους συμβουλους σας δεν υποστηριζουν την ομαδα σας αλλα ανταγωνιστικες.
Σας συμβουλευουν να συμμαχησετε λοιπον με τα αφεντικα καποιων ανταγωνιστικων.
το.κανετε και σας τρυπανε.
Εσεις δεν απομακρυνετε τους δυμβουλους σας απλα αποστασιοποιειστε απο τους συμμάχους που σας τρυπησαν.Τν επομενη χρονιά αλλος συμβουλος σας προτεινει να συμμαχησετε με αλλον ανταγωνιστη. Και αυτος με την σειρα του σας τρυπαει.
Και παλι δεν διωχνετε κανεναν απο τα στελεχη σας.
3 χρονια μετα σας προσεγγιζει παλι ενας απο αυτους π σας τρύπησε, και εσεις ξαναπειθεστε!
Ρωτάω λοιπον τι ειστε?
Θελω επιχειρηματικο χαρακτηρισμο και κοινωνικο. Για να ξερουμε για τι μιλαμε.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4 » Τετ 05 Φεβ 2020, 15:43

Δεν έχω διαβάσει ούτε έχω ακούσει από τον ΠΑΟΚ (επίσημα ή ανεπίσημα) κάποια δήλωση ή ανακοίνωση που να λέει ότι "έχουμε συμμαχία με τον αλαφουζάκι" ή "επιδιώκουμε συμμαχία με οποιονδήποτε". Δεν ξέρω στο παρασκήνιο αν έχει γίνει τέτοια προσπάθεια. Μακάρι να γινόταν και να είχε αποτέλεσμα. Αλλά πως συζητάμε ότι μας πρόδωσε πάλι το αλαφουζάκι και ότι ο ΙΒΑΝ είναι αφελής κ.λπ κ.λπ ? Από τι να μας προδώσει ? Είναι δεδομένο ότι εδώ και 4 χρόνια το αλαφουζάκι είναι εναντίον ΙΒΑΝ και ΠΑΟΚ. Δεν άλλαξε τίποτα.
μαρινάκι με αλαφουζάκι είναι σύμμαχοι. Να το εμπεδώσουμε αυτό οριστικά.
ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4
 
Δημοσιεύσεις: 1402
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2020, 09:35

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό trouman » Τετ 05 Φεβ 2020, 16:15

Και πώς ξέρουμε με τόση βεβαιότητα τι πραγματικά συμβαίνει? Τίποτα δε γνωρίζουμε στην πραγματικότητα. Υποθέσεις που στηρίζονται σε όσα διαβάζουμε από εδω κι από εκεί.
Ποιος δηλαδή γνωρίζει με ποιον μιλάει ο Ιβάν, με ποιον συμμαχεί, ποιος μεσολαβεί, τι συμφέροντα παίζονται κλπ? Ελάχιστοι προφανώς.

Και ακομα κι αν κάποιος ξέρει δε θα έρθει εδώ να μας τα πει και να τα κουβεντιάζουμε. Οπότε κανείς μπορεί να υποθέτει και να τοποθετείται ανάλογα. Εγώ προσωπικά δε γνωρίζω τι παίζεται. Υποθέσεις μπορώ να κάνω και να έχω κι γω μια αίσθηση. Αλλά ως εκεί.

ΚΑΙ τέλος παντων, ζώντας εδώ στα νότια κι εγώ και τρώγοντας στη μάπα την προπαγάνδα των φθηνών γκεμπελισκων, δεν μπορώ να μπαίνω εδώ και να διαβασω ότι ο Ιβάν είναι και (λιγο) μ@λ@κ@ς. Δεν είναι θέμα ΠΑΟΚόμετρου. Τα παιδιά τα διαβάζω εδώ και χρόνια.καθημερινα. Άλλοι χαρακτηρισμοί για άλλους της ασπρόμαυρης οικογένειας δεν επιτρέπονται και πιο λάιτ . Καταλαβαίνω τους διαχειριστές ότι το βλέπουν από τη δική τους μερια αλλά θα πω και γω τη γνώμη μου.
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Τετ 05 Φεβ 2020, 16:24

trouman έγραψε:ΚΑΙ τέλος παντων, ζώντας εδώ στα νότια κι εγώ και τρώγοντας στη μάπα την προπαγάνδα των φθηνών γκεμπελισκων, δεν μπορώ να μπαίνω εδώ και να διαβασω ότι ο Ιβάν είναι και (λιγο) μ@λ@κ@ς. Δεν είναι θέμα ΠΑΟΚόμετρου. Τα παιδιά τα διαβάζω εδώ και χρόνια.καθημερινα. Άλλοι χαρακτηρισμοί για άλλους της ασπρόμαυρης οικογένειας δεν επιτρέπονται και πιο λάιτ . Καταλαβαίνω τους διαχειριστές ότι το βλέπουν από τη δική τους μερια αλλά θα πω και γω τη γνώμη μου.

Το υιοθετώ πλήρως
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8495
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό tasso85 » Τετ 05 Φεβ 2020, 16:33

tasso85 έγραψε:κοιταξτε, σαφως και υπαρχει μια συνεννοηση μεταξυ ΠΑΟΚ και β@ζελι@κου, οχι συμμαχια η οτιδηποτε, αλλα σαφως υπαρχει κοινη συννενοηση απεναντι σε μια λαιλαπα που προσπαθει να δημιουργησει παλι ο "κυριος" μ@ριδ@κης κι ο @λυμπι@κ@ς


αυτα ειπε ο Γκαγκατσης στον σαγωνια τη μερα εκεινη
"συνεννοηση" για ν'αντιμετωπισουν τη λαιλαπα του ακατανομαστου, οχι για να βαλουν ενα διαιτητη στο κυπελλο (οπως ειπε καποιος)
τα γεγονοτα θα δειξουν τη σοβαροτητα η μη της δηλωσης
tasso85
 
Δημοσιεύσεις: 2341
Εγγραφή: Δευτ 06 Δεκ 2010, 11:32

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό pilotos » Τετ 05 Φεβ 2020, 16:38

tasso85 έγραψε:
tasso85 έγραψε:κοιταξτε, σαφως και υπαρχει μια συνεννοηση μεταξυ ΠΑΟΚ και β@ζελι@κου, οχι συμμαχια η οτιδηποτε, αλλα σαφως υπαρχει κοινη συννενοηση απεναντι σε μια λαιλαπα που προσπαθει να δημιουργησει παλι ο "κυριος" μ@ριδ@κης κι ο @λυμπι@κ@ς


αυτα ειπε ο Γκαγκατσης στον σαγωνια τη μερα εκεινη
"συνεννοηση" για ν'αντιμετωπισουν τη λαιλαπα του ακατανομαστου, οχι για να βαλουν ενα διαιτητη στο κυπελλο (οπως ειπε καποιος)
τα γεγονοτα θα δειξουν τη σοβαροτητα η μη της δηλωσης
Εκείνες τις μέρες λοιπόν η λέξη που χρησιμοποιήθηκε κατά κόρον για διαιτητή και var στα μεταξύ μας στο κύπελλο, ήταν ότι ήρθαν σε συνεννόηση οι 2 ΠΑΕ και για αυτό ρωτήθηκε.
Για αυτό και μετά έγραψα αυτό που έβαλα παραπάνω, ποτέ ξανά φιλίες με τον αφραγκουζο...

Στάλθηκε από το SM-T510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό tasso85 » Τετ 05 Φεβ 2020, 16:56

μπραβο, τοκλεισες κι αυτο το θεμα και ειναι ακομα 5 η ωρα
ξεκιναω για το ματς κατα τις 8.30, οποτε βρεστε -και συ και οι αλλοι-κανα θεμα για "συζητηση"
tasso85
 
Δημοσιεύσεις: 2341
Εγγραφή: Δευτ 06 Δεκ 2010, 11:32

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 05 Φεβ 2020, 17:02

Το αστείο γεγονός της ημέρας
Ο γείτονας μου που φουνταρε το μαγαζάκι του,μια ώρα μου έλεγε τη έπρεπε και τη δεν έπρεπε να κάνει ο Ιβάν για να έχει ο ΠΑΟΚ σήμερα με τα λεφτά που έχει βάλει περισσότερους τίτλους.
Στον Ιβάν που επιβίωσε και αναδείχτηκε πολιτικά και επιχειρηματικα σε μια χώρα όπως η Ρωσία
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες