Κοινωνία ώρα μηδέν ΙΙΙ

Re: Κοινωνία ώρα μηδέν ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό icue » Τετ 15 Ιαν 2020, 13:03

Ηδη η πλειοψηφια εχει ξεχασει για ποιο λογο τους ψηφισε. Οπως γινεται εδω και 30 χρονια με ολους.

Διαβαζω επισης οτι θα επανιδρυθει το υπουργειο μεταναστευτικης πολιτικης. Αργησαν εξι μηνες να το παρουν χαμπαρι. Χειροτεροι απο τους ψευτες, παντα ειναι οι ψευτες που πιστευουν τα ιδια τους τα ψεμματα.
icue

Δημοσίευσηαπό rouki » Τετ 15 Ιαν 2020, 13:43

Odi έγραψε:Τελικά έφταιγε η "προδοτική" αριστερά για τις μεταναστευτικές ροές; Τώρα με την Χριστιανή Ορθόδοξη Πατριωτική ΝΔ γιατί αυξήθηκαν πρόσφυγες και μετανάστες;

Αφού φοράει γραβάτα ο Κούλης και ξέρει και Αγγλικά,γιατί πάμε από τη μια φάπα στην άλλη στην εξωτερική πολιτική;

Πουλήσαμε τη Μακεδονία τελικά ή όχι; Τι λέει ο Άδωνις για το Μακεδονικό χαλβά;

Αυτός ο αλήτης ο Τσίπρας προστάτευε και την πρώτη κατοικία. Ντροπή. Οι τραπεζίτες τι θα κατασχέσουν δηλαδή; Πάλι καλά επαναφέρει την τάξη ο Κούλης.

Πετάει η οικονομία. Το επιβεβαιώνει ο ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΟΣ που είναι υπουργός ανάπτυξης.

Όλα καλά.

Πόσο δίκαιο έχεις...
Και πού να ήταν κομμουνιστές, θα ξεσκίζονταν.
Ο συριζα ήταν και είναι ένα σοσιαλδημοκρατικό κόμμα, που έκανε μια σχετικά καλή κυβέρνηση, όσο τόσο που περιμέναμε οι περισσότεροι, αλλά προς το καλύτερο.
Εκατό χιλιάδες φορές καλύτεροι και απο το πασοκ και απο την νδούλα.
Αλλά είπαμε, ο αθάνατος Έλληνας είχε άλλο στο μυαλό του.
Και όποιον ρωτήσεις σήμερα, ΚΑΝΕΙΣ δεν την ψήφισε.
Ρε ουστ... Τελικά είμαστε πολύ άτιμη ράτσα... :evil:
Τα πάντα ρει, τα πάντα χωρεί, ο Π.Α.Ο.Κ. μένει
Άβαταρ μέλους
rouki

Δημοσίευσηαπό icue » Τετ 15 Ιαν 2020, 13:56

Εγω που δεν τους ψηφισα ποτε, πλεον με πιο ψυχρη ματια, ειδα το πρωτο εξαμηνο (Βαρουφακης και σια) εγκληματικο, ισως η χειροτερη κυβερνηση που εχω δει οσα χρονια θυμαμαι και την επομενη θητεια τους, που δεν ειχαν τα ιδεολογικα βαριδια, συμπαθητικη.
icue

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 15 Ιαν 2020, 14:32

Νομίζω πως αν κρατούσε ο Αλέξιος την πολιτική Βαρουφάκη και δεν δείλιαζε (επιεικής όρος) την τελευταία στιγμή, η κατάσταση στην Ελλάδα θα ήταν τελείως διαφορετική. Η προσωπική μου άποψη είναι ότι θα ήταν καλύτερη, αν και οι περισσότεροι ειδήμονες ισχυρίζονται το αντίθετο.
Όταν ξεκινάς την διακυβέρνηση της χώρας αποφασίζοντας να τραβήξεις το σχοινί γιατί βλέπεις ότι η πολιτική της Ε.Ε. σε οδηγεί σε οικονομική καταστροφή, το πας μέχρι τέλους. Αν δειλιάσεις και υποχωρήσεις τρως το αγγούρι της αρκούδας.
Όπερ και έγινε.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 15 Ιαν 2020, 14:49

Συγκριτικά και μόνο, εκατομμύρια φορές προτιμότεροι οι προηγούμενοι. Αυτό ήταν γνωστό και αναμενόμενο, για εμένα τουλάχιστον. Δηλαδή τι να συγκρίνει κιόλας κάποιος; Όταν ο ένας πόλος της διαδικασίας σύγκρισης είναι ένα ακροδεξιό μόρφωμα ηλιθίων; Βέβαια, η ετυμηγορία του πάνσοφου λαού μας υπήρξε ακόμα μια φορά αποστομωτική. Παρεμπίπτουσα και άσχετη παρατήρηση, σήμερα ή αύριο, δε συγκρατήσα την ακριβή ημερομηνία, το δελτίο ειδήσεων του αλφα, λέει, θα βγει από το Μαξίμου. Θα πάρει το αντώνη το σροιτερ τσιμπ εεε συνέντευξη από τον happy traveler Κυριάκο και το υπόλοιπο δελτίο θα ολοκληρωθεί live από το παλάτι του μπροστινού του πρεζοκράτορα. Αδέσμευτη ελληνική δημοσιογραφία :lol: :lol: :lol:
"Το τσίρκο που 'χω στήσει, το υπόγειο μαγαζί
βουλιάζει και με παίρνει κι εμένανε μαζί.
Βουτάω το μαύρο χιούμορ σε έγχρωμη οπή
και δάχτυλο Κυρίου μου γνέφει σιωπή."
Άβαταρ μέλους
navigator11

Δημοσίευσηαπό Maximus » Τετ 15 Ιαν 2020, 15:21

ΣΥΡΙΖΑ θα λέμε και θα κλαίμε...
Άβαταρ μέλους
Maximus

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τετ 15 Ιαν 2020, 15:38

navigator11 έγραψε:Παρεμπίπτουσα και άσχετη παρατήρηση, σήμερα ή αύριο, δε συγκρατήσα την ακριβή ημερομηνία, το δελτίο ειδήσεων του αλφα, λέει, θα βγει από το Μαξίμου. Θα πάρει το αντώνη το σροιτερ τσιμπ εεε συνέντευξη από τον happy traveler Κυριάκο και το υπόλοιπο δελτίο θα ολοκληρωθεί live από το παλάτι του μπροστινού του πρεζοκράτορα. Αδέσμευτη ελληνική δημοσιογραφία :lol: :lol: :lol:

Λολ, σοβαρά τώρα;

Πάντως πέραν απ τον οποιοδήποτε πολιτικό χρωματισμό, αυτό που γίνεται με τη συνδιάσκεψη για τη Λιβύη, ενώ θα παρευρίσκεται το Κονγκό ξερω γω κι όχι η χώρα, είναι πάρα πολύ δυσάρεστο. Θυμάμαι ότι το χειρότερο που ακούγαμε
στους πρώτους μήνες των αλλονών από κάτι γιατρούς στην Ελβετία ήταν ότι δεν θα χουμε κωλόχαρτα ξερω γω. :mrgreen:
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Τετ 15 Ιαν 2020, 15:41

Αυτή την αγιοποίηση του Συριζα δενντην καταλαβαίνω, αλλά τελοσπαντων δεν θέλω να μπω και στο paokmania σε τέτοια αντιπαράθεση....

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τετ 15 Ιαν 2020, 15:46

Καμία αγιοποίηση δεν υπάρχει, απλά η ΝΔ είναι για τον μπούτσο πως να το κάνουμε τώρα δηλαδή
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 15 Ιαν 2020, 16:02

Kostomanolis έγραψε:Αυτή την αγιοποίηση του Συριζα δενντην καταλαβαίνω, αλλά τελοσπαντων δεν θέλω να μπω και στο paokmania σε τέτοια αντιπαράθεση....

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ ανέφερα πρώτη πρώτη λέξη το συγκριτικά. Ανεπαρκείς και του συριζα. Και στο πεδίο που καταπιανόμαστε πρωτίστως εδώ μέσα. Υπό την ανοχή της δικής τους ηγεσίας στα του αθλητισμού, μην πω συναυτουργίας, συνετελέστηκε άλλωστε η αλητικη κλοπή του πρωταθλήματος από τον ΠΑΟΚ. Αυτό είναι άλλο όμως κι άλλο το ότι επιχειρείται μια άκρως χυδαία προσπάθεια από τους νυν ... φιλελεύθερους σκοταδιστές να καταστήσουν τον μπασκίνα, τον παπά κοκ ανώτερο σε κοινωνική ιεραρχία σε σχέση με τους λοιπούς κοινούς θνητούς. Αυτές οι γελοιότητες με τις ... μάχες "τακτοποίησης" στα Εξάρχεια, τις ... παρεμβάσεις της ανεκδιήγητης Κεραμέως στα της εκπαίδευσης, τις κωμικοτραγικές καμπάνιες για τις αμβλώσεις, την απύθμενη δουλοπρέπεια ενός υφυπουργού μπροστά στις χυδαίες ορέξεις μιας εγκληματικής οργάνωσης από Πειραιά μεριά, μεταξύ πολλών ακόμα πχ δηλώσεις του Σπυρίδωνα Μανωλίδη περί ... 200 ευρών, βορίδη σχετικά με τη χρήση βίας κοκ, έχουν ξεπεράσει πια το όριο να αντιμετωπίζονται σαν ένα έστω κακόγουστο αστείο.
Άβαταρ μέλους
navigator11

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 15 Ιαν 2020, 20:41

Με ... απαστράπτοντα Εξάρχεια και γυναίκα ΠτΔ προσωπικά είμαι καλυμμένος. Παίρνω πίσω όσα άσχημα έχω γράψει για τη νέα πρεζοκρατία. :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
navigator11

Δημοσίευσηαπό icue » Πέμ 16 Ιαν 2020, 16:17

Απο περιεργεια κοιταξα σε ριπλει τβ ολα τα καναλια. Απο τα ιδιωτικα μονο το Open διεκοψε το προγραμμα για να δειξει λαιβ την δηλωση Τσιπρα για την πτδ. Το Star ειχε ειδησεις εκεινη την ωρα και ουτε και ετσι δεν το δειξαν :lol: Και η ΕΡΤ ειχε ειδησεις και το εδειξε λαιβ. Για να καταλαβουμε τι παιζει.
icue

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Πέμ 16 Ιαν 2020, 16:17

Και ο Αντ1 το έδειξε
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Πέμ 16 Ιαν 2020, 16:31

Sick Bastard έγραψε:
navigator11 έγραψε:Παρεμπίπτουσα και άσχετη παρατήρηση, σήμερα ή αύριο, δε συγκρατήσα την ακριβή ημερομηνία, το δελτίο ειδήσεων του αλφα, λέει, θα βγει από το Μαξίμου. Θα πάρει το αντώνη το σροιτερ τσιμπ εεε συνέντευξη από τον happy traveler Κυριάκο και το υπόλοιπο δελτίο θα ολοκληρωθεί live από το παλάτι του μπροστινού του πρεζοκράτορα. Αδέσμευτη ελληνική δημοσιογραφία :lol: :lol: :lol:

Λολ, σοβαρά τώρα;

Πάντως πέραν απ τον οποιοδήποτε πολιτικό χρωματισμό, αυτό που γίνεται με τη συνδιάσκεψη για τη Λιβύη, ενώ θα παρευρίσκεται το Κονγκό ξερω γω κι όχι η χώρα, είναι πάρα πολύ δυσάρεστο. Θυμάμαι ότι το χειρότερο που ακούγαμε
στους πρώτους μήνες των αλλονών από κάτι γιατρούς στην Ελβετία ήταν ότι δεν θα χουμε κωλόχαρτα ξερω γω. :mrgreen:

Στη φωνή κι ο γάιδαρος :mrgreen:
Για ινσουλίνες ίσως έγραψα
Για κωλοχαρτα αποκλείεται
Η Ελλας είναι γεμάτη απο δαύτα
Τελευταία επεξεργασία από elvetos giatros και Πέμ 16 Ιαν 2020, 16:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
elvetos giatros

Δημοσίευσηαπό icue » Πέμ 16 Ιαν 2020, 16:31

Εχεις δικιο ξεχασα να τον τσεκαρω τον Ant1
icue

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κοινωνικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler