11.Βαγγέλης Μαργαρίτης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 11.Βαγγέλης Μαργαρίτης

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Πέμ 05 Δεκ 2019, 21:51

Μετά από το διπλό στην Βόννη,
Οι πέντε παίκτες που βρίσκονται στην καλύτερη 5άδα για την 7η αγωνιστική του φετινού Basketball Champions League είναι οι Ryan Toolson της BAXI Manresa, Zoltan Perl της Falco Szombathely, Lamonte Ulmer της JDA Dijon, Βαγγέλης Μαργαρίτης του ΠΑΟΚ και Jerai Grant της SIG Strasbourg.
Στα 37 του ο ΑΡΧΗΓΟΣ μας ! !
:pano:
Τελευταία επεξεργασία από BlackMagicPAOK και Σάβ 07 Δεκ 2019, 01:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: 11.Βαγγέλης Μαργαρίτης

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 05 Δεκ 2019, 21:54

Χρόνια πολλά ΑΡΧΗΓΕ!
(11η σελίδα)
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 11.Βαγγέλης Μαργαρίτης

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 15 Δεκ 2019, 09:47

Αν δεν βγείς εσύ εκεί έξω ως αρχηγός στο παρκέ, δεν υπάρχει ελπίδα. Καμμία. Όσο και να πιστεύεις το αντίθετο.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 11.Βαγγέλης Μαργαρίτης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 22 Δεκ 2019, 18:29

Ένας από τους πέντε παίκτες του ΠΑΟΚ που έφτασαν σε διψήφιο αριθμό πόντων στο χθεσινό (21/12) παιχνίδι ήταν ο Βαγγέλης Μαργαρίτης. Με τους 11 πόντους του μάλιστα έφτασε σε ένα ξεχωριστό επίτευγμα αφού έγινε ο 3ος σκόρερ στην ιστορία του Δικεφάλου στο επαγγελματικό Πρωτάθλημα.

Ο αρχηγός του Δικεφάλου έφτασε τους 1.632 πόντους με την ασπρόμαυρη φανέλα και ξεπέρασε τον Πέτζα Στογιάκοβιτς που είχε 1.623 στην τριετία 1995-98.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 11.Βαγγέλης Μαργαρίτης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 22 Δεκ 2019, 18:52

Δεν καταλαβαινω γιατι δεν πηρε το κρισιμο σουτ
Dimg4
 

Re: 11.Βαγγέλης Μαργαρίτης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 12 Ιαν 2020, 16:26

dtown έγραψε:
Mene' έγραψε:Το εγραψα και στο τοπικ του αγωνα:
Ημουν μέσα στο γηπεδο μαζι με το παιδακι μου που παιζει μπασκετ σε τοπικη ακαδημια. Μιλωντας με τον Μαργαριτη μετα το τελος του αγωναμου ειπε οτι το ματς χαθηκε απο την αμυνα του Σμιθ που εκανε ηρωα οποιον μαρκαρε και απο τα 3-4 ευκολα καλαθια-καρφωματα που εχασε ο Νοουλς. Τα λογια του ηταν: "του βγαζουμε πασες παρε βαλε και αυτος τα χανει" . . . :( Το ανεκδοτο Σμιθ πρεπει να τελειωνει ή να σοβαρευτει αμυντικα. Μαλλον το πρωτο γιατι το δευτερο το βλεπω αδυνατο.


Φανταστειτε κλιμα στην ομαδα οταν ο αρχηγος τα χωνει στην ψυχρα σε συο συμπαικτες του σε συνομιλια με οπαδο.Αν ισχυει φαουλ μεγαλο του Μαργαριτη



+11



Επίσης...
Καλά, λέει ο Μαργαρίτης για τον Knowles;! Αυτό το "εμείς του δίναμε πάρε-βάλε κι αυτός τα έχανε" το λέει μάλλον για τη φάση που ο αρχηγός έκανε ΕΝΑ καλό (προσποίηση και τρίπλα νομίζω) τη δίνει στον Knowles που ήταν πολύ κοντά του μέσα στο ζωγραφιστό και χάνει το κάρφωμα...

Για να δούμε και τη συνεισφορά του καθένα στον αγώνα...

Μαργαρίτης 8π (4/5 δίποντα), 3ρ (επ), 4 asssists, 4 φάουλ έκανε και κέρδισε 1, 4 λάθη και 7 ranking σε 14:44 λεπτά.

Knowles 18π (8/12 δίποντα και 2/6 βολές), 10ρ (7αμ-3επ), κέρδισε 5 φάουλ και έκανε 3, έφαγε 2 τάπες, 3 λάθη και 17 ranking (ο 2ος καλύτερος του ΠΑΟΚ) σε 33 λεπτά.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 11.Βαγγέλης Μαργαρίτης

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 12 Ιαν 2020, 17:24

Όχι ότι θα συμφωνήσω με αυτά που είπε ο Μαργαρίτης ( αν όντως τα είπε έτσι), ειδικά από την στιγμή που φέτος είναι φάντασμα, αλλά τα νούμερα δεν λένε πάντα την αλήθεια.
Ο νοουλς και στις δύο άκρες του παρκέ είναι στα χαμένα.
Πραγματικά νιώθεις ότι μέχρι χθες αυτός ο άνθρωπος δεν έπαιζε μπάσκετ. Η ομάδα δεν μπορεί να βγάλει στην αδύναμη πλευρά ελεύθερο σουτ γιατί ο νοουλς ξεχνάει να πάει να δώσει σκριν .
Υπάρχει φάση χθες στον αγώνα που ο σορτερ αν δεν κάνω λάθος τον λέει ότι πρέπει να φύγει κ να δώσει σκριν στον Μπεστ όταν ποσταρει ο Μαργαρίτης.... δεν το έκανε ποτέ.
Για την άμυνα δεν θέλω να μιλήσω. Το παιδί αν το ρωτήσουν για πιο λόγο κάνουμε χεντς άουτ είμαι σίγουρος ότι δεν ξέρει
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14122
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 11.Βαγγέλης Μαργαρίτης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 12 Ιαν 2020, 18:14

Αυτό με τα σκριν ισχύει πάρα πολύ και το παρατηρώ κυρίως στα εντός.. Κοντεύουμε Φλεβάρη και ακόμα κάνουν νεύμα με το πρόσωπο ή κουνάνε τα χέρια, ή ακόμα και ο Μπίδης τον κοιτάει στα μάτια (όχι μόνο τον Knowles) και του λέει πού να πάει σε κάθε φάση!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 11.Βαγγέλης Μαργαρίτης

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 16 Ιαν 2020, 09:46

με αυτόν τον Μαργαρίτη στο παρκέ δε νομίζω οτι τρέφουμε πολλές ελπίδες για παραμονή. Καθίστε κάτω, συζητήστε, ας μείνεις κανα 2 αγώνες εκτός (μπρίντιζι, βάζελο) να δούμε τί μπορεί να γίνει. Αν δεν μπορείς, πές το. Αν πάλι θεωρείς οτι μπορείς, πές τί πρέπει να γίνει. ΤΩΡΑ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 11.Βαγγέλης Μαργαρίτης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 16 Ιαν 2020, 10:19

Δεν αμφιβάλλω ότι πονάει τη κατάσταση της ομάδας, περισσότερο από τους μισούς ΠΑΟΚτσήδες μάλιστα. Αλλά σαν αρχηγός να βγει μπροστά, να πει πέντε πράγματα. Και δημόσια! Γιατί δεν βγαίνει σε καμιά συνέντευξη τύπου; Είμαι σίγουρος ότι με τον προπονητή μιλάνε...αλλά δεν γίνεται έτσι. Αρχηγός στα εύκολα, ηγέτης στα δύσκολα!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 11.Βαγγέλης Μαργαρίτης

Δημοσίευσηαπό potamda » Πέμ 16 Ιαν 2020, 10:34

Ο αρχηγός έχει κλείσει τα 37 και πάει στα 38! Ένας παίκτης που ποτέ δεν είχε σούπερ ταλέντο, αλλά με τη δουλειά κατάφερε πολλά. Είναι απόλυτα λογικό ότι χρόνο με τον χρόνο φθίνει, ειδικά μετά και τους τραυματισμούς που έβγαλε τα τελευταία χρόνια.
Δεν μπορεί η ομάδα να βασίζεται στον Μαργαρίτη παικτικά. Θα έπρεπε να παίρνει πολύ λιγότερο χρόνο συμμετοχής και πολύ λιγότερες κρίσιμες μπάλες (όπως και ο Απο, αλλά δεν το λέω, γιατί κάποιος παρακολουθεί :mrgreen: ).
Να προστατευτεί και η ομάδα και ο παίκτης. Δυστυχώς όμως, δεν υπάρχουν άλλοι!
Τώρα να έβγαινε να μιλήσει, δεν ξέρω, σε τι θα ωφελούσε αυτή τη στιγμή.
Se non la ami quando perde non amarla quando vince...
Άβαταρ μέλους
potamda
 
Δημοσιεύσεις: 5126
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2009, 18:52
Τοποθεσία: όπου γης και πατρίς...

Re: 11.Βαγγέλης Μαργαρίτης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 16 Ιαν 2020, 10:45

Σε χαλάει ο Άπο; Τρία τρίποντα χθες, το τελευταίο μάλιστα με τη μπάλα να καίει και ξύπνησε το σύνολο της κερκίδας! Τότε άρχισε η μαζική γιούχα στις μπάλες αντιπάλου!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 11.Βαγγέλης Μαργαρίτης

Δημοσίευσηαπό potamda » Πέμ 16 Ιαν 2020, 10:54

Με τον ερχομό Σόρτερ και Μπράουν ο χρόνος συμμετοχής του Από έχει επανέλθει στα φυσιολογικά επίπεδα και γι΄αυτό είναι και πιο ουσιαστικός, όπως χθες.
Το αυτό θα έπρεπε να συμβεί και με τον αρχηγό!
Se non la ami quando perde non amarla quando vince...
Άβαταρ μέλους
potamda
 
Δημοσιεύσεις: 5126
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2009, 18:52
Τοποθεσία: όπου γης και πατρίς...

Re: 11.Βαγγέλης Μαργαρίτης

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 16 Ιαν 2020, 11:36

what happens in pylaia stays in pylaia. Σούλης speaking. να συζητήσουν ο μαργαρίτης με τον χαραλαμπίδη. Αν το πρόβλημα κατά τη γνώμη του είναι ένα καλό 5, ε ας του πάρουν ένα καλό 5 (romeo travis). όχι stretch 5 βέβαια όπως ο hawes. Αν το πρόβλημα είναι οτι θέλει κάλυψη αμυντικά, ας του πάρουνε έναν rim protector (Mbakwe, Elonu). Αν θεωρεί οτι πλέον μπορεί μόνο στο 5, εκεί δυσκολεύει το πράγμα γιατί τότε πρέπει να πας σε περίεργο 4 δλδ να συνδυάζει και άμυνα και rebound και καλό σουτ (gabriel). Αν πεί οτι ΔΕΝ μπορεί, να πάρουμε δύο ψηλούς να κάνουμε τη δουλειά μας.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 11.Βαγγέλης Μαργαρίτης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 29 Ιαν 2020, 20:52

Αναλυτικά όσοι βρίσκονται στην επιλογή: Γιάννης Αγραβάνης, Δημήτρης Αγραβάνης, Χάρης Γιαννόπουλος, Βασίλης Καββαδάς, Γιώργος Καλαϊτζάκης, Λεωνίδας Κασελάκης, Δημήτρης Κατσίβελης, Γιαννούλης Λαρεντζάκης, Βαγγέλης Μάντζαρης, Βαγγέλης Μαργαρίτης, Λευτέρης Μποχωρίδης, Χρήστος Σαλούστρος, Γάιος Σκορδίλης, Μιχάλης Τσαϊρέλης και Λίνος Χρυσικόπουλος.

Η ΕΟΚ ανακοίνωσε τις επιλογές του Θανάση Σκουρτόπουλου ενόψει των πρώτων αγώνων για τα προκριματικά του Eurobasket 2021 με Βουλγαρία (21/2, 19:00) και Βοσνία (24/2). Ο έμπειρος τεχνικός άφησε εκτός επιλογών τους παίκτες που αγωνίζονται στην Euroleague, ενώ ξεχωρίζει η επιστροφή του Δημήτρη Αγραβάνη, ο οποίος αγωνίστηκε για τελευταία φορά με το εθνόσημο στο Eurobasket του 2017.

Οι διεθνείς θα συγκεντρωθούν την Δευτέρα 17 Φεβρουαρίου και θα αναχωρήσουν άμεσα για την Πάτρα, όπου θα γίνει η προετοιμασία. Το Σάββατο, επομένη του αγώνα απέναντι στην Βουλγαρία, η αποστολή θα αναχωρήσει για την Βοσνία.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες