Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Παρ 03 Ιαν 2020, 18:54

Εσύ Goran τις καρτέλες τις ξέρεις, έχεις εικόνα ποια είναι τα ποσά και αν οι πιστωτές τα έχουν μετοχοποιησει ή αν έχουν απαιτήσεις από τις καρτέλες και σε τι βαθμό, και που χρησιμοποιήθηκε αυτά τα ποσά ? Και το κυριότερο ξέρεις αν ο Σαββίδης ή ο γαλατσοπουλος κάθε φορά που κάποιος δείχνει ενδιαφέρον λένε α μου χρωστά και μένα η καε 2 εκατομμύρια και ο άλλος κόβει πέρα? Όχι δεν ξέρεις όπως δεν ξέρει κανείς εκτός από τον Κατσαρη τον γαλατσο και τον Σαββίδη, ότι λες είναι υποθέσεις και αυτός που υποτίθεται ότι θα έπρεπε να μας ενημερώσει, ο ΑΣ απλά δεν πρόκειται να μας πει ποτέ τίποτα.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 03 Ιαν 2020, 19:05

Φυσικά δεν ξέρω, αλλά περίμενα, από την απελθούσα διοίκηση, να μιλήσει γι αυτά τα θέματα και όχι να βγάζει τον τέως έμμισθο υπάλληλο της, να λέει ότι τα χρέη μειώθηκαν στο μισό, απ όσα υπήρχαν, όταν ανέλαβε εκείνη....
Αν, γι αυτό, θεωρείτε κάποιοι ότι έχω υπερβολικές απαιτήσεις, για οπαδός, ε, τότε συμπαθάτε με, ρε παιδιά....

Πάντως, η φετινή, ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, της ΚΑΕ, δεν προήλθε από παρθενογέννεση, αλλά "χτίστηκε"....
Λυπάμαι πολύ, λοιπόν, αλλά δεν θα τα βάλω, ούτε με τους σοβατζήδες ούτε με τους βαφείς, πριν τους χτιστάδες!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό renegade » Παρ 03 Ιαν 2020, 19:30

Συμφωνω. Αποκλειστικοι υπεύθυνοι αυτοί που από 0 ευρώ χρέη έφτασαν την ομάδα στο χείλος του γκρεμού μέχρι να αναλάβει ο Πρέλεβιτς και το παρεάκι του
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14314
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό hellrider » Παρ 03 Ιαν 2020, 20:50

Συγνωμη ρε παιδια...χωρις ΚΑΜΙΑ διαθεση να συνεχισω την κουβεντα αλλα το εχω απορια επειδη το ανεφερε ΚΑΙ ο goran....σε ποιες καρτελες αναφερεστε; Στα λεφτά που λεει ο Γαλατσοπουλος οτι εχει βάλει; Γιατι αν αναφερεστε σε αυτο 1ον αυτες οι καρτελες δημιουργηθηκαν πολυ πριν αναλαβει ο ΜΠΑΝΕ(2 χρονια πριν) οποτε γιατι εγκαλειτε τον ΜΠΑΝΕ; 2ον Δεν θυμαμαι goran να εχουν αναφερθει ποτε συγκεκριμενα νουμερα,δεν τα προσπερνω.....αν τα ξερεις θυμησε τα μου....εγω το μονο που θυμαμαι ειναι πως για αυτα τα χρηματα δοθηκαν ανταλλαγμα μετοχες της ΚΑΕ....κανω λαθος;

Υ.Γ. Να εκτιμησεις goran το γεγονος πως παρολο που εγραψες παλι χοντραδες δεν σου απαντω....αν και δεν χρειαζεται καθως σου απαντησε σωστα ο renegade!
Τελευταία επεξεργασία από hellrider και Παρ 03 Ιαν 2020, 21:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 03 Ιαν 2020, 21:11

Ο Μπανε ηταν διαχειριστης οχι επενδυτης. Μην μπερδευεστε καποιοι πριν πιασετε στο στομα το μεγαλυτερο ασπρομαυρο συμβολο της ιστοριας μας. Το ειπε εξ αρχης. Αυτο σημαινει πως δε θα πηγαιναν ολα ροδινα, καποιες χρονιες που δεν πηγαν καλα μπαιναμε μεσα. Καποιες που πηγαιναμε καλα συνερχοταν η κατασταση. Αντεξε οσο αντεξε να μας εχει σε ενα αξιοπρεπεστατο επιπεδο αγωνιστικα. Μαλλον θα επρεπε να εχει κανα 50Κ μπατζετ και αν πεφτουμε κατηγοριες αρκει να μη χρεωνομαστε για να ηρεμησετε καποιοι.
Ναι δε μπορεσε να βρει επενδυτη. Μπορεσε ο ΠΑΟΚ διαχρονικα αν εχει επενδυτες και δε βρηκε ο Μπανε?
Dimg4
 

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Παρ 03 Ιαν 2020, 21:38

Ακριβώς με μία υποσημείωση.
Δεν ήταν δουλειά του Μπάνε να βρει επενδυτή, του ερασιτέχνη ήταν.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Παρ 03 Ιαν 2020, 21:50

goran 64 έγραψε:Φυσικά δεν ξέρω, αλλά περίμενα, από την απελθούσα διοίκηση, να μιλήσει γι αυτά τα θέματα και όχι να βγάζει τον τέως έμμισθο υπάλληλο της, να λέει ότι τα χρέη μειώθηκαν στο μισό, απ όσα υπήρχαν, όταν ανέλαβε εκείνη....
Αν, γι αυτό, θεωρείτε κάποιοι ότι έχω υπερβολικές απαιτήσεις, για οπαδός, ε, τότε συμπαθάτε με, ρε παιδιά....

Πάντως, η φετινή, ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, της ΚΑΕ, δεν προήλθε από παρθενογέννεση, αλλά "χτίστηκε"....
Λυπάμαι πολύ, λοιπόν, αλλά δεν θα τα βάλω, ούτε με τους σοβατζήδες ούτε με τους βαφείς, πριν τους χτιστάδες!!


Αν ψάχνεις υπεύθυνο για τη γελοία φετινή κατάσταση ψάξε σε αυτούς που άρχισαν να κάνουν συσκέψεις για την ΚΑΕ τον Αύγουστο που όλα τα ρόστερ είχαν μισοκλείσει, όταν η προηγούμενη διοίκηση πρωτοδικείου στην οποία ο ερασιτέχνης συμμετέχει ως θεματοφύλακας είχε ενημερώσει ότι σταματάει πριν από 10 μήνες. Επίσης σκέψου ποιος έκανε το ρόστερ από την στιγμή που ο τεχνικός διευθυντής ήταν εκτός για λόγους υγείας.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 03 Ιαν 2020, 22:14

Πρέπει να βρεθεί ένας, δεν ξέρω ποιος...αρδ θα είναι; Οπαδός θα είναι; Εγώ θα είμαι; Να πιάσει τον Κατσαρή και τον Ταμτάκο από τον λαιμό. Μπας και μιλήσουν επιτέλους. Τι γαμημένη ομερτά είναι αυτή;;

ΓΣ του ΑΣ ΠΑΟΚ τον Μάιο με τον Ταμτάκο να είναι εκεί και δεν ειπώθηκε καν η λέξη "μπάσκετ". Δεν είχα δικαίωμα ψήφου και λόγου, αλλά την επόμενη φορά...θα έχω.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46860
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 09 Ιαν 2020, 14:01

«Λύση; 100 ΠΑΟΚτσήδες από 10.000 ευρώ»

Ο Θανάσης Χατζόπουλος μίλησε για το μπάσκετ του Δικέφαλου

Ο μπασκετικός ΠΑΟΚ έδειξε σημάδια ανάκαμψης στα δύο τελευταία το παιχνίδια με τον Άρη και τη Νεπτούνας, πετυχαίνοντας ισάριθμες νίκες. Ο Θανάσης Χατζόπουλος, ένας από τους ΠΑΟΚτσήδες που χρηματοδοτούν το μπάσκετ του Δικέφαλου (ενώ έχει και σουίτα στην Τούμπα εδώ και 15 χρόνια...) μίλησε για την ομάδα σε ραδιόφωνο της Θεσσαλονίκης.

Αρχικά είπε: «Η ομάδα πήρε τα πάνω της με τις δυο προσθήκες, του Μπράουν, που τον ξέραμε όλοι, είναι παίκτης ΝΒΑ και Ευρωλίγκας, αλλά και του Σόρτερ, που κάνει φοβερή δουλειά. Οι δυο παίκτες είναι δώρο της οικογένειας Σαββίδη, η οποία βοηθάει και στην καταβολή φόρων και υποχρεώσεων προς το δημόσιο και είναι υποστηρικτές του τμήματος μπάσκετ, αλλά μην με ρωτάτε γιατί δεν παίρνει και την ομάδα μπάσκετ, δεν θα μπορέσω να απαντήσω εγώ για την οικογένεια Σαββίδη».

Μια σκέψη του για λύση στο μπάσκετ του Δικέφαλου είναι η εξής: «Εάν μπορούσαμε να μαζευτούμε 100 ΠΑΟΚτσήδες και να βάλουμε από 10.000 ευρώ, θα είχαμε λύσει το πρόβλημα του ΠΑΟΚ μια και καλή, θα είχαμε ομαδάρα, αλλά δυστυχώς είμαστε ελάχιστοι, μετρημένοι στα δάχτυλα ενός χεριού αυτοί που βοηθάμε οικονομικά την ομάδα».

Για το γεμάτο γήπεδο στο ματς με τον Άρη είπε: «Το γεμάτο Παλατάκι ήταν μεγάλη υπόθεση στο ματς με τον Άρη. Κάναμε sold out και δεν συνέβη το παραμικρό, κάτι φανταστικό για εμάς όλους».

Σε ερώτηση για τον Μπάνε Πρέλεβιτς είπε: «Ο Μπάνε ήταν πετυχημένος κατά την κρίση μου, προσπάθησε να συμμαζέψει τα ασυμμάζευτα, ποτέ δεν κάθισε στην καρέκλα του προέδρου, ήταν παίκτης μας, προπονητής, τιμ μάνατζερ και πρόεδρος, ενώ τώρα πηγαίνει και βλέπει τα παιχνίδια ανάμεσα στον κόσμο, δεν έρχεται στους επίσημους, δεν θέλει, του αρέσει με τον κόσμο. Ο Μπάνε δεν είχε οικονομική στήριξη, είναι ντροπή να τον κατηγορούμε, γιατί κληρονόμησε τεράστια προβλήματα από την εποχή του Δρόσου κυρίως και προσπαθούσε να τα λύσει, ξεχρεώθηκαν οι παλιές οφειλές, το άρθρο 99, ενώ δεν είχε έσοδα και χορηγίες, αλλά ούτε και πολλά εισιτήρια. Παρακαλώ όσους μπορούν, να έρθουν και να βοηθήσουν οικονομικά την ομάδα μπάσκετ, όσο μπορούν. Εμείς που έχουμε εταιρίες, οι οποίες δεν έχουν καταναλωτικά προϊόντα, βοηθάμε όσο μπορούμε, βάζουμε χορηγίες, ας έρθουν οι άλλοι...».

Τέλος για το ματς του ΠΑΟΚ που ακολουθεί στη Λάρισα τόνισε: «Στη Λάρισα θα πάω σίγουρα, πιστεύω ότι θα έρθουν κι άλλοι ΠΑΟΚτσήδες μεμονωμένοι. Εάν κερδίσουμε εκεί, είναι μεγάλη υπόθεση...».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46860
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 09 Ιαν 2020, 15:13

αν κάνουμε κάποιον διαγωνισμό μαθηματικών ή έστω πολλαπλασιασμού, εγώ θα πώ 1000 ΠΑΟΚσήδες από 1000 ευρώ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 21 Ιαν 2020, 20:01

Συνεργασία-σταθμός αλλάζει το τοπίο στο BCL με αυξημένα έσοδα!

Συμφωνία - βόμβα ανακοίνωσε η FIBA με την αμερικανική εταιρεία GCBH LP, μέσω της οποίας αναμένεται να αναμορφωθεί το τοπίο των διασυλλογικών διοργανώσεων στην Ευρώπη και να αυξηθούν σημαντικά τα έσοδα στο BCL.

Μία συμφωνία που μπορεί να... εκτοξεύσει την δυναμική του Basketball Champions League ολοκληρώθηκε με πρωταγωνίστριες την FIBA και την αμερικανική GCBH LP. Το BCL συνεχίζει να εδραιώνει την αξιοπιστία και την σημασία του στο χώρο του μπάσκετ και με αυτή τη συμφωνία δημιουργείται μια νέα εταιρεία, η FIBA ClubCo.

Όπως αναφέρει το Δελτίο Τύπου «η GCBH και η FIBA θα συνεργαστούν με τις 11 Ευρωπαϊκές Λίγκες και την ULEB και θα προσφέρουν ίδια κεφάλαια με στοχευμένο know how στο BCL ώστε να επιτευχθεί περαιτέρω βελτίωση και ανάπτυξη της διοργάνωσης προς όφελος των φιλάθλων, των παικτών και των ομάδων».

Παράλληλα, τονίζεται μεταξύ άλλων πως η GCBH θα αποφέρει σημαντικά οικονομικά κεφάλαια και πόρους στη διοργάνωση σε διάφορα επίπεδα.

Ουσιαστικά, το BCL θέλει μ' αυτόν τον τρόπο να δείξει ότι ήρθε για να μείνει και ότι δεν ρίχνει τον πήχη των φιλοδοξιών και των απαιτήσεών του. Η συμφωνία λειτουργεί ουσιαστικά και ως επιβεβαίωση για τη βιωσιμότητα και τη σοβαρότητα της διοργάνωσης, δεδομένου του γεγονότος πως προσέλκυσε το ενδιαφέρον Αμερικανών επενδυτών με εμπειρία στο χώρο. Πλέον με την υποστήριξη συγκεκριμένων και διακεκριμένων επενδυτών, το BCL μπαίνει σε μία άλλη εποχή, που στόχο έχει την απογείωσή του.

Αναλυτικά το Δελτίο Τύπου:

Η FIBA ανακοινώνει τη σύναψη μίας στρατηγικής συμφωνίας με την GCBH LP, μία αμερικάνικη εταιρία, που υποστηρίζεται από ένα γκρουπ εμπειρων επενδυτών στα σπορ και στα Media, με στόχο να φέρει το Basketball Champions League στο επόμενο επίπεδο και να αναμορφώσει το τοπίο των διασυλλογικών διοργανώσεων στην Ευρώπη και όχι μόνο.

Σύμφωνα με τους όρους της συμφωνίας αυτής της στρατηγικής συνεργασίας η FIBA και η GCBH δημιούργησαν μία νέα εταιρία, που κατά πλειοψηφία ελέγχεται και ανήκει στη FIBA, η οποία ονομάζεται FIBA ClubCo.

Μαζί, η GCBH και η FIBA θα συνεργαστούν με τις 11 Ευρωπαϊκές Λίγκες και την ULEB και θα προσφέρουν ίδια κεφάλαια με στοχευμένο know how στο BCL ώστε να επιτευχθεί περαιτέρω βελτίωση και ανάπτυξη της διοργάνωσης προς όφελος των φιλάθλων, των παικτών και των ομάδων.

Επιπροσθέτως, η FIBA ClubCo θα διαχειριστεί και θα αναπτύξει το ήδη ανανεωμένο Intercontinental Cup, καθώς επίσης, πιθανώς κι άλλες διεθνείς διοργανώσεις στο μέλλον.

Η GCBH κομίζει σημαντικά οικονομικά κεφάλαια και πόρους, όπως επίσης εξειδίκευση στον χώρο των Media, της αναμετάδοσης, των δικαιωμάτων στο χώρο του digital, της διαφήμιση, το sponsorship και στις επενδύσεις ανάπτυξης.

Η GCBH καθοδηγείται κατά κύριο λόγο από τους:

Brian Bailey, έναν άνθρωπο που έχει 25 χρόνια εμπειρίας στις επενδύσεις και ο οποίος κατείχε σημαντικές θέσεις στις: Carlyle Group, Carmichael Partners, Carousel Capital and Forstmann Little & Co,

και τον

Kevin Tsujihara, έναν άνθρωπο που επί χρόνια ήταν στέλεχος στα Media και εργάστηκε για περίπου 25 χρόνια στην Warner Bros. Entertainment, τα τελευταία έξι εκ των οποίων είχε το ρόλο του CEO.

O Kevin Tsujihara έχει ένα μεγάλο πάθος, αλλά και επιχειρηματικό ενδιαφέρον για το άθλημα του μπάσκετ.

Αμφότεροι, υποστηρίζονται από ένα εκλεκτό γκρουπ επενδυτικών κι εκτελεστικών συνεργατών, που κατέχουν θέσεις κλειδιά στη βιομηχανία.

Ο πρόεδρος της FIBA, Hamane Niang, τόνισε:

"Μετά τη συνεργασία μας με το ΝΒΑ στην Αφρική για να ιδρύσουμε την Basketball African League, είμαστε στην ευτυχή θέση να ολοκληρώσουμε ακόμα μία σημαντική συμφωνία για τις διασυλλογικές διοργανώσεις μας, τo BCL και το Intercontinental Cup".

Ο γενικός γραμματέας της FIBA, Ανδρέας Ζαγκλής, είπε:

"Είναι μία πολύ σημαντική ημέρα για την FIBA και τις εθνικές ομοσπονδίες, της Λίγκες και τις ομάδες.

Η FIBA επιβεβαιώνει την αφοσίωσή της στην προσπάθεια να προσφέρει μία πλατφόρμα ανάπτυξης στις ομάδες της Ευρώπης και όχι μόνο.

Ενα γκρουπ διακεκριμένων επενδυτών με εξειδίκευση στα Media θα συνδράμουν αποφασιστικά προκειμένου να καταφέρουμε τον στρατηγικό στόχο, που εγκρίθηκε από το Κονγκρέσο της FIBA τον προηγούμενο Αύγουστο, που δεν είναι άλλος από τη μορφοποίηση των διεθνών διασυλλογικών διοργανώσεων".

O Brian Bailey, διευθύνων σύμβουλος της GCBH, είπε:

"Ο Κέβιν κι εγώ είμαστε απίστευτα ενθουσιασμένοι για τις εκρηκτικές ευκαιρίες ανάπτυξης στο μπάσκετ, το οποίο είναι το ταχύτερο αναπτυσσόμενο και δεύτερο μεγαλύτερο σπορ στον κόσμο, με περίπου 1.5 δις φιλάθλους παγκοσμίως.

Είμαστε επίσης πολύ ενθουσιασμένοι για το όραμα που έχει η FIBA για τις διεθνείς διοργανώσεις συλλόγων.

Με τη FIBA μοιραζόμαστε τις αρχές της αξιοκρατίας και της συμμετοχικότητας στα σπορ και υποστηρίζουμε απόλυτα τον σημαντικό ρόλο που έχει η FIBA στην ανάπτυξη και τη διάδοση του αθλήματος που όλοι αγαπάμε".

Ο Kevin Tsujihara, κι αυτός διευθύνων σύμβουλος της GCBH, είπε:

"Η συνεργασία για τη δημιουργία της FIBA ClubCo έχει ως στόχο να θέσει τα οικονομικά και τα στρατηγικά θεμέλια για το διεθνές διασυλλογικό μπάσκετ ώστε να αξιοποιήσει πλήρως τις δυνατότητές του.

Η GCBH είναι ενθουσιασμένη για το γεγονός ότι αξιοποιήσει τους πόρους της και την εμπειρία της στα Media, τον αθλητισμό και τις επενδύσεις για να υποστηρίξει τον Πατρίκ Κομνηνό και την ομάδα του στην καθιέρωση του BCL ως την πιο διαπρεπή διοργάνωση συλλόγων στην Ευρώπη".

Από την πλευρά του ο CEO του BCL, Πάτρικ Κομνηνός, δήλωσε:

"Αυτή η νέα συνεργασία και η αρχική επένδυση αποτελεί ένα σημαντικό βήμα στη συνεχή ανάπτυξη του BCL και την αποστολή που έχει να προσφέρει ένα ανταγωνιστικό περιβάλλον στο υψηλότερο επίπεδο.

Είμαστε πολύ χαρούμενοι που έμπειροι ηγέτες της βιομηχανίας όπως ο Brian και ο Kevin μοιράζονται το όραμά μας σχετικά με τις δυνατότητες ανάπτυξης που έχει το μπάσκετ των συλλόγων στην Ευρώπη».

Για την GCBH

Η GCBH LP είναι μια επενδυτική εταιρεία με έδρα τις ΗΠΑ που έχει συσταθεί από τους Brian Bailey και Kevin Tsujihara με σκοπό την επένδυση στην FIBA ClubCo μαζί με άλλους έμπειρους στα σπορ και στα Media επενδυτές. Η GCBH θα έχει μια εστιασμένη, μακροπρόθεσμη και στρατηγική προσέγγιση για να συνεργαστεί με τη FIBA προκειμένου να δομηθεί μία μόνιμη και διαρκή αξία στις διεθνείς διασυλλογικές διοργανώσεις της FIBA ClubCo.




Η πρώτη μου αντίδραση, ήταν: Καιρός να αρχίσει να "ενοχλεί" την EuroLeague το BCL.. Αν μπουν λεφτά στο BCL, θα ενδιαφερθεί και ο Ιβάν.

Το ξανασκέφτηκα όμως...
Το BCL αν δεν φτιάξει καλούς διαιτητές, θα πατώσει. Ακόμα κι αν καταφέρει να πάρει ομάδες όπως ο βάζελος (που το σκεφτόταν), η Barcelona και καμιά Efes, με τέτοιες διαιτησίες θα κρατήσουν αυτές τις ομάδες εκεί;;
Από την άλλη, τώρα που στο BCL έχει USD (αμερικανικά δολλάρια), ΑΝ μπει ο Σαββίδης στη ΚΑΕ, τον ΠΑΟΚ δεν θα τον βλέπουν σαν την πάλαι ποτέ μπασκετική δύναμη, αλλά την ομάδα του Ρώσου ολιγάρχη. Με το πιστόλι.

Επίσης... Ο ΠΑΟΚ του χρόνου δεν θα είναι στην Ευρώπη.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46860
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Τρί 21 Ιαν 2020, 20:56

Χε χε .. wild card στον Ρωσο ολιγαρχη !! 8-)
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3675
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 27 Ιαν 2020, 23:53

μ@λ@κες να η ευκαιρία!

Αποσύρετε την ομάδα ΤΩΡΑ, από πρωτάθλημα και Ευρώπη! Φεύγουμε μόνοι μας, γλιτώνουμε τη ξεφτίλα! Ακολουθήστε το δρόμο του ΑΣ! Γλιτώνετε και μισθούς!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46860
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 03 Φεβ 2020, 01:20

Εσάς σας έβρισα σήμερα ?
δεν σας έβρισα
Αλλάξτε πλανήτη αν πέσει ο ΠΑΟΚ μπούφοι ε μπούφοι
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14314
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 03 Φεβ 2020, 09:39

υπάρχει διοίκηση? την ακούτε εσείς? υπάρχει καρακούσης? υπάρχει σταυρόπουλος? Μπα. Καληνύχτα μας.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες