Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό DOUBLE » Δευτ 12 Αύγ 2019, 14:09

Νίντζα, μιλάω για τον ΠΑΟΚ σε σχέση με τις μεγάλες ομάδες. Όχι για το Ελληνικό πρωτάθλημα. Για την Ελλάδα ο Εσιτι είναι σούπερ. Για τσαμπιονς λίγκ όμως χρειάζεται ένα μηχανάκι δίπλα του για μη φαίνεται πως δε στρίβει.
DOUBLE
 
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Πέμ 24 Μάιος 2018, 10:13

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό black_star_ninja » Δευτ 12 Αύγ 2019, 14:14

Μπορει να αποδειχτει οτι εχεις δικιο. Κ μενα δε μου φανηκε γρηγορος. Ομως σε αρκετες φασεις ηταν κυριαρχος και αυτο μου αρεσε. Για την ωρα νομιζω οτι ειναι λιγο νωρις να τον συγκρινουμε με δυο παικτες που ειχαμε τρια χρονια στο ροστερ της ομαδας. Επισης, πιστευεις οντως οτι η ομαδα μας δεν μπορει να σταθει στους ομιλους ετσι οπως ειναι; βαλαμε δυσκολα σε μια παρα πολυ καλη ομαδα.
Άβαταρ μέλους
black_star_ninja
 
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Παρ 18 Ιαν 2019, 11:59

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό DOUBLE » Δευτ 12 Αύγ 2019, 14:17

renegade έγραψε:Όταν ο double και ο κάθε double καταλάβουν τι ποιότητας είναι οι αντίπαλοι , τότε ίσως σταματήσουν να κάνουν αυτές τις ανούσιες συγκρίσεις των χαφ μας με αυτών του Άγιαξ.
Είναι οι ίδιοι παίκτες που έκαναν τους κασεμιρο,μοντριτς,κρος να δείχνουν ανίκανοι να τους σταματήσουν


Εσύ κάτσε αγόρι μου να συγκρίσεις τον ΠΑΟΚ με την Παναχαικη και να παριστάνεις τη στρουθοκάμηλο λέγοντας πως έχουμε ομαδαρα. Ο ΠΑΟΚ για να προοδεύσει πρέπει να κοιτάει τις Ολλανδικες και τις Πορτογαλικές ομάδες. Ο άγιαξ πριν λίγα χρόνια ήταν στο επίπεδο του ΠΑΟΚ. Αν κι αυτοί ήταν σαν κι εσένα τώρα θα τους αποκλειαμε για πλάκα.

Να κοιτάς ψηλότερα φίλε...
DOUBLE
 
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Πέμ 24 Μάιος 2018, 10:13

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 12 Αύγ 2019, 14:24

Και συ να κοιτάς λίγο στο έδαφος γιατί αλλιώς θα γκρεμοτσακιστεις
Όταν εσύ πανηγυρίζεις που πουλάς τον καλύτερο σου παίκτη με 10 εκατομμύρια, αυτοι πουλάνε με 100.
Τα μεγέθη και οι διαφορές είναι τεράστιες.
Με βάση αυτή την τεράστια διαφορά σε τεχνογνωσία και σε χρήμα, αγωνιστικά είμαστε πολύ πιο κοντα

Υγ ο Άγιαξ καθαρά ποδοσφαιρικά δεν ήταν ποτέ στο επίπεδο του ΠΑΟΚ.
Μιλάμε για ένα από τα μεγαλύτερα brand name στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό alp920 » Δευτ 12 Αύγ 2019, 14:25

DOUBLE έγραψε:Νίντζα, μιλάω για τον ΠΑΟΚ σε σχέση με τις μεγάλες ομάδες. Όχι για το Ελληνικό πρωτάθλημα. Για την Ελλάδα ο Εσιτι είναι σούπερ. Για τσαμπιονς λίγκ όμως χρειάζεται ένα μηχανάκι δίπλα του για μη φαίνεται πως δε στρίβει.

Φίλε πόσες φάσεις σου έκανε ο Άγιαξ από τον άξονα? θυμάμαι στα αντίστοιχα περσινά παιχνίδια για τα προκριματικά ότι είχαμε τεράστιο πρόβλημα στον χώρο έξω από την μεγάλη περιοχή μας.
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 1999
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό DOUBLE » Δευτ 12 Αύγ 2019, 14:28

renegade έγραψε:Και συ να κοιτάς λίγο στο έδαφος γιατί αλλιώς θα γκρεμοτσακιστεις
Όταν εσύ πανηγυρίζεις που πουλάς τον καλύτερο σου παίκτη με 10 εκατομμύρια, αυτοι πουλάνε με 100.
Τα μεγέθη και οι διαφορές είναι τεράστιες.
Με βάση αυτή την τεράστια διαφορά σε τεχνογνωσία και σε χρήμα, αγωνιστικά είμαστε πολύ πιο κοντα

Υγ ο Άγιαξ καθαρά ποδοσφαιρικά δεν ήταν ποτέ στο επίπεδο του ΠΑΟΚ.
Μιλάμε για ένα από τα μεγαλύτερα brand name στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο


Ξέρω, ξέρω χαμηλά την μπάλα και άλλα μίζερα.

Ο Άγιαξ που αντιμετωπισαμε πριν τρία χρόνια είναι στο επίπεδο του σημερινού ΠΑΟΚ. ίσως και χειρότερος.
DOUBLE
 
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Πέμ 24 Μάιος 2018, 10:13

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Δευτ 12 Αύγ 2019, 14:29

DOUBLE έγραψε:Νίντζα, μιλάω για τον ΠΑΟΚ σε σχέση με τις μεγάλες ομάδες. Όχι για το Ελληνικό πρωτάθλημα. Για την Ελλάδα ο Εσιτι είναι σούπερ. Για τσαμπιονς λίγκ όμως χρειάζεται ένα μηχανάκι δίπλα του για μη φαίνεται πως δε στρίβει.

για τσαμπιονς λιγκ εννοεις για να περασουμε τον αγιαξ η για να το σηκωσουμε.Γιατι και ο αγιαξ περσι παρα λιγο δεν το σηκωσε.
Ειπαμε να κοιτας ψηλα.Αλλα πως μετα απο ενα πρωταθλημα ελλαδος καταφερες να κοιταξεις τον περσινο παρα λιγο κατακτητη του τσαμπιονς λιγκ και να στραβωσεις με το ροστερ ειναι αποριας αξιο.
και για να μην τα πολυλογουμε.Τον αγιαξ μπορουμε να τον αποκλεισουμε αν παιξουμε με τρελα.και αν συνεχισουμε να εχουμε αυτες τις σκατοκληρωσεις τα επομενα χρονια , παλι μονο με τρελα θα μπορουμε να προχωρησουμε.Για να μπορεσουμε να συγκρινουμε τους παικτες μας με παικτες που φτανουν τελικους τσ.λ. και κανουν γιογιο ομαδαρες που στο ροστερ τους εχουν ροναλντους και μοντριτς κ δεν ξερω εγω τι αλλο πρεπει να γυρισει η γη αναποδα.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Δευτ 12 Αύγ 2019, 14:31

DOUBLE έγραψε:
renegade έγραψε:Και συ να κοιτάς λίγο στο έδαφος γιατί αλλιώς θα γκρεμοτσακιστεις
Όταν εσύ πανηγυρίζεις που πουλάς τον καλύτερο σου παίκτη με 10 εκατομμύρια, αυτοι πουλάνε με 100.
Τα μεγέθη και οι διαφορές είναι τεράστιες.
Με βάση αυτή την τεράστια διαφορά σε τεχνογνωσία και σε χρήμα, αγωνιστικά είμαστε πολύ πιο κοντα

Υγ ο Άγιαξ καθαρά ποδοσφαιρικά δεν ήταν ποτέ στο επίπεδο του ΠΑΟΚ.
Μιλάμε για ένα από τα μεγαλύτερα brand name στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο


Ξέρω, ξέρω χαμηλά την μπάλα και άλλα μίζερα.

Ο Άγιαξ που αντιμετωπισαμε πριν τρία χρόνια είναι στο επίπεδο του σημερινού ΠΑΟΚ. ίσως και χειρότερος.

να γυρισουμε το χρονο πισω γιατι φετος παιζουμε με αυτον που παραλιγο να το παρει και απεκλεισε γιουβε και ρεαλ.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό DOUBLE » Δευτ 12 Αύγ 2019, 14:34

black_star_ninja έγραψε:Μπορει να αποδειχτει οτι εχεις δικιο. Κ μενα δε μου φανηκε γρηγορος. Ομως σε αρκετες φασεις ηταν κυριαρχος και αυτο μου αρεσε. Για την ωρα νομιζω οτι ειναι λιγο νωρις να τον συγκρινουμε με δυο παικτες που ειχαμε τρια χρονια στο ροστερ της ομαδας. Επισης, πιστευεις οντως οτι η ομαδα μας δεν μπορει να σταθει στους ομιλους ετσι οπως ειναι; βαλαμε δυσκολα σε μια παρα πολυ καλη ομαδα.



Σε έναν όμιλο όπως αυτός της ΑΕΧ πέρυσι θα πάρουμε από έναν έως 2 βαθμούς. Πως σου φαίνεται αυτή η παρουσία;

Δεν τους συγκρίνω. Είπα πως μας την έσπαγε ο Σακχώφ αλλά δε μας ενόχλησε το ποσό αργός ήταν ο Εσιτι. Και βάζω και τον εαυτό μου μέσα γιατί τον Εσιτι τον γουστάρω ενώ τον Σακχώφ δεν ήθελα ούτε να τον βλέπω.
DOUBLE
 
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Πέμ 24 Μάιος 2018, 10:13

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό DOUBLE » Δευτ 12 Αύγ 2019, 14:41

Μπαρλου, δε διάβασες ή δεν κατάλαβες τι έγραψα.

Αφήστε τον Άγιαξ και τον κάθε Άγιαξ. Στο 6-8 η ποιότητα των παικτών μας είναι χαμηλότερη αυτής των άλλων θέσεων. Αν είχες έναν της αξίας του Άκπομ ή του Βιερίνια ή του Ματος στο 6-8 , θα μπορούσαμε να τους κοιτάξουμε στα μάτια.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.
DOUBLE
 
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Πέμ 24 Μάιος 2018, 10:13

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 12 Αύγ 2019, 14:45

Πάντως ο καντουρί κάνει ματσαρα.
Ήταν με διαφορά από τον δεύτερο ο καλύτερος παίκτης, ακόμα και στο πρώτο 25λεπτο που η ομάδα δεν πατούσε καλά.
Και ο εσιτι ήταν πολύ καλός αλλά είχε δύο λαθη που το ένα έφερε το γκολ.
Και ο Ολλανδός σχολιαστής εκθείασε την απόδοση των δύο μας χαφ
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Δευτ 12 Αύγ 2019, 14:53

DOUBLE έγραψε:
renegade έγραψε:Και συ να κοιτάς λίγο στο έδαφος γιατί αλλιώς θα γκρεμοτσακιστεις
Όταν εσύ πανηγυρίζεις που πουλάς τον καλύτερο σου παίκτη με 10 εκατομμύρια, αυτοι πουλάνε με 100.
Τα μεγέθη και οι διαφορές είναι τεράστιες.
Με βάση αυτή την τεράστια διαφορά σε τεχνογνωσία και σε χρήμα, αγωνιστικά είμαστε πολύ πιο κοντα

Υγ ο Άγιαξ καθαρά ποδοσφαιρικά δεν ήταν ποτέ στο επίπεδο του ΠΑΟΚ.
Μιλάμε για ένα από τα μεγαλύτερα brand name στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο


Ξέρω, ξέρω χαμηλά την μπάλα και άλλα μίζερα.

Ο Άγιαξ που αντιμετωπισαμε πριν τρία χρόνια είναι στο επίπεδο του σημερινού ΠΑΟΚ. ίσως και χειρότερος.


Σόρρυ αλλά δεν έχεις επαφή με την πραγματικότητα.
Εκείνος ο Άγιαξ είχε παιχταραδες και έφτασε τελικό Γιουρόπα.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15316
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό wickerman » Δευτ 12 Αύγ 2019, 14:55

Διαφωνώ. Είναι πολύ νωρίς για να βγάλουμε συμπεράσματα για την ποιότητα των παιχτών μας στις θέσεις 6-8. Ουσιαστικά έχεις 3 καινούριους παίχτες(Augusto, Esiti και ο Kaddouri που δεν έπαιξε ποτέ προηγουμένως στη θέση 8) κι έναν ακόμη τον Misic που ακόμη δεν τον έχεις δει παρά ελάχιστα λεπτά. Έχουμε παίξει 1 επίσημο παιχνίδι(δηλαδή 90 λεπτά, ή 5400 δευτερόλεπτα) . Δεν μπορεί να βγει συμπέρασμα τόσο πρόωρα εκτός αν κάποιος από εσάς βλέπει στο μέλλον.
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3438
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό DOUBLE » Δευτ 12 Αύγ 2019, 15:01

PAOK_Antarctica έγραψε:
DOUBLE έγραψε:
renegade έγραψε:Και συ να κοιτάς λίγο στο έδαφος γιατί αλλιώς θα γκρεμοτσακιστεις
Όταν εσύ πανηγυρίζεις που πουλάς τον καλύτερο σου παίκτη με 10 εκατομμύρια, αυτοι πουλάνε με 100.
Τα μεγέθη και οι διαφορές είναι τεράστιες.
Με βάση αυτή την τεράστια διαφορά σε τεχνογνωσία και σε χρήμα, αγωνιστικά είμαστε πολύ πιο κοντα

Υγ ο Άγιαξ καθαρά ποδοσφαιρικά δεν ήταν ποτέ στο επίπεδο του ΠΑΟΚ.
Μιλάμε για ένα από τα μεγαλύτερα brand name στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο


Ξέρω, ξέρω χαμηλά την μπάλα και άλλα μίζερα.

Ο Άγιαξ που αντιμετωπισαμε πριν τρία χρόνια είναι στο επίπεδο του σημερινού ΠΑΟΚ. ίσως και χειρότερος.


Σόρρυ αλλά δεν έχεις επαφή με την πραγματικότητα.
Εκείνος ο Άγιαξ είχε παιχταραδες και έφτασε τελικό Γιουρόπα.


Στα μεταξύ μας παιχνίδια ήταν χειρότερος.

Πιάστε λίγο το νόημα ρε μάγκες. Πιάνετε όλοι μια λέξη και πετάτε τη μαλακΐα σας, για να μιλήσω με την αγένεια που μιλάτε.
DOUBLE
 
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Πέμ 24 Μάιος 2018, 10:13

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό wickerman » Δευτ 12 Αύγ 2019, 15:04

Και κλασσικά πέταξες τη μπάλα στην εξέδρα και το γύρισες σε προσωπική επίθεση μόλις σου έδωσε ο Antarctica ένα πραγματικό επιχείρημα, ότι δηλαδή εκείνος ο Ajax πήγε τελικό Europa, κάτι το οποίο εμείς(όλες οι Ελληνικές ομάδες) έχουμε δει μόνο στον ύπνο μας. Reality check η καλύτερη πορεία του ΠΑΟΚ στο Europa League είναι μέχρι τους 32 και στο champions league μέχρι τη φάση των play-offs. Εμπεδώστε το πρώτα αυτό κι έπειτα παρουσιάστε τον τεράστιο Άγιαξ σαν ομαδούλα της σειράς.
Τελευταία επεξεργασία από wickerman και Δευτ 12 Αύγ 2019, 15:09, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3438
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες