PAOK TV & PAOK New Media

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Όσοι έχετε πρόβλημα, βλέπετε τα παιχνίδια:

Ενσύρματα (Με καλώδιο Ethernet συνδεδεμένο στον υπολογιστή).
23
43%
Ασύρματα (Μέσω Wi-fi)
24
45%
Αλλιώς (Από browser τηλεόρασης, κλπ)
6
11%
 
Σύνολο ψήφων : 53

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Παρ 20 Σεπ 2019, 22:43

Παρασκευη εχουμε ακομα ;)
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11432
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό savvastheod » Παρ 20 Σεπ 2019, 22:43

Taseos έγραψε:Στον φίλο σαββα Θεοδωρίδη πιο πάνω να πω να μη στεναχωριέται. Αν το 1 εκ γάβροι από τα πέντε αγοράσουν τα 2 ματς τους στην τουμπα η ΠΑΕ θα βγάλει 16 εκ ευρώ.ωχαχαχαχα


Χμμμμμ Χιουμοράκι....
savvastheod
 
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: Δευτ 16 Νοέμ 2015, 10:51

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Παρ 20 Σεπ 2019, 22:51

pgetsos έγραψε:Παιδια:

1) Αργουν πολυ να μπουν καταστηματα. Προσωπικα ξεκινησα διαδικασια Δευτερα βραδυ πες Τριτη, και ακομα δεν εχει ολοκληρωθει
2) Προποτζιδικα κτλ πολυ πιθανο να μην μπουν στη λιστα (ομολογω δε βρισκω νοημα, στανταρ θα χουν το ματς)
3) Καλο θα ηταν να κρινουμε τους τζαμπατζηδες στο ΕΠΟΜΕΝΟ εντος, γιατι το θεωρω δεδομενο πως πολλοι θα αγορασουν το μεμονωμενο αν δε προλαβουν να κανουν το επαγγελματικο. Ε δε μπορω να τους κατηγορησω αυτους, τωρα

Σωστός.
Τα ¨επαγγελματικά¨ έχουν και το μεγάλο ενδιαφέρον για τα διαφημιστικά έσοδα, αφού άνετα μπορείς να πεις πως υπάρχουν τουλάχιστον 50 θεατές ανά μαγαζί. Κι εκεί δεν έχουμε ιδέα τι χρήματα παίζουν.

Καταλήγω πλέον πως πολλοί συνοπαδοί θα τα δουν τα παιχνίδια σε καφετέριες και για τα ¨μικρά¨ ίσως πάρουν τα μεμονωμένα πακέτα. Κατά τα Χριστούγεννα θα έχουμε καλή εικόνα.

Και μην ξεχνάμε πως σίγουρα τα πλει οφ θα βγουν ξεχωριστά. πιστεύω κανα 60-70ρι το επαγγελματικό (εκεί θα μπει χοντρά σίγουρα κι η Νότια Ελλάδα) και 25άρι το ατομικό.

Πλέον με την εικόνα που σχηματίζεται για την Κυριακή, βλέπω καμιά 20ριά χιλιάδες ετήσιες συνδρομές κι άλλα τόσα ατομικά.

ΥΓ: Είμαι περίεργος για τα ελληνικά μαγαζιά στο εξωτερικό. Αυτά ¨ελέγχονται¨;

ΥΓ2: Το έχω ξαναγράψει. Για τα μεμονωμένα ppv -ειδικά για την προσέλκυση μη ΠΑΟΚτσήδων- πρέπει να έχεις points of sale για κουπόνια σε περίπτερα κλπ. Δεν πάει εύκολα αλλόθρησκος να κάνει λογαριασμό. Πιθανότατα κι εγώ δε θα έκανα. Και το κουπόνι να είναι άσχετο με συγκεκριμένο αγώνα αλλά με το είδος του αγώνα ¨μεγάλο/μικρό¨.
Αλλά χαρτί, γκέι έχουμε το 2ο γύρο, οπότε ελπίζω να το έχουν σκεφτεί στην ΠΑΕ στα to dos
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6099
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 20 Σεπ 2019, 23:15

savvastheod έγραψε:Πολύ λιγότερα από οτι περίμενα... Κρίμα... Δυστυχώς η συμμέτοχη σε αυτό του εγχείρημα θα ισοδυναμούσε με δήλωση ανυποταγής... Μόνη ελπίδα να πρόκειται απλά για αποτέλεμα του δύσκολου μήνα και από τον επόμενο να πιάσουμε τα 60000-70000 που ήλπιζα
Αδελφέ είμαστε 2 μέρες πριν από το ματς και έχουν φύγει 13000 πακέτα συν πόσα που περιμένουν έγκριση. Συν 2 μέρες μέχρι το ματς, συν ότι η διαδικασία θα κρατήσει καιρό συν τα μεμονωμένα.

Ας πατάμε λίγο στη γη.

Πηγαίνει πολύ καλά.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό flash4 » Παρ 20 Σεπ 2019, 23:32

13000 ετήσια πακέτα σημαίνει ήδη σχεδόν ένα μύριο έσοδα. Αν δε μέχρι το ματς με τη Λαμία φτάσουν τα 50000 τα πακέτα το εγχείρημα θα έχει πετύχει ήδη χωρίς καν να περιμένουμε τα μεμονωμένα. Και με 30-40000 πιστεύω ότι θα επιτευχθεί ο στόχος βέβαια στο τέλος. Δεν καταλαβαίνω γιατί κλαίγονται κάποιοι.
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1373
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 20 Σεπ 2019, 23:53

Γιατί μάλλον θα πρέπει να βρίσκουμε κάτι να κλαιγόμαστε..

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό savvastheod » Σάβ 21 Σεπ 2019, 00:00

sourmenetes έγραψε:Γιατί μάλλον θα πρέπει να βρίσκουμε κάτι να κλαιγόμαστε..

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Σιγά μην κλάψουμε απλά.... Ήλπιζα και ελπίζω σε καλύτερα νούμερα
savvastheod
 
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: Δευτ 16 Νοέμ 2015, 10:51

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 21 Σεπ 2019, 00:22

Sekeris έγραψε:Αφηστε τα παραμυθια και παραδεχτειτε οτι ειμαστε 3 κι ο κουκος :mrgreen:



Νομίζω ότι είναι καιρός να παραδεχτούμε ότι ο Τσοχατζόπουλος κάνει τα sold-out...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Maximus » Σάβ 21 Σεπ 2019, 04:04

tolis01 έγραψε:ΥΓ2: Το έχω ξαναγράψει. Για τα μεμονωμένα ppv -ειδικά για την προσέλκυση μη ΠΑΟΚτσήδων- πρέπει να έχεις points of sale για κουπόνια σε περίπτερα κλπ. Δεν πάει εύκολα αλλόθρησκος να κάνει λογαριασμό. Πιθανότατα κι εγώ δε θα έκανα. Και το κουπόνι να είναι άσχετο με συγκεκριμένο αγώνα αλλά με το είδος του αγώνα ¨μεγάλο/μικρό¨.
Αλλά χαρτί, γκέι έχουμε το 2ο γύρο, οπότε ελπίζω να το έχουν σκεφτεί στην ΠΑΕ στα to dos


Σωστός.
Απαραίτητη κίνηση...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Σάβ 21 Σεπ 2019, 05:18

Δεν ξέρω αν καταλαβαίνει ο κόσμος το εισόδημα από διαφημίσεις. Μπορεί κανείς να δεί ότι με 10 λεπτά για κάθε αγώνα και 500 Ευρώ το δευτερόλεπτο (λέω ένα νούμερο το οποίο εξαρτάται από τις συνδρομές και τον αγώνα), το ποσό είναι αξιοσέβαστο. Δηλαδή, με διαφημίσεις μόνο μπορούμε άνετα να καλύψουμε την προσφορά της χοντρονόβα.

Γι αυτό λέμε ότι χρειάζεται χρόνος, γιατί πραγματικά σε αυτό τό εγχείρημα όλα εξαρτώνται από το πού θα πάει η τηλεθέαση. Ακόμα και ο πειρατής θα βλέπει διαφημίσεις και τα νούμερα, οι εταιρίες που θα διαφημίζονται κλπ μπορεί να ανεβούν δραματικά πρός το τέλος της χρονιάς και μαζί με τις συνδρομές να φέρουν ένα τεράστιο ποσό στα ταμεία. Υπομονή λοιπόν...
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4467
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό constadine » Σάβ 21 Σεπ 2019, 07:14

Πιστεύω είναι πάρα πολλά είναι τα 500 ευρώ το δευτερόλεπτο.
Λίγο που το κοίταξα ,από περιέργεια , βρήκα για 200 ευρώ το δευτερόλεπτο ,το ανώτερο, σε ελεύθερο κανάλι .
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2527
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Σάβ 21 Σεπ 2019, 08:46

Κ 50-100 να κυμαίνονται τα διαφημιστικά ανάλογα το ματς είναι ένα επιπλέον σημαντικό έσοδο. Έχεις 15' καλό διαφημιστικό χρόνο συνολο σε ημίχρονο -εναρξη...συν επιπλέον χρόνο μικρότερης αξίας στα pre-post game.
Αν στο πρόγραμμα μπουν κι επιπλέον προβολές (ερασιτεχνικά αθλήματα παλιοί αγώνες κοκ) όλο κ κάτι θα αφήνουν κι αυτές..

Εγώ έχω κάνει μια μπακαλιστικη προσέγγιση των αριθμών :
30.000 διαρκείας τον επόμενο μήνα 2 μύρια

30.000 μεμονωμένοι στα 4+4 ματς με ποκ+ρουλη (λιγότερα με ρουλη..περισσότερα με γαύρο) σε κανονική διάρκεια - πλευ οφ , 2 μύρια

Από 10.000 μεμονωμένοι στα υπόλοιπα 10 μικρά ματς, 500 Χιλλ.

2000 επαγγελματικά (αστεία μικρό νούμερο αλλά είμαι επιφυλακτικός με αυτό το κομματι) 400.000. Υπολογίζω κ όσα θα προστεθούν στην πορεία μόλις πλακώσουν ντέρμπυ κ ζοριστουν κ οι κάτω.

1 μυριο διαφημίσεις

Βγαίνει μια σούμα (λογιστές γίναμε πάλι) 6 μύρια.
Και με αυτά ο στόχος επιτυγχάνεται. Γιατί ο στόχος ήταν ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΚΥΨΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΕΚΒΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΒΑΓΓΕΛΑ.



Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 21 Σεπ 2019, 09:12

Στις 11:00 το PAOK TV θα δείξει τον αγώνα της Κ19.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89927
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Dimpatra » Σάβ 21 Σεπ 2019, 09:22

Μόλις πήρα το πακέτο αν και θα ανέβω αύριο με άλλους τρεις για να δούμε τον αγώνα.
Δεν υπάρχουν ΠΑΟΚομετρα αδέρφια, ο καθένας όπως μπορεί και θέλει.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Dimpatra
 
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Παρ 14 Αύγ 2015, 13:17

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Σάβ 21 Σεπ 2019, 09:27

Ήρθε ο Σαββίδης λέγαμε.

Μην κάνετε τους λογιστές λέγαμε.

Οποίος μπορεί και αντέχει μάγκες. Όποιος δεν μπορεί η δεν θέλει ας κάνει ότι καταλαβαίνει.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες