Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 01 Φεβ 2020, 01:36

Gospi έγραψε:Θα ηταν μηδενισμος αν ποσοτικα ειχαμε πετυχει 1 στις, και εγω δεν ξερω ποσες μεταγραφες καναμε. Απο την στιγμη που απο τις μεταγραφες κανενας δεν εχει πεισει, αρα μηδεν στο πηλικο, εγω το λεω ρεαλισμο.
Και οχι δεν περιμενω απο τον Σοαρες να αφησει τον Ματος στον παγκο, αλλα να μπορει να καλυψει αξιοπρεπως την θεση του, και οχι να υπαρχει τετοιο χασμα αποδοσης αναμεσα τους.
Επισης δεν περιμενω απο τον Μιχαι να ειναι βασικος, αλλα να κερδισει τουλαχιστον μια θεση την 22αδα. Ο προπονητης μεχρι σημερα δειχνει πως δεν τον θεωρει ουτε καλυτερο του Μιχαηλιδη.
Δηλαδη ποια μεταγραφη (παντα σε σχεση με το κοστος της να το βλεπουμε) κρινεται λοιπον πετυχημενη? σε τι ακριβως συνισταται ο μηδενισμος μου?
Δωσαμε 6 εκατομυρια για 2 χαφ και ειναι μαλλον απο τα χειροτερα χαφ π εχουμε φερει τα τελευταία χρονια και φυσικα τα πιο ακριβα.


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δηλαδή κρίνεις την ποιότητα του Χ Σοάρες με δύο παιχνίδια στο 6μηνο?
Ποια ήταν η άποψη σου τον Μάιο για τον μισιτς?
Ο μιχαι είναι τέταρτο στοπερ...το ήξερε...το ξέραμε.
Το 4ο στόπερ σε μια ομάδα χωρίς μεσοβδόμαδα παιχνίδια και χωρίς τραυματισμούς ξέρεις πόσα παιχνίδια παίρνει?
Ούτε εγώ είμαι ενθουσιασμένος με τα χαφ που φέραμε στα λεφτά που τα φέραμε, αλλά επιβάλλεται να περιμένουμε να εγκλιματιστούν.
Το πιο σημαντικό όμως απ' όλα και ο κύριος λόγος που φέτος μια μερίδα οπαδών ζητάει διψήφιο αριθμό μεταγραφών είναι ότι ακόμα δεν είμαστε Ομάδα Ομάδα,με αποτέλεσμα όλοι να δείχνουν λίγοι.
Αντίθετα πέρυσι που ο ΠΑΟΚ ήταν πραγματικά ομάδα με τα όλα του,μας φαίνονται όλοι παικταραδες.
20 εκατομμύρια για ζαμπα,10 εκατομμύρια για τσουμπα,το καλύτερο αμυντικό δίδυμο στην ανατολική Ευρώπη οι κρεσπο Βαρέλα,μάγος ο μπισεσβαρ κ.ο.κ
Οι ομαδες όμως δεν χτίζονται με μεταγραφές αλλά με υπομονή.
Η ποιότητα στο υλικό υπάρχει και με το παραπάνω, αυτό που μένει είναι ο προπονητής να βρει τον τρόπο αυτή η ποιότητα να βγει στο χορτάρι.
Και για να μην ξεχνιόμαστε...η ομάδα σήμερα που μιλάμε με τα οποία προβλήματα της είναι πρώτη.
Για αυτό ας βάλουμε μυαλό από τα λάθη του παρελθόντος που αλλάζαμε δέκα δέκα τους παίκτες και περιμέναμε να κάνουμε ομαδα
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14339
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Σάβ 01 Φεβ 2020, 01:40

makispaspartou έγραψε:
sourmenetes έγραψε:
makispaspartou έγραψε:[quote="ΑποστόληςΑ"]Να φύγουν όλοι οι άχρηστοι!
Ζίβκο, Πασχαλάκης, Μάτος, Βιειρίνια, Βαρέλα, Βερν, Μαου, Εσίτι, Καντουρί, Μπισε, Στοχ, Πέλκας, Μπράνκο. Φερέιρα και ΑποστόληςΑ.
Άντε πια!



Αν και τρολάρεις για κάποιους δεν απέχει και πολύ από την πραγματικότητα...
Τέτοιες μαλακιες κάναμε πριν 4 5 χρόνια και είδαμε που καταλήγαμε κάθε φορά.

Εγκλήματα να μην επαναλαμβανονται!!

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Σούρμε γιατί πιάνουμε πάντα τα άκρα? οι θα φύγουν όλοι ή κανείς?
Μιλήσαμε κάποιοι ότι κατά την προσωπική μας άποψη θα γίνει ανανέωση.. Αν πχ πάρεις βασικό δεξί μπακ, πουλήσεις Γιαννούλη και πάρεις βασικό αρ μπακ, πάρεις κεντρικό αμυντικό, χαφ, εξτρέμ και επιθετικό έχεις κάνει ανανέωση. Τώρα αν θα φύγουν 5 ή 10 είναι θέμα προγραμματισμού...[/quote]
Κάποιοι ανέφεραν ότι πρέπει να φύγουν γύρω στα 10 άτομα.

Και απάντησα αυτό που απάντησα.

Αν φύγουν 10 παίκτες θα έχεις πολλά περισσότερα θέματα. Αυτό είπα. Ανανέωση σίγουρα θέλουμε.

Άλλο ανανέωση άλλο γκρέμισμα!!!

Δίνοντας 10 παίκτες έχεις δώσει πάνω από το 1/3 του ροστερ.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό Gospi » Σάβ 01 Φεβ 2020, 01:42

Δεν διαφωνω μ αυτο που λες.
Και δεν ζητησα πολλες μεταγραφες!
Εγω θελω στοχευμενες κινήσεις και σωστο μεταγραφικο σχεδιασμο. Μην αντιλαμβανεσαι το ποστ μου ως επιθυμια εκ βαρθρων αλλαγης του ροστερ γεναρη μηνα. Απλα στηλιτευω τον κατ εμε τραγικο μεταγραφικο σχεδιασμο και τα αποτελεσματα του.
Ιδανικα για Γεναρη θα ηθελα ενα αριστερο Μπακ. Αντικατασταση Στοχ με καποιον αλλο. Και ενα ταχυδυναμικο χαφ. Δλδ μιλαμε για βαρια 3 κινησεις.


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 01 Φεβ 2020, 01:54

Ήταν φανερό ότι χωρίς αποχωρήσεις δεν θα υπήρχαν προσθήκες στο ροστερ
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29884
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Σάβ 01 Φεβ 2020, 01:58

1)Για να φέρεις αντικατάσταση του στοχ πρέπει να τον δωσεις.αν δεν τον δώσεις ούτε δανεικό πρέπει να τον πληρώσεις για να φύγει

2)Μιλαμε για χαφ. Αν δε φύγει ο Βερν πως θα φέρεις χαφ;; για να φύγει ο Βερν πρέπει να τους σκάσεις λεφτα

3)για επιθετικό ναι, αλλά τι στυλ;;

4)αρ.μπακ εγώ δε θα τρελαινομουνα να πάρω.

Το καλοκαιρι ναι γίνανε λάθη αλλά πρέπει να συνυπολογισουμε ότι είχαμε μεγάλα σταυρόλεξα να λύσουμε.

Με αντελινο, μαου, Βερν εκτός υπήρχε το ναι μεν αλλά...

Αν προσθέσεις και τον αποκλεισμό το σταυρόλεξο έγινε ακόμα πιο δύσκολο.

Κάποιοι ζητάνε το κεφάλι του μπρανκο.

Πέρυσι το χειμώνα γιατί δε το ζητάγανε;;

Για να το κλείσω.

Λάθη γίνονται και θα γίνονται και όσο η οικογένεια Σαββίδη θα είναι κοντά στο μεταγραφικό σχεδιασμό, αυτά θα υφίστανται.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό Demir » Σάβ 01 Φεβ 2020, 02:01

Ο βασικός αντίπαλος αποδυναμώθηκε , έχασε έναν παίκτη σταρ, που πραγματικά είχε το αναπάντεχο (άσχετα αν δεν γινόταν γκολ) και πήρε τον κάφου τον αλληθωρο ( που απορρίψαμε 3 φορές και εδώ μέσα τον βρίζαμε όλη μέρα και αλλαγή της Λέγκια ) και έναν Τούρκο Νίνη , μέγιστο τσαρλατάνο και κωλοπαιδο ...
Η ΑΕΚ πήρε 3 φορά δανεικό τον Αραούχο , που 1,5 χρόνο ήταν αλλαγή στην σεγουντα και όταν έπαιζε δεν έκανε πραγματικά τίποτα, και τον σιμανσκι που φάνηκε ένας μέτριος παικτακος αλλαγή της αλλαγής του Ισμαέλ σιλβα που θέλαμε και δεν άρεσε σε κανέναν σχεδόν σαν κίνηση ...
ο βαζελος από τον πάτο που δεν έχει πιο κάτω πήρε 2 βοριοαφρικανους με ταλέντο , αλλά είναι τρελοί και ομάδα με τέτοιους δεν κανείς , σίγουρα δυνάμωσε κάπως σε σχέση με το επίπεδο του..
αρα τι να φοβόμαστε , μεταγραφή εκτός αν φέρναμε κάποιον παικταρα μέσο επιθετικό , δεν ήθελα .. ο Βιεϊρίνια πλέον είναι ΜΠΑΚ !!
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7967
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό Gospi » Σάβ 01 Φεβ 2020, 02:15

sourmenetes έγραψε:1)Για να φέρεις αντικατάσταση του στοχ πρέπει να τον δωσεις.αν δεν τον δώσεις ούτε δανεικό πρέπει να τον πληρώσεις για να φύγει

2)Μιλαμε για χαφ. Αν δε φύγει ο Βερν πως θα φέρεις χαφ;; για να φύγει ο Βερν πρέπει να τους σκάσεις λεφτα

3)για επιθετικό ναι, αλλά τι στυλ;;

4)αρ.μπακ εγώ δε θα τρελαινομουνα να πάρω.

Το καλοκαιρι ναι γίνανε λάθη αλλά πρέπει να συνυπολογισουμε ότι είχαμε μεγάλα σταυρόλεξα να λύσουμε.

Με αντελινο, μαου, Βερν εκτός υπήρχε το ναι μεν αλλά...

Αν προσθέσεις και τον αποκλεισμό το σταυρόλεξο έγινε ακόμα πιο δύσκολο.

Κάποιοι ζητάνε το κεφάλι του μπρανκο.

Πέρυσι το χειμώνα γιατί δε το ζητάγανε;;

Για να το κλείσω.

Λάθη γίνονται και θα γίνονται και όσο η οικογένεια Σαββίδη θα είναι κοντά στο μεταγραφικό σχεδιασμό, αυτά θα υφίστανται.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Συμφωνω απολυτα!
Εγω στο τελευταιο εντοπιζω το προβλημα. Στην ενασχοληση της οικογενειας με τις μεταγραφες.
Οσο μπλεκουν στο θεμα και λεφτα πετανε, και πλεον με μεγαλο κοστος για την ομαδα (πανε οι εποχες που λεγαμε ελαφρα τη καρδια "και τι σε νοιαζει απο την τσεπη σου βγαινουν?", γτ πλεον τα περιθώρια ειναι στενα λογω ffp οποτε τα λάθος χουβαρνταλικια κοστιζουν στην ομαδα) και στο τελος κανενας δεν ειναι ικανοποιημενος.
Ο Μπρανκο θα κριθει με ασφαλεια μονο αν οντως αποκτήσει πληρη ελευθερια κινησεων...
Αμφιβαλλω αν εχει συμμετοχη στο 80% των επιλογων μεχρι τωρα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό cellophan » Σάβ 01 Φεβ 2020, 03:12

boogeyman77 έγραψε:Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία (Αν και συνήθως πεθαίνει)Υπάρχει και η αγορά των ελεύθερων!Αριστερό μπακ θες;Στρινιτς,Ολσον,Κοεντραο,Τζέφερσον! Θελεις σεντερ μπακ;Το θηριο Ντουγκλας,παλιοφιλος του Ματος,σε περιμένει!Θέλεις μεσο;Εδώ και αν έχει λουκούμια!Σανκαρε,Γκουαριν!Θελεις μεσοεπιθετικο;Γκαιταν, Ραμπελο,Καρντονα,Φαμπιαν!Θέλεις φορ;Τζοναθας και Νικολιτς την κατεχουν την τέχνη!Θέλεις να βρεις λαχείο; ίσως ο περουβιανος Quevedo να είναι τέτοιο! Το ζήτημα είναι θέλεις;


Ξεκάθαρα για μένα θα γίνουν μια-δύο μεταγραφές σε ελεύθερους. Πάρθηκε θαρρώ η απόφαση πως δεν υπάρχουν χρήματα για ομάδες, οπότε θα πάνε σε ελεύθερους που το έξοδο απλώνεται στον χρόνο. Θα στοιχημάτιζα εύκολα σε αυτό.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3107
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό sakis_the_fraud » Σάβ 01 Φεβ 2020, 03:27

Αντε να δουνε μηπως ψωνισουμε απο το πανερι των ελευθερων.

Παντως το να δωσεις 3 για αουγκουστο και αλλα τοσα για εσιτι, απο αυτα που εχουμε δει, δεν ειναι καλυτερα απο το να εδινες ολο το ποσο για ολιβειρα.

Ομολογω πω περιμενα δανεισμο στοχ, ελπιζω αν μεινει να ενεργοποιηθει καπως.

Υγ. Φορ ζητησε ο κοουτς, μεχρι τωρα δεν εχει παρει κατι. Να το θυμομαστε αυτο.

Sent from my LG-G6 using Tapatalk
---
Άβαταρ μέλους
sakis_the_fraud
 
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: Κυρ 13 Φεβ 2011, 16:43

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 01 Φεβ 2020, 06:18

Να κάνω μια σημείωση, στο ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο βλέπω πάρα πολλές μεταγραφές με δανεισμους 6μηνους 12μηνους ακόμη και 18μηνους με υποχρεωτική αγορά.
Πρέπει να είναι κολπάκι για το φφπ.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29884
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4 » Σάβ 01 Φεβ 2020, 09:42

Μεταγραφές χειμώνα 2020 δεν γίνονται με τα μέχρι τώρα δεδομένα.
Και λοιπόν ?
Αν και ήταν αναγκαία η στοχευμένη ενίσχυση για πολλούς λόγους, ο στόχος παραμένει, το υλικό για την επίτευξή του υπάρχει. Μέχρι τώρα τα βασικά ατού κυμαίνονται σε μέτρα επίπεδα απόδοσης. Άρα υπάρχει μεγάλο περιθώριο βελτίωσης σε ατομικό επίπεδο για την τελική ευθεία του πολέμου.
Και σε κάθε περίπτωση πρέπει να υπάρχει πίστη στις δυνατότητες αυτής της ομάδας.
Τόσα χρόνια λέγαμε ότι ΠΑΟΚ δεν γίναμε για τους τίτλους. Τώρα που παίρνουμε τίτλους, θα λέμε ότι δεν πιστεύουμε στην ομάδα γιατί δεν έκανε μια μεταγραφική περίοδο μεταγραφές ? Να προσθέσω συνεπώς στο ΠΑΟΚ δεν γίναμε για τους τίτλους και το ΠΑΟΚ δεν γίναμε για τις μεταγραφές. Απλά γίναμε ΠΑΟΚ.
ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4
 
Δημοσιεύσεις: 1408
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2020, 09:35

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Σάβ 01 Φεβ 2020, 10:13

sakis_the_fraud έγραψε:Αντε να δουνε μηπως ψωνισουμε απο το πανερι των ελευθερων.

Παντως το να δωσεις 3 για αουγκουστο και αλλα τοσα για εσιτι, απο αυτα που εχουμε δει, δεν ειναι καλυτερα απο το να εδινες ολο το ποσο για ολιβειρα.

Ομολογω πω περιμενα δανεισμο στοχ, ελπιζω αν μεινει να ενεργοποιηθει καπως.

Υγ. Φορ ζητησε ο κοουτς, μεχρι τωρα δεν εχει παρει κατι. Να το θυμομαστε αυτο.

Sent from my LG-G6 using Tapatalk


Εγώ θέλω να περιμένω τον Αουγκουστο και του χρόνου γιατί είναι η πρώτη χρονιά στην Ευρώπη.

Ο εσιτι λόγω σκαριου δεν ξέρω πόσο διαφορετικός μπορεί να φανεί. Ο ολιβειρα αδελφέ δεν ερχόταν με 6 εκ.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό joshua » Σάβ 01 Φεβ 2020, 10:24

Οτι θα ακολουθουσαν αυτες οι 2 μεταγραφικες περιοδοι την κατακτηση του νταμπλ ουτε στον χειροτερο εφιαλτη μου...Υπαρχουν αραγε ακομα ανθρωποι που υποστηριζουν οτι δεν πασχει ο ΠΑΟΚ στο συγκεκριμενο τομεα? Ασχολειται αραγε κανεις η το εχουν παρατησει? Δεν ειναι μονο οι μη προσθηκες αλλα γενικα το απολυτο ΤΙΠΟΤΑ,προσθηκες,αποχωρησεις,δανεισμοι,ανανεωσεις,τεχνικος διευθυντης και ολα αυτα συνοδευομενα απο ΣΙΩΠΗ...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Σάβ 01 Φεβ 2020, 10:27

Ξεκάθαρα έχουμε θέμα με φφπ όπως ξεκάθαρα πληρώνουμε και λάθη τύπου στοχ Βέρνμπλουμ.

Οι παίκτες μια χαρά είναι. Αυτό που προβληματίζει είναι η εικόνα της ομάδας που είναι κάθε πριν μια βδομάδα και καλύτερα. Είμαστε σε ελεύθερη πτώση όσον αφορά στην απόδοση. Πιστεύω είναι ξεκάθαρα θέμα προπονητή.

Γι αυτούς που καταφερονται κατά του μπρανκο, απλά να καταθέσω την άποψη στελέχους της διοίκησης πως είναι ο πιο έξυπνος άνθρωπος που έχει συνεργαστεί.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό joshua » Σάβ 01 Φεβ 2020, 10:30

Κανενα προβλημα ffp δεν εχουμε.Τεραστιο προβλημα οργανωσης εχουμε...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες