Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 29 Οκτ 2019, 08:24

Δεν υπάρχει θέμα Γιάνκοβιτς.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 03 Νοέμ 2019, 11:14

Ελπίζω στην αντικατάσταση του γουικινς και του νιγηριανού και να βρεθούν τα χρήματα για ένα καλό τεσσάρι και έναν άσσο με οργανωτικές ικανότητες και καλή άμυνα.
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14364
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό hellrider » Δευτ 04 Νοέμ 2019, 14:27

Βουτήξτε τον Τσαλμπούρη που εδιωξε η Αεκ.....στην αναβροχιά καλό και το χαλάζι!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τρί 12 Νοέμ 2019, 22:25

νομίζω πως το μεγαλύτερο πρόβλημα της ομάδας είναι η έλλειψη καθαρού δημιουργού που θα "τακτοποιήσει" την επίθεση μισού γηπέδου.Αν βρει κάποιον οργανωτή, ίσα ίσα να δίνει σωστές πάσες, θα αλλαξει ολο το παιχνιδι της ομαδας τουλαχιστον στο μισο...
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6628
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Παρ 15 Νοέμ 2019, 08:28

Παει και ο Τεπιτς
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2538
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 15 Νοέμ 2019, 08:41

hatcher, αθηναίου, Κόνιαρης, ζάρας, jones, tepic, garett, moreira, χρυσικόπουλος. 9 σε άλλες ομάδες της Α1. Μόνο τον Goss δεν πήρανε...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Παρ 15 Νοέμ 2019, 21:58

palok έγραψε:hatcher, αθηναίου, Κόνιαρης, ζάρας, jones, tepic, garett, moreira, χρυσικόπουλος. 9 σε άλλες ομάδες της Α1. Μόνο τον Goss δεν πήρανε...

εδώ κόντεψαν να πάρουν στον Σκοτ Σκαιλς ρε, στο Γκος θα κολλούσαν; είναι να μη γίνει προπονητής στο Αμέρικα παίκτης μας, αμέσως τα καρτάλια να τον αρπάξουν...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό hellrider » Σάβ 16 Νοέμ 2019, 15:05

tepic και ζαρας θα εμεναν αν δεν υπηρχαν οι τραγικες καθυστερησεις του καλοκαιριιου........δεν υπηρξε καν σχεδιασμος το καλοκαιρι....φταιει που ο Μάτζικ δεν ηταν το καλοκαίρι στην ομάδα για λόγους υγείας; φταιει που ο Τέλης ηταν υπ'ατμόν;φταίει που πήραμε αργά προπονητή; δεν ξέρω.....πάντως υπήρχαν και υπάρχουν παίκτες.....δεν μπορώ να πιστέψω πως ο Πάρκς που έκανε καλή χρονιά περυσι με τον Προμηθέα του δινει πολλά η Λαρισα και δεν μπορουσαμε να τον πάρουμε εμεις....για τέτοιους παίκτες ειναι κίνητρο η συμμετοχή στην ευρώπη και όχι για τον εγκεκεζε!!!
Επίσης ο Μαραγκός ή ο Τσαλμπούρης ειναι ψηλά παιδιά που θα μπορούσαν να προσφέρουν και δεν γινεται να σε προλαβαίνει ο Κολοσσός ή η Λάρισα! Και δεν ειναι θέμα χρημάτων γιατί ας πούμε ο Τσαλμπούρης δεν προτιμησε τον Προμηθέα που του πρότεινε 3ετες γιατι ήθελε μια ομάδα μόνο για φέτος κι ετσι προτιμησε τον Κολοσσό!!!
Πάντως ακομη και τώρα υπαρχουν καθυστερησεις στις ΔΕΔΟΜΕΝΕΣ αλλαγες που χρειαζεται η ομάδα.....δυστυχως...
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 16 Νοέμ 2019, 15:28

Το καλοκαίρι μάλλον δεν υπήρχαν λεφτά ούτε για προκαταβολές στα συμβόλαια. Να μπει ο παίκτης στο γραφείο και να υπογράψει με τι μισθό; Πώς θα πάρει εγγυήσεις ότι θα πληρωθεί; Να μπει με πέντε φράγκα στη τσέπη στο γήπεδο και να βγει πάλι με πέντε φράγκα μετά τις υπογραφές;; Δεν υπήρχε καν Πρόεδρος στην ομάδα αφού!!

Η ομάδα "σώθηκε" στη συνάντηξη του Αυγούστου, όπου αποφασίσαν κάποιοι άνθρωποι να τσοντάρουν μαζί με τον Σαββίδη. Τότε μπορούσες να πεις σε παίκτες "θα σε δώσω τόσα". Πριν είχαμε ρόστερ 5 παικτών.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό hellrider » Σάβ 16 Νοέμ 2019, 15:51

Ενω τα προηγουμενα καλοκαιρια.....γεμάτα τα ταμεία της ΚΑΕ.....ρε εσυ Μπαρκαρουτσο τι λες;
Μηπως νομιζεις ας πουμε οτι περυσι το καλοκαιρι ο Χατσερ,ο Γκος,ο Τέπιτς ή ο Αθηναιου πηραν λεφτά όταν υπεγραψαν;Δεν υπαρχουν λεφτά στην ΚΑΕ εδω και 10+ χρόνια. Οι παικτες ερχονταν λογω του ονοματος και της φερεγγυοτητας που εκτισε η προηγουμενη διοικηση και την οποια "χαλασε" η ιδια παλι με την κακη περυσινή χρονιά. Αυτη ειναι η σημαντικη διαφορά του φετινού καλοκαιριου σε σχεση με τα προηγουμενα.....το "τσαλακωμα" της φερεγγυοτητας της ΚΑΕ....αλλά λεφτά ΠΟΤΕ δεν υπηρξαν....10 χρονια η ΚΑΕ ηταν με το ενα ποδι στον γκρεμό οπως ειπε και ο Αμοιριδης.
Μόνο με το οτι δεν υπηρχε Προεδρος συμφωνω.
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 16 Νοέμ 2019, 16:19

Εσύ θα υπέγραφες σε μια εταιρεία χωρίς πρόεδρο και διοίκηση, που στα γραφεία της μπαινοβγαίνουν 5 μπασκετμπολίστες για σουτάκια και λίγο γυμναστήριο, ένας μαλλιάς που κρατά τη μπουτίκ και καναδυό άτομα ακόμα;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Σάβ 16 Νοέμ 2019, 17:08

Το γεγονός ότι η διοίκηση λειτούργησε απο Αύγουστο απορώ γιατί το αναφέρεις ας την έκαναν νωρίτερα τι τους εμπόδισε? Για Παρκς εννοείται δέκα φορες καλυτερος απο μπαχαμεζο, και για του χρόνου καλή περίπτωση, και φυσικά θα ερχονταν, το ιδιο και τσαλμπουρης, Μαραγκός ούτε για αστείο.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2538
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 16 Νοέμ 2019, 19:51

Θέλω πολύ να επεξεργαστούμε 1 σενάριο: παίρνει ο Σαββίδης την ομάδα και κάνεις το καλοκαίρι μπάτζετ μεγαλύτερο της Κούλας. Μπορείς να πάρεις οποιονδήποτε Έλληνα αφήσουν οι 2 βρυκολακες...
Θες 5 Έλληνες πρωτης γραμμής και με Τσόχλα-Μαργαρίτη πας στους 13...Τσαλμπούρης ο 14ος...
Ασε προς το παρον τους 6 ξενους και πες ποιους 5 Έλληνες διαλέγεις
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 16 Νοέμ 2019, 19:56

Δεν είναι μόνο οι "2 βρυκόλακες" στο παιχνίδι.
Ορισμένοι παίκτες έχουν συμβόλαια διετή και τριετή (ο Προμηθέας έχει τέτοια σίγουρα, για χανούμι, Περιστέρι κτλ δεν ξέρω).
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό hellrider » Σάβ 16 Νοέμ 2019, 21:09

KalamarGiannis έγραψε:Θέλω πολύ να επεξεργαστούμε 1 σενάριο: παίρνει ο Σαββίδης την ομάδα και κάνεις το καλοκαίρι μπάτζετ μεγαλύτερο της Κούλας. Μπορείς να πάρεις οποιονδήποτε Έλληνα αφήσουν οι 2 βρυκολακες...
Θες 5 Έλληνες πρωτης γραμμής και με Τσόχλα-Μαργαρίτη πας στους 13...Τσαλμπούρης ο 14ος...
Ασε προς το παρον τους 6 ξενους και πες ποιους 5 Έλληνες διαλέγεις


Δυστυχως δεν υπαρχουν πρωτης γραμμης που μπορεις να παρεις οσο υπαρχουν οι βρυκολακες......με δεδομενο οτι φετος θα κρεμασουν παπουτσια ΒΑΓΓΕΛΗΣ και ΑΠΟ......θα επαιρνα 10 ελληνες και 5 ξενους!
Τους 3 ξενιτεμενους : Λαρεντζακης-Μαντζαρης-Περπερογλου .....την επιστροφη της χρυσής 3αδας Μαυροκεφαλιδης-Βασιλοπουλος-Βασιλειαδης.....και τελος Γιαννοπουλο,Μποχωριδη,Τσαλμπουρη.Κουζελογλου και Μαραγκό.
Στα υποψην θα ειχα και την ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ Κονιαρη-Χρυσικοπουλου-Κασελάκη-Σαλουστρου-Κατσιβελη!

Και σιγουρα προπονητη τον Βαγγελη Ζιάγκο!

ΟΛΑ αυτα ομως ειναι ονειρα αφου κανενας Σαββιδης δεν προκειται να ενδιαφερθει για το μπασκετ!!1
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες