Abel Fernando Moreira Ferreira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Κυρ 12 Ιαν 2020, 22:40

hasio_john έγραψε:Σήμερα ήταν ο Σιμόες και το δοκάρι που μας έσωσαν, αύριο θα γίνει πάλι το ίδιο?


Εγω ειδα οτι ο Μπισεσβαρ εχασε ενα γκολ που βαζει και παιδι δημοτικου στο προαυλιο,και δεν κλειδωσε το ματς.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό trouman » Κυρ 12 Ιαν 2020, 22:46

Σήμερα ντύθηκες κάπως Λουτσέσκου, κέρδισες, μέτρια εμφάνιση και κράξιμο. Αυτά.
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Κυρ 12 Ιαν 2020, 22:47

Ναι φίλε Σεκερι, είναι και αυτό!
Στην τελική αυτό που θέλουμε όλοι από τον προπονητή μας είναι να διορθώσει λίγα πραγματάκια στο κοουτσάρισμά του μιας και στα Πλέι θα γίνει της π@υτάνας και τέτοια λάθη σίγουρα θα μας κοστίσουν.
Πάμε παρακάτω, εννοείτε στηρίζουμε τον προπονητή μας!! :pano:
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9444
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 12 Ιαν 2020, 23:43

hasio_john έγραψε:Εντάξει μάγκες, μην το γ@μάτε μερικοί ..., κριτική γίνεται και όχι αφορισμός!
Δεν χρειάζονται ειρωνείες του στυλ πήρε ντέρμπι κράξτε τον και τέτοια.
Δηλαδή κακό είναι να πει κάποιος την γνώμη του γι' αυτό που βλέπει?
Αν είναι κλειδώστε όλα τα τόπικ και αφήστε ένα ανοιχτό να μπαίνουμε να βάζουμε χαρούμενες φατσούλες.
Όλοι χαιρόμαστε αν η ομάδα νικάει, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα κρύβουμε στο χαλί τα προβλήματα!
Σήμερα ήταν ο Σιμόες και το δοκάρι που μας έσωσαν, αύριο θα γίνει πάλι το ίδιο?
Κάνει λάθη ο προπονητής μας και συνεχίζει να τα κάνει μιας και είναι πεισματάρης.


Τα "φυγε μονος σου" ,"ξυπνα" , κλπ ειναι κριτικη ρε Χασιο?
Δεκτη παντα η κριτικη αλλα η απαξιωση?
Και για τα ντερμπι 100 ποστ ειχε οτι δε τα κερδιζει το εμπεδωσαμε νισαφι.Γι αυτο και το τρολαρισμα.
Και να μιλησω και λιγο σοβαρα (το παθαινω που και που) κι εγω ευχαριστημενος δεν ειμαι μ αυτο που ειδα,ουτε σαν στησιμο ουτε σαν αντιδραση με τις αλλαγες του.Αλλα δε θα του κρεμασω κουδουνια.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 12 Ιαν 2020, 23:46

Δύο τετ-α-τετ στο πρώτο ημίχρονο έβγαλε ο Μπάρκας: Το πρώτο στον Swiderski και το δεύτερο στον Biseswar. Κι ένα τρίτο στον Λημνιό στο δεύτερο ημίχρονο. Ακόμη και στη φάση του πέναλτυ αποκρούει το σουτ του Σφι.
Βέβαια αν ο απογοητευτικός Biseswar δεν έχανε την μεγάλη ευκαιρία από τη σέντρα του Βιερι, τώρα θα πανηγυρίζαμε νίκη με άνεση. Το ίδιο θα γινόταν αν ο Πέλκας που κάνει την μεγάλη προσπάθεια και φεύγει μόνος του δεν τα χάλαγε στο τέλος, όπως και αν ο Χουλτ δεν ανέτρεπε τον Akpom, που ήταν έτοιμος να σκοράρει.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89365
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 13 Ιαν 2020, 00:40

Στο φάουλ μετά το φάουλ-κόκκινη στον Akpom, γιατί είχαμε ΜΟΝΟ 4 παίκτες μπροστά;;;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό pilotos » Δευτ 13 Ιαν 2020, 00:42

Γιατί έχει δάσκαλο τον μπιδη, που παίζει άμυνα



Δεν χρειάζεται παράθεση όταν απαντάμε ή αναφερόμαστε στο αμέσως προηγούμενο ποστ!
Μπαρκαρούτσος
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 13 Ιαν 2020, 00:45

8-) :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 13 Ιαν 2020, 00:59

Αφού τέτοιοι παίκτες είναι σημαντικοί στα ντέρμπυ, γιατί δεν έβαλε τον Vieirinha με γαύρο;;;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Δευτ 13 Ιαν 2020, 01:04

Ο Αμπέλ παίρνει τα μέτρα ολονών και λίγο ανάποδη τύχη στο 2ο μισό της, θα κάνει 10-0-0 στα πλέιοφ.
Εδώ είμαστε ;)
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Δευτ 13 Ιαν 2020, 01:05

1) Εγω τον στηρίζω τρελα, αλλα δεν καταλαβαίνω γιατι σε ματς που απαιτείται ενταση και αθλητικα προσοντα δεν ξεκιναμε με Πελκα-Ακπομ. Καταλαβαίνω το γιατι θελει να εχει έναν λιγοτερο επιπολαιο δημιουργικο χαφ κι έναν πιο γκολτζή φορ σε ματς που κρινονται στις λεπτομέρειες, αλλα εξακολουθώ να πιστευω ότι τα τρεξίματα των δυο πρωτων μπορουν να ανοιξουν χωρους, κυριως με κλεμενες μπαλες, αλλα και με ανοιγμα αμυνας. Πχ με τον Αγιαξ επιασε και με το παραπανω.

2) Σημερα νομιζω ότι ενιωσε λιγακι πως βρίσκεται με την πλατη στον τοιχο, κυριως γιατι εσπασε το αηττητο με τον τροπο που εσπασε, κι ακομα περισσοτερο διοτι δεν είχαμε παρει ντέρμπι. Επομένως το πηγε πιο συντηρητικα, ασχέτως αν δεν του βγηκε και τοσο. Τους βαθμούς τους πηρε, οποτε εχει χρονο πλεον να δει πως πρεπει να χειρίζεται αυτά τα ματς.

3) Ο Εσιτι είμαι βέβαιος ότι επαιξε λογω ανετοιμοτητας των αλλων δυο. Θα αξιζε να τον δουμε με Μαουρισιο-Μισιτς, και νομιζω ότι θα πρεπει σταδιακα να μπει στο ροτεϊσον.

4) Τον λυπάμαι λιγο γιατι νιώθω ότι το υλικο που εχει δεν κανει καθολου για τις ιδεες που κατεβαζει, ενώ αυτό που ταιριαζει στο υλικο του, μαλλον δεν μπορει να το υποστηριξει ο ιδιος. Θελει σιγουρα έναν αριστερα, έναν στο 10, κι ένα ακομα χαφ επιπεδου Μισιτς. Τοτε θα δουμε πολύ καλυτερα τι ακριβως θελει να παιξει.
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 13 Ιαν 2020, 08:57

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Στο φάουλ μετά το φάουλ-κόκκινη στον Akpom, γιατί είχαμε ΜΟΝΟ 4 παίκτες μπροστά;;;;

Προφανώς για να διαφυλάξει το μηδέν πίσω. γιατί μετά το 70΄ κι ενώ μέχρι τότε η ΑΕΧ ήταν τελείως ακίνδυνη, άρχισε να δημιουργεί φάσεις, οπότε και ο ίδιος πανικοβλήθηκε, και εμείς.
Υπέφερε η ομάδα για ένα διάστημα, όπως ο ίδιος είπε, αλλά το αξιοπερίεργο είναι που είπε πως: "η ομάδα υπέφερε όταν έπρεπε"!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89365
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Notorious4 » Δευτ 13 Ιαν 2020, 09:22

Στις δικαιολογίες είναι μανούλα. Καλύτερος και από Τούντορ.

Με τέτοιες εμφανίσεις στα πλευ οφ δύσκολα τα πράγματα.
Άβαταρ μέλους
Notorious4
 
Δημοσιεύσεις: 958
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2015, 21:38

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 13 Ιαν 2020, 09:36

Μέχρι προχθές δεν έπαιρνε τα ντέρμπι...

Ανίκανος να τα διαχειριστεί..

Σήμερα, δεν παίξαμε καλή μπάλα μπλα μπλα μπλα....

Αποφασίστε, μπορεί ή δεν μπορεί στα ντέρμπι;;


Σε μια κακή βραδιά της ομάδας με πάρα πολλούς παίκτες ντεφορμέ και τα 2 χαφ να μην ξανά έχουν παίξει μαζί, πήρε το αποτέλεσμα.

Ναι, προφανώς δεν εθελξε η ομάδα και φέρει ευθύνη και αυτός, αλλά μέχρι προχθές κραζατε γιατί ενώ έπαιξε πολύ καλή μπάλα μέσα στο σκουλήκι δεν πήρε αποτέλεσμα. Ήμασταν ανίκανοι να πάρουμε βαθμό στα άλλα ντέρμπι, που αν εξαιρέσεις το ματς με γαβρο, στα άλλα ήμασταν καλυτεροι. Τώρα θα βρούμε άλλο τροπάριο.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Notorious4 » Δευτ 13 Ιαν 2020, 09:49

Έγινε σουρμε.

Αν εσύ εισαι ευχαριστημένος με γεια σου με χαρά σου. Εγώ προπονητή που δηλώνει ότι ακόμα δεν ξέρει να διαχειριστεί τα ντέρμπυ και ότι οι μακρινές μπαλιές καμία φορά είναι καλύτερες από τις κοντινές πασεσ όταν παίζεις στην έδρα σου με πεθαμενη ομάδα δεν μπορώ να είμαι ευχαριστημένος.

Για την σύνθεση της ομάδας και τις αλλαγές με χρόνο καθυστέρηση τι να πούμε.

Εσείς στηρίξτε όσο θέλετε εγώ με αυτά που βλέπω δεν μπορώ. Τα ίδια λέγατε με στανογιεβιτς.

Ο Άμπελ είναι το φωτεινό παράδειγμα ότι ΑΜ θέλεις μπορείς να γίνεις και εσύ προπονητής.
Άβαταρ μέλους
Notorious4
 
Δημοσιεύσεις: 958
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2015, 21:38

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης