ΠΑΟΚ - Αστ. Τρίπολης 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Zivkovic
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Matos
5
5%
Ingason
3
3%
Varela
4
4%
Vieirinha
8
8%
Douglas
1
1%
Mauricio
2
2%
Λημνιός
6
6%
Πέλκας
5
5%
Misic
9
9%
Swiderski
38
36%
Λάμπρου
19
18%
Akpom
1
1%
Esiti
4
4%
 
Σύνολο ψήφων : 105

Re: ΠΑΟΚ - Αστ. Τρίπολης 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό icue » Κυρ 19 Ιαν 2020, 23:22

Ο Εσιτι σημερα μαρεσε περισσοτερο απο καθε αλλη φορα.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: ΠΑΟΚ - Αστ. Τρίπολης 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nouk_ » Δευτ 20 Ιαν 2020, 00:07

+σφι, μισιτς, λαμπρου

next
41926 .... τόσες θέσεις θέλω στην νέα Τούμπα
Άβαταρ μέλους
nouk_
 
Δημοσιεύσεις: 286
Εγγραφή: Πέμ 30 Αύγ 2018, 22:24

Re: ΠΑΟΚ - Αστ. Τρίπολης 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 20 Ιαν 2020, 00:26

tolis01 έγραψε:
gpap έγραψε:ώρες-ώρες απορώ αν βλέπουμε τον ίδιο αγώνα. Εγώ τον αγώνα τον είδα από το γήπεδο (Θ7).
Ψήφισα ως κορυφαίο τον Πέλκα. Σε μια κακή βραδιά της ομάδος, ήταν ο μόνος που μπορούσε και προσπερνούσε αντίπαλο. Ο μόνος που μπορούσε να κρατήσει μπάλα. Οκ, δεν έκανε την ουάου πάσα ή την ουάου ενέργεια, αλλά σε μια κακή βραδιά ήταν ο καλύτερος.

Έτσι όπως είδα τον αγώνα, κατάλαβα πως το κέντρο μας σήμερα ήταν παντελώς απών.
Μαουρίτσιο έκανε συνεχόμενα λάθη, δεν μπορώ να θυμηθώ μια σωστή ενέργειά του σε όλο τον αγώνα.
Αουγκούστο έδειχνε πολύ αργός, όχι μόνο σε κινήσεις αλλά και σε σκέψη - σαν να μην γνώριζε προς τα που έπρεπε να κατευθύνει το παιχνίδι, σαν να έψαχνε να βρει που θα γυρίσει την μπάλα.
Μίσιτς έκανε πολλά λάθη, όχι όσα ο Μάουρο, αλλά ο Μίσιτς δεν μας έχει συνηθίσει σε τόσα αβίαστα λάθη.

Η άμυνα σήμερα με προβλημάτισε. Έφταιγε η νευρικότητα, έφταιγε η χαλαρότητα, δεν γνωρίζω, αλλά σήμερα είδα τον Ίγκαρσον να κάνει πολλά λάθη, ενώ είδα βελτίωση στον Βαρέλα. Μάτος δεν απέφυγε τα αβίαστα λάθη ενώ Βιερίνια έπαιξε κυρίως με το μυαλό στην άμυνα.

Μπροστά Λημνιός και Σβι έπαιξαν όσο έπρεπε, με τον Λημνιό να δείχνει ο μοναδικός με κέφι και όρεξη.

Οι αλλαγές έδωσαν κάτι παραπάνω, το επίπεδο φάνηκε ελαφρώς πιο βελτιωμένο από την αρχική εικόνα.

Πέμπτη με Λαμία, στην ΕΡΤ


Τα σχόλια από το γήπεδο, πάντα ευπρόσδεκτα.
Τα σχόλια απο το γήπεδο, άσχετα πως βλέπει ο καθένας μπάλα, έχουν πιο σωστή οπτική.

Από τβ βλέπεις ότι θέλει ο σκηνοθέτης.


Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: ΠΑΟΚ - Αστ. Τρίπολης 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 20 Ιαν 2020, 00:34

ΠΑΟΚάρα συνεχίζουμε.... Ο πόλεμος εναντίον της συμμορίας συνεχίζεται.....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: ΠΑΟΚ - Αστ. Τρίπολης 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό denyparxeisalio » Δευτ 20 Ιαν 2020, 00:34

Εγώ από το γήπεδο (Θ5) βαρέθηκα να ακούω γκρίνια για τον Πέλκα. Βασικά και για άλλους αλλά ο Πελκίνιο είχε την τιμητική του...
Proud member of Paokmania forum
Άβαταρ μέλους
denyparxeisalio
 
Δημοσιεύσεις: 1459
Εγγραφή: Παρ 02 Ιαν 2015, 21:27
Τοποθεσία: 7hills

Re: ΠΑΟΚ - Αστ. Τρίπολης 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 20 Ιαν 2020, 00:45

προσυπογράφω gpap και denyparxeisalio
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: ΠΑΟΚ - Αστ. Τρίπολης 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 20 Ιαν 2020, 00:45

Ο Κάκος λέει ότι ο Αουγκούστο δεν αγγίζει μπάλα, οπότε είναι πέναλτυ υπέρ του Αστέρα. Το ίδιο λέει και ο Βλάχος. Ο Κόλκας τους λέει ότι ο Βραζιλιάνος βρίσκει τη μπάλα, επομένως δεν υπάρχει πέναλτυ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89364
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΠΑΟΚ - Αστ. Τρίπολης 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό icue » Δευτ 20 Ιαν 2020, 00:55

Εχω την εντυπωση οτι δεν καταλαβαν ουτε στο βαρ αν ακουμπαει 100% τη μπαλα ή οχι οποτε μειναν στην αρχικη αποφαση. Παντως και να το εδινε, δεν νομιζω να λεγαμε και πολλα.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: ΠΑΟΚ - Αστ. Τρίπολης 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Δευτ 20 Ιαν 2020, 01:33

Εγώ θα συμφωνήσω με Κάκο (το Βαρουχα τον έχω χεσμένο), για μένα είναι πέναλτι. Έστω και και για λίγο πρώτος στην μπάλα φτάνει ο του Αστέρα και έπειτα ο δικός μας πέφτει σαν κατσίκι πάνω του. Τελείως απερίσκεπτη αντίδραση.
Όταν βλέπω δύσκολες φάσεις σκέφτομαι τι θα ζητούσα αν ήταν παίχτης του ΠΑΟΚ σε αντίστοιχη φάση άμυνας/επίθεσης, και στη συγκεκριμένη θα έλεγα πεναλτι.
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5512
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: ΠΑΟΚ - Αστ. Τρίπολης 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 20 Ιαν 2020, 01:39

Απαλλάχθηκε λόγω βλακείας.

Υγ όντως κάτι πρέπει να γίνειε την κερκίδα. Η 4 τραγουδάς μπαλάντες και το μισό γήπεδο μουρμουραει για ένα χαμένο κοντρολ
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14120
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: ΠΑΟΚ - Αστ. Τρίπολης 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό XZZ » Δευτ 20 Ιαν 2020, 02:21

Καλά που είμαστε υπεράνω και ενστάσεις δεν κάνουμε, και αντικειμενικό νιονιο έχουμε στο ΠΑΟΚ ΤΒ, και τον Κάκο να λέει πως ευνοηθήκαμε στο Open.
XZZ
 
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Δευτ 30 Σεπ 2019, 13:59

Re: ΠΑΟΚ - Αστ. Τρίπολης 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Δευτ 20 Ιαν 2020, 02:29

Λοιπόν, νομίζω ότι το πρόβλημα της κακής απόδοσης ήταν καθαρά λόγω των απουσιών. Η ομάδα μπερδεύτηκε και πολύ λίγες φορές μπόρεσε να βγάλει την μπάλα σωστά στην επίθεση.

Κρέσπο, Μπίσε, Γιαννούλης και Καντουρί, είναι παίκτες που αλλάζουν τον ΠΑΟΚ όταν λείπουν.

Καταρχήν τα σεντερ μπάκ μας ΔΕΝ μπορούν να βγάλουν τη μπάλα σωστά. Ειδικά ο Βαρέλα από τα αριστερά.

Δίδυμο Μαουρίσιο Ντόουγκλας ειναι καταστροφικό. Το 10 και το 8 νομίζω του Αστέρα ήταν μομίμως ελεύθεροι στα μεσοδιαστήματα. Ο δέ Μάου είναι ανέτοιμος, θυμάμαι μερικά τρανζίσιον να αγκομαχά να φτάσει τους αντιπάλους. Το είδαμε καί στο Βικελίδης, τον Μάου να μπαίνει βασικός και να μην υπάρχει κάν στο κέντρο. Ο Ντόουγκλας έχει να παίξει καιρό και αυτό φάνηκε χτες, αργές κινήσεις, πολλά λάθη, μαρκαρίσματα με τα μάτια.

Ο Πέλκας ΔΕΝ είναι εξτρέμ. ΔΕΝ είναι χάφ. Αν χωράει κάπου αυτό είναι γύρω γύρω στην περιοχή με τον Σβιντερσκι. Οταν έρχεται πιό πίσω να πάρει μπάλα, χαλάει όλο το παιχνίδι. Για μένα είναι χρήσιμος και δεν χρειάζεται τόσο κράξιμο, αλλά θέλει πιό ξεκάθαρο ρόλο στο γήπεδο ΜΟΝΟ σε θέση επιθετικού (αλλαγή του Μπίσε).

Μίσιτς, μπερδεύτηκε στο 10. Η θέση του είναι στο 8, μάλλον ο Φερέιρα ελλείψη άλλου (Μπίσε πχ) αποφάσισε να τον ανεβάσει όπως με ΟΦΗ. Παρόλαυτά έκανε και μια δύο φοβερές πάσες (η μία πηγε γκόλ), αλλά θα μπορούσε να τις κάνει και ως 8.

Λημνιός Λάμπρου πολύ καλοί, Σβί εγγύηση, Αντρέ παίζει στο 60% λόγω φυσικής κατάστασης, αλλά σου δίνει φοβερή ποιότητα και ηρεμία.

Εσίτι, κακώς κατηγορείται ως άμπαλος από κάποιους. Είναι το σωματότυπο που ξεγελάει. Μιά χαρά μπάλα ξέρει και 30άρες μπορεί να βγάλει. Ο μόνος στο κέντρο που μπορεί να κόψει. Καμία σχέση με τον σημερινό Μάου.

Κομβική η νίκη στην Λαμία, γιατί ο Γκέι έχει ΟΦΗ και δεν νομίζω να περάσει από κει.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: ΠΑΟΚ - Αστ. Τρίπολης 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό opaloka » Δευτ 20 Ιαν 2020, 03:23

Μπορει η ομαδα να παιζει ολο και χειροτερα (με καποιες αναλαμπες ποιοτητας να μην ειμαι απολυτος), αλλα κοιμαμαι ησυχος (κυριως οταν παιζει η ομαδα). Εχω τον κερβερο στα δοκαρια που δεν τον βγαζει ο φερειρας ακομα και αν δειξει την πραματεια του στην 4, και κυριως εχω και Μαουρισιο που παραδεχομαι οτι επαιξα καλα περυσι με παναιτολικο. Τωρα που θα γυρισει και ο ελ καντουρι θα ειμαστε ακομα καλυτερα. Εννοειται ο Λαμπρου εξω (γιατι δεν μαρκαρει οπως οι αλλοι 11 κι ας σκοραρει) και για ολα φταιει ο Πασχαλακης. Ο Εσιτι εννοειται οτι ειναι αμπαλος γιατι κοβει και παιζει με παθος, πραγμα που δεν χρειαζεται οταν εισαι βραζιλιανος και παιζεις λες κι εχεις πυρετο. Εξω κι αυτος γιατι οσο και αν μαρκαρει, απλα δεν σκοραρει οπως οι αλλοι 11. Κατι ακουσα για επιστροφη Πριγιο. Εννοειται πως δεν χρειαζεται γιατι δεν μαρκαρει κι αυτος.
Το περσινο ηταν η εξαιρεση. ΤΩΡΑ ζουμε παοκτσηδικες στιγμες σαν τις επαναφορες που καναμε στα τελευταια δευτερολεπτα με τα εβρεοσκουλικα και χαναμε τους αγωνες το 80 στο μπασκετ.
Ειναι ωραιο να πυροβολαμε τα ποδια μας και να κατεβαζουμε τα υπογλωσσια σαν τα ποπκορν για το σασπενς...
Άβαταρ μέλους
opaloka
 
Δημοσιεύσεις: 223
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:39

Re: ΠΑΟΚ - Αστ. Τρίπολης 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό NIKOS_PAOK04 » Δευτ 20 Ιαν 2020, 07:30

Ο ΠΑΟΚ δεν ήταν καλός για το διάστημα 20-45 πράγματι νωθρός χωρίς τρεξίματα και πάθος αλλά πιστεύω πως το 1-0 και η διαχείριση που έχουν στο μυαλό τους φταίνε κατά μεγάλο ποσοστό.
Δεν ξέρω πως φαντάζεστε κάποιοι ένα 8αρι αλλά να τρέχεις πίσω από τα λάθη τον άλλον και να πρέπει να τα προλαβαίνεις όλα σε κάνει Καντέ και Καντέ είναι ένας παγκοσμίως.Ο Μαουρίσιο για μένα ήταν πολύ καλός σε σχέση με την υπόλοιπη ομάδα δεν μπορείς να απομονώνεις την εικόνα του παίκτη από την συνολική και δεν καταλαβαίνω πως ας πούμε ο Σβιντέρσκι είναι ο MVP επειδή είχε μια καλή επαφή σε ένα Τετ - α- Τετ(από ασίστ αντιπάλου)
Μετρήσατε τα λάθη από τον συνήθως καλό Μίσιτς τα λάθη του Πέλκα του Βαρέλα του Μάτος που έφερναν την ομάδα προ τετελεσμένων γεγονότων που σε μερικά κατάφεραν οι κακοί Ντόουγκλας και Μαουρίσιο να επέμβουν σε άλλα πάλι όχι.Χάθηκαν πολλές κατοχές στον χώρο του κέντρου από νωθρότητα (στο διάστημα που δεν ήταν καλή) και γιαυτό φταίει συνολικά η ομάδα.
Για μένα η ομάδα είναι λογικό να έχει σκαμπανεβάσματα ειδικά όταν δεν έχει μια σταθερή μεσαία γραμμή.
Ο Μαουρίσιο με τον Μίσιτς ταιριάζουν για μένα περισσότερο σαν εσωτερική χαφ και ο Εσίτι όταν θέλεις καθαρό κόφτη.
Πάμε Λαμία για την νίκη γιατί ο γαύρος θα τα βρει μπαστούνια στον ΟΦΗ και μπορεί να χάσει βαθμούς.
Άβαταρ μέλους
NIKOS_PAOK04
 
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2014, 13:54

Re: ΠΑΟΚ - Αστ. Τρίπολης 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό vs40 » Δευτ 20 Ιαν 2020, 10:41

Οι βασικοί μας χαφ έκαναν τον Εσίτι να μοιάζει παικταράς. Πέρα από την πλάκα, έκανε καλό παιχνίδι, όσο έπαιξε ο Εσίτι. Ο Μαουρίτσιο ήταν πολύ λίγος,του έκλεβαν πολύ εύκολα τη μπάλα. Έμοιαζε σαν παλαίμαχος ή παίκτης της Κ15 σε δύναμη. Από ότι φάνηκε ο Μίσιτ δε μπορεί να βγαίνει από το 8. Όχι μόνο δημιουργεί από πίσω, που είναι πολύτιμο, έχει κράτημα μπάλας, και μαρκαρει αρκετά, μιας που είναι σε φόρμα. Δίπλα του όλοι φαίνονται καλύτεροι.

Η ομάδα φωνάζει διαρκώς ότι έχει ανάγκη το 4-2-3-1 και την ενεργοποίηση του Μάτος επιθετικά, ώστε να υπάρχει ισορροπία. Ο Αστέρας πιστεύω ότι μας διάβασε καλά, πιέζοντας κατάλληλα, ώστε να δείξουμε τις αδυναμίες μας. Το 4-4-2 του Άμπελ, είναι ιδανικό μετά το 60, και μάλιστα πολλές φορές έχοντας 2 καθαρά φορ, σε ματς που δε βγαίνουν. Είναι κρίμα να μην αξιοποιείται το υλικό μας, τα εξτρέμ μας, ο Μάτος, Ο Μπίσε.
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5220
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες