Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Σάβ 17 Αύγ 2019, 23:38

Αυτό που εγώ έχω να πω είναι ότι, πέρα από τους λίγους νοματαίους, που πραγματικά συνέτρεχαν όλα αυτά τα χρόνια τον μπασκετικό ΠΑΟΚ, με αξιέπαινη συνέπεια παρουσίας στο γήπεδο ή κάτοχοι διαρκείας έστω που μπορεί να μην είχαν τέτοια δυνατότητα λόγω απόστασης κοκ, οι υπόλοιποι, συντριπτικά περισσότεροι, ελάχιστα δικαιούμαστε δια να ομιλούμε / γράφουμε. Είναι υποκρισία να βγω φέρ' ειπείν εγώ, που δεν έχω ασχοληθεί μια δεκαετία ούτε για 3 ώρες με το τμήμα, να κατακεραυνώσω τον κάθε Πρέλεβιτς και τον κάθε Σταυρόπουλο κοκ.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 17 Αύγ 2019, 23:42

apple64 έγραψε:Θα το γράψω εδώ. Συγνώμη για το off topic.

Είναι χαρακτηριστικό του πόσο ενδιαφέρει τον ΠΑΟΚτσή το μπάσκετ που στο forum δεν υπάρχει ή εγώ δεν έχω δει ποτέ thread αντίστοιχο του "Ο κόσμος παίζει μπάλα". Ο κόσμος παίζει και μπάσκετ. :D Ακόμη και thread για την F1 έχουμε!




http://forum.paokmania.gr/viewtopic.php?f=81&t=2729&p=1465940

Δεν ξέρω να το βρω ούτε εγώ, κάπου το είχε καταχωνιάσει το ρεμάλι ο pgetsos κάποτε και βαριέμαι να το πάω κάπου προσβάσιμα.. Το ψάχνω απλώς στην αναζήτηση.

Πάντως, κυρίως κουβέντα για ΝΒΑ γίνεται εδώ..
http://forum.paokmania.gr/viewtopic.php?f=81&t=3941&p=1597139#p1597139
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 17 Αύγ 2019, 23:53

navigator11 έγραψε:Αυτό που εγώ έχω να πω είναι ότι, πέρα από τους λίγους νοματαίους, που πραγματικά συνέτρεχαν όλα αυτά τα χρόνια τον μπασκετικό ΠΑΟΚ, με αξιέπαινη συνέπεια παρουσίας στο γήπεδο ή κάτοχοι διαρκείας έστω που μπορεί να μην είχαν τέτοια δυνατότητα λόγω απόστασης κοκ, οι υπόλοιποι, συντριπτικά περισσότεροι, ελάχιστα δικαιούμαστε δια να ομιλούμε / γράφουμε. Είναι υποκρισία να βγω φέρ' ειπείν εγώ, που δεν έχω ασχοληθεί μια δεκαετία ούτε για 3 ώρες με το τμήμα, να κατακεραυνώσω τον κάθε Πρέλεβιτς και τον κάθε Σταυρόπουλο κοκ.



Ναι, αλλά όλοι ΠΡΕΠΕΙ να μιλήσουν. Πρέπει να γυρίσει ο κόσμος στο γήπεδο, ανεξάρτητα από την κατάσταση της διοίκησης... ΠανΠΑΟΚτσήδικη επιστράτευση. Από βδομάδα βγαίνουν τα διαρκείας.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό CCCP » Κυρ 18 Αύγ 2019, 01:02

Εγω που ειμαι ασχετος δεν καταλαβαινω ενα πραγμα. Αφου ο Σαββιδης θελει και βοηθαει αλλα δεν εχει εμπιστοσυνη σε αυτους που διαχειρηζωντε την ΚΑΕ η δε ξερω κι εγω τι εγινε, δεν θα ηταν μια λυση να παρει τον ελεγχο της ΚΑΕ και να βαλει τους δικους του "διαχειρηστες" ? Αφου δε θελει (και σωστα θα πω εγω αλλα αλλη κουβεντα αυτο) να "επενδυσει" (δες> να πεταει χρηματα σε βαρελι χωρις πατο) τοτε ας δεινει το μινιμουμ που χρειαζεται για να τρεχει η ΚΑΕ και να μη πεφτει μεχρι να δουμε τι θα κανουμε.

Δεν ειναι καλυτερο αυτο απο τη σημερινη κατασταση? Υπαρχει αλλος λογος που τον εμποδιζει να κανει κατι τετοιο?
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6130
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 18 Αύγ 2019, 01:31

Ζαντός έγραψε:
navigator11 έγραψε:Αυτό που εγώ έχω να πω είναι ότι, πέρα από τους λίγους νοματαίους, που πραγματικά συνέτρεχαν όλα αυτά τα χρόνια τον μπασκετικό ΠΑΟΚ, με αξιέπαινη συνέπεια παρουσίας στο γήπεδο ή κάτοχοι διαρκείας έστω που μπορεί να μην είχαν τέτοια δυνατότητα λόγω απόστασης κοκ, οι υπόλοιποι, συντριπτικά περισσότεροι, ελάχιστα δικαιούμαστε δια να ομιλούμε / γράφουμε. Είναι υποκρισία να βγω φέρ' ειπείν εγώ, που δεν έχω ασχοληθεί μια δεκαετία ούτε για 3 ώρες με το τμήμα, να κατακεραυνώσω τον κάθε Πρέλεβιτς και τον κάθε Σταυρόπουλο κοκ.



Ναι, αλλά όλοι ΠΡΕΠΕΙ να μιλήσουν. Πρέπει να γυρίσει ο κόσμος στο γήπεδο, ανεξάρτητα από την κατάσταση της διοίκησης... ΠανΠΑΟΚτσήδικη επιστράτευση. Από βδομάδα βγαίνουν τα διαρκείας.


Δε διαφωνώ. Προφανώς και δεν επιτρέπεται το τμήμα να μπει σε περιπέτειες δίχως επιστροφή. Απλά οι ... επιβεβαιώσεις του όποιου εγώ (που τα έβλεπα να 'ρχονται και τα έλεγα ή έγραφα, εξ αποστάσεως και εκ του ασφαλούς) μου κάθονται κάπως.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Taseos » Κυρ 18 Αύγ 2019, 09:32

CCCP έγραψε:Εγω που ειμαι ασχετος δεν καταλαβαινω ενα πραγμα. Αφου ο Σαββιδης θελει και βοηθαει αλλα δεν εχει εμπιστοσυνη σε αυτους που διαχειρηζωντε την ΚΑΕ η δε ξερω κι εγω τι εγινε, δεν θα ηταν μια λυση να παρει τον ελεγχο της ΚΑΕ και να βαλει τους δικους του "διαχειρηστες" ? Αφου δε θελει (και σωστα θα πω εγω αλλα αλλη κουβεντα αυτο) να "επενδυσει" (δες> να πεταει χρηματα σε βαρελι χωρις πατο) τοτε ας δεινει το μινιμουμ που χρειαζεται για να τρεχει η ΚΑΕ και να μη πεφτει μεχρι να δουμε τι θα κανουμε.

Δεν ειναι καλυτερο αυτο απο τη σημερινη κατασταση? Υπαρχει αλλος λογος που τον εμποδιζει να κανει κατι τετοιο?
Η καε εχει μεγαλομετοχο.εκτος του οτι θα πρεπει να αγορασει τα χρεη ο ιβαν κ να στησει ροστερ,θα πρεπει κ να τον πληρωσει.προσωπικα δε βρισκω λογο να το κανει.ισως το κανει μολις τα χρηματα που δωσει του δωσουν το δικαιωμα να περασει απο την γσ της καε την μετοχοποιηση ολων των υποχρεωσεων
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3835
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 18 Αύγ 2019, 09:58

Τώρα η τιμή της μετοχής δεν είναι στα τάρταρα, λογικά; Δεν θα μπορούσε ο Ιβάν να αγοράσει την ΚΑΕ; Αν ενδιαφέρεται...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό kostasAthens » Κυρ 18 Αύγ 2019, 10:21

Πρέπει να πουλάει και ο άλλος αν έχει το 50% και δεν το δίνει δεν έχει ο Ιβάν τα κουμάντα

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
kostasAthens
 
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Κυρ 21 Οκτ 2018, 17:31

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 18 Αύγ 2019, 10:59

Ε τι την κρατάει την παλιοΚΑΕ αφού δεν ασχολείται γαμώτο;;;; Δέκα χρόνια, ή και παραπάνω, μεγαλομέτοχος είναι!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Κυρ 18 Αύγ 2019, 11:23

σορρυ λιγο αλλα θα σαλταρουμε στο τελος

τι να αγορασει και απο ποιον ο ιβαν?

αν κανει μετοχες τα χρηματα που εβαλε γινεται ιδιοκτητης

αν ζητησει πισω τα χρηματα του η καε πηγε ακλαφτη

ποιος μεγαλομετοχος ρε παιδια?
μια καταχρεωμενη εταιρεια ειναι καε και ολοι ψαχνουν να παρουν τα λεφτα τους πισω

ο γαλατσοπουλος εβαλε 550 χιλιαρικα
ειτε τα πηρε πισω ειτε οχι οι μετοχες του δεν εχουν καμια αξια

αν θελει ο ιβαν βαζει χρηματα σε μια αμκ και αλλοι μετοχοι δεν υπαρχουν

μην ψαχνετε ιστοριες και φαντασματα
δεν υπαρχει κερδος απο το μπασκετ δενθα μπει ο ιβαν
θελουμε καποιον ναβαλει λεφτα για αλλους λογους η καποιον που να εχει χρημα για πεταμα
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Taseos » Κυρ 18 Αύγ 2019, 11:46

Οχι κανεις λαθος.οι καρτελες δεν ειναι μετοχες.για να τις κανεις μετοχες πρεπει να περασει απο την γσ της καε.
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3835
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Κυρ 18 Αύγ 2019, 12:10

ναι οκ το τυπικο ειναι αυτο εχεις δικαιο και λεω το τυπικο στην περιπτωση μας οχι γενικα
αλλα αυτο που θελω να πω ειναι πως με τα χρηματα που εχει ΗΔΗ βαλει ειναι στην ουσια ιδιοκτητης ( αν το θελει)

αν τωρα ζητησει πισω τα χρηματα του ποιος θα του τα δωσει?

υγ αν ζητησει να γινουν μετοχες τα χρηματα του ο γαλατσο θα χασει 20 κιλα απο το αγχος μεχρι να πεσουν οι υπογραφες :mrgreen:
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 18 Αύγ 2019, 13:21

Δεν ξέρω οικονομικές λεπτομέρειες, εντάξει, κουβέντα κάνουμε..

Πάντως ο Ιβάν βάζει και σε άλλα τμήματα που δεν θα πάρει ποτέ πίσω τα λεφτά του... Μα ΠΟΤΕ όμως. Ούτε καν αναγνώριση παίρνει, από την ευρεία μάζα των οπαδών τουλάχιστον (δηλαδή, το πελατολόγιό του)...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό CCCP » Κυρ 18 Αύγ 2019, 13:41

OK αφηστε το ιδιοκτησιακό. Αφου βαζει που βαζει λεφτα ο Ιβαν για να επιβιωσει η καε και απο αυτα τα λεφτα περιμενει να ζησει και με δοιηκηση πρωτοδικείου ειναι...ε δε γινεται ρε γαμοτο να βαλουν εναν δικο του του Ιβαν διοικηση να τελειωσει αυτη η ιστορια με το αν γινεται κακοδιαχηρηση και αν του τρωνε τα λεφτα?
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6130
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό hellrider » Κυρ 18 Αύγ 2019, 13:50

Το προβλημα ειναι οτι εχουν αποψη αυτοι που δεν εχουν παρει χαμπαρι τι συμβαινει στο μπασκετ τα τελευταια χρονια και τα οποια εχει πει εδω και 2-3 χρονια ο ΜΠΑΝΕ(αλλα ποιος τον ακουγε;)!

Κατακεραυνωνουν λοιπον τον ΜΠΑΝΕ που εκανε αυξηση στον Χρυσικοπουλο!
Να σας ενημερωσω οτι αυτο το κανουνε ΟΛΕΣ οι διοικησεις των ομαδων που χρωστανε σε παικτες(δηλ. ΟΛΟΙ πλην του Προμηθεα).
Επισης οτι ειναι ακριβα τα συμβολαια που εκανε στους ελληνες παικτες. Τα ειχε πει ο ΜΠΑΝΕ αλλα να τα επαναλαβω κι εγω γιατι ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. Οταν υπαρχει ακομα και η Λημνος που μπορει να δωσει παραπανω λεφτα απο σενα πως θα κρατησεις τον παικτη μονο με το ονομα; Αυτα οπως ειχε πει και ο ΜΠΑΝΕ τελειωσαν!

Να θυμησω μονο ενα πραγμα....περυσι ο Προμηθεας προσεφερε 150 χιλιαρικα στον ΒΑΓΓΕΛΑΡΑ!
Τι λεμε τωρα; Θα παρεις παικτη με 20 χιλιαρικα; Τον Καλλέ μπορει....αλλα μεχρι εκει!

Και να σας πω και κατι; Τι σημασια εχει αν θα του κανεις συμβολαιο με 50 ή 70 χιλιαρικα; Αφου με εσοδα 5 χιλιαρικα απο εισιτηρια σε καθε ματς (τοσα κανει τζιρο το κυλικειο του Προμηθεα στα ματς) η εξισωση ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ!

Υπαρχουν και καποιοι(λιγοι) που λενε τελευταια να καναμε ομαδα με 200 χιλιαρικα. Δηλ. ομαδα που να παλευε για την σωτηρια καθε χρονο. Τι λετε ρε; Που θα δεχτει ο ΠΑΟΚτσης τετοια ομαδα; Θυμαμαι πριν απο 5 χρονια που ειχα γραψει καπου πως δεν εχει νοημα να παιζουμε στην ευρωπη απο την στιγμη που ο κοσμος δεν παταει στο γηπεδο και δεν δινει δεκαρα τσακιστη για την ομαδα. Ειχαν πεσει τοτε ολοι να με φανε...."ο ΠΑΟΚ οπως και να ειναι πρεπει να παιζει Ευρωπη" ελεγαν και αυτη ηταν η κυριαρχη αποψη!

Τελευταια εχει αρχισει να εμφανιζεται μια αποψη να μεταφερθει η εδρα εκτος θεσ/κης.......αργησατε αδερφια.....αυτο επρεπε να εχει γινει πριν 5-6 χρονια.....τωρα ειναι αργα......πολυ αργα......
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες