Τηλεοπτικά δικαιώματα

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Παρ 26 Ιούλ 2019, 15:04

kayde έγραψε:Για τον βαζελο δε θυμαμαι να γραφτηκαν ποσα,αλλα εφοσον στην ερτ παιρνει 4,2 το χρονο γιατι να παει νοβα με 5,5 για δυο χρονια ? Μαλλον το χρονο ειναι.



Γιατί το μεγαλύτερο μέρος του συμβολαίου δεν πάει στα ταμεία του ΠΑΟ, αλλα ξανά πηγαίνει στο δημόσιο για τα χρέη του βάση της συμφωνίας με την ΕΡΤ. Ετσι θυμαμαι λέγανε οι ρεπόρτερ του ΠΑΟ

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ εδώ ..ΠΑΟΚ εκεί.. ΠΑΟΚ θα είμαι μια ζωή!
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019
 
Δημοσιεύσεις: 1966
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 11:30
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό ΧΑΛΙΑΣ » Παρ 26 Ιούλ 2019, 15:05

Να λάβουμε υπόψη μας ότι δεν είναι μόνο το κόστος των δικαιωμάτων, αλλά και το κόστος των παραγωγών μετάδοσης των αγώνων. Επομένως τα ποσά δεν είναι δικαιώματα μείον διαφημίσεις, αλλά δικαιώματα + παραγωγή μείον διαφημίσεις.
Τη Nova δεν νομίζω να την θέλει κανείς ΠΑΟΚτσής, γιατί είναι καθαρά αντι-ΠΑΟΚ.
Αλλωστε το μελλον της είναι αβέβαιο (λέγονται βέβαια πολλά για Μαρινάκη).
Από εκεί και πέρα, οι ολιγάρχες της Αθήνας έχουν ως φαίνεται πάρει το μήνυμα (αυτοί κυβερνούν μην γελιόμαστε) και ψάχνουν σε ιδιωτικά. Μην ξεχνάμε ότι και οι 3 του ΠΟΚ έχουν δικά τους κανάλια (ακόμα και ο Μελιδδανίδης ανεπίσημα).
ΧΑΛΙΑΣ
 
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Τετ 03 Ιούλ 2019, 11:13

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό georgedoulk2008 » Παρ 26 Ιούλ 2019, 15:07

Δηλαδή ο βαζελος που δεν μπήκε στην 5αδα πέρσι, με πιο αναγνωρίσιμο παίκτη τον κουρμπέλη και με μ.ο εισητηρίων μικροτερο απ το σκουλικι παίρνει 5+ επειδή "ελευθερη αγορά";;;

Ο Νταμπλούχος ΠΑΟΚ που μάζεψε 100.000 κόσμο στη φίεστα πριν 3 μήνες δεν δικαιούται 7.

Γελαει ο κόσμος.
En Mayo estaramos bien
Άβαταρ μέλους
georgedoulk2008
 
Δημοσιεύσεις: 1871
Εγγραφή: Σάβ 01 Φεβ 2014, 14:37
Τοποθεσία: Leytonstone, East London baby!

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Παρ 26 Ιούλ 2019, 15:21

Για μένα δεν έχει τόση σημασία το οτι είμαστε νταμπλούχοι για να πάρουμε μεγάλο συμβόλαιο, οσοο το ότι ΟΛΟΙ οι αλλόθρησκοι κάθονται και βλέπουν τα ματς μας!
Έχουμε δηλαδή την ομάδα με την μεγαλύτερη δυναμική αυτή την στιγμή στην Ελλάδα με διαφορά, την ομάδα που όλοι λατρεύουν να μισούν (ίσως εκτός απ' τα βαζελια), την ομάδα που στο ήδη τεράστιο οπαδικο της κοινό πρόσθεσε κι άλλο κοσμο τα τελευταία χρόνια με τους τιτλους και έχεις πρόβλημα να βρεις τηλεοπτικό.
Πόλεμος κανονικός

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ εδώ ..ΠΑΟΚ εκεί.. ΠΑΟΚ θα είμαι μια ζωή!
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019
 
Δημοσιεύσεις: 1966
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 11:30
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Gawain1978 » Παρ 26 Ιούλ 2019, 15:58

obanebane έγραψε:Πάνω σε αυτό που γράφεις Μπιλ,έχει πέσει πολύ παραπληροφόρηση και εδώ μέσα με τα νούμερα στα τηλεοπτικά των αντιπάλων, μέχρι και για 6,5 το χρόνο στην κούλα γράφτηκε ενώ παίρνει λίγο παραπάνω από τα μισά.

Παραπληροφόρηση γιατί ρε παιδιά;επειδή το σάιτ που διαβάσατε τα λέει διαφορετικά;
Η αεΧ παίρνει πάνω από 6 μυρια το χρόνο από Νόβα.
Ο βαζελος έκλεισε με κάτι παραπάνω από 5 μυρια το χρόνο.
Το τελευταίο το γράφει το ΕΘΝΟΣ.
Πώς γίνεται να φεύγει ο βαζελος από ΕΡΤ όπου έπαιρνε 4 τον χρόνο και να πηγαίνει στη Νόβα για να πάρει 5 για δύο χρόνια;
Πώς γίνεται η αεΧ σύμφωνα με τα λεγόμενα σας να παίρνει λιγότερα κι από τον βαζελο;

Προφανώς δεν θέλουμε να χωνέψουμε ότι από κάτω γίνεται οργανωμένη προσπάθεια για να έχουμε το μικρότερο δυνατόν ή και καθόλου τηλεοπτικό συμβόλαιο σε σχέση με τις ομάδες του ΠΟΚ.
Gawain1978
 
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 19:51

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Gawain1978 » Παρ 26 Ιούλ 2019, 16:01

panta έγραψε:ναι αλλά ας τελειώνει το θέμα να ξέρω τι να κάνω μεθαύριο, να την πληρώσω την κ@λ@ν@βα ή να τους πάρω τηλ και να τους βρίσω??
δεν μπορώ καλοκαιριάτικα που δε βλέπω τίποτα στο πουστροκαναλο τους να τους πληρώνω τζαμπα...
συνδρομή με τους μαλακες τις νοβα έκανα όταν μου υποσχέθηκαν οτι θα δείχνουν το βόλευ... μετά απο ενα μήνα το πήρε η ερτ και έβλεπα ΠΑΟΚ μόνο οταν παίζαμε εναντίων του πούστ@γαυρου... αλλά το κράτησα για το ποδόσφαιρο.

Εγώ τους πήρα ήδη και τους είπα ότι αν δεν έχουν τον ΠΑΟΚ φέτος θα κάνω διακοπή της συνδρομής και μου είπαν να περιμένω.Δεν ξέρουν ακόμη αν θα έχουν τον ΠΑΟΚ κτλπ.
Gawain1978
 
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 19:51

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό pilotos » Παρ 26 Ιούλ 2019, 16:02

Η Λίγκα φέτος θα έχει χορηγεια από τη Σουρωτή;

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Gawain1978 » Παρ 26 Ιούλ 2019, 16:04

Όχι πιλοτε.Δεν ανανεώθηκε
Gawain1978
 
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 19:51

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Gawain1978 » Παρ 26 Ιούλ 2019, 16:06

buffalobill4 έγραψε:For the records και επειδή γράφτηκε κατά κόρον εδώ ο ζελος θα πάρει 5.5 από νόβα για 2 χρόνια

Ότι πεις.Κατι παραπάνω θα ξέρεις εσύ από το ΕΘΝΟΣ
Gawain1978
 
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 19:51

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό pilotos » Παρ 26 Ιούλ 2019, 16:09

Απλά άνοιξα την κουβέντα...
;)

Είναι κι άλλα πολλά πράγματα που παίζουν το δικό τους ρόλο...

Να σημειώσω ότι είμαστε η πρώτη ομάδα που έκανε δικό της "TV" μέσω ίντερνετ. Αυτό έχει κάποιες αδυναμίες βέβαια, αλλά αν δείτε στο εξωτερικό, σε πολλές χώρες υπάρχουν ομάδες που μεταδίδουν τους αγώνες τους, μόνο μέσω των δικών τους μέσων.

Στην μπανανία που ζούμε ο καθένας κοιτάει την πάρτη του. Στην Αγγλία που προέχει το άθλημα, όλες οι ομάδες παίρνουν τα ίδια λεφτά από τα τηλεοπτικά. Αν είναι εμπορικές, κερδίζουν από άλλες δραστηριότητες.

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Παρ 26 Ιούλ 2019, 16:13

Gawain1978 έγραψε:
buffalobill4 έγραψε:For the records και επειδή γράφτηκε κατά κόρον εδώ ο ζελος θα πάρει 5.5 από νόβα για 2 χρόνια

Ότι πεις.Κατι παραπάνω θα ξέρεις εσύ από το ΕΘΝΟΣ

Φίλε μου εγώ δεν είπα ότι ξέρω καλύτερα από το έθνος.

Την πληροφορία που ανέβασα την αντλησα από το σδνα.

Οπότε είτε το έθνος παπατζωνει είτε το σδνα
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Gawain1978 » Παρ 26 Ιούλ 2019, 16:13

Ζαντός έγραψε:
buffalobill4 έγραψε:Προσωπικά δεν ήθελα κ δεν θέλω να πάμε στην ερτ. Αυτό που χλευαζα τόσα χρόνια και που στην τελική με διαφοροποιεί από τους σιχαμένους δεν το θέλω



Hear, hear!

Οι Μισοί ΠΑΟΚτσηδες δεν θέλουν ΕΡΤ για τους λόγους που αναφέρθηκαν παραπάνω.Βεβαια η αλήθεια είναι ότι τώρα η πιθανότητα του να μας πάρει η ΕΡΤ μας ενοχλεί περισσότερο κι από τότε που έδινε 8.5 μυρια το χρόνο στον γάβρο.

Εγώ λέω ότι όταν σταματήσω να πληρώνω ΕΡΤ τότε θα συμφωνήσω με τους ανιδιοτελείς συνοπαδους μου.

Οι άλλοι μισοί δεν θέλουμε στην Καραπαπαδομανα Νόβα που ούτως ή άλλως με το μονοπώλιο λόγω της αδιαφορίας των ΕΡΤ και cosmote, μας δίνει ψίχουλα και το διασκεδάζει.

Οπότε ποια είναι η λύση που προτείνει ο ευφυής μέσος ΠΑΟΚτσης;Μα το Open.Δεν τον ενδιαφέρει αν συμφέρει τον Ιβάν και κυρίως την ΠΑΕ.Απλα συμφέρει αυτόν.Και τζάμπα θα βλέπει και δεν θα είναι στα δύο κανάλια που για διαφορετικούς λόγους δεν θέλει.
Μία χαρά :mrgreen:
Gawain1978
 
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 19:51

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Gawain1978 » Παρ 26 Ιούλ 2019, 16:17

buffalobill4 έγραψε:
Gawain1978 έγραψε:
buffalobill4 έγραψε:For the records και επειδή γράφτηκε κατά κόρον εδώ ο ζελος θα πάρει 5.5 από νόβα για 2 χρόνια

Ότι πεις.Κατι παραπάνω θα ξέρεις εσύ από το ΕΘΝΟΣ

Φίλε μου εγώ δεν είπα ότι ξέρω καλύτερα από το έθνος.

Την πληροφορία που ανέβασα την αντλησα από το σδνα.

Οπότε είτε το έθνος παπατζωνει είτε το σδνα

Bill με δεδομένο ότι τα περισσότερα σάιτ συμφωνούν με τα ρεπορτάζ που κάνουν στο ότι ο βαζελος έπαιρνε 4 στην ΕΡΤ και πλέον θα παίρνει περισσότερα όταν το sdna γράφει 5 για δύο χρόνια εννοεί διετή σύμβαση με 5 το έτος.
Απλά είναι λάθος η διατύπωση.

Νωρίτερα πάντως σχολιάσατε με τον Μπάνε ότι παίζει πολύ παραπληροφόρηση, γράφονται εδώ μέσα πράγματα χωρίς να διασταυρωθούν και αρχίζουν οι αφορισμοί.
Gawain1978
 
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 19:51

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Παρ 26 Ιούλ 2019, 16:20

Είπα ότι παίζει παραπληροφορηση γιατί υπήρχαν αντικρουομενες πληροφορίες. Αν απλά στο σδνα δεν ξέρουν να γραφουνε ελληνικα ζητώ συγγνωμη
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Gawain1978 » Παρ 26 Ιούλ 2019, 16:27

Πέρα πάντως από το ότι είμαστε νταμπλούχοι, πέρα από το ότι είμαστε πιο εμπορική ομάδα από ποτέ και ελκυουμε και αλλόθρησκους κι αυτό φαίνεται ακόμη κι από τα σχόλια και την επισκεψιμότητα σε άρθρα του ΠΑΟΚ στο πιο αντικειμενικό σάιτ.
Έχουμε την δεύτερη θέση με μεγάλη διαφορά από αεΧ και βαζελο σε όλα τα social media.
Αν αυτά δεν είναι δυνατά διαπραγματευτικα χαρτιά για καλύτερο συμβόλαιο τουλάχιστον από βαζελο και κουλα τι είναι;
Είναι ολοφάνερο ότι (ΕΡΤ και Νόβα) δεν τους ενδιαφέρει η εμπορικότητα και απλά προσπαθούν καθοδηγούμενοι από τον χοντρό να κάνουν όσο το δυνατόν μεγαλύτερη ζημιά στην ομάδα και τον Ιβάν.

Κάποια στιγμή θα γράψω αναλυτικά τις κατατάξεις στα social media.
Σε όλα είναι πρώτος ο γάβρος με διαφορά εκτός από το youtube που έχουμε πάρα πολύ μικρή διαφορά και συνεχώς τους πλησιάζουμε
Gawain1978
 
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 19:51

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες