Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό invincible » Σάβ 25 Ιαν 2020, 12:46

Στατιστικά έχεις επιθετικό που κάνει τις τελικές γκολ και εναλλακτικές. Ο προπονητής θέλει κάτι καλύτερο. Δηλαδή σου λέει ότι θέλω έναν καλύτερο επιθετικό από αυτούς που έχω και τίποτα άλλο. Η αλήθεια είναι ότι δεν χρειάστηκε μέχρι σήμερα αλλά σου λέει τι θα γίνει αν κολλήσεις και χρειάζομαι γκολ και κοιτάξω στον πάγκο και δεν έχω λύσεις γιατί ένας από τους δύο είναι τραυματίας. Αυτό είπε. Όλοι προπονητές θέλουν επιθετικό πάντα είναι η πιο εύκολη αλλαγή. Συμφωνώ αλλά η ΠΑΕ συμφωνεί να έχει 3 επιθετικούς που ο τρίτος να παίρνει μαξιμουμ 10 παιχνίδια την χρονιά? Εμένα μου άρεσε ο ΠΑΟΚ με Ναλιτζη, Φρουσο, Οκκα, Σαλπιγγίδη κτλ και εποχές Μπαγεβιτς που είχαμε 4-5 φουνταριστούς.
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Σάβ 25 Ιαν 2020, 12:52

Οκ μπορει να πειτε αμπαλο αλλα θελω να ρωτησω... επειδη δεν εχω καταλαβει τι ειδους επιθετικο χρειαζομαστε μπορει καποιος να μου πει τα χαρακτηριστικα παικτη? Να εχει καλη σεντρα?μνα ειναι καλος σστο ενας με εναν στο χωρο του κεντρου και να βγαινει στο σουτ εξω απο την περιοχη η στην σεντρα? Να μπορει να παιξει σε ολες τις θεσεις της επιθεσης αριστερα δεξια σεντερ φορ και ψευτοεννιαρι? Μπακ απ των δυο σεντερ σε περιπτωση που αδυνατει καποιος να αγωνιστει? Ειλικρινα παιδια δεν το εχω καταλαβει. Και παικτες με τα παραπανω.χαρακτηριστικα δεν μπορουμε απλα να τους παρουμε λογω χρηματων. Τυπου λιβαγια η ουαρντα με καλο χαρακτηρα και μυαλο θελεις πανω απο 10 μυρια. Αλλιως πας σε στοιχηματα και αυτην την στιγμη θεωρω οτι στην ομαδα εχουμε τετοια. Δεν βρισκουμε κανεναν Μισιτς ακομη να εχουμε δυο τετοιυς εκει στο κεντρο που αμα δεν μπορει να παιξει ο ενας να παιζει ο αλλος? Και ισως πρεπει να απλωθει η ομαδα στο γηπεδο στο επιθετικο μερος γιατι συγκλινουμε πολυ και πεφτουμε πανω στην πολυκοσμια της αμυνας και μετα παπαλα. Μπορει να απλωθει η ομαδα. Εχεις ακρα με τους μπακ μαζι που μπορουνε να βγαλουνε σεντρες να κανουνε μπουκες και στο κεντρο εχεις και Μπισε και Πελκακαι Μισιτς απλα οπως παιζουμε τωρα εκει κεντρικα πεφτουνε ολοι σε 4-5 αντιπαλους και μετα λεμε οτι ειναι ντεφορμε...
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 25 Ιαν 2020, 12:53

Εγω πιστευω οτι δεν πιστευει στον Ακπομ και για αυτο επιμενει στον ΣΒι και απλα βαζει Ακπομ ως φορ με διαφορετικα χαρακτηριστικα. ΑΝ τους πεις σου φερνω Πριγιο να εχεις ενναλαξ με Σβι, θα πεταξει απο τη χαρα του. Πριγιο στην περιοχη με ΣΒι πισω του ανακατωσουρα θα ειναι ονειρικο.
Dimg4
 

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Σάβ 25 Ιαν 2020, 12:55

laska4 έγραψε:
Mitsospaoki4 έγραψε:Για τον Σοάρες η forza λέει πως μες το σκ θα τελειώσει το θέμα θετικά..
Για φορ, μόνο αν φύγει κάποιος απ' τους υπάρχοντες, ενώ εξετάζονται και περιπτώσεις χάφ.


αυτο που λεει στο πρωτοσελιδο κατι ψηνεται για το φιναλε , ειναι για αυτα που ανεφερες;
Ναι..
Περίμενα και γω βάση τίτλου τίποτα ενδιαφέρον αλλά τελικά είναι λίγο πολύ αυτά που ήδη ξέραμε..
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10713
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Σάβ 25 Ιαν 2020, 12:55

invincible έγραψε:Στατιστικά έχεις επιθετικό που κάνει τις τελικές γκολ και εναλλακτικές. Ο προπονητής θέλει κάτι καλύτερο. Δηλαδή σου λέει ότι θέλω έναν καλύτερο επιθετικό από αυτούς που έχω και τίποτα άλλο. Η αλήθεια είναι ότι δεν χρειάστηκε μέχρι σήμερα αλλά σου λέει τι θα γίνει αν κολλήσεις και χρειάζομαι γκολ και κοιτάξω στον πάγκο και δεν έχω λύσεις γιατί ένας από τους δύο είναι τραυματίας. Αυτό είπε. Όλοι προπονητές θέλουν επιθετικό πάντα είναι η πιο εύκολη αλλαγή. Συμφωνώ αλλά η ΠΑΕ συμφωνεί να έχει 3 επιθετικούς που ο τρίτος να παίρνει μαξιμουμ 10 παιχνίδια την χρονιά? Εμένα μου άρεσε ο ΠΑΟΚ με Ναλιτζη, Φρουσο, Οκκα, Σαλπιγγίδη κτλ και εποχές Μπαγεβιτς που είχαμε 4-5 φουνταριστούς.

Αυτο το καταλαβαινω. Αν Μιλαμε για Αναστακο η Μπακαγιοκο στυλ. Οταν ζοριζεσαι επιθετικα να πετας και εναν τετοιο. Αλλα καταβαινα οτι ψαχνουμε εντεκαδατο μεχρι τωρα. Αυτο ναι ας παρουνε εναν τετοιο και δεν κοστιζει και δεν θα σου δημιουργει προβληματα στα αποδυτηρια.
Τελευταία επεξεργασία από Totem_pk και Σάβ 25 Ιαν 2020, 12:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό Argaliad » Σάβ 25 Ιαν 2020, 12:56

Γιατι να μην πιστευει στον Ακπομ ξεχναμε τι τον εχουμε δει να κανει με την μπαλα. Τριπλες σπασιματα, πασες σουτ εχει πολυ καλα χαρακτηριστικα ο Akpom, δεν γινεται να μην τον πιστευει
Άβαταρ μέλους
Argaliad
 
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 18:36

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Σάβ 25 Ιαν 2020, 13:01

Σε εναν ιδανικο κοσμο θα καναμε τις παρακατω μεταγραφες:

In: Rafa, Oliveira, εξτρεμ/δεύτερος επιθετικός

Out: El Kaddouri, Stoch, Wernbloom
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7679
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό invincible » Σάβ 25 Ιαν 2020, 13:06

Αυτά που λέτε όλοι είναι σωστά συμφωνώ πάντως αν είναι να μην πουληθεί ο Γιαννουλης αντί να δώσεις 2,5εκ. σε αριστερό μπακ φέρε έναν επιθετικό καλύτερα. ή φέρε άλλο έναν Κροατη πχ τον Κακτας στυλ δίπλα στον Μισιτς και παίζε με εξάρι τον εσιτι ή βερνμπλουμ και μπροστά Μισιτς - Κακτας πχ Αλλά δεν νομίζω έχει νόημα τώρα αν δεν πουληθεί ο Γιαννουλης να πάρουμε και άλλο αριστερό μπακ τώρα....
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό joshua » Σάβ 25 Ιαν 2020, 13:13

Nα θυμισω απλα οτι ο Φερειρα ειναι ενας προπονητης που σχεδον παντα επαιζε με 2 επιθετικους στην εντεκαδα.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό laska4 » Σάβ 25 Ιαν 2020, 13:14

εγω για εξτρεμοδεκαρο θα επαιρνα εκεινη την παιχταρα που επαιζε παρτιζαν και ειχε ακουστει πριν δυο χρονια , λεοναρδο..
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 25 Ιαν 2020, 13:22

joshua έγραψε:Nα θυμισω απλα οτι ο Φερειρα ειναι ενας προπονητης που σχεδον παντα επαιζε με 2 επιθετικους στην εντεκαδα.

Λάμπρου, Σφι.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό mbison » Σάβ 25 Ιαν 2020, 13:53

Παντως για τον Φερειρα τωρα που τραυματιστηκε ο καλύτερος παίκτης που εχει προπονήσει ποτέ του, θα πρεπει να τον αντικαταστησουμε.
Άβαταρ μέλους
mbison
 
Δημοσιεύσεις: 5152
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 09:22

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 25 Ιαν 2020, 14:26

Δεν γίνεται να μην πάρεις επιθετικό.
Δεν γίνεται να παρακαλάς να μην τραυματιστεί ο ένας εκ των δύο επιθετικών στα πλέι οφ και χάσεις το πρωτάθλημα απ' αυτο.
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14124
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό ΠΟΡΚΥ-5 » Σάβ 25 Ιαν 2020, 19:22

Έσκασε πριν λίγο! Ο Στοχ υπογράφει εντός 48ώρου σε ομάδα της Αραβικής χερσονήσου, με τον ΠΑΟΚ να καρπώνεται ποσό περίπου 1,4 εκατ. δολάρια...! Κάτι είναι κι αυτά!
ΠΟΡΚΥ-5
Official Paokmania's Papatzis
 
Δημοσιεύσεις: 978
Εγγραφή: Τρί 17 Φεβ 2015, 17:59

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Σάβ 25 Ιαν 2020, 19:25

Αυτά είναι...

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες