Abel Fernando Moreira Ferreira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Athens » Κυρ 15 Σεπ 2019, 12:31

Για το ελληνικό πρωτάθλημα
Μιχαι
Στοχ
Λάμπρου
Ιγκανσον
Ζιφκοβιτς
Σοάρες
Μια χαρά είναι..
Δηλ θες Πασχαλάκη και Πέλκα για να κερδίσεις στην Τούμπα τον Βόλο..το Αγρίνιο και τον νιονιο;
Παρ όλα αυτά ο Φερέιρα δεν υπολογίζει κανέναν απ' αυτους
Άβαταρ μέλους
Athens
 
Δημοσιεύσεις: 4517
Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 21:25

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Gospi » Κυρ 15 Σεπ 2019, 12:37

buffalobill4 έγραψε:
skalon έγραψε:buffalobill, πολύ σωστές όλες οι επισημάνσεις σου, με μία μόνον επιφύλαξη από τη μεριά μου σε ότι αφορά τον Ίνγκασον... και όχι μόνο (Στόχ, κλπ)...

Σίγουρα δεν έβγαλαν μάτια όταν και όσο έπαιξαν. Αλλά 4 εκατομμύρια αγόρασες τον ένα και 1,2 τον άλλο.
Πόσο χειρότερος μπορεί να είναι ο Ίνγκασον από τον τραγικό φετινό Βαρέλα?
Πόσο χειρότερος μπορεί να είναι ο Στοχ από τον -μετά Άγιαξ- Μπίσεσβαρ?
Πόσο χειρότερος μπορεί να είναι ο Λάμπρου από τον φετινό -μέχρι σήμερα- Ζαμπά?

(τουλάχιστον ο Λημνιός έχει μερικές θετικές εμφανίσεις/ενέργειες στο ενεργητικό του)

Ο Ινγκασσον που ειδα εγω περσι τον εκανε γιογιο καποιος Καμαρα του πανιωνιου
Ο Στοχ που ειδαμε σε μολις 20 λεπτα οντως δεν μπορουσε να περασει σε σπριντ ουτε τους ξυλοκοπους της σλοβαν
Ο Ζαμπα, ασε ας μην κρινουμε τον Ζαμπα. Η αποψη μου για τον συγκεκριμενο ειναι παρε οσα εδωσες, αν μπορεις, και δρομο. Απαισιος φετος σε ολα τα ματς.


Τελικα ποιος φταιει για ολα αυτα? Γτ δεν γινεται ο σχεδιασμος να ηταν καλος. Το σκαουτινγκ να ηταν καλο. Οι κινησεις να ηταν οι ενδεδειγμενες για την ενισχυση του ροστερ. Αλλα ολοι αυτοι που κοστιζουν κοντα 12 μυρια να μην κανουν για τον ΠΑΟΚ οταν παιζει με τον βολο και τον ατρομητο...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Κυρ 15 Σεπ 2019, 12:40

Δεν ξερω ποιος φταιει, η μαλλον ευθυνεται για τον σχεδιασμο.

Επειδη δεν θελω να εικαζω ας μας πει η παε ποιος ετρεξε/τρεχει/θα τρεξει το αγωνιστικο
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό wickerman » Κυρ 15 Σεπ 2019, 12:43

buffalobill4 έγραψε:Ο Ινγκασσον που ειδα εγω περσι τον εκανε γιογιο καποιος Καμαρα του πανιωνιου
Ο Στοχ που ειδαμε σε μολις 20 λεπτα οντως δεν μπορουσε να περασει σε σπριντ ουτε τους ξυλοκοπους της σλοβαν
Ο Ζαμπα, ασε ας μην κρινουμε τον Ζαμπα. Η αποψη μου για τον συγκεκριμενο ειναι παρε οσα εδωσες, αν μπορεις, και δρομο. Απαισιος φετος σε ολα τα ματς.

Ενώ τον Crespo που τον έκανε γιογιό κάποιος Βέλιος χθες ε; Τουλάχιστον ο Καμαρά είναι και γρήγορος. Ο άλλος είναι μαούνα που δεν στρίβει. Βλέπεις; Δεν μπορείς να είσαι τόσο απόλυτος επειδή σε ένα παιχνίδι δεν σου άρεσε ένας παίχτης. Γιατί έτσι κι εγώ μπορώ να σου απαξιώσω όλη την ομάδα επιλέγοντας το ανάλογα κακό παιχνίδι για τον κάθε παίχτη. Θυμάμαι τι γραφόταν για τον Γιαννούλη και τις αμυντικές του ικανότητες πέρσι. Φέτος είδες να γράφεται κάτι; Οι παίχτες, ειδικά οι νεαρής ηλικίας και δουλευταράδες(όπως Γιαννούλης, Ingason) βελτιώνονται και προσαρμόζονται καλύτερα με την πάροδο του χρόνου. Του Γιαννούλη του δόθηκε η ευκαιρία και μας το έδειξε. Ο Ingason πότε πήρε φέτος αντίστοιχα τη δική του ευκαιρία; Είναι τόσο απροσπέλαστοι οι Varela Crespo φέτος που δεν δικαιολογείται να κάτσουν στον πάγκο ούτε για μισό ημίχρονο; Δεν νομίζω.
Τελευταία επεξεργασία από wickerman και Κυρ 15 Σεπ 2019, 12:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3438
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Gospi » Κυρ 15 Σεπ 2019, 12:45

Παντως ελπιζω να βλεπει τις αδυναμιες και να μην απηχουν την πραγματικη του εικονα για την ομαδα οι δηλωσεις του.
Δηλωνει μονιμα ικανοποιημενος και αποφευγει να ασκησει κριτική για τα λαθη της ομαδας...
Χθες σε ερωτηση για τα 2 γκολ π φαγαμε, αντι να τοποθετηθει επι της ουσιας απαντησε "ναι αλλα βαλαμε 4".


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Κυρ 15 Σεπ 2019, 12:53

wickerman έγραψε:
buffalobill4 έγραψε:Ο Ινγκασσον που ειδα εγω περσι τον εκανε γιογιο καποιος Καμαρα του πανιωνιου
Ο Στοχ που ειδαμε σε μολις 20 λεπτα οντως δεν μπορουσε να περασει σε σπριντ ουτε τους ξυλοκοπους της σλοβαν
Ο Ζαμπα, ασε ας μην κρινουμε τον Ζαμπα. Η αποψη μου για τον συγκεκριμενο ειναι παρε οσα εδωσες, αν μπορεις, και δρομο. Απαισιος φετος σε ολα τα ματς.

Ενώ τον Crespo που τον έκανε γιογιό κάποιος Βέλιος χθες ε; Τουλάχιστον ο Καμαρά είναι και γρήγορος. Ο άλλος είναι μαούνα που δεν στρίβει. Βλέπεις; Δεν μπορείς να είσαι τόσο απόλυτος επειδή σε ένα παιχνίδι δεν σου άρεσε ένας παίχτης. Γιατί έτσι κι εγώ μπορώ να σου απαξιώσω όλη την ομάδα επιλέγοντας το ανάλογα κακό παιχνίδι για τον κάθε παίχτη. Θυμάμαι τι γραφόταν για τον Γιαννούλη και τις αμυντικές του ικανότητες πέρσι. Φέτος είδες να γράφεται κάτι; Οι παίχτες, ειδικά οι νεαρής ηλικίας και δουλευταράδες(όπως Γιαννούλης, Ingason) βελτιώνονται και προσαρμόζονται καλύτερα με την πάροδο του χρόνου. Του Γιαννούλη του δόθηκε η ευκαιρία και μας το έδειξε. Ο Ingason πότε πήρε φέτος αντίστοιχα τη δική του ευκαιρία; Είναι τόσο απροσπέλαστοι οι Varela Crespo φέτος που δεν δικαιολογείται να κάτσουν στον πάγκο ούτε για μισό ημίχρονο; Δεν νομίζω.

Κανένα πρόβλημα αδερφέ μου. Θες εσύ να δεις και τους 25 παίκτες συν και τους άλλους 25 της κ 19 για να βγάλεις συμπέρασμα; Να τους βάλει. Μαζί σου
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό cellophan » Κυρ 15 Σεπ 2019, 12:58

ΑποστόληςΑ έγραψε:Και στην περίπτωση του μπάσκετ που επειδή παίζουν μόνο 5 έναντι 11 του ποδοσφαίρου οι απουσίες μετρούν πιο πολύ. Στο ποδόσφαιρο, που είναι πιο ομαδικό, δεν θα έπρεπε να παρουσιάζεται ως δικαιολογία. Πόσω μάλλον που αυτούς τους παίκτες, και ειδικά τον Canas, δεν θέλαμε να τους ανανεώσουμε. Ο Shakhov ήταν ένας τίμιος παίκτης που ήξερες τι έπαιρνες από αυτόν, αλλά του προσφέραμε αύξηση ετήσιας αμοιβής πάνω από 50% για τρία έτη και μας την έριξε στα μούτρα.


Και οι δύο έφυγαν λόγω Ράζβαν. Είχε καταφέρει κάτι πολύ σπάνιο ο Ρουμάνος. Δεν το συναντάς εύκολα αυτό. Και είναι μάλλον δύσκολο να το πετύχει ο Πορτογάλος. Η διαφορά ανάμεσα σε πόλεμο και παιχνίδι είναι τεράστια.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Κυρ 15 Σεπ 2019, 13:08

Οκ αδερφε. Με την λογικη σου στο κεντρο πρεπει να παιζουν μονιμα Εσιτι Αουγκουστο καθως ειναι οι πιο ακριβες μεταγραφες του κεντρου και σεντερ φορ ο Σβιντερσκι καθως δωσαμε πιο πολλα απο οτι για τον Ακπομ.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό wickerman » Κυρ 15 Σεπ 2019, 13:12

Εγώ φίλε έγραψα ξεκάθαρα ότι η απόδοση των Crespo και Varela φέτος δεν είναι η αναμενόμενη. Μπορεί ο Ingason να ξύνει τα @@ του στις προπονήσεις και γι' αυτό να μην τον προτιμάει ο προπονητής. Αυτό εγώ δεν μπορώ να το ξερω γιατί δεν είμαι μέσα στις προπονήσεις. Αλλά παράλογο, όταν ο Varela κιόλας επιστρέφει από τραυματισμό κι έχει μόλις μία προπόνηση στα πόδια του, να παίξει ο Ingason, δεν μου φαίνεται. Μπορεί να το βλέπω εγώ λάθος.
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3438
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Κυρ 15 Σεπ 2019, 13:16

Επειδη απαντας λογικα τωρα, θα σου απαντησω κι εγω λογικα.

Ο Ινγκασσον δεν ηρθε φετος. Καλως η κακως εχει υπαρξει με δυο προπονητες πλεον στον ΠΑΟΚ. Αν δεν παιζει δεν φταινε τα λομπι της παε που πανε να τον φανε. Μαλλον δεν κανει ο ιδιος. Θα τον δουμε και στην συνεχεια βεβαια.

Ο Εσιτι αν οι κρεσπο βαρελα ειναι κακοι, ειναι αρνητικος ως τωρα. Αλλα ο προπονητης τον εμπιστευεται. Προφανως δεν θελει να κανει κακο στην ιδια του την ομαδα-δουλεια.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 15 Σεπ 2019, 13:18

cellophan έγραψε:
ΑποστόληςΑ έγραψε:Και στην περίπτωση του μπάσκετ που επειδή παίζουν μόνο 5 έναντι 11 του ποδοσφαίρου οι απουσίες μετρούν πιο πολύ. Στο ποδόσφαιρο, που είναι πιο ομαδικό, δεν θα έπρεπε να παρουσιάζεται ως δικαιολογία. Πόσω μάλλον που αυτούς τους παίκτες, και ειδικά τον Canas, δεν θέλαμε να τους ανανεώσουμε. Ο Shakhov ήταν ένας τίμιος παίκτης που ήξερες τι έπαιρνες από αυτόν, αλλά του προσφέραμε αύξηση ετήσιας αμοιβής πάνω από 50% για τρία έτη και μας την έριξε στα μούτρα.


Και οι δύο έφυγαν λόγω Ράζβαν. Είχε καταφέρει κάτι πολύ σπάνιο ο Ρουμάνος. Δεν το συναντάς εύκολα αυτό. Και είναι μάλλον δύσκολο να το πετύχει ο Πορτογάλος. Η διαφορά ανάμεσα σε πόλεμο και παιχνίδι είναι τεράστια.


Βέβαια, υπό την οπτική αυτή, δεδομένου του ότι αναγκαζόμαστε να συμμετέχουμε σε ένα πρωτάθλημα παρωδία, που μπορεί και να μην το κατακτήσεις, αν δεν πορευθείς αήττητος (δίχως να αποκλείεται να μην αποδειχθεί αρκετό ούτε αυτό), οδηγούμαστε πολλές φορές και σε παράλογες των πραγμάτων κρίσεις. Όντως, αυτό που πέτυχε ο Λουτσέσκου δεν είναι κάτι απλό να επαναληφθεί. Πράγμα που δε χάνει ευκαιρία να το επισημαίνει κι ο Αμπέλ. Αλλά σε μια φυσιολογική χώρα σε όλα της, συμπεριλαμβανομένων των αθλητικών, αναρωτιέμαι, χρειάζεται να προσεγγίζεις κάθε ποδοσφαιρικό αγώνα σαν πόλεμο; Κι αν δεν μπορείς άμεσα να προσαρμοστείς στη σάπια αυτή λογική είναι εύλογο να κρίνεσαι ως "μυρωδιάς" και Κατσαβάκης της Ιβηρικής;;
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 15 Σεπ 2019, 14:13

navigator11 έγραψε:Οι παίχτες δεν πιστεύουν σε αυτό που θέλει ο Φερειρα να τους κάνει να παίζουν αλλά για ένα ημίχρονο σπάει πλάκα χτες η ομάδα, προηγούμενη 0-2 και μην έχοντας περάσει ο αντίπαλος παρά 2 φορές τη σέντρα. Μετά φαίνεται θα ξενέρωσαν.
Το πρώτο ημίχρονο του ματς είναι η πρέπει να είναι οδηγός.....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 15 Σεπ 2019, 14:14

paokovios1974 έγραψε:Εγω μπαλαδοφατσα σαν και σας που κανετε κριτικη στον προπονητη δεν ειμαι , αυτα που εχω δει μεχρι στιγμης ειναι οτι , η ομαδα μπροστα εχει εξαιρετικα διαστηματα που βγαινει μπροστα και με γρηγορες εναλαγες της μπαλας φτανει στο γκολ πανευκολα, αυτο το ειδα και χθες και με την σλοβαν και με τον αγιαξ, πισω σαφως εχουμε θεματα που πηγαζουν απο το στησιμο της αμυντικης γραμμης που ειναι ψηλα (με εντολη προπονητη) και την πολυ κακη φορμα που βρισκονται κομβικοι παικτες της αμυνας συν τον πασχαλακη.Προσθεστε σε αυτο και το ξεφουσκωμα που εχει ο εσιτι μετα το 50 λεπτο και ιδου τα αποτελεσματα.
Παρολαυτα ειμαι πολυ αισιοδοξος καθως ειναι σιγουρο και αυτονοητο θα ελεγα πως παιχνιδι με το παιχνιδι οι κομβικοι παικτες θα φορμαριστουν, η, θα αντικατασταθουν απο διψασμενους αντικαταστατες... βλεπε ιγκνασον ζιβκοβιτς στοχ, και κατ επεκταση η ομαδα θα αφωμειωνει καλυτερα τις εντολες του προπονητη που ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΩ ΕΧΕΙ 3 μηνες που βρισκεται στην ομαδα μας.
Και σε ολα αυτα προσθεστε και τις πολυαναμονομενες επιστροφες του μεγαλου μας αρχηγου Αντρε Βιερινια, και του κομπιουτερ του κεντρου Μαουρισιο.
Μονο καλυτερα βλεπω οτι μπορουμε να παμε.
Ευχαριστω για την υπομονη σας οσοι με διαβασουν.
Πολύ σωστά

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ampalaeas » Κυρ 15 Σεπ 2019, 14:37

kos έγραψε:Η έλλειψη καλής φυσικής κατάστασης αυξάνει την πιθανότητα ατομικών λαθων και μειώνει την αυτοπεποίθεση.
Αν δεν αλλάξουν οι αντοχές δεν θα αλλάξει η εικόνα της ομάδας. Βασικοί παίκτες δεν βγάζουν 90. Αν δεν μπορείς να τρέξεις τι 442 και 4231...
Το γυμναστή τον είχε και στην Μπράγκα?


Μπορείς να μου εξηγήσεις τι εννοείς έλλειψη φυσικής κατάστασης? Έχει βγάλει η ομάδα θλάσεις ή άλλους τραυματισμούς που να φταίει η προετοιμασία που έγινε? Μπορείς να μου φέρεις παράδειγμα ομάδας που βασικοί της παίχτες βγάζουν 90λεπτο σε φουλ ρυθμούς Σεπτέμβριο μήνα?
Το γεγονός ότι η ομάδα έκανε προετοιμασία για να είναι όσο το δυνατόν πιο φρέσκια στους αγώνες των προκριματικών δεν σημαίνει ότι δεν έχει δουλευτεί σε φυσική κατάσταση. Όποια ομάδα και να δεις σε οποιοδήποτε πρωτάθλημα του κόσμου καμία μα καμία δεν παίρνει αποτελέσματα τέτοιο καιρό λόγω φυσικής κατάστασης. Η θα στηρίζονται σε ποιοτικές στιγμές παικτών που θα τους φέρουν αποτελέσματα ή θα είναι ομάδες με κορμό χρόνων που θα έχει αποκτήσει ομοιογένεια. Το ότι παίχτες με βαριά κορμία όπως ο Βαρέλα, ο Εσίτι βγάζουν κούραση δεν σημαίνει ότι έχουμε έλλειψη φυσικής κατάστασης. Ο λημνιός, ο πέλκας ο γιαννούλης θέλεις να μου πεις ότι δεν έχουν αντοχές να βγάλουν 90λεπτο?
ampalaeas
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευτ 04 Σεπ 2017, 21:28

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 15 Σεπ 2019, 14:54

Για όσους δεν διάβασαν την χθεσινή συνέντευξη τύπου, μετά την νίκη μας με 2-3 στο Περιστέρι κι ενδιαφέρονται:

Ο Αμπέλ Φερέιρα μοίρασε συγχαρητήρια στους παίκτες του κι έδειξε ικανοποιημένος από την αντίδραση των παικτών του, ενώ ανέλυσε και στις σκέψεις του, με φόντο το παρόν και το μέλλον της ομάδας.

"Καταρχάς θα ήθελα να αφιερώσω τις πρώτες μου λέξεις στους παίκτες μου και να τους πω συγχαρητήρια. Θα ήθελα επίσης να δώσω συγχαρητήρια και στον αντίπαλο, που το πίστεψε μέχρι το τέλος και πάλεψε αλλά και στον διαιτητή. Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι, με δύσκολες φάσεις και θεωρώ ότι το διαχειρίστηκε καλά. Το σημαντικότερο στο ποδόσφαιρο, είναι το αποτέλεσμα, αλλά πρέπει να διαλέξουμε και τον τρόπο, με τον οποίο θα έρθει αυτό. Στα πρώτα 30 λεπτά του παιχνιδιού, με όλο τον σεβασμό στον αντίπαλο, θεωρώ θα μπορούσαμε να τελειώσουμε το παιχνίδι.

Το γκολ στο τέλος του ημιχρόνου, σίγουρα μας κόστισε. Υπήρχαν κάποιες αμφιβολίες στην ανάπαυλα και εγώ ουσιαστικά προσπάθησα να θυμίσω στους παίκτες, τη σκληρή δουλειά που κάναμε όλη την εβδομάδα και έκανε ο καθένας ξεχωριστά σήμερα για το αποτέλεσμα. Είχαμε μία μεγάλη χαμένη ευκαιρία με τον Πέλκα για το 3-1 και ο αντίπαλος μετά από αυτό, έκανε το 2-2 και ισοάφάρισε. Μετά από εκεί, κάναμε την ομάδα ακόμη πιο επιθετική με την είσοδο κάποιων παικτών.

Κατά την άποψη μου, παρόλο που ήταν ένα ισορροπημένο παιχνίδι στο τέλος, δείξαμε ότι το πιστεύαμε πολύ. Πετύχαμε ένα γκολ και ακυρώθηκε αλλά μετά σκοράραμε ξανά. Δείξαμε αποθέματα και φυσικής κατάστασης και ψυχικής σήμερα"
, ανέφερε αρχικά ο Πορτογάλος τεχνικός, για να συνεχίσει:

"Από την πρώτη στιγμή που ήρθα εδώ, έχω νιώσει μία πολύ καλή υποδοχή από όλους και τους ευχαριστώ για αυτό. Θα δώσω τον καλύτερο μου εαυτό, για να ανταποδώσω αυτή την υποδοχή, με τον καλύτερο τρόπο που μπορώ. Ήρθα εδώ για όλο το πακέτο που έχω. Προσπαθώ να βγάλω τον καλύτερο εαυτό όλων, να κάνω την ομάδα καλύτερη και πιο θεαματική. Είναι καλό να προσφέρεις γκολ και θέαμα. Θα βοηθήσει πολύ και τον Π.Α.Ο.Κ. και το ελληνικό ποδόσφαιρο και θα δώσει αξία και σε κάθε παίκτη. Δεν ξεχνάω φυσικά και το αμυντικό κομμάτι. Χρειάζεται δουλειά και θα δώσει και το αποτέλεσμα. Η δική μου φιλοσοφία δεν είναι να περιμένω πίσω τον αντίπαλο και να εκμεταλλευτώ μία επίθεση.

Προτιμάτε μία ομάδα όπως έπαιξε σήμερα στα πρώτα 30-35 λεπτά ή μια ομάδα που θα περιμένει τον αντίπαλο; Έτσι παίξαμε και στα παιχνίδια με τον Άγιαξ... Η ζωή είναι ένα ρίσκο. Θα ήθελα να μιλήσω και για ένα κομμάτι που ακούγεται πολύ, αυτό της ψυχολογίας. Εμείς πάντα πρέπει να έχουμε στο μυαλό μας το καλύτερο δυνατό. Είτε θα έχουμε στο μυαλό μας θετικά πράγματα και θα αισθανθούμε κι εμείς καλύτερα κι αυτοί που είναι γυρω μας, θα αισθάνονται καλύτερα και θα κάνουν καλύτερα αυτά που πρέπει, είτε θα σκεφτόμαστε αρνητικά. Όταν σκέφτεσαι κάτι αρνητικό, μέχρι και η... γυναίκα σου πρέπει να κάτσει και να υποφέρει".


Για τις δικές του αλλαγές στην ομάδα πρόσθεσε:
"Πρώτα από όλα, αν δεν κάνω λάθος ο προηγούμενος προπονητής ήταν εδώ για αρκετά χρόνια μέχρι να πετύχει όσα πέτυχε. Έκανε σίγουρα σπουδαία δουλειά. Εγώ τώρα ήρθα. Η ομάδα προφανώς έχει πολλά περιθώρια βελτίωσης και στο αμυντικό και στο επιθετικό κομμάτι. Είμαι εδώ για να βελτιωθούμε. Για παράδειγμα στις στατικές φάσεις, που σήμερα πετύχαμε και γκολ και στο αμυντικό κομμάτι. Είμαι χαρούμενος για τη νίκη, γιατί σου δίνει χρόνο και αυτοπεποίθηση για να συνεχίσεις. Έχουμε χρόνο να αναλύσουμε και τα πράγματα που πήγαν καλά, αλλά και αυτά που πρέπει να διορθώσουμε".

Για τον δικό του στόχο σημείωσε:
"Δεν ξεχνάμε ποτέ. Η περσινή ομάδα έγραψε ιστορία! Αλλά είναι μία νέα αρχή. Εγώ είμαι εγώ. Έχω έναν συγκεκριμένο τρόπο και μία ιδέα παιχνιδιού, δεν έχει να κάνει μόνο με το επιθετικό κομμάτι. Είμαι εδώ για να δώσω μεγαλύτερη αξία στους παίκτες, στον σύλλογο και να δείξουμε κάτι καλύτερο. Αυτός είμαι εγώ".
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες