Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό seaman » Τετ 14 Αύγ 2019, 15:45

Αν δεν μπορείς να "κατεβάσεις" μπάλα με 442 βράστα μετά
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό psiras67 » Τετ 14 Αύγ 2019, 15:46

obanebane έγραψε:Προφανως εννοω καλυτερο του Ουαρντα,και αν μπουν και ομιλους ολο και καποιον πολύ καλο θα προσελκυσουν.
Αλλωστε μην ξεχνας ότι υπαρχουν πολλοι πρωην γιουγκοσλαβοι που είναι παιχταράδες και παιζουν εκτος των χωρων τους.
Αρκει να ριξουν χρημα.
Οσο για τον Εσιτι,ξερω πολυ καλα οτι δεν μπορει να φυγει,δεν ειμαι χαζος,απλα το εγραψα για να δειξω την μεγαλη μου απογοητευση για τον παιχτη.
Δεν θα το ξανα κανω γιατι ξερω οτι κουραζω.

καλύτερα να μην το ξανα κάνης γιατί θα έρθουν κωλοτούμπες μετά μπάνε :D :D
psiras67
 
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Τετ 12 Απρ 2017, 22:31

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Τετ 14 Αύγ 2019, 16:01

Με μια ματιά πάντως στο transfermarkt βρίσκεις ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ 8αρια και φορ που κυκλοφορούν ακόμα ελεύθεροι.. πχ υπάρχουν οι σταριτζ, μπαλοτελι, γιορεντε,μπονι αλλά και οι γκουαριν, μαρκιζιο..οι περισσότεροι από αυτές ακόμα κ τώρα είναι ανέφικτοι αλλά ποτε μην λες ποτέ.

Στάλθηκε από το Redmi 6A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10713
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 14 Αύγ 2019, 16:21

Το κακό είναι ότι δεν έχουν κάνει προετοιμασία με ομάδα...

Στα χαφ δεν πιστεύω ότι θέλουμε παίκτη. Ο Pontus σχεδόν επέστρεψε, ο Mauricio είναι καθ'οδόν.
Με ελεύθερο CF ίσως υπήρχε περισσότερη υπομονή, καθώς είμαστε πιο καλά. Βέβαια, αν φέρεις ονοματάρα (πχ Super Mario), θα κάτσει αδιαμαρτύρητα στον πάγκο, σε περίπτωση που ο Akpom μαμεί και δέρνει, ή θα κάνει μαγκιές στον coach;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46420
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 14 Αύγ 2019, 16:27

Μονο μην μεινουμε με την σιγουρια οτι ο Ποντους και ο Μαου επεστρεψαν και αποδειχθει στην τελικη πως μετα απο τετοιους τραυματισμους στην ηλικια τους δύσκολα επανερχεσαι ιδιος...
Μεγαλο το ρισκο π παιρνουμε περιμενοντας αυτους τους δυο ως βασικες επιλογες μας.
Μακαρι βεβαια να επιστρεψουν καλυτεροι απο πριν!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τετ 14 Αύγ 2019, 16:48

Επιτέλους λίγη ηρεμία για να εστιάσουμε στο τοπικ των ονείρων μας

Α. Κάτι πολύ θετικό: αν ο ΠΑΟΚ προχωρήσει σε άμεση (εντός ολίγων ημερών δλδ) ανακοίνωση παικτών, σημαινει πως ο Μπράνκο είναι ωραίος. Έχοντας καταρτισμένο πλάνο και συνεννόηση με Ιβάν από νωρίς, με την ανακοίνωση παικτών θα δείξει ότι περίμενε το αποτέλεσμα με Άγιαξ, θετικό ή αρνητικό, ώστε να προχωρήσουν κάποιες περιπτώσεις.


Β. Προσωπικά θα έκλεινα άμεσα Αρ. Μπακ και το φορ που λέγεται πως είναι κοντά, ώστε να αφήσω για τις τελευταίες μέρες του Αυγούστου ένα μπαμ για τα χαφ. Γιατί ας μη γελιομαστε, θα έχουμε σίγουρα θέμα στα χαφ. Με γυάλινο καντουρι , ερωτηματικά τους Βερνμπλουμ και Μαουρισιο (ακόμα και αν επιστρέψουν αρχές Οκτωβρίου, δε ξέρουμε πόσο χρόνο θα θέλουν να για ρολαρουν), είναι βέβαιο πως θέλουμε 8αρι.

Γ. Όπως και να χει, με δυο-τρεις κινήσεις, παρά την οικονομική χασουρα από τηλεοπτικά και σφαγή στο τσ.λ., πάμε να το πάρουμε πετώντας φέτος αλλά ΚΑΙ για πορεία στην Ευρώπη
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Nikos 74 » Τετ 14 Αύγ 2019, 16:55

Μου έκανε εντύπωση ότι και οι έξι αλλαγές στα δύο ματς δεν βοήθησαν καθόλου.
Nikos 74
 
Δημοσιεύσεις: 1422
Εγγραφή: Τρί 20 Νοέμ 2018, 19:48

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό seaman » Τετ 14 Αύγ 2019, 17:51

Είναι το μόνο που μπορώ να προσάψω στον Άμπελ ότι δεν του βγήκε. Βέβαια δεν ξέρουμε τι βλέπει στις προπονήσεις
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 14 Αύγ 2019, 17:53

rainmaker έγραψε:Επιτέλους λίγη ηρεμία για να εστιάσουμε στο τοπικ των ονείρων μας

Α. Κάτι πολύ θετικό: αν ο ΠΑΟΚ προχωρήσει σε άμεση (εντός ολίγων ημερών δλδ) ανακοίνωση παικτών, σημαινει πως ο Μπράνκο είναι ωραίος. Έχοντας καταρτισμένο πλάνο και συνεννόηση με Ιβάν από νωρίς, με την ανακοίνωση παικτών θα δείξει ότι περίμενε το αποτέλεσμα με Άγιαξ, θετικό ή αρνητικό, ώστε να προχωρήσουν κάποιες περιπτώσεις.


Β. Προσωπικά θα έκλεινα άμεσα Αρ. Μπακ και το φορ που λέγεται πως είναι κοντά, ώστε να αφήσω για τις τελευταίες μέρες του Αυγούστου ένα μπαμ για τα χαφ. Γιατί ας μη γελιομαστε, θα έχουμε σίγουρα θέμα στα χαφ. Με γυάλινο καντουρι , ερωτηματικά τους Βερνμπλουμ και Μαουρισιο (ακόμα και αν επιστρέψουν αρχές Οκτωβρίου, δε ξέρουμε πόσο χρόνο θα θέλουν να για ρολαρουν), είναι βέβαιο πως θέλουμε 8αρι.

Γ. Όπως και να χει, με δυο-τρεις κινήσεις, παρά την οικονομική χασουρα από τηλεοπτικά και σφαγή στο τσ.λ., πάμε να το πάρουμε πετώντας φέτος αλλά ΚΑΙ για πορεία στην Ευρώπη



Διαβάζοντάς σε, σκέφτηκα κάτι.. Μήπως να παίρναμε χαφάρα επιπέδου Oliveira δανεικό για 6 μήνες;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46420
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό alp920 » Τετ 14 Αύγ 2019, 18:08

Το να βρούμε οχταρι 2 επίπεδα επάνω από αυτά που έχουμε παίζοντας στο Europa χωρίς να ξοδέψουμε πολλά εκατομμύρια και παράλληλα να το δελεασουμε να έρθει, κρατώντας ταυτόχρονα ισορροπία στο ρόστερ έχοντας καντουρι και Μαουρίτσιο μου φαίνεται σταυρόλεξο για πάρα πολύ δυνατούς λύτες.
Θεωρώ ότι στο θέμα μεταγραφή οχτώ είμαστε κάπως εγκλωβισμένοι από το ίδιο μας το ρόστερ
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 1999
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τετ 14 Αύγ 2019, 18:13

Θα προσπαθήσω να κάνω έναν μίνι απολογισμό των μέχρι τώρα μεταγραφών.
Ζίβκοβιτς--> μπακ απ Πασχαλάκη, δε νομίζω ότι μπορεί να γίνει νούμερο 1
Ροντρίγκο--> μπακ απ Μάτος, δε νομίζω ότι έχει τις προδιαγραφές να γίνει Μάτος
Μιχάι--> τέταρτος και προς το παρόν δε φαίνεται να έπεισε ότι είναι έτοιμος τον Φερέιρα
Μελιόπουλος--> δεν έπεισε ότι είναι έτοιμος τον Φερέιρα, δανεικός
Στοχ--> δεδομένη ποιότητα, δεδομένη όμως και πτωτική πορεία, θα βοηθήσει στη διάρκεια της χρονιάς πάντως αλλά ερωτηματικό αποτελεί η θέση στην οποία προορίζεται
Εσιτί--> έχει τα χαρακτηριστικά που έλειπαν στον προπονητή, θα βελτιωθεί κι άλλο
Αουγκούστο--> έχει potential, δεν είναι ακόμη έτοιμος, θα του δοθούν ευκαιρίες

Για μένα μέχρι τώρα η καλύτερη μεταγραφή φαίνεται να είναι του προπονητή αλλά και η διατήρηση του κορμού.
Απώλεια θεωρώ μόνο τον Ολιβέιρα (αν τελικά δεν τον πάρουμε) συγκριτικά με πέρυσι.
Θεωρώ ότι χρειαζόμαστε μόνο ποιοτικές μεταγραφές αν είναι να γίνουν τέτοιες.
Κατ'εμέ θέλουμε χαφ, φορ ,αρ μπακ που να είναι πολύ ποιοτικά.
Κοεντράο -Ολιβέιρα - Καισέδο (πάνω ράφι) ή Αράνα -Μπράνταριτς - Μακ (χαμηλότερο ράφι)
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4051
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Τετ 14 Αύγ 2019, 18:59

αρανα-ολιβειρα-καισεδο 3αδα ονειρο
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό pxp920 » Τετ 14 Αύγ 2019, 19:21

Ισως με τον αποκλεισμο της Πορτο να αναγεννηθεί η προοπτικη Ολιβειρα
Άβαταρ μέλους
pxp920
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 21:22
Τοποθεσία: New York, New York

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό tzo_1926 » Τετ 14 Αύγ 2019, 20:23

Αν πάρουμε και ολιβειρα, θα πρέπει να έχουμε και τουλάχιστον μια πώληση, συν λήξη δανεισμού μισιτς συν αποδέσμευση κάτσε. Σε ένα ενάμιση μήνα γυρίζει Βερνμπλουμ Μαουρισιο. Αν βάλουμε και Καντουρι, Εσιτι, Αγκουστο,τοτε δε νομίζω να έχουμε τόσο χώρο..
Αδιαφορώ για ότι κι αν λένε γιατί δεν ξέρουνε το πως νοιώθουμε για ΣΕΝΑ
Άβαταρ μέλους
tzo_1926
 
Δημοσιεύσεις: 843
Εγγραφή: Σάβ 12 Ιαν 2019, 19:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό wickerman » Τετ 14 Αύγ 2019, 20:33

Τελικά το συμβόλαιό του Oliveira λήγει το 2021, ενημερώθηκε(όπως είχε ήδη πει ο παίχτης) και το transfermarkt. Αν είναι να πάρουμε δανεικό παίχτη στο κέντρο με οψιόν προτιμώ Oliveira από Bradaric. Τουλάχιστον αυτόν τον ξέρουμε και μας ξέρει, είναι πολύ πιο επιθετικογενής από τον Κροάτη, ενώ έχουμε ήδη Esiti και λογικά σύντομα Wernbloom για τη θέση 6. Όλα αυτά εφόσον κρίνουν ότι χρειαζόμαστε κι άλλον παίχτη στο κέντρο. Λογικά ο προπονητής θα κάνει τις εισηγήσεις του, ελπίζω να εισακουστούν στο βαθμό που αυτό είναι δυνατόν.
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3438
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες