Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 81-69 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για τις υποχρεώσεις του καλαθοσφαιρικού τμήματος για τη σεζόν 2018/19...

MVP Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος

J. Jones
3
50%
Moreira
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Χρυσικόπουλος
1
17%
Σχίζας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κόνιαρης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αθηναίου
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μαργαρίτης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ζάρας
1
17%
Παπαντωνίου
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Hatcher
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Garrett
1
17%
 
Σύνολο ψήφων : 6

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 81-69 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 03 Οκτ 2018, 17:57

Δεν ακούς PAOKmania Web Radio;
Δεν είδες καν το πρώτο ποστ;

Ντροπή.

Παίζουμε με τον νικητή του Διαγόρα Δρυοπιδέων - χάρτινοι.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 81-69 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 03 Οκτ 2018, 18:11

Δηλαδή με τον Διαγόρα.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89364
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 81-69 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pablito » Τετ 03 Οκτ 2018, 18:33

Έχουμε και λέμε, ο Αθηναίου όσο έπαιξε μ΄άρεσε το ίδιο και ο Jones. O Garrett είναι κτήνος. Ο Μορέιρα δεν έπαιξε πάρα πολύ, άλλα όσο έπαιξε έδωσε καλά δείγματα.

Παπαντωνίου έκτος κλίματος που είναι λογικό.
Pablito
 
Δημοσιεύσεις: 2240
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 81-69 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 03 Οκτ 2018, 18:59

Μια απ τα ίδια είδα κι εγώ, πάντα σε σχέση με τα καινούρια αποκτήματα...Μέτριος ο Σχίζας, χρειάζεται δουλειά...

Κατά τα λοιπά...Πρώτον, μπράβο στην ομάδα για την πρόκριση και φέρτε μας τώρα τον χαρταετό, με καλούμπα...

Μια απ τα ίδια σε σχέση με τις περσινές παθογένειες τους από Ζάρα (άμυνα γιοκ) και Κόνιαρη (ατολμία στο σουτ)...
Πολύ καλός ο Λίνος και (μάλλον φυσιολογικά, λόγω του πανδαμάτορος χρόνου) αρκετά βαρύτερος ο Χάτσερ...
Η εμπειρία του Γκος στην ρύθμιση του αγώνα, θαρρώ ότι είναι αναντικατάστατη...Δεν έπαιξε ούτε ο Πόουπ...

Ο Πανιώνιος όμως, δεν θεωρείται καν αντίπαλος για να βγάλουμε κάποια ασφαλή (ομαδικά) συμπεράσματα...
Εκείνος ο τουρίστας με την μπαντάνα (Νο 25) ήταν καλός και ο νεαρός playmaker τους, ο Νο 12, της προκοπής...

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 81-69 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 03 Οκτ 2018, 19:01

Ζαντός έγραψε:Δεν ακούς PAOKmania Web Radio;
Δεν είδες καν το πρώτο ποστ;

Ντροπή.

Παίζουμε με τον νικητή του Διαγόρα Δρυοπιδέων - χάρτινοι.


Εικόνα
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 81-69 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τετ 03 Οκτ 2018, 19:06

Πρωτα απο ολα υγεια σε ολους.Καλή σαιζόν να έχουμε και θα δούμε ωραίο μπάσκετ φετος θαρρω.
Οταν απουσιαζουν οι 2 Αμερικανοι σου Γκος και Ποουπ σημαντικοτατα κομματια της ομαδας και οταν οι Μαργαρίτης, Χάτσερ, Μορέιρα εκ των βασικων παιχτων σου ειναι σε μετρια μερα και βαζεις 81 ποντους ειναι ενα μηνυμα οτι η ομαδα αφηνει καλες εντυπωσεις και δινει πολλες υποσχεσεις για την συνεχεια οσο και αν το πρωτο δειγμα δεν ειναι και τοσο αξιοπιστο απεναντι σε εναν μαλλον αδυνατο αντιπαλο.
Συνεχίζουμε στους 8 αντιμετωπίζουμε την χαρτοσακουλα στο Παλατάκι, που πρέπει να βράζει.
ΠΑΜΕ ΡΕ ΠΑΟΚΑΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!! :opaokara: :opaokara: :opaokara: :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 81-69 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τετ 03 Οκτ 2018, 19:37

Λείπει ο αμυντικός δαγκάνα που θα δέσει τον αντίπαλο.
Από την άλλη, πλουραλισμος στην επίθεση.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 81-69 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 03 Οκτ 2018, 20:35

painkiller4 έγραψε:Καλή σαιζόν να έχουμε και θα δούμε ωραίο μπάσκετ φετος θαρρω.

Αυτο λεω κι εγω.Αμα μπορεσει να φτιαξει το συνολο ο Παπ θα δουμε ωραια πραγματα.
Εμενα παντως μ αρεσε η...δευτεραντζα Γκαρετ.ισως να παθαμε και στερητικο τοσα χρονια μα αυτους που βλεπαμε στο
παλαατκι και μας φαινεται καπως ενας (επιτελους) κανονικος ψηλος που δειχνει να χει και νιονιο μιας και βλεπει γηπεδο(χωρους ,συμπαικτες)
Ο αντιπαλος σημερα δε προσφερεται για συμπερασματα οποτε θα περιμενουμε κανα μηνα τουαχιστον μεχρι να δουμε τι μπορει να κανει η ομαδα..


ΥΓ Ρε Μπανε ντροπη.Φανταζομαι τι σοκ θα παθουν οι αμερικανοι αν πανε απ την πισω πλευρα στο παλατακι και δουν οτι στην αρχη της ανηφορας το ενα ρευμα κυκλοφοριας το εχουν κοψει κατι μικρα ....δεντρα :o που φυτρωσαν στη μεση του δρομουΕγκαταληψη.. :(
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 81-69 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kayde » Τετ 03 Οκτ 2018, 20:50

kataramenos5 έγραψε:Ρε Μπανε ντροπη.Φανταζομαι τι σοκ θα παθουν οι αμερικανοι αν πανε απ την πισω πλευρα στο παλατακι και δουν οτι στην αρχη της ανηφορας το ενα ρευμα κυκλοφοριας το εχουν κοψει κατι μικρα ....δεντρα :o που φυτρωσαν στη μεση του δρομουΕγκαταληψη.. :(


Αφηστε τα.Λιγο ακομα να μεγαλωσουν θα κανουν ωραια σκια για το αμαξι οταν θα εχει ηλιο..
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2099
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 81-69 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 03 Οκτ 2018, 22:07

Δηλαδη τρεχουμε που τρεχουμε αλαφιασμενοι ν α προλαβουε το υπερθεαμα,ειναι τιγκα τα παρκινγκ απο κοσμο που ψαχνει θεση ,ενας να ανεβαινει ενας να κατεβαινει δε θελει πολυ να γινει το κακο.Πανω σε στροφη ειναι κιολας
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 81-69 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 03 Οκτ 2018, 22:23

Με τη νίκη του επί του @PanioniosBasket για την Β΄ φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, ο ΠΑΟΚ προκρίθηκε στα προημιτελικά του θεσμού. Επόμενος αντίπαλος για τον ΠΑΟΚ είναι η @paperBC σε νοκ άουτ αγώνα που θα διεξαχθεί στο “PAOK Sports Arena” στις 3 ή 4 Νοεμβρίου.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 81-69 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 04 Οκτ 2018, 00:36

Είδα την ομάδα 3η-4η φορά για φέτος... Αυτά έχω να πω γενικά:

O JJ με εντυπωσίασε θετικά. Πολύ καλή ευστοχία έξω από τα 6.75! Βέβαια, δεν θα μπαίνουν πάντα.. Και ο Goss έκανε αγώνα με 31 πόντους, έχει κάνει και με 5.

Τον Moreira θα παρακαλάμε να τον ανανεώσουμε. Όπως και τον Garrett, πιστεύω. Νωρίς είναι, αλλά σωματικά τουλάχιστον είναι τέρατα και ο Garrett μάλιστα είναι rim protector ολκής.
Να περιμένετε πάρτυ στην ρακέτα μόλις δέσει η ομάδα.

Λίνο...άντε αγόρι μου, πάντα τέτοια.

Για Σχίζα δεν έχω γνώμη, ούτε για Χαβουζαίου.. Δεν βολεύει το ραδιόφωνο για να παρατηρείς τους πάντες και τα πάντα ανά πάσα στιγμή.

Κόνιαρη......Κόνιαρη... Μια μέρα θα μπει όλος ο λαός στο παρκέ (και οι 500) και θα σε λιντσάρουν... Αφού το έχεις το γαμημένο, γιατί δεν το μπουμπουνάς;;;;;;;; Αυτός ο δισταγμός σου συνέχεια στο σουτ, θυμίζει εμένα με τις γκόμενες στο γυμνάσιο... Το σκέφτεσαι, διστάζεις, το ξανασκέφτεσαι και μετά... Ή θα το κάνεις και θα φας τάπα γιατί σε πήραν χαμπάρι μέχρι και οι καρέκλες, ή θα δώσεις απλώς πάσα δίπλα.

Ο Αρχηγός...γνωστός και μη εξαιρετέος. Μπάσκετ κλάσσης.

Τον Ζάρα τον ξέρουμε...έδωσε καναδυό καλά σουτ απ'έξω σήμερα.

Ο Νώντας τώρα ήρθε, δεν ξέρουμε πόσο θα μείνει... Αλλά τον Άπο δεν τον αντικαθιστά κανείς. FEAR THE (gray) BEARD!

O Hatcher είχε μία εξαιρετική assist σήμερα στον Λίνο (νομίζω), γενικά καλή εμφάνιση, τον ξέρουμε κι αυτόν.. Δεν θα πάει να κάνει το εκρηκτικό lay-up, αλλά 13 χρόνια επαγγελματικού μπάσκετ είναι αυτά... Θα προσφέρει τα μέγιστα γιατί γουστάρει που είναι εδώ. Και βαράει και 3ποντα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 81-69 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 04 Οκτ 2018, 00:57

Επίσης...ανέλπιστα καλή διαιτησία! Πέρα από καναδυό φάουλ παραπάνω στον Μαργαρίτη, ήταν πολύ καλοί οι ρεφς!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 81-69 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 04 Οκτ 2018, 08:29

Και πολύς κόσμος...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89364
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 81-69 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 04 Οκτ 2018, 11:45

Λιγοι και καλοι :mrgreen:

Εικόνα

ΥΓ Μη σας δειξω και Γκοραν κι εχετε θεμα με τις γυναικες σας.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Σεζόν 2018-2019

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

cron