Τηλεοπτικά δικαιώματα

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Alastor » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 14:49

Το ΠΑΟΚ TV δυστυχως κλεινει τον ΠΑΟΚ μονο στους ΠΑΟΚτσηδες. Σκοπος ειναι να μας βλεπουν ακομα και οι αντιπαλοι και οι ουδετεροι.

Ιδανικη λυση ενα δημοσιο καναλι. Μετα ενα συνδρομιτικο.

Αληθεια,το κοσμοτε TV αφου δειχνει να ενδιαφερετε για ελληνικους αγωνες μεσω Κυπελλου,γιατι δεν εχει κανει καμια προσφορα γενικοτερα για πρωταθλημα ?
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6208
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Bono. » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 15:03

Ο Μελισσανίδης χώθηκε κι αυτός στη συμφωνία προεκλογικά μόνο και μόνο για να φουσκώσει το πράγμα και να το χαλάσει. Το ομολογούν αποκάλυπτα μέχρι και οι ρεπόρτερ-τσιράκια του γατούλη και το γράφουν κιόλας. Δατς ε φακτ.

Ο χοντρός έφτασε μέχρι τον Άρειο Πάγο, έβαλε μέχρι και 3 γάβρους της ΕΡΤ να σηκώσουν ανακοίνωση σαν Σύλλογος Εργαζομένων της Ερτ να βγάλουν ανακοίνωση κατά της συμφωνίας. Δατς ε φακτ ολσο.

Αν δεν το άκουγα με τα αυτιά μου δεν θα το πίστευα, αλλά δελτίο ειδήσεων του Αντέννα ασχολήθηκε επισταμένως κανά πεντάλεπτο με την προσφορά της Ερτ στον ΠΑΟΚ, χαρακτηρίζοντάς της ως σκάνδαλο. Δατς ε φακτ κι αυτό.

Κατα τ' άλλα ελεύθερη αγορά, νόμος αγοράς και ζήτησης κλπ στην Κολομβία της Ευρώπης.

Υ.γ. προφανώς η πουστρονόβα -που όλως τυχαίως όποιος φεύγει από κει, βρίσκει μεροκάματο στο γάβρο- θα ενδιαφερθεί για τα τηλεοπτικά μας. Απλά περιμένει την ώρα που θα σε βρεί στην ανάγκη και χαμηλωμένο σε απαιτήσεις. Ναι τότε θα λειτουργήσουν μιά χαρά οι νόμοι προσφοράς και ζήτησης.....
Άβαταρ μέλους
Bono.
 
Δημοσιεύσεις: 914
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:16

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό psiras67 » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 15:22

tad έγραψε:Αδέρφια Παοκτσήδες μην στεναχωριέστε και μην βάζετε τον ευατό σας ή τον ΠΑΟΚ στην διαδικασία διαμάχης με το κράτος ή όλα αυτά τα γαμοκάναλα ...

η Ελλάδα ήταν και θα είναι δυστηχώς πάντα χώρα αναξιοκρατίας και ρεμούλας για τις ομαδούλες της Αθήνας ... τα τελευταία χρόνια λόγω της μεγάλης κρίσης η Ελλάδα και κυρίως η ΑΘήνα διοικείται πλέον από ολιγοπώλια στα οποία ανήκει και ο δικός μας ιδιοκτήτης και κυρίως δυστηχώς από τον υπόκοσμο ... στον οποίο ανήκουν οι δύο ομαδούλες της πλάκας των αθηνών ...

είναι κρίμα να μαλώνουμε εμείς και να χαλιόμαστε για τέτοια θέματα ... το παιχνίδι είναι πολύ μεγαλύτερο από ότι νομίζουμε και με πολλαπλά συμφέροντα εκατέρωθεν ...

ας μείνουμε μόνο στα της διασκέδασής μας και της καψούρας μας για τον ΠΑΟΚ ... το καλύτερο για εμάς είναι ένα ελεύθερο κανάλι ... και να διακοπούν όλες οι συμβάσεις της γαμοΝόβα στην βόρεια ελλάδα ... :opaokara:

++++++++++++++++++++++++1926 :nairepaok:
psiras67
 
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Τετ 12 Απρ 2017, 22:31

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό prax » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 15:36

Τα πράγματα είναι απλά..

Μαζική αποχώρηση από την νόβα, εγώ οντασ τσαντισμενος από τον ΟΤΕ τβ το διέκοψαν οριστικά τέλος Ιούνη

Αυτή είναι η λύση
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Gawain1978 » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 15:48

Bono. έγραψε:Ο Μελισσανίδης χώθηκε κι αυτός στη συμφωνία προεκλογικά μόνο και μόνο για να φουσκώσει το πράγμα και να το χαλάσει. Το ομολογούν αποκάλυπτα μέχρι και οι ρεπόρτερ-τσιράκια του γατούλη και το γράφουν κιόλας. Δατς ε φακτ.

Ο χοντρός έφτασε μέχρι τον Άρειο Πάγο, έβαλε μέχρι και 3 γάβρους της ΕΡΤ να σηκώσουν ανακοίνωση σαν Σύλλογος Εργαζομένων της Ερτ να βγάλουν ανακοίνωση κατά της συμφωνίας. Δατς ε φακτ ολσο.

Αν δεν το άκουγα με τα αυτιά μου δεν θα το πίστευα, αλλά δελτίο ειδήσεων του Αντέννα ασχολήθηκε επισταμένως κανά πεντάλεπτο με την προσφορά της Ερτ στον ΠΑΟΚ, χαρακτηρίζοντάς της ως σκάνδαλο. Δατς ε φακτ κι αυτό.

Κατα τ' άλλα ελεύθερη αγορά, νόμος αγοράς και ζήτησης κλπ στην Κολομβία της Ευρώπης.

Υ.γ. προφανώς η πουστρονόβα -που όλως τυχαίως όποιος φεύγει από κει, βρίσκει μεροκάματο στο γάβρο- θα ενδιαφερθεί για τα τηλεοπτικά μας. Απλά περιμένει την ώρα που θα σε βρεί στην ανάγκη και χαμηλωμένο σε απαιτήσεις. Ναι τότε θα λειτουργήσουν μιά χαρά οι νόμοι προσφοράς και ζήτησης.....

Συμφωνώ μέχρι τελείας.
Gawain1978
 
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 19:51

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 15:54

giapas έγραψε:
Αν τα 7.5 χαρτιά ήταν το τίμημα για να αποκτήσεις κάτι που θα σου φέρει κέρδος γιατί δε το δίνει κάποιος άλλος ; Θέλω να πω μαζί σου , οκ πουτάνα η ερτ και το ελληνικό κράτος του κούλη που αθέτησε τη συμφωνία. Μαζί σου 100%. Γιατί δε τρέχει η αγορά να τα δώσει αυτά τα λεφτά σήμερα που η ερτ λάκισε μετά από άνωθεν παρεμβάσεις;

Να σου πω τη γνώμη μου ; Γαμησιάτικα ήτανε , για αυτό και δε θα τα βρεις πουθενά στην αγορά αυτά τα λεφτά. Όπως γίνεται πάντα στην Ελλάδα , όπως έχουν πάει γαμησιάτικα εκατοντάδες εκατομμύρια σε γαυροβαζελοχανουμα εδώ και 50 χρόνια. Απλά μας έκατσε η κέντα με την αλλαγή κυβέρνησης. Ο προηγούμενος θα στα έδινε γιαυτό και το παιδοβούβαλο έβαλε λυτούς και δεμένους να σηκώσει το θέμα ψηλά , έφτασε στον Άρειο Πάγο και τελικά ο τσιπράκος έκανε πίσω. Θα μου πεις παίρνουν αυτοί τόσα χρόνια ,εμείς γιατί να μη πάρουμε; Είναι μια οπτική αυτή , απλά δε συμφωνώ.

Για αυτό και ξινίζω με τη γκρίνια γύρω γύρω. Ο ΠΑΟΚ του Σαββίδη δεν έχει ανάγκη από τίποτα γαμησιατικο , άρα δε μπορεί αυτό να είναι δικαιολογία για τη πρόοδο της ομάδας. Να πάει να γαμηθεί και η ερτ και ο χοντρός και όλους τους το σοι, ο ΠΑΟΚ δεν έγλειφε ποδιές όταν ήταν άφραγκος , θα το κάνει τώρα που τους κατουράει όλους ο Ιβάν ; Να τα δώσει στο ΟΠΕΝ και να έχει το δικαίωμα το οπεν να πουλήσει ξεχωριστά κάποιο παιχνίδι. Και να είμαι πρώτος και να έρθει ο ανώμαλος εχθρος στη Τούμπα και να παρακαλάει η νοβα και η ερτ για αυτό το παιχνίδι και να τους αναγκάζεις να το χρυσοπληρώσουν 2 και 3 φορές πάνω. Έτσι τους γαμάς τα πρέκια, όχι με κλαψιάρικα άρθρα , δικαιολογίες και με πολεμάει η κακιά Αθήνα.

Με τα παραπάνω ελπίζω να κάλυψα και το κορινθιο.

Καταλαβαίνω το σκεπτικό, δε συμφωνώ, και ρωτάω...
Θα σκεφτόσουν το ίδιο αν αντί τον Ιβάν είχαμε τον μουγγοθοδωρο με το μπάτζετ των διαρκείας μας;
Αν εξαρτομασταν για την ύπαρξη από τα τηλεοπτικά, πόσο δίκιο θα ήταν να μην πάρουμε ότι έχουν καρπωθεί όλοι τόσα χρόνια.;
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Maximus » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 16:16

giapas έγραψε: Επίσης γιατί η λύση του οπεν είναι από τη μια τσέπη στην άλλη , δεν υπάρχουν διαφημίσεις , δεν υπάρχουν έσοδα στο κανάλι που θα δείχνει τα παιχνίδια; Δηλαδή η νοβα χάρη θα μας έκανε ; Όσο κίνητρο έχει μια ιδιωτική εταιρεία - νοβα να επενδύσει σε ένα προϊόν ( ποδοσφαιρικά παιχνίδια ΠΑΟΚ) , άλλο τόσο έχει και το οπεν


Μπράβο ρε φίλε μου, αυτό λέω και εγώ τόσο καιρό!
Το μεγαλύτερο μέρος θα το πάρει πίσω...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Dimpatra » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 16:23

Το ότι προσπαθούν με νύχια και με δόντια να ανακόψουν την πορεία του ΠΑΟΚ είναι δεδομένο.
Ξέρουν πολύ καλά πως μόνο το ffp εμποδίζει την γιγάντωση μας.
Όλα αυτά τα άρθρα που βγαίνουν από τον οργανισμό του ΠΑΟΚ πως δεν υπάρχει πρόβλημα μου θυμίζουν τις κυβερνητικές διαψεύσεις, ότι δεν θα γίνουν άλλες περικοπές στους μισθούς, απολύσεις κλπ.
Όταν το θέμα με τα τηλεοπτικά το επικοινωνούν με κολκα, ψύχρα ταυτόχρονα πάει να πει πως πήραν γραμμή από την ΠΑΕ.
Προσπαθούν να μην μπούμε σε ομίλους Τσάμπιονς λιγκ εδώ και χρόνια από τότε που μας αφαίρεσαν 15 βαθμούς για ένα κιλό σαρδέλες.
Είμαστε σε πόλεμο αυτή την στιγμή υπόγειο και ύπουλο και περιμένω πάρα πολλά εμπόδια για την ανέγερση της νέας Τούμπας.
Στα τηλεοπτικά δεν δικαιολογείται η αεχ να παίρνει 6,5 χαρτιά και να δίνει σε μας 5.
Ούτε από τον κόσμο (στις τελευταίες μετρήσεις έχουμε περισσότερο κόσμο) ούτε από την δυναμική μας.
Προσωπικά όποτε με παίρνουν τηλέφωνο από νόβα τους λέω δεν ενδιαφέρομαι γιατί είμαι ΠΑΟΚ.
Έτσι προτρέπω όλους τους συνοπαδους μας να διακόψουν την συνδρομή τους.
Τα εκτός έδρας μπορούμε να τα βλέπουμε στην καφετέρια.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Dimpatra
 
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Παρ 14 Αύγ 2015, 13:17

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό milhouse777 » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 16:27

Maximus έγραψε:
giapas έγραψε: Επίσης γιατί η λύση του οπεν είναι από τη μια τσέπη στην άλλη , δεν υπάρχουν διαφημίσεις , δεν υπάρχουν έσοδα στο κανάλι που θα δείχνει τα παιχνίδια; Δηλαδή η νοβα χάρη θα μας έκανε ; Όσο κίνητρο έχει μια ιδιωτική εταιρεία - νοβα να επενδύσει σε ένα προϊόν ( ποδοσφαιρικά παιχνίδια ΠΑΟΚ) , άλλο τόσο έχει και το οπεν


Μπράβο ρε φίλε μου, αυτό λέω και εγώ τόσο καιρό!
Το μεγαλύτερο μέρος θα το πάρει πίσω...


Το μοναδικό που ίσως προβληματίζει είναι το ffp στο θέμα αυτό. Όπως ακριβώς ελέγχθηκε η Παρί πριν 2 χρόνια με το bein, κανάλι που ανήκει στους ιδιοκτήτες τους. Ουσιαστικά λέει η ουέφα δε θέλει να πάνε από τη μία τσέπη στην άλλη...και μετά η παρί άρχισε τους "δανεισμούς" αντί για αγορές παιχτών. 8-) 8-) 8-)
Άβαταρ μέλους
milhouse777
 
Δημοσιεύσεις: 379
Εγγραφή: Πέμ 03 Ιαν 2008, 17:15

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 16:29

Συμφωνώ κι εγώ για το ΟΠΕΝ που πρέπει επιτέλους να μπει δυναμικά στο Ελληνικό πρωτάθλημα (κι όχι μόνο με ΠΑΟΚ) και να σπάσει το ολιγοπώλιο της νόβα-κοσμοτε-ερτ.
Μία παρατήρηση μόνο: Στην ελεύθερη αγορά το ποσό που (πρέπει να) δίνουν τα κανάλια σε ομάδες για να μεταδώσουν τους αγώνες τους δεν βγαίνει βάσει βαθμολογίας, αλλά βάσει αριθμού συνδρομητών που θα κουβαλήσει κάθε ομάδα στο κανάλι. Αν δηλαδή του χρόνου πάρει το πρωτάθλημα η Λαμία δεν σημαίνει ότι θα πάρει μεγαλύτερο ποσό από τον ΠΑΟΚ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89363
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Gawain1978 » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 16:32

Maximus έγραψε:
giapas έγραψε: Επίσης γιατί η λύση του οπεν είναι από τη μια τσέπη στην άλλη , δεν υπάρχουν διαφημίσεις , δεν υπάρχουν έσοδα στο κανάλι που θα δείχνει τα παιχνίδια; Δηλαδή η νοβα χάρη θα μας έκανε ; Όσο κίνητρο έχει μια ιδιωτική εταιρεία - νοβα να επενδύσει σε ένα προϊόν ( ποδοσφαιρικά παιχνίδια ΠΑΟΚ) , άλλο τόσο έχει και το οπεν


Μπράβο ρε φίλε μου, αυτό λέω και εγώ τόσο καιρό!
Το μεγαλύτερο μέρος θα το πάρει πίσω...


Τί ωραία και απλά που τα βλέπετε.
Ε τότε μάλλον είναι κορόιδο ο Ιβάν που δεν μας παίρνει κατευθείαν στο Open και προσπαθεί να βρει εξωτερικούς πόρους.
Επιτέλους του δώσαμε μία έξυπνη και απλή λύση.

Βέβαια το ότι το 1ο μέλημα του προστατευόμενου του χοντρού ήταν να παγώσει την συμφωνία ΠΑΟΚ ΕΡΤ δεν μας ενοχλεί.
Το ότι το δεύτερο μέλημα του είναι να βγάλει τον Ιβάν από το λιμάνι της Θεσσαλονίκης ούτε.
Ότι το τρίτο είναι να βρεθει τρόπος να ανακληθεί η άδεια του Open και καλά λόγω παρατυπιών επίσης.
Είναι σενάρια επιστημονικής φαντασίας και φταίνε τα Νεφελίμ.
Μας ενοχλεί που η Καραπαπαδομανα Νόβα δίνει στην τρίτη και καταιδρωμενη χάρτινη 6.5 τον χρόνο και στον χειρότερο βαζελο της σύγχρονης ιστορίας 5 τον χρόνο δηλαδή όσα σε μας;
Όχι βέβαια.
Μα αν είναι δυνατόν.Εχει ανάγκη ο ΠΑΟΚ του Ιβάν;
Έχει ανάγκη ο ίδιος ο Ιβάν;
Λεφτά έχει ρε.Στα @@ μας για τα υπόλοιπα.
Gawain1978
 
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 19:51

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Dimpatra » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 16:33

Για αυτό αναφέρω Αποστόλη ότι η οπαδικη μας βάση πέρασε την αεχ

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Dimpatra
 
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Παρ 14 Αύγ 2015, 13:17

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 16:41

@giapas οκ η αποψη σου ειναι οτι επειδη υπαρχει απλα ο Σαββιδης πορευεσαι στο διηνεκες χωρις να εχεις αναγκη τηλεοπτικο συμβολαιο διαφημισεις προβολη σε καναλι πανελληνιας εμβελειας, και φυσικα εχεις και την απαιτηση ο ΠΑΟΚ να παραμεινει νταμπλουχος και να προχωραει και στη ευρωπη και ολα καλα
.Δειξε μου αλλη μια ομαδα που πορευεται ετσι και θα συμφωνησω μαζι σου. Το ερωτημα μου ηταν απλο, πια νταμπλουχος ομαδα σε ολο τον πολιτισμενο κοσμο ειναι αστεγη τηλεοπτικα?
Ρητορικο ερωτημα αλλα πρεπει να τεθει διοτι πλεον αγωνιζομαστε για το αυτονοητο απ οτι φαινεται.
Ειτε το θελουμε ειτε οχι το ffp υπαρχει και στεκεται πανω απο τα κεφαλια μας και μαλιστα δεν θα εχει και κανενα απολυτως προβλημα να μας τιμωρησει, χρειαζονται λοιπον να εμφανιστουν εσοδα απο τηλεοπτικα ειτε το λεει ο κολκας ειτε το λεω εγω ειτε ο οποιοσδηποτε αυτη ειναι η αληθεια.
Δεν γινεται να εχεις τον ιβαν μονο να χωνει δεν γινεται.
Και το πιο σημαντικο, τυχον επιστροφη μας στην νοβα ειναι ηττα καθως θα γινει με τους δικους της ορους πλεον, αυτο θελουμε?
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 17:06

Dimpatra έγραψε:Για αυτό αναφέρω Αποστόλη ότι η οπαδικη μας βάση πέρασε την αεχ

Ναι.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89363
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό icue » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 18:03

Εγω απλα να αναρωτηθω πως γινεται να υπαρχουν ακομα συνδρομητες της νοβα στη βορεια Ελλαδα. Νομιζα οτι ηταν κατι δεδομενο το ξηλωμα της μετα τα τελευταια χρονια.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες