Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 20 Ιουν 2019, 10:01

Λ. Παπαδόπουλος: Οι έξτρα βοήθειες και ένα μεγάλο αρχικό ΟΚ

Αίθηση δημιούργησε η αναφορά του Basketplus για τις συζητήσεις που έκανε ο Λάζαρος Παπαδόπουλος με στελέχη του ΠΑΟΚ (Πρέλεβιτς, Γαλατσόπουλος και κυρίως Γιώργος Σαββίδης) για το μέλλον της ΚΑΕ. Πληροφορίες αναφέρουν ότι ακόμα και αν δεν είναι έτοιμος ο "Λάζος" έχει πλάνο, έλαβε ένα αρχικό "προχώρα" από τον υιό Σαββίδη (βέβαια αυτό είναι ακόμα ασαφές), με τον οποίο και λόγω γλώσσας έχουν καλή επαφή, ενώ ο πρώην σέντερ του ΠΑΟΚ δεν είναι μόνος του.

Στηρίζεται και ορισμένους άλλους πρώην παίκτες του ΠΑΟΚ, εκ των οποίων ένας ή δύο πήραν μέρος σε αυτές τις συζητήσεις. Υπάρχει υπόβαθρο,υπάρχει διάθεση, δεν υπάρχει ακόμα κτίσιμο πλάνου, αλλά εφόσον ο Λάζαρος Παπαδόπουλος κάνει δύο επαφές με Κατσαρή, Γ. Σαββίδη, το θέμα μπορεί να προχωρήσει. Ειδικά αν καταφέρει και εξασφαλίσει την στήριξη της οικογένειας Σαββίδη με ολική αλλαγή πάντως σε διοικητικό επίπεδο και σημαντικές στο αγωνιστικό ειδικά σε ηγετικούς ρόλους.

Και δεν τίθεται θέμα, σύμφωνα με τις ίδιες πληροφοφίες, σε αυτό το δύσκολο αγωνιστικά περιβάλλον ο ΠΑΟΚ να μην στηριχθεί και σε ξένους παίκτες. Θα υπάρχει όμως και έντονο το στοιχείο της προοπτικής με νεαρούς Έλληνες... Σε κάθε περίπτωση το ζήτημα είναι πολύ ενδιαφέρον, ο Παπαδόπουλος ξέρει τα κατατόπια, ειδικά στο Παλατάκι και αν το προχωρήσει, θα έχει και σημαντικά ερείσματα στον κόσμο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 20 Ιουν 2019, 10:17

O Λάζος ως τι να βοηθήσει την Κ.Α.Ε.; Έχει τόσο χρήμα;! Αν ναι, καλώς να ορίσει γιατί τον πάω πολύ σαν άτομο! Μακάρι να έχει τη δυνατότητα να καλύψει χρέη...

Θα πείτε τώρα "καλά, πάλι μπασκετάνθρωποι; το δοκιμάσαμε αφού!"... Ε δεν ξέρω, αλλά από τον Καραμάνο με δημιουργεί πολύ καλύτερο προαίσθημα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 20 Ιουν 2019, 10:24

Ποιος Λάζος μωρέ;
Έλεος.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 20 Ιουν 2019, 12:06

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/160829-kati-kineitai-me-lazaro-papadopoulo-kai-kae-paok

Τρίτο δημοσίευμα που βλέπω για Λάζο και ΚΑΕ...

Βρε, λες;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Πέμ 20 Ιουν 2019, 21:42

Χιλλιες φορες μανατζμεντ απο μπασκετανθρωπο, παρα μανατζμεντ απο λαμογια. Χωρις να εννοω απαραιτητα κατι για συγκεκριμενα προσωπα κ.πραματα που αφορουν το ρεπορταζζζ. Γενικα μιλαω...για την ωρα.

Αν ισχυει παντως οτι θα εχει την εγκριση Σαββιδη (αρα κ καποια στηριξη) φανταζει η ιδανικοτερη λυση.
Φυσικα δικαιωμα του καθενος να ονειρευεται επενδυτες...
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 22 Ιουν 2019, 23:54

Η συνεδρίαση του ΔΣ της ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Πραγματοποιήθηκε σήμερα το απόγευμα στο PAOK Sports Arena συνεδρίαση του ΔΣ της ΚΑΕ ΠΑΟΚ, με την συμμετοχή όλων των μελών.

Ο πρόεδρος της ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς ενημέρωσε τα μέλη του ΔΣ της ΚΑΕ για την πορεία των συζητήσεων και τις συναντήσεις που πραγματοποιήθηκαν με τον πρόεδρο του ερασιτέχνη ΠΑΟΚ κ.Θανάση Κατσαρή και τον κ.Γιώργο Καραμάνο, στο πλαίσιο του ενδιαφέροντός του για την ανάληψη του Management της εταιρίας.

Τα μέλη του ΔΣ της ΚΑΕ ΠΑΟΚ εξέφρασαν την επιθυμία τους να βρεθεί μία υγιής και βιώσιμη λύση για την ομάδα μπάσκετ και περιμένουν πλέον την ολοκλήρωση των απαραίτητων διαδικασιών και τις τελικές αποφάσεις των κ.κ. Κατσαρή και Καραμάνου.

Το ΔΣ της ΚΑΕ ΠΑΟΚ χαιρετίζει επίσης την συμμετοχή για 4η συνεχόμενη χρονιά στην κανονική περίοδο του Basketball Champions League και υπενθυμίζει πόσο σημαντική μπορεί να είναι η Ευρωπαϊκή προοπτική για την ομάδα.

Ευχαριστεί τέλος τον Κωνσταντίνο Στύλα, που ως Υπεύθυνος Μάρκετινγκ της ΚΑΕ ΠΑΟΚ τα τελευταία 10 χρόνια προσέφερε πάρα πολλά στην εταιρία και του εύχεται κάθε επιτυχία για τη συνέχεια.






Σε ομίλους του BCL για 4η συνεχόμενη χρονιά

Για 4η συνεχόμενη χρονιά ο ΠΑΟΚ θα συμμετάσχει στην κανονική περίοδο του Basketball Champions League. Και η σεζόν 2019-2020 θα είναι η 7η συνεχόμενη κατά την οποία ο ΠΑΟΚ θα συμμετάσχει σε ευρωπαϊκή διοργάνωση.

Ο ΠΑΟΚ και 23 ακόμη ομάδες συμπεριλαμβάνονται στη λίστα των 24 ομάδων που συμμετέχουν απευθείας στην κανονική περίοδο της σεζόν 2019-2020, όπως ανακοίνωσε το Basketball Champions League. Αυτές οι 24 ομάδες θα μπουν στην κλήρωση της διοργάνωσης, η οποία θα πραγματοποιηθεί στις 4 Ιουλίου στο House of Basketball στα κεντρικά γραφεία της ΦΙΜΠΑ στη Γενεύη, ενώ οι υπόλοιπες 8 ομάδες της κανονικής περιόδου και της φάσης των ομίλων, θα προκύψουν από τη διεξαγωγή δύο προκριματικών γύρων.

Οι προκριματικοί θα ξεκινήσουν στις 17 Σεπτεμβρίου 2019, ενώ η κανονική περίοδος του BCL είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 8 Οκτωβρίου 2019. Τότε θα ξεκινήσει και ευρωπαϊκή πορεία του ΠΑΟΚ για την επόμενη αγωνιστική περίοδο.

Στο πρόγραμμα διεξαγωγής της διοργάνωσης, υπάρχει και μία σημαντική διαφοροποίηση, όπως επισημαίνεται και στη σχετική ανακοίνωση του BCL, καθώς μπορεί από την κανονική περίοδο να προκρίνονται στα πλέι οφ οι τέσσερις πρώτοι από κάθε έναν από τους 4 ομίλους και συνολικά 16 ομάδες, αλλά η πρόκριση ως το φάιναλ φορ, έχει μία διαφορά. Τα ζευγάρια που θα βγουν από την κλήρωση των πλέι οφ και τα οποία θα οδηγήσουν αρχικά στους «8» της διοργάνωσης και στη συνέχεια στο Φάιναλ Φορ, θα κριθούν στις δύο νίκες (best of 3) και όχι σε απλές αναμετρήσεις εντός και εκτός έδρας! Στα πλέι οφ πλέον δεν μετρά η διαφορά των πόντων, αλλά οι νίκες και χρειάζονται δύο (2) για την πρόκριση.

Οι ομάδες που συμμετέχουν απευθείας στη φάση των ομίλων είναι...

ΠΑΟΚ, AEK, Περιστερι (Ελλάδα)

Banvit, Besiktas Sompo Japan, Gaziantep, Turk Telekom (Τουρκία)

Elan Béarnais Pau-Lacq-Orthez, JDA Dijon, SIG Strasbourg (Γαλλία)

BAXI Manresa, Iberostar Tenerife, Tecnyconta Zaragoza (Ισπανία)

Hapoel Bank Yahav Jerusalem, UNET Holon (Ισραήλ)

Dinamo Banco di Sardegna Sassari, Happy Casa Brindisi (Ιταλία)

Brose Bamberg, RASTA Vechta (Γερμανία)

Anwil Wloclawek (Πολωνία)

CEZ Nymburk (Τσεχία)

Filou Oostende (Βέλγιο)

Neptunas Klaipeda (Λιθουανία)

VEF Riga (Λετονία)


Στους προκριματικούς θα συμμετέχουν οι εξής ομάδες...

Πρώτος προκριματικός γύρος (Οι 8 νικητές θα προκριθούν στο δεύτερο προκριματικό γύρο):

Bakken Bears (Δανία), Balkan Botevgrad (Βουλγαρία), CSM CSU Oradea (Ρουμανία), Donar Groningen (Ολλανδία), Fribourg Olympic (Ελβετία), Inter Bratislava (Σλοβακία), Kapfenberg Bulls (Αυστρία), Karhu Basket Kauhajoki (Φιλανδία), Keravnos (Κύπρος), Kyiv-Basket (Ουκρανία), Legia Warszawa (Πολωνία), Mornar Bar (Μαυροβούνιο), Södertälje Kings (Σουηδία), Tsmoki-Minsk (Λευκορωσία), Z-Mobile Prishtina (Κόσοβο) και ο πρωταθλητής Ουγγαρίας.


Δεύτερος προκριματικός γύρος (οι 8 νικητές θα προκριθούν στη φάση των ομίλων του BCL)

Lietkabelis (Λιθουανία), Nizhny Novgorod (Ρωσσία), Openjobmetis Varese (Ιταλία), Polski Cukier Torun (Πολωνία), San Pablo Burgos (Ισπανία), Telekom Baskets Bonn (Γερμανία), Telenet Giants Antwerp (Βέλγιο), Ventspils (Λετονία).
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 23 Ιουν 2019, 00:19

Ο φαπ-αυτοκράτορας πήρε wild card για euroleague και δεν τον βλέπω πουθενά? :?

Υ.Γ. Πού πας ρε Καραμήτρ.....εεεεεε.....Καραμάνο? :twisted:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 23 Ιουν 2019, 10:35

Εγώ χαίρομαι που μπήκαμε στο BCL! Θα αναγκαστεί έτσι να αποδείξει (όποιος τελικά έρθει) ότι μπορεί να ανταπεξέλθει σε μια απαιτητική ΚΑΕ και όχι σε μια "μένουμε Ελλάδα" ομάδα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τρί 25 Ιουν 2019, 16:17

Το γράφω εδώ γιατί δεν ξέρω που αλλού να το γράψω.
Αν διάλεγα εγώ προπονητή για του χρόνου θα διάλεγα τον Καστρίτη, και γενικά θα παρακολουθούσα τον Μουλαομέροβιτς προπονητικά για το μέλλον.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό laska4 » Τρί 25 Ιουν 2019, 16:29

O μουλα βγήκε καλύτερος κοουτσ στο basketball fiba europe δεν νομίζω να είμαστε στις επιλογές του με τα τωρινά δεδομένα
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τρί 25 Ιουν 2019, 16:36

Σωστό αλλά προπονούσε μία ομάδα από το Κόσοβο ή κάτι τέτοιο
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Τετ 26 Ιουν 2019, 17:22

Τι γινεται ωρε παλικαρια..κανενα νεο;;;

Πριν κανα μηνα διαβασα ενα αρθρο (δε θυμαμαι ποιου) οτι του χρονου ΠΑΟΚ κ Αρης ξεκινανε ως τα δυο φαβορι για φουντο. Εκεινη τη στιγμη μου ειχε φανει υπερβολικοτατο..ειδικα για εμας αλλα κ για τα λικια σε δευτερο βαθμο.
Τελικα τα πραγματα προς τα εκει πανε...δυστυχως!!
Το θεμα ειναι οτι τα λικια εχουν συνηθισει πλεον σε σωτηρίες τα τεκευταια χρονια και ηδη αφυπνιστηκαν βλεποντας να ερχεται εφιαλτικη χρονιά! Αυτο ισως αλλαξει καπως τα δεδομενα. Αντιθετα με εμας που βλεπω μια νωχελικοτητα στις εξελιξεις που ουτε που θα καταλαβουμε ποτε μπλεξαμε και θα τρεχουμε κ δεν θα φτανουμε!!!!
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 26 Ιουν 2019, 18:11

φτιάχνει ρόστερ ο φραγκιάς λέει η μετροσπορτ.

PS: σαν τον βελοπουλο που εβαλε εμμανουήλ (φραγκούλης) φράγκος, εμείς θα βαλουμε στην ανακοίνωση *Βασίλης (Ζοτς) Φραγκιάς".
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό kayde » Σάβ 29 Ιουν 2019, 12:22

Μη φευγεις,μεινε,τι θα κανουμε τωρα :mrgreen:
Ακουστηκε για κανα-δυο βδομαδες το ονομα σου,σε παιξανε και τα σαιτ,η δουλεια εγινε.Ψαξε τωρα για νεες "επενδυσεις".Να χ@σω ,με τι ατομα παμε και ασχολουμαστε.
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2099
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Σάβ 29 Ιουν 2019, 13:35

Καραμανος τέλος
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3482
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες