Betshop Basket League 2018-2019

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Betshop Basket League 2018-2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 08 Μάιος 2019, 23:30

Τι ωραίο πρωτάθλημα ρε παιδί μου.



Αδιαφορία από την ΕΡΤ, με μαλακίες όπως η παράλληλη μετάδοση αγώνων...που το πρωτόκανε η Nova.

Αδιαφορία από τον νεοέλληνα οπαδό που θυμάται το μπάσκετ μόνο όταν πρέπει να βρίσει τον μαύρο Αντετοκούνμπο στο Facebook.

Αδιαφορία από τον χΕΣΑΚΕ.

Αδιαφορία από τους χορηγούς.

Αδιαφορία από το κράτος.

Υποτίμηση του πρωταθλήματος από τις δύο ομάδες που εκπροσωπούν μονίμως το ελληνικό μπάσκετ στην Ευρωλίγκα. "Εγώ μαλώνω ρε! Μαλώνεις ρε; Ε; Μαλώνεις; Α, μαλώνεις ε; Τώρα δεν μαλώνω εγώ!"

Υποτίμηση της ίδιας της εθνικής ομάδας από παίκτες που προτιμούν να παίζουν με τις ομάδες των στην Ευρωλίγκα και δεν πάνε εθνική Ελλάδος, με αποτέλεσμα η εθνική να αποδυναμώνεται αγωνιστικά.


Το θέμα δεν είναι να ρίξουμε ευθύνες, γιατί και να τις ρίξουμε, ούτε θα τιμωρηθεί κανείς, ούτε θα ιδρώσει κανενός το αυτί.

Το θέμα είναι τι θα γίνει μετά. Μπορεί κανείς να ασχοληθεί; Υπάρχει όρεξη; Τι κάνουν οι παλαίμαχοι; Τι κάνει ο ΠΣΑΚ;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Betshop Basket League 2018-2019

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 09 Μάιος 2019, 07:15

νομιζουνε τα πλούσια βλακάδερά με τα τσατσόνια τους οτι το ελληνικό μπάσκετ είναι προτεκτοράτο τους. Τα λέμε. Ποτέ ξανά. Και πολύ κάτσαμε.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Betshop Basket League 2018-2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 09 Μάιος 2019, 09:49

Μακάρι να είχαμε λεφτά να πάμε στην Αδριατική. Θα το γούσταρα πάρα πολύ!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Betshop Basket League 2018-2019

Δημοσίευσηαπό basketikos » Πέμ 09 Μάιος 2019, 15:24

Food for thought...
Θυμάστε ποια χρονιά είχαμε πρόσκληση από αδριατική εμείς και ο συμπολίτης?
Σίγουρα ήταν επί βεζυρτζή...
basketikos
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Δευτ 06 Αύγ 2018, 17:14

Re: Betshop Basket League 2018-2019

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 10 Μάιος 2019, 09:35

ακούω τον γαλατσόπουλο να βαράει το χέρι στο τραπέζι και να λέει όποιος δεν κατέβει στα Playoffs υποβιβάζεται και λέω μαλάκα μου αυτός είναι τόσο αποφασισμένος που το καλοκαίρι θα μας φέρει ιδιοκτήτη τον bill gates.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Betshop Basket League 2018-2019

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Παρ 10 Μάιος 2019, 14:04

βλεπω προμηθεα και μετα κουλιτσα πριν τους τελικους.και λεω εγω μακαρι ο ιβαν να εκανε 3 αμερικανους δωρο.αχ βρε μπανε βρηκες χρονιά να τα σκατωσεις :evil: :evil: :cry: :cry:
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Betshop Basket League 2018-2019

Δημοσίευσηαπό basketikos » Παρ 10 Μάιος 2019, 16:52

palok έγραψε:ακούω τον γαλατσόπουλο να βαράει το χέρι στο τραπέζι και να λέει όποιος δεν κατέβει στα Playoffs υποβιβάζεται και λέω μαλάκα μου αυτός είναι τόσο αποφασισμένος που το καλοκαίρι θα μας φέρει ιδιοκτήτη τον bill gates.

:lol: :lol: :lol:
basketikos
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Δευτ 06 Αύγ 2018, 17:14

Re: Betshop Basket League 2018-2019

Δημοσίευσηαπό basketikos » Παρ 10 Μάιος 2019, 16:53

palok έγραψε:ακούω τον γαλατσόπουλο να βαράει το χέρι στο τραπέζι και να λέει όποιος δεν κατέβει στα Playoffs υποβιβάζεται και λέω μαλάκα μου αυτός είναι τόσο αποφασισμένος που το καλοκαίρι θα μας φέρει ιδιοκτήτη τον bill gates.

:lol: :lol: :lol:
gergeo4 έγραψε:βλεπω προμηθεα και μετα κουλιτσα πριν τους τελικους.και λεω εγω μακαρι ο ιβαν να εκανε 3 αμερικανους δωρο.αχ βρε μπανε βρηκες χρονιά να τα σκατωσεις :evil: :evil: :cry: :cry:
δε τα σκάτωσε ο μπάνε οι υπόλοιποι εκει μέσα και από πίσω
basketikos
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Δευτ 06 Αύγ 2018, 17:14

Re: Betshop Basket League 2018-2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 16 Μάιος 2019, 16:00

Σάββατο 18 Μαϊου

Προμηθέας - Π.Α.Ο.Κ. 17:00
Περιστέρι - Ήφαιστος Λήμνου 19:30
αεχ - Χολαργός 19:30

Δευτέρα 20 Μαϊου

βάζελος - γαύρος 19:00




Δηλώσεις Γαλατσόπουλου:

http://www.paokmania.gr/basket/protathlima/159293-to-basket-paizetai-sta-parke-oxi-sta-grafeia
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Betshop Basket League 2018-2019

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 16 Μάιος 2019, 16:42

Γαλατσόπουλε για το μπάσκετ του ΠΑΟΚ θα πείς τίποτα?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Betshop Basket League 2018-2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 16 Μάιος 2019, 16:49

Το ποιο;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Betshop Basket League 2018-2019

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 16 Μάιος 2019, 21:57

ε καλά τότε ας ρωτήσει τους 13 ιδιοκτήτες για ποιό λόγο είναι ιδιοκτήτες και δεν έχουνε διοικήσεις πρωτοδικείου.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Betshop Basket League 2018-2019

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Παρ 17 Μάιος 2019, 07:55

Του χρόνου πέφτουν ο Ηρακλής και άλλοι 3.Δυσκολα τα πράματα...
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Betshop Basket League 2018-2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 18 Μάιος 2019, 13:14

Μεγάλη ήττα του γαύρου στον ΕΣΑΚΕ!

Ευθεία επίθεση κατά του γαύρου από τις υπόλοιπες ομάδες, που έδωσαν ψήφο εμπιστοσύνης στον Βαγγέλη Γαλατσόπουλο. Απορρίφθηκαν οι προτάσεις του.

Ολοκληρώθηκε στα γραφεία του ΕΣΑΚΕ η συνεδρίαση στα γραφεία ΕΣΑΚΕ με τον γαύρο να βρίσκει απέναντί του και τις 13 ομάδες που παρεβρέθησαν. Λίγο μετά την έναρξη της διαδικασίας, οι εκπρόσωποι του γαύρου δέχτηκαν βέλη από τους αντίστοιχους των αεχ, Προμηθέα και Ο. .Α.Ρ.Η. μεταξύ άλλων οι οποίοι χρησιμοποίησαν «φαρμακερές» ατάκες.

«Σας βαρεθήκαμε, φτάνει! Η διαιτησία δεν είναι το θέμα της αεχ και αυτό που κάνετε είναι εκβιαστικό. Αν θεωρείτε πως είμαστε μαριονέτες ξεχάστε το» τονίστηκε από την πλευρά της Ένωσης μέσω του Χάρη Κουτά, ενώ υπήρχε μία γενικότερη ταύτιση απόψεων και αντίθεση στην τακτική του γαύρου με τα εξώδικα και την πρόθεση ακύρωσης της 26ης αγωνιστικής και αναβολής των πλέι οφ.

Το ζήτημα της διαιτησίας βρέθηκε στο επίκεντρο, με τις ομάδες να επισημαίνουν ότι δεν υπάρχει πρόβλεψη για ξένους διαιτητές και δεν μπορεί να επιβληθεί μία παράνομη θέση. Όσον αφορά τέλος την πρόταση μομφής του γαύρου κατά του προέδρου του ΕΣΑΚΕ Βαγγέλη Γαλατσόπουλου, απορρίφθηκε κατά πλειοψηφία με 13-1.

Μοναδικό αποτέλεσμα που έγινε ξεκάθαρο το ότι οι ομάδες στέκονται απέναντι στην πολιτική του γαύρου ο οποίος σε κάτι παραπάνω από 48 ώρες πρέπει να αποφασίσει το αν θα κατέβει να αγωνιστεί στα πλέι οφ ή θα υποβιβαστεί στην Α2 και θα τεθεί στο περιθώριο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Betshop Basket League 2018-2019

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 18 Μάιος 2019, 13:28

με αγωνια ο φίλαθλος του ΠΑΟΚ παρακολουθεί τα δρώμενα στο ελληνικό μπάσκετ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες