αεκ-ΠΑΟΚ 62-63, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους ευρωπαϊκούς αγώνες του Δικεφάλου και όλων των παραλειπομένων...

Re: αεκ-ΠΑΟΚ 19:30 13/3 ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Rorschach » Τετ 13 Μαρ 2019, 21:30

Μπραβο που καταφεραν να αποκλειστουν απο αυτη την ομαδα επειδη ξεχασαν να κατεβουν στο πρωτο δεκαλεπτο του πρωτου αγωνα.
Rorschach
 
Δημοσιεύσεις: 896
Εγγραφή: Δευτ 18 Φεβ 2008, 02:05

Re: αεκ-ΠΑΟΚ 62-63, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Τετ 13 Μαρ 2019, 21:41

Αυτή η ομάδα είναι η κάτοχος του τίτλου και φαβορί και για φέτος..
Η δικιά μας ομάδα, με ενα σωρό προβλήματα (αποχωρήσεις παικτών, καθυστερήσεις πληρωμών, τραυματισμοί) χτύπησε την πρόκριση μέσα στο ΟΑΚΑ με εχθρική διαιτησία.
Αξίζουν πολλά μπράβο! :nairepaok:
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: αεκ-ΠΑΟΚ 62-63, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Τετ 13 Μαρ 2019, 21:41

Κρίμα πραγματικά με μια έστω μέτρια εμφάνιση από έναν εκ των Χατσερ η Γκος θα είχαμε περάσει
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: αεκ-ΠΑΟΚ 62-63, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 13 Μαρ 2019, 21:41

άλλη μια σεμνή τελετή έλαβε τέλος. Ο ΠΑΟΚ δεν μπορεί ή μπορεί όσο. Κάτι παραπάνω ποτέ. Εδω και 20 χρόνια. Περάσανε προπονητές, παίκτες, η κοινή συνισταμένη είναι η ανύπαρκτη διοίκηση που δεν βοηθάει το αγωνιστικό κομμάτι. Εδώ και 20 χρόνια επαναλαμβάνω, για να μην παρεξηγηθώ. Κρίμα για εμάς που είμαστε εκεί. Για κανέναν άλλον.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: αεκ-ΠΑΟΚ 62-63, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό seaman » Τετ 13 Μαρ 2019, 21:51

Να μην πω με πόσα τριαροτεσσάρια ξεκινήσαμε το καλοκαίρι και αδειάσαμε - στεγνώσαμε στο τέλος. Τον "λίγο" Μορέϊρα να είχαμε στο 5 αλλιώς θα παίζαμε και άλλες πιθανότητες θα είχαμε. Δυστυχώς το οικονομικό, αλλά και η διαχείρισή του, σκεπάζει τα πάντα. Μπράβο στην ομάδα για την προσπάθεια
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: αεκ-ΠΑΟΚ 62-63, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό basketikos » Τετ 13 Μαρ 2019, 22:01

Ξέρω είναι το μικρόβιο που κουβαλάει αυτη η ομάδα της γκαντεμιας , αυτοκτονιας ,κωλοφαρδιας του αντιπαλου...
Το μάτς σήμερα το χάσαμε μόνοι μας και για αυτό συγχήστηκα άλλη μια φορά .Είπε ο λίνος μας πρόδωσε η ευστοχία μας στα τρίποντα μαζί σου αθλητισμός είναι θα συμβούν και αυτά ,αλλά ρε μάγκες μου τον προπονητή σας τον ακούτε καθόλου?

Πλέον έχει χαθεί η ψυχολογία της ομάδας και ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΚΑΙ ΠΑΙΚΤΩΝ.Δεύτερο σερί λάθος κοουτσάριμα από τον λίακο.ΚΑΝΟΝΑΣ πότε δεν αφήνεις το καλύτερο σου παικτη (στη προκειμένη περίπτωση παίκτες γκος-χατσερ) στη χειροτερη του εμφάνιση μέσα στο γήπεδο για μεγάλο διαστημα γιατι θα είναι ο μοιραίος σου.Ψάχνεις να βρείς λύσεις αλλού ΕΓΚΛΗΜΑ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΖΙ ΜΕΣΑ .Είναι απολύτως φυσιολογικό να κάνουν στραβα παιχνίδια γκος-χατσερ μετα τα όσα συνέβησαν.ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ και αυτοί.ΟΦΕΙΛΕΙΣ ΣΑΝ ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΥΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟ .Και θα μου πείτε ποιος?ο ζαρας , ο σχίζας , ο τσόχλας?Τι θα χάναμε αν το επιχειρούσαμε αυτό για περισσότερο διαστημα ,γίατι πήγε να το επιχειρήσει έριξε τη διαφορά στην αρχή ,πήρε ταιμουτ ο μπανκι και πάλι μου τα άλλαξε.Δεν γίνεται ο μεγάλος προπονητής ο Μπάνκι να σε παίρνει ταιμαουτ καθε φορα που το ρίχνεις στους 2 και εσύ όχι.Δεν είναι η πρωτη φορά που διαχειρίζετε ετσι τα παιχνίδια ο λιακος.
Κατάφερε να βγάλει εκτός γκος-χατσερ-μαργαριτη ο μπανκι με ρος και τζειμς στην αμυνα.Το μόνο που του πιστοποιώ΄του μπάνκι.
Αρε λίνο ,άρε κόνιαρη ποιος οσφπ και ποιος παο ,αμα παίζεται στα ντέρμπυ με το σκατό στη κάλτσα.
Αιτίες του αποκλεισμού και στα 2 παιχνίδια : Λάθη-αστοχία-κοουτσαριμα

ΥΣ:Για να μην παρεξηγηθώ είμαι ένας άνθρωπος που βρίσκομαι κάθε παιχνίδι κοντά στην ομάδα πίσω από τον Σήφη και μπορεί να μην τον πάω καθόλου ιδίως με το τρόπο που ήρθε τον Λιάκο ,αλλά κάποια πράγματα μιλάνε από μόνα τους...Το παιχνίδι του τελικού με τον παο και ο τρόπος που το διαχειρίστηκε με τις ζώνες ήταν παγίδα για όσους νιώθουν ...
basketikos
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Δευτ 06 Αύγ 2018, 17:14

Re: αεκ-ΠΑΟΚ 62-63, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό basketikos » Τετ 13 Μαρ 2019, 22:03

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΛΛΕ.ΤΗΝ ΠΙΚΡΑ ΤΗΝ ΤΡΩΜΕ ΠΑΛΙ ΕΜΕΙΣ .
ΚΡΙΜΑ
basketikos
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Δευτ 06 Αύγ 2018, 17:14

Re: αεκ-ΠΑΟΚ 62-63, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 13 Μαρ 2019, 22:15

Shame, shame...

Φώναζε έξαλλος και κατακόκινος απ την πίεση, στο τέλος, ο κόουτς μας...
Για ποιον ή για ποιους το φώναζε, δεν ξέρω, μην με ρωτάτε...

Στην θέση του, πάντως, θα το φώναζα σε 6-7 παίχτες της αποστολής μας, που ενώ φάνηκε πεντακάθαρα ότι μπορούσαμε απόψε να προκριθούμε, κόντρα σ αυτή την χάρτινη ντροπή, παρά την ήττα του πρώτου αγώνα και την διαφορά, αυτοί ούτε μια φορά δεν έσφιξαν την γροθιά τους, μέσα σε 40 λεπτά αγώνα και τόσα time out...

Ούτε μια ρημάδα φορά, απόψε, δεν έδειξαν ούτε να το πιστεύουν, ούτε να το θέλουν, ούτε να το κυνηγάνε...

palok έγραψε:Κρίμα για εμάς που είμαστε εκεί. Για κανέναν άλλον.

+1...

Δυστυχώς, όσο πάμε και λιγοστεύουμε, αλλά όταν εμείς που πάμε πληρώνουμε κι άλλοι δεν πληρώνονται.....

#keepPAOKalive, αλλά όσοι κουράστηκαν, βαρέθηκαν ή αδιαφορούν, να πάνε στα σπίτια τους, ΧΘΕΣ κιόλας....

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: αεκ-ΠΑΟΚ 62-63, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Alastor » Τετ 13 Μαρ 2019, 22:17

Ακομα μια νικη επι της αεχ,μονο η φανελα του ΠΑΟΚ παιζει στο μπασκετ δυστυχως. Χωρις λεφτα τιποτα

βεβαια αν μπει και ο Σαββιδης στο μπασκετ,το τι ομορφιες εχουμε να δουμε και εκει δεν περιγραφεται...
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6208
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: αεκ-ΠΑΟΚ 62-63, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Τετ 13 Μαρ 2019, 22:21

Δυστυχως..........

Θα γραψω το ιδιο με αυτο που ειχα γραψει στο πρωτο ματς.......αν δεν ηθελαν να γυρισουν χατσερ και γκος απο τις ΗΠΑ, να μην γυριζαν!

Η χρονιά τελειωσε....ωρα να ασχοληθουμε με την επομενη μερα της ομαδας(διοικητικα-ιδιοκτησιακα)!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: αεκ-ΠΑΟΚ 62-63, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό CCCP » Πέμ 14 Μαρ 2019, 00:45

Alastor έγραψε:Ακομα μια νικη επι της αεχ,μονο η φανελα του ΠΑΟΚ παιζει στο μπασκετ δυστυχως. Χωρις λεφτα τιποτα

βεβαια αν μπει και ο Σαββιδης στο μπασκετ,το τι ομορφιες εχουμε να δουμε και εκει δεν περιγραφεται...


Θελει πολυ χρημα δυστυχως για να παιξεις ευρωλιγκα στα σοβαρα...και ειναι βαρελι χωρις πατο το μπασκετ.

Απο την αλλη...οσο συνεχιζεται η πτωση των απαταιωνιων στο μπασκετ δεν ξερεις και ποτε τι γινεται...αν φανει ευκαιρια να χτυπησεις πρωταθλημα σε λογικη τιμη μπορει να μπει στον πειρασμο ο Ιβαν.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6130
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: αεκ-ΠΑΟΚ 62-63, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Πέμ 14 Μαρ 2019, 01:07

Ένα μπράβο σε όσους πάλεψαν σήμερα και τουλάχιστον έσωσαν το γόητρο. Η πρόκριση χάθηκε κυρίως στο 4-28 τού πρώτου αγώνα. Δυο ξένοι παίκτες δυστυχώς έδειξαν μεγάλη αδιαφορία και στους δύο αγώνες, παίκτες που όλοι ξέρουμε πόσο καλοί είναι μεταμορφώθηκαν ξαφνικά σε άσχετους και αναρωτιέμαι αν σκέφτονται ήδη το μέλλον τους αλλού. Κρίμα, αν η προσπάθειά τους είχε συνέχεια, θα είχαν λατρευτεί.
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3293
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: αεκ-ΠΑΟΚ 62-63, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 14 Μαρ 2019, 08:10

στα αγωνιστικά. μπράβο σε όλους που πάλεψαν. δεν μπορείς να πείς κάτι, και δεν ξέρω και αν έχει κάποιο νόημα πλέον. η ομάδα χτες θύμησε παλιές εποχές που κατέβαινε στην αθήνα και έπαιζε μπάσκετ 30'' για να κόψει το ρυθμό των άλλων. Ναι εδώ και 30 χρόνια ο ΠΑΟΚ δεν έχει καταφέρει ποτέ να παίξει γρήγορο μπάσκετ. Μόνοι οι άλλοι. Και πάντα πάμε εμείς να τους κόψουμε το ρυθμό. Anyway, Το κάναμε χτες με το γνωστό μαρκοπούλικο τρόπο. Το πήγαμε το ματς εκεί που θέλαμε ΑΛΛΑ

χάσαμε γιατί κατά τη γνώμη μου ενώ η ΑΕΚ είχε καταρρεύσει επιθετικά παίζοντας χωρίς playmaker (ούτε ο Griffin ούτε χειρότερα ο γιαννούλης δεν είναι άσσοι) και με μόνο όπλο τις early transition επιθέσεις (banchi early transition παίζαμε εμείς επί λούκαιτς 24 χρόνια πρίν), εμείς ΔΕΝ αλλάξαμε το ρυθμό στην επίθεση. Πήγαμε στην υπομονή, στις επιθέσεις 3'' (από τα 24'') φοβούμενοι την επίθεση της ΑΕΚ, αφήσαμε τα κλειδιά αποκλειστικά στον χάτσερ και στηριχτήκαμε στο διάβασμά του. Ε πώς να κερδίσεις με τον χάτσερ στον άσσο να προσπαθεί να δημιουργήσει επιθέσεις 22''? Δε γίνεται. ο Hatcher έχει έναν φοβερό ρυθμό στο off the dribble σουτ, πολύ συγκεκριμένο όταν πατάει (νομίζω οτι ανάλογα πώς θα πατήσει ξέρεις και αν θα το βάλει, δε χρειάζεται καν να δεςι το σουτ) και παρόλο που βρήκε το χώρο με καλά screens ψηλά ΔΕΝ ΤΑ ΠΗΡΕ ποτέ αυτα τα ΣΟΥΤ. Ούτε χτες, ούτε και στα 5 λεπτά του τελικού με βάζελο. Ο κατά τεκμήριο καλύτερος σκόρερ της ομάδας, ο ηγέτης με τη μπάλα στα χέρια (ο goss εδώ και 3-4 μήνες δεν μπορεί καν να βάλει τη μπάλα στο παρκέ- μου θυμίζει τον χάουπτμαν κάπως έτσι της ολύμπια λιουμπλιάνα που έπαιζε μέχρι τα 40+ ξερω γω). ΓΙΑΤΙ δεν τα πήρε τα σούτ? Δεν ξέρω, ξέρω όμως οτι ούτε με τους παλιούς lakers Παίζαμε αλλά και επίσης νομίζω οτι στην πυλαία το ένα ματς το κερδίσαμε γιατί ακριβώς ο χάτσερ έβαλε 35 πόντους.

PS: οκ φυσικά ευθύνη και στον Βαγγέλη γιατί και αυτός είναι ο δεύτερος πόλος δημιουργίας μας.
PS2: αλλά ξαναλέω καμία ευθύνη σε κανέναν.ΠΑΟΚ του μέχρι εκεί. Ποτέ παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: αεκ-ΠΑΟΚ 62-63, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Πέμ 14 Μαρ 2019, 18:34

καημό τόχω αυτό με το γρήγορο μπάσκετ.
Μια μακρινή πάσα, ένας δευτερεύων αιφνιδιασμός, κάτι γρήγορο μετά από καλάθι...
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: αεκ-ΠΑΟΚ 62-63, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Παρ 15 Μαρ 2019, 11:16

Τέλος από εδώ
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Champions League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες