Πόλο: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Πόλο: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Ιουν 2018, 01:32

Κακή χρονιά πέρσι, γλιτώσαμε τα play-outs τελευταία στιγμή... Αναμενόμενο, ελλείψει χρημάτων, κι ας κάναμε πρόπερσι (2016-2017) την καλύτερη χρονιά της ιστορίας μας!

Καλή σεζόν για φέτος και λίγο ακόμα να σηκωθούμε, λίγο ψηλότερα...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πόλο: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 11 Ιουν 2018, 23:09

Διπλή μεταγραφική ενίσχυση για το πόλο!

Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το τμήμα Υδατοσφαίρισης Ανδρών ΠΑΟΚ MORRIS ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας με τους αθλητές Χάρη Χαραλαμπόπουλο και Νικήτα Κόχειλα.

Ο Χάρης Χαραλαμπόπουλος, γεννημένος το 1990, αγωνίζεται στη θέση του φουνταριστού και στην καριέρα του έχει αγωνιστεί στον Παναθηναϊκό, τη Γλυφάδα, το Αργοστόλι, τον Εθνικό και τον Υδραϊκό.

Ο Νικήτας Κόχειλας είναι διεθνής, γεννημένος το 1983 και έχει αγωνιστεί επί σειρά ετών σε υψηλό επίπεδο, συμμετέχοντας σε κορυφαίες διακρίσεις της Εθνικής Ομάδας. Σε συλλογικό επίπεδο, ο έμπειρος αμυντικός έχει αγωνιστεί σε γαύρο, Παναθηναϊκό και Εθνικό Πειραιώς.

Τη σεζόν που ολοκληρώθηκε πριν λίγο διάστημα, ο Χάρης Χαραλαμπόπουλος αγωνιζόταν με τον Υδραϊκό. Ο δε Νικήτας Κόχειλας με τον Εθνικό Πειραιώς.

Μετά την ολοκλήρωση των δύο μεταγραφών, ο Γενικός Αρχηγός του Υγρού Στίβου κ. Γιάννης Ελευθεριάδης δήλωσε αποκλειστικά στο acpaok.gr:

«Ξεκινήσαμε νωρίς δυναμικά και υλοποιούμε το μεταγραφικό σχεδιασμό για την ενίσχυση της ομάδας της νέας περιόδου. Κινούμαστε νωρίς βάσει προγράμματος, ούτως ώστε να είμαστε όσο το δυνατόν πιο έτοιμοι με την έναρξη της προετοιμασίας. Τις δύσκολες εποχές που ζούμε, ο ΠΑΟΚ αποτελεί ένα ασφαλές καταφύγιο για κάθε αθλητή.»
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πόλο: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 18 Ιουν 2018, 22:39

Πήραμε και τερματοφύλακα, τον Παναγιώτη Τζωρτζάτο!
Που σημαίνει ότι ο...μερακλής Γαλανίδης μάλλον μας τελείωσε.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πόλο: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 21 Ιουν 2018, 10:03

Ενίσχυση με Καρούτζο!

Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το τμήμα Πόλο Ανδρών ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας με τον αθλητή Διονύση Καρούτζο, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο για την αγωνιστική περίοδο 2018-2019.

Ο αθλητής, ο οποίος μετράει στο βιογραφικό του πολλές συμμετοχές με την εθνική ομάδα σε όλα τα ηλικιακά επίπεδα, αγωνίζεται στην περιφέρεια και θα ενισχύσει την ομάδα την επόμενη αγωνιστική σεζόν!

Ο Διονύσης Καρούτζος κατά την άφιξή του στη Θεσσαλονίκη και μετά την υπογραφή του συμβολαίου του δήλωσε αποκλειστικά στο acpaok.gr:

«Κατ'αρχήν, θέλω να ευχαριστήσω τη Διοίκηση του ΠΑΟΚ και τον προπονητή Πάνο Βέργο για το ενδιαφέρον και την εμπιστοσύνη που έδειξαν στο πρόσωπό μου, καθώς και για τη θερμή υποδοχή. Δεν κρύβω πως υπάρχει μεγάλος ενθουσιασμός από πλευράς μου και ελπίζω αυτός ο ενθουσιασμός να βγει και πρακτικά, ώστε και εγώ να ανταποκριθώ στις προσδοκίες της ομάδας και η ομάδα να μείνει ευχαριστημένη από εμένα. Ο ΠΑΟΚ φέτος μπήκε πολύ δυναμικά στην περίοδο των μεταγραφών, χτίζει ένα δυνατό ρόστερ και δείχνει πως θέλει να αφήσει πίσω την χρονιά που πέρασε, αλλά και να δείξει ένα νέο πρόσωπο. Θα περιμένουμε να κλείσει τόσο το ρόστερ της ομάδας μας, όσο και των υπολοίπων για να μπορέσουμε να κρίνουμε το πρωτάθλημα της νέας περιόδου. Στόχος είναι όλα αυτά να γίνουν πράξη και πράξη θα γίνουν μέσα από τη σκληρή δουλειά!»
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πόλο: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 08 Ιούλ 2018, 07:31

Μουρατίδης: «Χαρούμενος που συνεχίζω στο Δικέφαλο!»

Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το τμήμα Υδατοσφαίρισης Ανδρών ανακοινώνουν την ανανέωση της συνεργασίας με τον αθλητή Παύλο Μουρατίδη, ο οποίος θα στελεχώσει την ομάδα και την αγωνιστική περίοδο 2018-2019.

Μετά την ανανέωση της συνεργασίας, ο αθλητής Παύλος Μουρατίδης δήλωσε αποκλειστικά στο acpaok.gr:

«Είμαι πολύ χαρούμενος που μου δίνεται η ευκαιρία να συνεχίσω στην ομάδα και ευχαριστώ τον Πρόεδρο, τη Διοίκηση και το τεχνικό τιμ για την εμπιστοσύνη που δείχνουν προς το πρόσωπό μου. Φέτος, η ομάδα έχει ενισχυθεί σημαντικά με έμπειρους παίκτες και θα προσπαθήσουμε να αφήσουμε πίσω την περσινή δύσκολη χρονιά και να δείξουμε ένα πολύ καλό πρόσωπο. Εύχομαι να έχουμε μια καλή αγωνιστική χρονιά χωρίς τραυματισμούς.»
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πόλο: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 04 Σεπ 2018, 14:01

Ενίσχυση για το πόλο με Σολεϊμάνιπακ!

Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το τμήμα Πόλο Ανδρών ανακοινώνουν την απόκτηση του αθλητή Aria Soleimanipak για την αγωνιστική περίοδο 2018-2019.

Ο 21χρονος Καναδός περιφερειακός την προηγούμενη σεζόν αγωνίστηκε με τα χρώματα του Υδραϊκού, ενώ φέτος θα ενισχύσει το Δικέφαλο στην περιφέρεια.

Μετά την υπογραφή του συμβολαίου του, ο Aria δήλωσε αποκλειστικά στο acpaok.gr:

«Αρχικά, ευχαριστώ τη Διοίκηση και τον προπονητή για την εμπιστοσύνη τους προς το πρόσωπό μου. Αγωνίζομαι για δεύτερη χρονιά στην Ελλάδα, ο ΠΑΟΚ είναι μία μεγάλη ομάδα και είμαι χαρούμενος που θα γίνω μέλος της ασπρόμαυρης οικογένειας! Θα προσπαθήσω να βοηθήσω την ομάδα τόσο στο πρωτάθλημα όσο και στο κύπελλο! Καλή αγωνιστική σεζόν να έχουμε...».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πόλο: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Fish » Πέμ 11 Οκτ 2018, 21:09

“Στόχος μας για τη φετινή σεζόν είναι να μπούμε στα play-off, αλλά και να παρουσιάσουμε ένα ανταγωνιστικό σύνολο. Πολλές ομάδες είναι κοντά και δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα πριν τις πρώτες αγωνιστικές”.

ΝΕΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΕΑ ΟΝΕΙΡΑ !!!

Έφυγαν: Γαλανίδης, Κεχαγιάς, Φοροτζίδης, Προσινικλής Π., Προσινικλής Ν., Τίγκας, Τσολακούδης, Σιώπκας, Δημητριάδης, Μπόλκας, Κάτζαλης, Μαξίμοβιτς

Ήρθαν: Τζωρτζάτος, Χαραλαμπόπουλος, Καρούντζος, Σολεϊμάνιπακ, Κόχειλας, Παπαδομανωλάκης, Μανθογιάννης

ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ 2018-2019

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ

Τζωρτζάτος Παναγιώτης (1992)

Σιορδίλης Νάκος (1998)

Στάθης Γιάννης (2002)

Μανθογιάννης Σταύρος (2002)

ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ

Κόχειλας Νικήτας (1983)

Μουρατίδης Παύλος (1997)

Κουγιουνής Φίλιππος (2002)

Παπαδομανωλάκης Δημήτρης (2001)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ

Καρούντζος Διονύσης (1985)

Σολεϊμάνιπακ Άριαν – Καναδάς (1997)

Κεχαλάρης Γιάννης (2002)

Κουλούρης Κωνσταντίνος (2000)

Ζάτοβιτς Γιουράι – Σλοβακία (1982)

Παυλίδης Χρήστος (1995)

Σαρησάββας Νίκος (1986)

Νάνος Λάμπης (1998)

Βοζίκης Πρόδρομος (1998)

Παπαδόπουλος Δανιήλ (2000)

ΦΟΥΝΤΑΡΙΣΤΟΙ

Χαραλαμπόπουλος Χάρης (1990)

Τάτσης Μπάμπης (1992)

Σγουρίδης Δημήτρης (2000)

Προπονητής: Βέργος Παναγιώτης

Βοηθός προπονητή: Παρασκευόπουλος Καρυοφύλλης
Άβαταρ μέλους
Fish
 
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Παρ 14 Δεκ 2007, 13:04
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Πόλο: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Fish » Πέμ 11 Οκτ 2018, 21:13

1η Αγωνιστική με την Βουλιαγμένη το Σαββατο 13/10 στις 14:00' στο Ποσειδώνιο
Οσοι μπορουν .... :nairepaok:

https://paokwp.files.wordpress.com/2018/10/game.png
Άβαταρ μέλους
Fish
 
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Παρ 14 Δεκ 2007, 13:04
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Πόλο: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Fish » Σάβ 13 Οκτ 2018, 14:13

Εικόνα 08 - 12
Άβαταρ μέλους
Fish
 
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Παρ 14 Δεκ 2007, 13:04
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Πόλο: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό pilotos » Σάβ 13 Οκτ 2018, 14:21

Αρκετό κόσμο είχε στο Ποσειδώνιο,η ομάδα έδειξε ότι φέτος μπορεί να σταθεί πολύ καλά.
Όλα κρίθηκαν στο 3ο 8λεπτο

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Πόλο: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τετ 07 Νοέμ 2018, 16:18

Ήρθε και η πρώτη μας νίκη σήμερα στο Ποσειδώνιο επί του ΟΦΘ με σκορ 15-6.
Άντε να αρχίσει να ανεβαίνει και αυτό το τμήμα :pano: :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Πόλο: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Σάβ 08 Δεκ 2018, 11:41

Την αγωνιστική του άνοδο θέλει να επιβεβαιώσει το τμήμα υδατοσφαίρισης ανδρών, ΠΑΟΚ MORRIS, το οποίο μετά την καλύτερη εμφάνιση της έως τώρα σεζόν την περασμένη αγωνιστική κόντρα στο Ν.Ο. Χανίων στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο θέλει να δείξει τη δύναμή του και στις πισίνες του λεκανοπεδίου, αντιμετωπίζοντας αυτή τη φορά εκτός έδρας το Περιστέρι στο κολυμβητήριο Περιστερίου το απόγευμα του Σαββάτου και ώρα 16:00.

Χωρίς προβλήματα ολοκληρώθηκε η προετοιμασία, με τον Πάνο Βέργο να παίρνει μαζί του στην αποστολή όλους τους διαθέσιμους αθλητές.

Την εξέλιξη του αγώνα θα έχετε την ευκαιρία να την παρακολουθήσετε μέσω της επίσημης σελίδας στο facebook Α.Σ. ΠΑΟΚ / PAOK Athletic Club.

Από ΑΣ
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Πόλο: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 07 Ιουν 2019, 08:45

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες


Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron