Πόλο: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Πόλο: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 07 Ιουν 2019, 08:45

Σε ένα άθλημα, όπου οι συνθήκες για τον ΠΑΟΚ MORRIS είναι εξαιρετικά δύσκολες, τόσο στην προσέλκυση αθλητών, όσο και στην εύρεση ικανού αντιπάλου για τη διεξαγωγή φιλικών, η ομάδα ανταποκρίθηκε στον στόχο της που ήταν η κατάληψη μίας θέσης στην πρώτη εξάδα, τερματίζοντας στην 5η θέση της τελικής φάσης των play-offs, και κέρδισε το δικαίωμα συμμετοχής στα Ευρωπαϊκά Κύπελλα .

Ο Δικέφαλος κερδίζοντας τον Απόλλωνα Σμύρνης την τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου κατάφερε να πραγματοποιήσει τον βασικό του στόχο την φετινή σεζόν, να μπεί στην εξάδα και κατ'επέκταση στα play-offs όπως προείπαμε. Με εκείνη την νίκη ως οδηγό το σύνολο των «ασπρόμαυρων» θέλησε να πάρει ότι καλύτερο μπορούσε ολοκληρώνοντας με θετικό πρόσημο την φετινή αγωνιστική χρονιά.

Ο Δικέφαλος στάθηκε στο ύψος του, παίρνοντας το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα στην τελευταία αναμέτρηση της αγωνιστικής περιόδου εναντίον του Υδραϊκού εκτός έδρας με 8-9, κατακτώντας την 5η θέση της τελικής βαθμολογίας.

Διαχρονικά το μεγάλο πρόβλημα του τμήματος Υδατοσφαίρησης του ΠΑΟΚ είναι ότι, το πόλο είναι ένα άθλημα, το οποίο κατοικοεδρεύει στην Αθήνα και στα νησιά. Δεν υπάρχουν αντίπαλοι στην Βόρεια Ελλάδα, με αποτέλεσμα να μην γίνονται ανταγωνιστικοί φιλικοί αγώνες και καλή προετοιμασία. Όλα αυτά συν το γεγονός ότι σε κάθε εκτός έδρας αγώνα η ομάδα αναγκάζεται να ταξιδέψει στην Αθήνα και στην Νότια Ελλάδα γενικότερα, αλλά και οι μεταγραφές αθλητών, το κόστος των οποίων ανεβαίνει λόγω των εξόδων διαμονής, δημιουργούν υπέρογκα κόστη, τα οποία επιβαρύνουν τον συνολικό προυπολογισμό, εις βάρος της ανταγωνιστικότητας του τμήματος.

Αξίζουν συγχαρητήρια στον Πρόεδρο κ. Θανάση Κατσαρή, τον Γενικό Γραμματέα κ. Θανάση Καπετανάκη, στην διοίκηση του Συλλόγου και ιδιαίτερα στον Γενικό Αρχηγό Υγρού Στίβου κ. Γιάννη Ελευθεριάδη, στα στελέχη του τμήματος, καθώς και τον προπονητή Πάνο Βέργο, ο οποίος θα συνεχίσει και την νέα χρονιά στον πάγκο της ομάδας μας, που καταφέρνουν και διατηρούν τόσα χρόνια ανταγωνιστικό το τμήμα υπ'αυτές τις δυσμενείς συνθήκες.


Γραφείο Τύπου Α.Σ. ΠΑΟΚ
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πόλο: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 10 Ιουν 2019, 18:37

Συγχαρητήρια για την ευτυχής κατάληξη της 5ης θέσης.
Για φούντο ήμασταν, οι συνθήκες ήταν πολύ κακές.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29781
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Πόλο: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό spiridoula » Κυρ 14 Ιούλ 2019, 19:51

πρωταθλητες οι εφηβοι.Μπραβο παλικαρια
spiridoula
 
Δημοσιεύσεις: 1163
Εγγραφή: Τρί 04 Ιουν 2019, 20:26

Re: Πόλο: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 14 Ιούλ 2019, 21:22

Μπράβο στα παιδιά

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Πόλο: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 06 Αύγ 2019, 14:52

Ενίσχυση με Djordje Lekic!

Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα Πόλο Ανδρών ανακοινώνουν την έναρξη συνεργασίας με τον αθλητή Djordje Lekic, ο οποίος θα ενισχύσει την ομάδα για την αγωνιστική σεζόν 2019-2020.

Ο 24χρονος περιφερειακός, με καταγωγή από τη Σερβία, αγωνιζόταν τις δύο προηγούμενες αγωνιστικές περιόδους στον Απόλλωνα Σμύρνης, ενώ στο παρελθόν έχει φορέσει τα χρώματα των Nis, Voijvodina και Radncki στη Σερβία.

Μετά τη σύναψη του συμβολαίου, ο Djordje Lekic δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου acpaok.gr:

«Αρχικά, είμαι πολύ χαρούμενος για τη μεταγραφή μου στον ΠΑΟΚ και την παραμονή μου στην Ελλάδα για ακόμη μία χρονιά. Ο ΠΑΟΚ είναι μία από τις ομάδες, για τις οποίες ακούς διαρκώς, και έχει μακρόχρονη παρουσία στην ελληνική υδατοσφαίριση. Είναι μεγάλη μου τιμή που θα εκπροσωπώ την ομάδα την επόμενη σεζόν. Χαίρομαι για τη μεταγραφή μου και θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό στην πισίνα!».

Καλώς ήρθες Djordje! Πάμε ΠΑΟΚ!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πόλο: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 29 Αύγ 2019, 01:07

Πόλο ανδρών: Εισιτήρια διαρκείας 2019-20

Το τμήμα πόλο ανδρών του Συλλόγου μας, θέτει προς διάθεση τα εισιτήρια διαρκείας για την αγωνιστική περίοδο 2019-20.

Η τιμή ανέρχεται στα 20€ και συμπεριλαμβάνονται τόσο τα παιχνίδια της κανονικής διάρκειας, όσο και των πλέι-οφ αλλά και του Κυπέλλου Ελλάδος. Στήριξε το τμήμα πόλο του ΠΑΟΚ και γίνε ο έβδομος «παίκτης» του Δικεφάλου στην πισίνα του Ποσειδωνίου.

Σημεία διάθεσης:

Γραφεία Α.Σ. ΠΑΟΚ

Δευτέρα - Πέμπτη (09:00-15:00 & 18:00-21:00),

Παρασκευή 09:00-14:00

Περισσότερες πληροφορίες:

Γραφεία Α.Σ. ΠΑΟΚ: 2310-908800

Γιάννης Ελευθεριάδης (Γενικός Αρχηγός): 6946124609
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πόλο: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό aquila » Πέμ 29 Αύγ 2019, 07:52

Εδώ γράφουμε για λευκά πόλο;
Aquila non capit muscas
Άβαταρ μέλους
aquila
 
Δημοσιεύσεις: 1326
Εγγραφή: Δευτ 27 Ιούλ 2015, 19:54
Τοποθεσία: Κορυδαλλός

Re: Πόλο: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 29 Αύγ 2019, 10:28

:lol: :lol: :lol: :lol:

Εδώ μόνο για ασπρόμαυρο πόλο... 8-)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πόλο: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Evangelos Apostolidis » Κυρ 06 Οκτ 2019, 10:24

Δυστυχως λιγο κινηση σε ενα αθλημα οπου σε εθνικο επιπεδο δειχνουμε μακροπροθεσμα την καλυτερη εικονα σε συγκριση με τα αλλα ομαδικα αθληματα.

Ξεκινησαμε τις αγωνιστικες μας υποχρεωσεις στο πρωταθλημα με ηττα 6-7 εναντιον της Γλυφαδας εκτος εδρας. Το εργο μας θα ειναι πολυ δυσκολο, θα ηταν μεγαλη επιτυχια αν καταφερουμε να μπουμε παλι στην εξαδα.

Οι συνθηκες δεν ειναι καθολου ιδανικες αφου παιζουμε σε ενα πρωταθλημα με 9 ομαδες της Αττικης, 2 ομαδες απο νησια και τον Π.Α.Ο.Κ. μας να ειναι αληθινος κυματοθραυστης.
Evangelos Apostolidis
 
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Δευτ 23 Σεπ 2019, 15:52

Re: Πόλο: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Evangelos Apostolidis » Σάβ 12 Οκτ 2019, 17:51

Μεγαλη νικη σημερα στην εδρα μας εναντιον του νεοφωτιστου Παναθηναικου με 18-10 και ετσι η πρωτη τρεις βαθμοι στην δευτερη αγωνιστικη - και αυτο χωρις τον προπονητη μας αφου ο κ.Βεργιος ελειπε σαν βοηθος προπονητη της Εθνικης Ρουμανιας.

ΜΠΡΑΒΟ!
Evangelos Apostolidis
 
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Δευτ 23 Σεπ 2019, 15:52

Re: Πόλο: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 12 Οκτ 2019, 19:49

Τους βούλιαξαν, 18 γκολ πρωτη φορα βλεπω.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29781
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Πόλο: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 12 Οκτ 2019, 19:51

Μπράβο ΠΑΟΚάρα, μεγάλη νίκη!! Σαν βαρέλι έβλεπαν την εστία!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πόλο: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό wickerman » Σάβ 12 Οκτ 2019, 20:40

Μπράβο αλάνια. Συνεχίστε δυνατά.
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3418
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: Πόλο: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Evangelos Apostolidis » Παρ 18 Οκτ 2019, 19:45

Αυριο παιζουμε μεσα στην Χιο για την 3η αγωνιστικη, ο ΝΟ Χιου γνωρισε δυο βαριες ηττες στους πρωτους δυο αγωνες και κανονικα αυτος ο αντιπαλος πρεπει να ειναι στα μετρα μας - παμε για την δευτερη νικη!
Evangelos Apostolidis
 
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Δευτ 23 Σεπ 2019, 15:52

Re: Πόλο: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 18 Οκτ 2019, 20:07

:opaokara: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης