Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 13 Νοέμ 2019, 20:42

Επίσης, με σαλιαρίσματα σαν τα παρακάτω, δεν ψήνουν ούτε εμάς, πλέον, οι διοικούντες τον άλφα σίγμα μας...

Επίσημη αντίδραση μέσω ανακοίνωσης του ΑΣ ΠΑΟΚ.

Έντονα ήταν τα παράπονα των ανθρώπων του τμήματος χάντμπολ του Δικεφάλου για τις αποφάσεις των διαιτητών Μπέτμαν - Τζαφερόπουλου στην αναμέτρηση των «ασπρόμαυρων» με τον Ολυμπιακό στο κλειστό της Νεάπολης για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Με επίσημη ανακοίνωση του ο ΑΣ ΠΑΟΚ ζητάει την εξαίρεση των δύο διαιτητών από μελλοντικά παιχνίδια της ομάδας.

Αναλυτικά όσα αναφέρει:

«Ο ΠΑΟΚ, έχοντας την υποχρέωση να προστατέψει τον κόπο και τον αγώνα των αθλητών, την επένδυση που έκανε στο τμήμα χάντμπολ ανδρών, το ίδιο άθλημα του χάντμπολ αλλά και την ψυχική υγεία όσον αγαπούν και ασχολούνται με το άθλημα, βρίσκεται στην δυσάρεστη θέση, να ζητήσει την εξαίρεση των διαιτητών του αγώνα, ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός/Όμιλος Ξυνή, από τους επόμενους εντός και εκτός έδρας αγώνες της ομάδας μας».

Θαρρεί κανείς ότι τώρα τους πρωτοείδανε να μας σφάζουν, τους Μπέτμαν και Τζαφερόπουλο, οι φωστήρες μας...

Όταν ρώτησα, πρόπερσι, τον έφορο μας, για ποιον λόγο δεν παραιτείται από Αντιπρόεδρος της ΟΧΕ, έκανε σαν κάτι να μασούσε, μέσα στα δόντια του και ακουγόταν πολύ βαθιά, προσπαθώντας να βρει κάποιον καλό λόγο! :twisted:

Σήμερα βρήκε "να ξεσπαθώσει", που ούτε μεγάλη σφαγή υποστήκαμε, ούτε όμως και θα αλλάξει κάτι, ο ίδιος...

Πώς σχολίασε ο έφορος του τμήματος Γρηγόρης Πετρίδης τις αποφάσεις των διαιτητών στην αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Ολυμπιακό για την 7η αγωνιστική της Handball Premier στο κλειστό της Νεάπολης.
Έντονα παράπονα προκάλεσε στις τάξεις του ΠΑΟΚ η συμπεριφορά των διαιτητών Τζαφερόπουλου, Μπέτμαν στην αναμέτρηση με τους «ερυθρόλευκους».

Χαρακτηριστικά, ο έφορος του τμήματος κ. Πετρίδης μετά το φινάλε του παιχνιδιού δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του ΑΣ ΠΑΟΚ:

«Ήταν η χειρότερη διαιτησία που έχουμε δει τα τελευταία χρόνια, σφύριζε 70-30 υπέρ της φιλοξενούμενης ομάδας. Ο Ολυμπιακός έπαιζε με δύο παίκτες παραπάνω από εμάς. Ο νοών νοείτο...».

Και ο ΑΣ ΠΑΟΚ στο match report του αγώνα αφήνει ιδιαίτερες αιχμές για τις αποφάσεις των δύο διαιτητών, αναφέροντας μεταξύ άλλων:

«Το τελικό 22-26 δεν αποτυπώνει πλήρως την εικόνα του αγώνα, καθώς ο Δικέφαλος μπορούσε να διεκδικήσει πράγματα αλλά δυστυχώς έκριναν άλλοι για εκείνον...

Στο δια ταύτα, σ' έναν αγώνα όπου η διαιτησία και οι αποφάσεις της έπαιξαν καθοριστικό ρόλο για την διαμόρφωση του σκορ, το αγωνιστικό κομμάτι περνάει σε δευτερεύουσα μοίρα. Στο παιχνίδι στη Νεάπολη πρωταγωνιστές ήταν οι διαιτητές...

Πολλά μπράβο στους «μάγκες με τα ασπρόμαυρα», οι οποίοι έπεσαν «μαχόμενοι» και δυστυχώς όχι μόνο από τους αντιπάλους τους».


Για όποιον δεν κατάλαβε, η μπάλα στην κερκίδα, μπας και γλιτώσουμε την γιούχα για την άνευ όρων παράδοση...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 13 Νοέμ 2019, 22:50

Κεσίδης και Πετρίδης χιαστούς... κρίμα.
Και περαστικά!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Evangelos Apostolidis » Τετ 13 Νοέμ 2019, 22:58

Υπαρχει περιπτωση να μεινουμε εκτος τετραδας στο τελος της κανονικης περιοδου? Εκτος απο τον Ολυμπιακο και την ΑΕΚ οι αλλες ομαδες φαινονται να ειναι στα μετρα μας, δεν ξερω βεβαιως κατα ποσο οι δυο σημερινη σοβαροι τραυματισμοι επηρεαζουν την ποιοτητα αλλα και την ψυχολογια της ομαδας μας.
Evangelos Apostolidis
 
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Δευτ 23 Σεπ 2019, 15:52

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 14 Νοέμ 2019, 19:21

Επιβεβαιώθηκε η εκτίμηση για χιαστούς...

Θα καλυφθεί το κενό των παικτών; Και πώς;;

Πφφφφ...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Πέμ 14 Νοέμ 2019, 20:07

4αδα;;;;;

Προλαβαίνουμε να κινδυνεύουμε εδώ;

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 24 Νοέμ 2019, 16:42

Ήττα στην Πυλαία. Ότι να ναι.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 24 Νοέμ 2019, 17:08

Κέρδισε κι ο Διομήδης, εκτός έδρας, τον Δούκα....
Σφίγγουνε τα γάλατα, για την τετράδα, πλέον.... :evil:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 24 Νοέμ 2019, 17:10

Θα μας πει κανείς σε ποιον ανήκουν οι μετοχές του ΠΑΟΚ;
Από πού είναι ο έφορας του ΠΑΟΚ;;;;
Μήηηηηηηηηπως είναι Πυλαιώτης;;;;;;;;;;;;;;;;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 26 Νοέμ 2019, 16:14

Ιατρικό δελτίο για Κώστα Τσεσμετζίδη

Άσχημα τ'αποτελέσματα του τραυματισμού του εξτρέμ τους τμήματος χάντμπολ ανδρών του Συλλόγου μας, Κώστα Τσεσμετζίδη, στον αγώνα με την Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας.

Ο 23χρονος αθλητής μας, υπέστη ολική ρήξη αχίλλειου, τραυματισμός που θα τον κρατήσει εκτός αγωνιστικής δράσης για διάστημα περίπου 6 με 9 μηνών.

Μετά τους Μανώλη Ιωαννίδη, Θοδωρή Πετρίδη και Στάθη Κεσίδη, ο Κώστας Τσεσμετζίδης θα είναι ο τέταρτος παίκτης μας την φετινή χρονιά, ο οποίος θα περάσει την... πόρτα του χειρουργείου.

Καλή ανάρρωση Κώστα και γρήγορα κοντά μας!



Περαστικά ρε Τσέσμε... Τι να πω, απίστευτη γκίνια!! 4ος αθλητής στο χάντμπολ φέτος με μεγάλο τραυματισμό...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Evangelos Apostolidis » Σάβ 30 Νοέμ 2019, 17:56

Τωρα μολις βλεπω οτι γνωρισαμε την ηττα στην Πυλαια το τελευταιο Σαββατοκυριακο, τι να πεις - μαλλον για επιτυχια θα πρεπει να μιλαμε εαν μπουμε στην τετραδα (ιδιως με τετοιους τραυματισμους).
Evangelos Apostolidis
 
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Δευτ 23 Σεπ 2019, 15:52

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 30 Νοέμ 2019, 20:20

Στ'αρχίδια μας. Βρήκε ο κύριος Έφορας τη δικαιολογία για τον Μάιο, από τον Νοέμβρη.
"Οι τραυματισμοί δεν μας επέτρεψαν να κυνηγήσουμε τους στόχους μας".
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Σάβ 30 Νοέμ 2019, 21:15

Ο έφορος είναι ο "καρκίνος " του συγκεκριμένου τμήματος εδώ και πολλά χρόνια και ο λόγος που έφυγαν από την ομάδα μας παίκτες ευγνωσμενης αξίας όπως ο Αλβανός!
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 30 Νοέμ 2019, 21:33

Τη νίκη-πρόκριση για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδος, πήρε ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας του Αθηναϊκού στον Βύρωνα, με 28-35.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 30 Νοέμ 2019, 21:39

boogeyman77 έγραψε:Ο έφορος είναι ο "καρκίνος " του συγκεκριμένου τμήματος εδώ και πολλά χρόνια και ο λόγος που έφυγαν από την ομάδα μας παίκτες ευγνωσμενης αξίας όπως ο Αλβανός!



Τσακίρης παλαιότερα, για να παίζει ο γιος...
Και Αλβανός, Σανίκης...άσ'τα..
Είχε πρόταση ο Γουργούμης και κλαιγόταν ο Έφορας στα ράδια και μετά δεν του βγήκε και έκανε γυριστρούλα "ε εντάξει, ο λόγος συμβόλαιο, δεν χρειάζονται συμβόλαιο τα παιδιά" και τέτοια... Νομίζω είχε πει για υποσχετικές. Ό,τι να 'ναι.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 06 Δεκ 2019, 15:53

Άλλαξε, τελικά, η μέρα και ώρα διεξαγωγής του αγώνα με τον Αερωπό, για Κυριακή, στις 13:00, στην Νεάπολη...
Πολύ σημαντικό το παιχνίδι, για την είσοδο στην 4άδα, όπως και η αλλαγή μέρας και ώρας της διεξαγωγής του!!!!
Μπράβο στον έφορο της ομάδας και αντιπρόεδρο της ΟΧΕ, για να αποδίδουμε τίμια, τα του Καίσαρος τω Καίσαρι...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης