Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Mauricio-8- » Τρί 10 Δεκ 2019, 14:52

Δεν έχουνε ακόμη καταλάβει ότι με τον Ιβάν δεν τα βάζει κανένας! Ούτε ο Μαρινακης ούτε κανένας για αυτό να κάτσουνε καλά! Ο Ιβαν δεν εινσι ούτε Μελισσανιδης ούτε Αλαφούζος! Θα τους τυλίξει σε μια κόλα χαρτί και τον γαυρο και όλους.Και το σημαντικότερο έχει μαζί του του ποιο φανατικούς οπαδούς Ελληνικής ομάδας που ξεπερνάνε το 1εκ μόνο εντός Ελλάδος! Οπότε εσείς εκεί κάτω μαζί με την ντροπή της ΠΟΛΗΣ ΜΑΣ εδώ τον αρουλη γιατί αρουλης είναι καθίστε καλά!
Άβαταρ μέλους
Mauricio-8-
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: Δευτ 24 Δεκ 2018, 13:16

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τρί 10 Δεκ 2019, 15:38

Νομίζω ότι πλέον το χρέος όλων των απανταχού ΠΑΟΚΤΣΗΔΩΝ είναι να στηρίξουν το εγχείρημα του PAOK TV. H ομάδα μας και ο Ιβάν Σαββίδης δέχονται ανελέητο πόλεμο οπότε το λιγότερο που έχουμε να κάνουμε είναι να συσπειρωθούμε και να εκφράσουμε τη δυναμική του ΠΑΟΚ προς πάσα κατεύθυνση. Κορωνίδα σε αυτό είναι το PAOK TV και περιμένω γρήγορα να ανέβουν κατακόρυφα τα τραγικά κατά τη γνώμη μου προς το παρόν νούμερα.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4051
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό dragon » Τρί 10 Δεκ 2019, 16:09

Ξέρουμε τα νούμερα;


Δεν χρειάζεται παράθεση όταν απαντάμε ή αναφερόμαστε στο αμέσως προηγούμενο ποστ!
Μπαρκαρούτσος
Άβαταρ μέλους
dragon
 
Δημοσιεύσεις: 4478
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2017, 18:42
Τοποθεσία: Ναυπλιο

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τρί 10 Δεκ 2019, 17:55

Επίσημα δεν έχει γραφεί πουθενά, αλλά στην εκπομπή όχι άλλο κάρβουνο που κάνουν δύο ΠΑΟΚΤΣΑΚΙΑ μιλάνε για 50.000 πακέτα .. ενώ τα μεμονωμένα σε ματς που δεν είναι ντέρμπι κινούνται κάτω από αυτό το νούμερο. Επίσης τα επαγγελματικά είναι γύρω στα 1000.. Ειλικρινά τα θεωρώ τραγικά αυτά τα νούμερα τόσο για το μέγεθος όσο και για την ποιότητα του ΛΑΟΥ μας.. ΜΟΝΟ η προσφυγιά έπρεπε να έχει 50.000 πακέτα... και άλλα τόσα η Ελλάδα. Τα δε επαγγελματικά έπρεπε να είναι τουλάχιστον 5000 ενω τα μεμονωμένα έπρεπε να αγγίζουν μία Τούμπα στα μικρά παιχνίδια και καμιά 100.000 στα ντέρμπι. Κατά την προσωπική μου άποψη πάντα... για να μπορούμε να πούμε ότι κάναμε την κίνηση ματ και τη στηρίξαμε..
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4051
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό trouman » Τρί 10 Δεκ 2019, 18:07

Δε στηρίξαμε. Δυστυχώς. Αιτίες και δικαιολογίες υπαρχουν. Εγώ δεν πίστευα το ποσό μεγάλη συμμετοχή είχε εδώ μέσα ο σχετικός διαγωνισμός. Ήταν ενδεικτικό μιας κατάστασης αλλά και προσέγγισης του γεγονότος. Δεν μπορεί όμως κανείς να κατηγορήσει κανέναν. Γνωρίζω βέβαια πολύ πολύ κοντινά μου πρόσωπα που θα μπορούσαν αλλά δεν πήραν. Δεν είναι προτεραιότητα. Με καλύτερο μάρκετινγκ Ίσως πάει ακόμα παραπάνω.
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τρί 10 Δεκ 2019, 18:20

Έπρεπε το σκεπτικό να είναι διαφορετικο.. για παράδειγμα όπως και με τις εκλογές... δε νοείται ΠΑΟΚΤΣΗΣ να ψηφίζει ένα κόμμα όπου σκιώδης αρχηγός είναι ο πρεζέμπορας.. εγώ δεν πήγα να ψηφίσω που είμαι πρώην ψηφοφόρος του κυβερνώντος κόμματος.. έχω αηδιάσει με μητσοτάκη και πρεζέμπορα...Η συμμετοχή στο PAOK TV έπρεπε να περάσει ως καθήκον του κάθε ΠΑΟΚΤΣΗ απέναντι στον πόλεμο που δεχόμαστε από την αρχή του καλοκαιριού με τα τηλεοπτικά μέχρι και σήμερα με τις μηνύσιμες διαρροές.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4051
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό trouman » Τρί 10 Δεκ 2019, 21:02

++++
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 10 Δεκ 2019, 21:31

Εγώ όσο θυμάμαι τον εαυτό μου τον ΠΑΟΚ τον χτυπούσαν όπως μπορούσαν. Από την εποχή της επταετίας, με το χάσιμο του πρωταθλήματος το 1973, μέχρι το προπερσινό κλέψιμο. Όλες οι κυβερνήσεις που πέρασαν έστρωναν χαλί στο εκάστοτε πρόεδρο μιας μεγάλης ΠΑΕ (κυρίως ΟΣΦΠ ή ΠΑΟ) να κάνει ό,τι γουστάρει στο Ελληνικό πρωτάθλημα.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό gpap » Τρί 10 Δεκ 2019, 21:43

δεν γνωρίζω αν έχει σχολιαστεί στο παρελθόν αλλά θέλω να σχολιάσω το εξής:
οι περισσότεροι που δουλεύουμε το πρωί, σχολάμε γύρω στις 17:00-17:30.
Εκείνη την ώρα, και οι τρεις γνωστοί αθλητικοί σταθμοί της πόλης -arena, libero, metropolis- έχουν εκπομπές καθαρά του ρούλη.
Δημοσιοκάφροι του ρούλη, ενημερώνουν για τον ''αυτοκράτορα''.
Και ερωτώ εγώ ο κουτός:
τόση σύμπτωση;
Την ώρα που σχολάει η ΒΙΠΕ, που κλείνουν τα εργοστάσια, οι βιομηχανίες, και υπάρχει τεράστιος όγκος πολιτών μέσα σε αυτοκίνητα που επιστρέφουν από τις δουλειές τους, οι 3 ''γνωστοί'' σταθμοί, να έχουν και οι 3, εκπομπές με θεματολογία αποκλειστικά του ρούλη;

Σήμερα, μετά από καιρό, έβαλα Libero. Ο σκώληξ που μιλούσε, προσπαθούσε να αιτιολογήσει την μακακία του Καρυπίδη, και επέμενε στην άποψη πως όποιος οπαδός-φίλαθλος του ρούλη, είναι κατά της μακακίας του Καρυπίδη, πέφτει στην παγίδα των εχθρών του ρούλη ή είναι ο ίδιος εχθρός του ρούλη.

Σαουρίδης εποχή Νο2 στον ρούλη πλέον και ξεκάθαρα.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τρί 10 Δεκ 2019, 22:21

Gpap δεν είναι καθόλου παράλογη η προσπάθεια φίμωσης-απώθησης όποιου διαφωνεί στον αρούλη.

Ουσιαστικά αυτή είναι και η τεράστια διαφορά μας με αυτούς.

Κινούνται πάντα και μόνο με γνώμονα το συμφέρον που "κάποιοι" έχουν αποφασίσει και όποιος παρεκκλίνει μαστιγώνεται. Έχουν βαθιά ριζωμένη υπερσυντηρητική νοοτροπία η οποία δεν αλλάζει όσο και να χτυπιούνται. Δεν ξέρουν να διαφωνούν με το εκάστοτε αφεντικό, ΜΟΝΟ το συμφέρον σκέφτονται.

Και αυτό μπορεί να ακουγόταν ως υπερβολική θεωρία παλιότερα. Αλλά από το 2010 και μετά έχει αποδειχθεί πολλές φορές. Σκύψιμο το κεφάλι στις απάτες του Σκόρδα, εκ νέου εκλογή Σκόρδα που ουσιαστικά προεκλογικά δήλωσε οτι έχει φιλήσει δαχτυλίδι για να μείνει στην Α εθνική, τωρινές καταστάσεις με Καρυπίδη. Μια ζωή τα ίδια. Μονίμως θεωρίες για αγρίους περί κακού ΠΑΟΚ που τους κυνηγά, και πίσω απ τα φώτα ρεμούλα και μοίρασμα θέσεων.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό CCCP » Τρί 10 Δεκ 2019, 22:39

H γενια των αρειανων, τα λεγωμενα και "γκαλακια", στην οποια ανηκει και ο πρωταθλητης της προπαγανδας τσαλτιδης, ειναι αθεραπευτη και δεν προκειτε να αλλαξει ποτε οσο αφορατην αρρωστημενη ιδεολογια τους.

Και αυτο γιατι μιλαμε για μια ολοκληρη γενια οπαδων η οποια λογο γκαλη κτλ, μεγαλωσε με την ιδεα οτι ο αρης ειναι πολυ μεγαλυτερο μεγεθος απο οτι πραγματικα ειναι και δεν μπορουν να αποδεχτουν ποτε την πραγματικοτητα, εξου και παντα θα κυνηγανε να βρουμε τον λογο για τον οποιο η πραγματικοτητα δεν αντικατοπτριζει αυτο που εχουν στο μυαλο τους. Παντα για αυτους ο γιαλος θα ειναι στραβος.

Μη το ψαχνετε, δεν υπαρχει σωτηρια για αυτους. Η ιδεολογια τους ειναι οτι ο ΠΑΟΚ ειναι δημιουργημα προπαγανδας και για αυτο πρεπει να κανουν μεγαλυτερη προπαγανδα. Και αυτη η γενια ειναι αυτη τη στιγμη και οι μιντιαρχες τους οποτε η προπαγανδα θα συνεχιζεται για καιρο ακομα.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6130
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό gaz » Τρί 10 Δεκ 2019, 22:52

Καλά αυτός ο τσαλτιδης είναι πολύ στόκος. Βρωμοσκουλικο και μάστορας στην προπαγάνδα.
Έχουν μαζευτεί όλοι οι μαλακες στον libero γι'αυτό πατώνει. Αλλά τι περιμένεις με ζαγορα διευθυντή, κολκα διευθυντή, τσαλτιδη διευθυντή; Ο τσατσαρος πρέπει να έχει λαλήσει. Ο αρένα του σκωληκα Παπαϊωάννου είναι κλάσεις ανώτερος. Άκου ο τσαλτιδης διευθυντής προσωπικού και ο Κόλκας διευθυντής ανάπτυξης; Ότι να ναι.
gaz
 
Δημοσιεύσεις: 315
Εγγραφή: Δευτ 08 Απρ 2019, 18:26

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό blackfox » Τρί 10 Δεκ 2019, 22:59

gaz έγραψε:Καλά αυτός ο τσαλτιδης είναι πολύ στόκος. Βρωμοσκουλικο και μάστορας στην προπαγάνδα.
Έχουν μαζευτεί όλοι οι μαλακες στον libero γι'αυτό πατώνει. Αλλά τι περιμένεις με ζαγορα διευθυντή, κολκα διευθυντή, τσαλτιδη διευθυντή; Ο τσατσαρος πρέπει να έχει λαλήσει. Ο αρένα του σκωληκα Παπαϊωάννου είναι κλάσεις ανώτερος. Άκου ο τσαλτιδης διευθυντής προσωπικού και ο Κόλκας διευθυντής ανάπτυξης; Ότι να ναι.



τρεις διευθυντές για δεκα ατομα προσωπικο...χχαχαχα.Ο ζαγορας απο παοκτσης εχει μετατραπει σε γκραντ και καλα ουδετερο ...μετρ της ιντριγκας
ΟΤΙ ΣΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΒΙΑ ...ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΙΣΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΒΙΑ..
Άβαταρ μέλους
blackfox
 
Δημοσιεύσεις: 637
Εγγραφή: Κυρ 17 Ιαν 2010, 12:31
Τοποθεσία: netherlands

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τρί 10 Δεκ 2019, 23:05

εμένα με άρεζε εκείνος που έβγαινε από τη Βοστώνη και ζητούσε στο τέλος το



:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό CCCP » Τρί 10 Δεκ 2019, 23:12

Eκει στο λιμπερο εχουν ξεφτισει τα τελευταια 1-2 χρονια. Ακριβως οι ιδιοι ακροατες βγαινουν και λενε ακριβως τα ιδια πραγματα καθε μερα.

Τουλαχιστον πηρε μπουλο αυτη η κωλογρια ο ασλαμας που ηταν πραγματικος εμετος.

Καταλαβαινεις πια ειναι η μεγαλη ομαδα της πολης απο το οτι υπηρχε η ωρα ΠΑΟΚ, η ωρα αρη, η ωρα ηρακλη και η ωρα αντι-ΠΑΟΚ προπαγανδας
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6130
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες