ΠΑΟΚ - χανούμι 67-71 Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ - χανούμι 67-71 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Σάβ 07 Δεκ 2019, 18:04

dtown έγραψε:
BlackMagicPAOK έγραψε:Σπουδαία εμφάνιση.
Έπρεπε να κάνουμε φάουλ στην τελευταία επίθεση της αεκ..
Δεν πειράζει για το αποτελεσμα.


Τρολαρεις?Δεν παιζαμε και με τους Λεικερς


Μπορεί να μην μας αρέσει αλλά η αεκ είναι δύο επίπεδα επάνω απο εμάς και με βάθος στον πάγκο. Ο Λίνος που σε εμάς ηταν βασικός, σήμερα έπαιξε ελάχιστα. Ο Λανγκφορντ δεν τράβηξε αλλά τον καλύψανε άλλοι.
Εγω, ναι είμαι ευχαριστημένος απο την (υπερ)προσπάθεια που κάναμε και με τα γνωστά φαλτσοσφυριγματα ξανά..
Οσο για τον κυρ-Ηλια .. Ποτέ δεν τον πήγαινα.
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: ΠΑΟΚ - χανούμι 67-71 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Eagle1980 » Σάβ 07 Δεκ 2019, 18:41

Σήμερα έπρεπε να κερδίσουμε μπαίνουμε σε περιπέτειες... :ugeek: :ugeek: :opaokara: :ugeek: :ugeek:
Άβαταρ μέλους
Eagle1980
 
Δημοσιεύσεις: 2614
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιαν 2016, 05:50

Re: ΠΑΟΚ - χανούμι 67-71 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Σάβ 07 Δεκ 2019, 19:13

Ακόμα και με μετριοτατη εμφάνιση, η κίτρινη νίκησε με το ζόρι. Αν συνεχίσουμε έτσι, θα κάνουμε νίκες εντός. Το θέμα είναι να κάνουμε και κανένα διπλό εντός συνόρων ώστε να μην βρεθούμε καμία στιγμη μόνοι κάτω από τη γραμμή του υποβιβασμού.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: ΠΑΟΚ - χανούμι 67-71 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 07 Δεκ 2019, 20:59

Τους είχαμε ρε πούστη, τους είχαμε. Γαμώ τη τρέλα μου!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - χανούμι 67-71 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 07 Δεκ 2019, 21:34

για σας που βλέπετε φούντο, έχετε αξιολογήσει με μπασκετικά κριτήρια τη Λάρισα το σκουλίκι και το νιόνιο και τις βρήκατε καλύτερες ομάδες (εννοώ πιο αποτελεσματικές) από τη δική μας;; ...
εγώ λέω ΑΝ κρατήσουμε το ρόστερ (πλήν Καρρά, Καραμανώλη που δεν μπορούν να βοηθήσουν) σωζόμαστε.

Παίδες το πρόβλημα στο οικονομικό δεν το έχετε καταλάβει... σήμερα στην κερκίδα είχαμε την εκ των έσω πληροφόρηση και τρόμαξα...
από τα πριμ της μπάλας μαζεύτηκε ένα 80αρι... κι είπα ψιλοαστευόμενος τον βγάλαμε κι αυτό τον μήνα (το Νοέμβριο).
και ξέρετε τι άκουσα; 20 μέρες ακριβώς βγάλαμε, γιατί το ως πότε αντέχουμε πριν διαλυθούμε ΤΟ ΜΕΤΡΑΝΕ ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ. Τόσες είναι οι υποχρεώσεις, και το χρήμα δεν φτάνει.
Τι να συζητάμε για αλλαγές παικτών, εδώ χρωστάμε όποιον πέρασε από την ομάδα τα τελευταία χρόνια...
έτσι που το βλέπω εγώ, μόνο ένα μεγάλο θαύμα μας σώζει από την απόλυτη ξεφτίλα...
και ντρέπομαι για τους πανηγυρτζήδες που σκορπάν τα μυριάκια στο ποδόσφαιρο...πραγματικά, διώξε κάποιον που δεν τον βάζει ο προπονητής, κόψτου με συμφωνία 300.000 από τα μισθά και δώστα στο μπάσκετ να ανασάνει...τι άλλο να πω...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΟΚ - χανούμι 67-71 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 07 Δεκ 2019, 21:50

Τα λεφτά του Χατσερίδη έσωζαν το μπάσκετ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - χανούμι 67-71 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό fossa » Κυρ 08 Δεκ 2019, 09:31

Αφήστε βρε τον Σαββίδη.
Εσείς τι κάνετε;
Οι καφετέριες γύρω απ' τη Τούμπα γεμάτες.
Οπωσδήποτε μια νίκη μέχρι τη λήξη του πρώτου γύρου. Μετά έχουμε 3 παιχνίδια που μπορούμε το 3/3.
Γελάω με Ευρώπη. Πέφτουμε και μιλάμε για μεγάλα δίπλα στη Βόνη.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1877
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: ΠΑΟΚ - χανούμι 67-71 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Κυρ 08 Δεκ 2019, 10:37

Αν δεν υπήρχε η Ευρώπη φέτος, το ρόστερ πιθανόν να ήταν φτωχότερο. Δεν μπήκαμε μόνο για την τιμή των όπλων. Δείτε πχ τι έγινε στο ποδόσφαιρο με τον αποκλεισμό και το μεγάλο ρόστερ που χτίστηκε λόγω προοπτικής τσουλου.

Το σημαντικό είναι ότι δεν είναι παράλογο να περιμένουμε μία τουλάχιστον νίκη στα επόμενα τρία παιχνίδια. Εξίσου σημαντικό είναι να προετοιμαστούμε για έναν ακόμα πιο δύσκολο δεύτερο γύρο, με ομάδα οριακά πληρωμένη και μονίμως κοντά στην κόκκινη ζώνη.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: ΠΑΟΚ - χανούμι 67-71 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 08 Δεκ 2019, 11:01

Καλά εντάξει τώρα κλάην μάην να 'ούμε ποιος το γαμάει το πρωτάθλημα το ντέρμπυ είναι στημένο κι από πριν ξεπουλημένο άρα μαστραπάς ξέρω 'γώ σιγά εμείς πάμε να πάρουμε Champions League αφού!

Τη Besiktas να κερδίσω.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - χανούμι 67-71 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 08 Δεκ 2019, 15:49

KalamarGiannis έγραψε:για σας που βλέπετε φούντο, έχετε αξιολογήσει με μπασκετικά κριτήρια τη Λάρισα το σκουλίκι και το νιόνιο και τις βρήκατε καλύτερες ομάδες (εννοώ πιο αποτελεσματικές) από τη δική μας;; ...
εγώ λέω ΑΝ κρατήσουμε το ρόστερ (πλήν Καρρά, Καραμανώλη που δεν μπορούν να βοηθήσουν) σωζόμαστε.


ναι. δεν εχουμε καμια σταθερα στο παιχνιδι μας ενω ολοι οι αλλοι εχουνε (φρανκαμπ. μποχωριδης, σαμουελς, παρκς). Εμείς όταν η μπάλα καίει και τη δώσουμε στο δεινό μας σκόρερ (Σμιθ) δεν είμαστε σίγουροι αν θα κάνει καν το σουτ (όχι αν θα το βάλει). Επίσης όλες οι ομάδες κάνουνε αλλαγές και εμείς δεν μπορούμε (π.χ. έχουμε έναν Νιγηριανό ο οποίος μπαίνει μέσα και κάνει 2 φάουλ όπως έκανε ξερω γω ο Νικολόπουλος που ήταν ο 13ος παίκτης σε ομάδα του Μαρκόπουλου).

KalamarGiannis έγραψε:Παίδες το πρόβλημα στο οικονομικό δεν το έχετε καταλάβει... σήμερα στην κερκίδα είχαμε την εκ των έσω πληροφόρηση και τρόμαξα...
από τα πριμ της μπάλας μαζεύτηκε ένα 80αρι... κι είπα ψιλοαστευόμενος τον βγάλαμε κι αυτό τον μήνα (το Νοέμβριο).
και ξέρετε τι άκουσα; 20 μέρες ακριβώς βγάλαμε, γιατί το ως πότε αντέχουμε πριν διαλυθούμε ΤΟ ΜΕΤΡΑΝΕ ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ. Τόσες είναι οι υποχρεώσεις, και το χρήμα δεν φτάνει.
Τι να συζητάμε για αλλαγές παικτών, εδώ χρωστάμε όποιον πέρασε από την ομάδα τα τελευταία χρόνια...


εμείς το έχουμε καταλάβει. Αν δεν ήταν η προηγούμενη διοίκηση θα ήμασταν 189 μύρια μέσα.

KalamarGiannis έγραψε:έτσι που το βλέπω εγώ, μόνο ένα μεγάλο θαύμα μας σώζει από την απόλυτη ξεφτίλα...
και ντρέπομαι για τους πανηγυρτζήδες που σκορπάν τα μυριάκια στο ποδόσφαιρο...πραγματικά, διώξε κάποιον που δεν τον βάζει ο προπονητής, κόψτου με συμφωνία 300.000 από τα μισθά και δώστα στο μπάσκετ να ανασάνει...τι άλλο να πω...


συμφωνώ αλλά με βάση όλα τα παραπάνω που αναφέρεις, νομίζω οτι τελικά συμφωνείς και εσύ (και μάλιστα σε απόλυτο βαθμό) οτι τελικά είμαστε πρώτο φαβορί για φούντο.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - χανούμι 67-71 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Κυρ 08 Δεκ 2019, 18:03

Palok δεν λεμε ομως μια μεγαλη αληθεια......ΚΑΝΕΙΣ απο τους αλλους που παλευουν για την σωτηρια δεν εχει διπλά παιχνίδια.....εχει αποδειχτεί και τις προηγούμενες χρονιές πως οταν η ομάδα απαλλαγεί απο τον βραχνά της ευρώπης τοτε ανεβαινει στο πρωτάθλημα!

Τελοσπαντων....οι λογοι που η ομάδα θα πεσει ειναι οικονομικοι....και τοτε ΟΛΟΙ θα πουν πως εκαναν οτι μπορουσαν αλλα δυστυχως ο ασθενης πεθανε!!!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: ΠΑΟΚ - χανούμι 67-71 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 08 Δεκ 2019, 19:17

το ρόστερ είναι πολύ ιδιαίτερο φέτος. Δεν έχω ξαναδεί ομάδα του ΠΑΟΚ χωρίς ΜΙΑ ΕΣΤΩ σταθερά. Τώρα τί θα γίνει όταν τελειώσει η Ευρώπη? Δεν ξέρω, αν χάσουμε την κατηγορία πάντως για να βγούμε 6οι στο τσουλου, είμεθα άξιοι της μοίρας μας.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - χανούμι 67-71 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 08 Δεκ 2019, 19:25

Συμφωνώ....
Σταθερά δεν έχουμε, όπως όμως ούτε βάθος ικανοποιητικού πάγκου, οπότε η ζητούμενη διάρκεια, πάπαλα... :evil:
Αν δεν "γυρίσει το κουμπί" ο Μπίδης, άμεσα, σφίξανε τα γάλατα, μεν, αλλά μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα, δε! :(
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΠΑΟΚ - χανούμι 67-71 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 09 Δεκ 2019, 09:37

hellrider έγραψε:Τελοσπαντων....οι λογοι που η ομάδα θα πεσει ειναι οικονομικοι....και τοτε ΟΛΟΙ θα πουν πως εκαναν οτι μπορουσαν αλλα δυστυχως ο ασθενης πεθανε!!!


το χειρότερο τελικά δεν είναι οτι θα πέσεις λόγω οικονομικών. Είναι οτι δεν θα μάθουμε ποτέ ποιός σε έριξε. Εντάξει εκτός από τον κόσμο που δεν πάει στο γήπεδο.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - χανούμι 67-71 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 09 Δεκ 2019, 16:11

Ολο τα ιδια αναμασαμε. Δεν εχει νοημα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες