Κώστας Χαραλαμπίδης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 22 Ιαν 2020, 12:14

Είναι τόσο κακό το recruiting του καλοκαιριού με τον lewis στον άσσο, είναι επίσης περίεργες και οι επιλογές αυτών που ήρθαν όπου ο Bobby κάνει playmaking :ugeek: αντί να σκοράρει ακατάπαυστα και ο σόρτερ είναι ένας λίγο κοντύτερος mike jones (χωρίς δλδ να είναι 3 αλλά 2, σε θέση δλδ που έχεις τον Σμιθ) που δεν μπορεί κανείς να καταλάβει ΤΙ ΔΙΑΟΛΟ Κανει ο προπονητής, είτε αυτός λέγεται φλεβαράκης είτε χαραλαμπίδης. Δλδ υπάρχει μια σχετική σοβαρότητα πλέον με Μπίδη, υπάρχουν ρόλοι, αλλά ούτε ΑΜΥΝΑ παίζουμε (αν και ομολογώ οτι ΔΕΝ ΞΕΡΩ αν ΜΠΟΡΟΥΜΕ να παίξουμε) αλλά ούτε και με παρεμβάσεις του στο ματς αλλάζουμε τα μομέντουμ. ή τέλος πάντων δεν τα αλλάζουμε (σχεδόν ποτέ με εξαίρεση το ματς στη βόννη και τη νεπτούνας) οταν το ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙΕΙ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 22 Ιαν 2020, 12:18

Ίσως υπάρχει και πρόβλημα πειθαρχίας. Δεν το αποκλείω καθόλου, ειδικά αφού άκουσα τον Σαρικόπουλο να τον φωνάζει "Κώστα" in game...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 22 Ιαν 2020, 14:52

Σόρρυ αλλά εχθές για μένα η τελευταία φάση έδειξε ότι είναι μυρωδιάς.
Οκ το ότι δεν έχει καταφέρει να κάνει την ομάδα να τρώει κάτω από 90 πόντους με τους αντιπάλους συνέχεια πάνω από 60% στα δίποντα και 40% στα τρίποντα το ξέρουμε,το αποδεχτηκαμε και λέμε και κανένα ψέμα στον εαυτό μας ( για να αντέξουμε την κατάσταση) ότι με αυτούς τους παίκτες δεν μπορείς να παίξεις άμυνα.

Πάμε πάλι στην τελευταία φάση για να δεις ότι αυτή τη στιγμή δεν είσαι ούτε για Αχιλλέα Τριανδρίας.
Απομένουν σχεδόν δώδεκα δευτερόλεπτα είσαι ένα πόντο μπροστά και έχει χάσει την πρώτη βολή ο Μπράουν,ποια είναι η εντολή στην ομάδα σε περιοχές που χαθεί και η δεύτερη?
Παίξτε καθαρή άμυνα?
Αποφασίζεις δηλαδή την στιγμή που τρως καλάθι στις 7/10 επιθέσεις να παίξεις άμυνα και όχι να κάνεις φάουλ και να πάρεις την τύχη στα δικά σου χέρια την στιγμή που έχεις 50% στα τρίποντα και 60% στα δίποντα?
Σόρρυ φίλε αλλά τα νούμερα δεν είναι μαζί σου.

Δυστυχώς στην διοίκηση δεν σκέφτονται ψυχρά και επαγγελματικά το καλό της ομάδας αλλά συναισθηματικά.
Αυτός ο συναισθηματισμος έφερε το καλοκαίρι τον φίλο μας αλλά πρώην προπονητή που εν έτει 2020 βλέπει τον Μπεστ δυάρι και τον γουικινς τριάρι... αυτός ο συναισθηματισμος κρατάει και εσένα ακόμα στον πάγκο την στιγμή που δεν έχει δείξει ούτε μισό δείγμα κανονικού προπονητή.

Αυτά που περνάμε φέτος δεν μας αφήνουν να κλείσουμε μάτι.
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14124
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 22 Ιαν 2020, 16:17

Εχεις τ αντερα ν αλλαξεις μαγκαρετ σαρικο? Η το φιλαρακι πρεπει να παιζει?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 22 Ιαν 2020, 16:21

palok έγραψε:όχι οτι είχε κάποια σημασία το χτεσινό ματς αλλά Η ΑΠΟΦΑΣΗ μετράει. Εϊσαι πάνω +3 και έχει 22''. Κάνεις φάουλ στα 18'' για να πάει στο -1 και να σταματήσεις το χρόνο. ΓΙΑΤΙ? Αν είναι σωστή η απόφαση Μπίδη, μπορεί να μου την εξηγήσει κάποιος μαθηματικά?
Δε πιστευω οτι ειναι αποφαση Μπιδη. Απλα ο καθενας κανει οτι γουσταρει στο παρκε
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 22 Ιαν 2020, 18:34

και να χε κάποια συγκεκριμένη εντολή η ομάδα τα έκανε θάλασσα.
Λάθος φάουλ, λάθος με το να δώσει σουτ στο μόνο παίκτη που δεν έπρεπε από τους άλλους.
Συγνώμη αλλά για μένα πλέον ο Μαργαρίτης ειναι ΑΣΥΓΧΩΡΗΤΟΣ.
Δηλ. καταλαβαίνω να είσαι ψηλός, να τρέχεις πάνω κάτω να παίζεις ξύλο και να είσαι σε μια απείθαρχη ομάδα όπου όλοι οι γκαρντς σηκώνονται και το μπουμπουνάνε από οπουδήποτε και δεν περνάνε μπάλα μέσα ούτε για αστείο, ΟΚ είσαι ξενερωμένος. Ακόμα και να μην έχεις στήριγμα δίπλα σου ένα Τσαιρέλη ή Λάγκφορντ αλλά τον μυρωδιά τον Μπαχαμέζο, ΟΚ τα χεις πάρει. Φαίνεται και στη γλωσσα του σώματος. ΑΛΛΛΛΛΑΑΑΑΑ τις συνεχόμενα λάθος ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ και επιλογές στο παιχνίδι τίποτα δεν τις δικαιολογεί. Θάλασσα εν κρανίω. Τόση εμπειρία ρε φίλε, τέτοιες επιλογές δεν κάνουμε ούτε στο εργασιακό που μαζευόμαστε 2-3 φορές το μήνα --χωρίς προπονήσεις-- στα ματς.
ΞΥΠΝΑ ΜΕΓΑΛΕ, ντροπιάζεις την καριέρα σου. Σταμάτα, φύγε ή ξεκόλλα και παίξε μπάσκετμπολ.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 27 Ιαν 2020, 21:08

Άντε σήκω φύγε μόνος σου και εσύ
Σαραντάρες δεν τρώγαμε όταν κατεβαίναμε με τον συνδικαλιστή να βάζει τους Έλληνες να κάνουν απεργία.
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14124
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 27 Ιαν 2020, 21:50

Δεν ξέρω αν είναι θέμα ανικανότητας ή/και πειθαρχίας...

Και φυσικά δεν μιλάω για τον σημερινό αγώνα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 29 Ιαν 2020, 21:34

Σήκω και φύγε από τα όνειρα μου.
Πραγματικά το στυλακι του καθηγητού σε μια ομάδα που ο καθένας κάνει ότι θέλει με την δίνει στα νεύρα
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14124
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 29 Ιαν 2020, 21:39

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 29 Ιαν 2020, 21:49













Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τετ 29 Ιαν 2020, 22:05

Ασε μας ρεΧαραλαμπιδη φερτε επιτελους προπονητη
Mετα θα ειναι αργα

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΑΜΕΣΑ
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Κυρ 02 Φεβ 2020, 18:57

Ακόμα δεν μου φταις.

Eπανερχομαι σε λίγο αν η πρώτη σου φράση στη συνέντευξη τύπου δεν είναι "παραιτούμαι γιατί με μένα η ομάδα είναι πεσμένη"

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό pilotos » Κυρ 02 Φεβ 2020, 19:00

Αλήθεια αυτός έχει δίπλωμα προπονητή;
Σοβαρά ρωτάω

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 02 Φεβ 2020, 19:02

Καλά να πάθουμε.
Ερώτηση
Σηκώθηκε από τον πάγκο ή ακόμα εκεί είναι?
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14124
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες