Διακοπές

Ό,τι άλλο κρίνετε απαραίτητο προς συζήτηση και δεν έγκειται στις παραπάνω Θεματικές Ενότητες...

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό Patron » Κυρ 19 Αύγ 2018, 14:48

Άσε τις ειρωνείες, σβήσε παρένθεση κ το ξεχνάμε ... Είπε η γιαγιά :D
Patron
 
Δημοσιεύσεις: 3184
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2014, 11:16

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 19 Αύγ 2018, 15:14

Καμία ειρωνεία...
Χιούμορ είναι, ως ανταπόδοση της φράσης σου, ίσως αποτυχημένο, οπότε, απλά, συμπάθα με...
Ζωή να χει η γιαγιά και υγεία...
Το διόρθωσα ήδη πες της... :D

Για να μην χαθεί όμως κι η ουσία, πίσω απ την λεπτομέρεια, τα ξαναβάζω για να το δει ο ενδιαφερόμενος enpens4:

goran 64 έγραψε:Αδερφέ empens4, για Κέρκυρα που ενδιαφέρεσαι, διάβασε αν θέλεις αυτά, από παλιότερο μου post εδώ, με όσα απ αυτά που γράφω μπορούν να ισχύουν ακόμα, μετά από χρόνια...

Must:

1...Σιδάρι και Αχαράβη στα Βόρεια του νησιού...Σεληνιακά τοπία στα παράλια του πρώτου (έχει για μπάνιο έναν μικρό μεν αλλά εκπληκτικό και κλειστό απ τον Βοριά ορμίσκο) και μεγάλη παραλία με ωραία (αν δεν την πετύχεις με βοριά όμως μόνο) θάλασσα η δεύτερη...SOS ειδοποίηση: Οι θάλασσες είναι πάντα κρύες εκεί!!!! :o

2...Γουβιά με την χλιδάτη μαρίνα της και Δασιά (πολύ κοντά στην Κέρκυρα και οι δύο), με οργανωμένη παραλία και την πιο νορμάλ σε θερμοκρασία θάλασσα του νησιού, καθότι παντού αλλού είναι πολύ κρύες οι θάλασσες... 8-)

3...Η Παλαιοκαστρίτσα για τα τοπία της αξίζει να πας μια βόλτα αλλά μην τυχόν βουτήξεις, θα μελανιάσεις... :P

4...Ολόκληρη η πόλη της Κέρκυρας φυσικά, ειδικότερα όμως η παλιά με τα υπέροχα σοκάκια της, αξίζει να την τριγυρίσεις ποδαράτος για να θαυμάσεις παλιά ενετική αρχιτεκτονική! Αχίλλειο και Μον Ρεπό οπωσδήποτε...

5...Το Ποντικονήσι πολύ γραφικό επίσης, ξακουστή αλλά δίχως πολλά πολλά (για μένα πάντα) η Μπενίτσα... ;)

6... :idea: Αν δεν είσαι 18 minus ή fan της κρεπάλης, των οργίων μέχρι και μέσα στους δρόμους και του αλκκοόλ μέχρι τελικής πτώσης (κυριολεκτικά), θα σου πρότεινα να αποφύγεις τον Κάβο στα νότια, παρ ότι η διπλανή του Λευκίμη ειναι πολύ γραφικό χωριό που αξίζει να ρίξεις μια ματιά...

Φαγητό τρώγαμε σπιτικό απ τα χεράκια της κυράς ενός φίλου και μ άρεσε απ τα δικά τους παραδοσιακά και το μπουρδέτο (με βάση του το ψάρι) και η παστιτσάδα, με βάση χοντρά μακαρόνια, μα διαφορετικό απ το παστίτσιο...


Αυτά τα ολίγα αδερφέ από μένα και καλές διακοπές... ;)



Υ.Γ. Στις διαδρομές προς βορά φρόντισε να ρίχνεις συχνές ματιές στα ελαιόδεντρα... :?
Θα δεις πολύ πιθανά ελιές που ξεπερνάνε τα 500 χρόνια ζωής και θα το καταλάβεις απ τους κορμούς τους... :o

Όσο για μέρος να δεις τον αγώνα, δεν τυχαίνει να ξέρω κάτι, αλλά ρίξε μια ματιά σ αυτήν την ενότητα του F/B:

http://www.facebook.com/pages/-PAOK-COR ... 6872495..1

...αλλά κι εδώ:

viewtopic.php?f=52&t=684#p785648

Είναι τα πιο πρόσφατα απ' όσα αλίευσα από την έρευνα μου σ αυτό το topic...

viewtopic.php?f=52&t=684&start=30


Υ.Γ. Καλές διακοπές, καλή θέαση του αγώνα και ΜΕ ΤΗΝ ΝΙΚΗ...


Συμπληρώνω και με των άλλων παιδιών, που, προς τιμήν τους, ενδιαφέρθηκαν να σε βοηθήσουν...

GoMaRoS έγραψε:Τα εχει πει ολα ο Γρηγορης πιο πανω, θα προσθεσω βολτα με σκαφος στους παξους αν σας αρεσει η θαλασσα


revolution1976 έγραψε:Επειδή μόλις χθές γύρισα από Κέρκυρα....φοβερή παραλία της Γλυφάδας με εκπληκτικό μπιτσόμπαρο παζούζου.Για φαγητό προτείνω παραδοσιακά πιάτα στο Ρεξ πίσω απ το λιστών και για ιταλική κουζίνα το νολίτα πάνω απ τη πλατεία δημαρχείου στα γραφικά σοκάκια


:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό enpens4 » Κυρ 19 Αύγ 2018, 15:33

Ευχαριστώ πολύ μάγκες για όλες τις πληροφορίες.

Ελπίζω να πάρουμε και το διπλό την τρίτη να μου μείνει αξέχαστη η Κερκυραϊκή εμπειρία :nairepaok:
enpens4
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιούλ 2018, 21:45

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό Dimpatra » Κυρ 19 Αύγ 2018, 17:05

Μια ερώτηση να κάνω. Επειδή την Τρίτη θα βρίσκομαι Αλεξανδρουπολη που μπορώ να δω το παιχνίδι; Θα είμαι με την γυναίκα και τους κουμπάρους μου και θα προτιμούσα ένα αξιοπρεπές περιβάλλον.

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Dimpatra
 
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Παρ 14 Αύγ 2015, 13:17

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Κυρ 19 Αύγ 2018, 17:25

Σε καφε στη λεωφορο δημοκρατιας 'η παραλιακα στην Μ. Αλεξανδρου κοντα στο φαρο
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό Dimpatra » Κυρ 19 Αύγ 2018, 19:10

Ευχαριστώ αν μπορείς συγκεκριμένο μαγαζί πχ ARGO, ναυτικός όμιλος..
Dimpatra
 
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Παρ 14 Αύγ 2015, 13:17

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό Patron » Κυρ 19 Αύγ 2018, 20:09

Γκοραν κ εγω πλακα κανω, η γιαγια μας εχει αφησει καιρο τωρα ... οι συνταγες της ζουν ομως :D

Ενσπενς ο,τι αναφερθηκε ισχυει ειδικα αν πηγαινεις πρωτη φορα εισαι κομπλε. Αν θες να χαλασεις σε φαι πηγαινε ετρουσκο κ ρωτα ντοπιους για μπουρδετο κ κοκορο παστιτσαδα.

Τριτη πρωι πρωι πριν πλακωσουν οι Ρωσοι στον Αγιο οπωσδηποτε
Patron
 
Δημοσιεύσεις: 3184
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2014, 11:16

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 19 Αύγ 2018, 20:44

Όλα κομπλέ αδερφέ Patron... ;)
Sorry για (τις ευχές μου για) την γιαγιά, αφού σας άφησε και να ζήσετε να την θυμάστε την σχωρεμένη... :(

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Δευτ 20 Αύγ 2018, 15:17

Dimpatra έγραψε:Ευχαριστώ αν μπορείς συγκεκριμένο μαγαζί πχ ARGO, ναυτικός όμιλος..


Δεν θυμαμαι αν εχει το αργκο τβ

Δες αυτα τα μαγαζια


https://www.vrisko.gr/dir/kafeteries-ot ... ndroypoli/
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό Dimpatra » Δευτ 20 Αύγ 2018, 18:56

Ευχαριστώ θα το κοιτάξω

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Dimpatra
 
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Παρ 14 Αύγ 2015, 13:17

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό enpens4 » Δευτ 20 Ιαν 2020, 22:32

Μετά από πολύ καιρό κατεβαίνω Θεσσαλονίκη από εξωτερικό με φίλους ξένους.
Που να τους πάω στο κέντρο για ποτά, γκομενάκια κλπ ;

Να τους μείνει καλή εντύπωση της πόλης και των ατού της :D
enpens4
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιούλ 2018, 21:45

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 21 Ιαν 2020, 14:03

Το ποστ εγκρίθηκε τώρα, ζητώ συγγνώμη.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Τρί 21 Ιαν 2020, 14:05

enpens4 έγραψε:Μετά από πολύ καιρό κατεβαίνω Θεσσαλονίκη από εξωτερικό με φίλους ξένους.
Που να τους πάω στο κέντρο για ποτά, γκομενάκια κλπ ;

Να τους μείνει καλή εντύπωση της πόλης και των ατού της :D
Λαδάδικα σταφύλι ;)
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10713
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 21 Ιαν 2020, 14:13

Στα Λαδάδικα συγκρούονται οι αντίπαλες μαφίες (Γεωργιανοί, Αλβανοί, Ρομά κλπ)
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό mbison » Τρί 21 Ιαν 2020, 14:56

Aν και το Μαρκίζ που έπεσε η σφαίρα λογίζεται στα λαδάδικα πού να πάει ο άνθρωπος; Πήγαινέ τους στην disco blue sky περιοχή Θέρμης. Εκεί ακόμα δεν έπεσαν πυροβολισμοί :D . Ή Τούμπα στο bar mozaic μιας και είμαστε ΠΑΟΚ.
Άβαταρ μέλους
mbison
 
Δημοσιεύσεις: 5152
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 09:22

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες