χανούμι - Π.Α.Ο.Κ. 61-54 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Tepic
11
92%
Λιάπης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κακαρούδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Δέδας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μαργαρίτης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κώττας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Duvnjak
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Markovic
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Hatcher
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Clanton
1
8%
 
Σύνολο ψήφων : 12

Re: χανούμι - Π.Α.Ο.Κ. 61-54 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dtown » Τετ 27 Απρ 2016, 23:12

RoMaN έγραψε:
ilovegame27 έγραψε:Κομβικό σημείο του ματς το ελεύθερο άστοχο τρίποντο του Δέδα που θα πηγαινε το παιχνίδι στους 2 και τον άγχος στα χανουμάκια!



Συμφωνώ 100%.

Έπαιξε ξεκάθαρα ρόλο και η κούραση, αφού στο 4ο πέσαμε κατακόρυφα...

Hatcher 36.5'
Clanton 34'
Tepic 32'
Μαργαρίτης 26'
Δέδας 22'
Markovic 20'

Και μετά Duvnjak 14' και ο Κακαρούδης 12'...


Πρώτος σκόρερ του αγώνα ο Tepic με 22 και ακολουθεί ο Μαυροειδής με 10...μετά ΟΛΟΙ μονοψήφιο...

Θα δει κάποιος Αμερικανός το 61-54 και θα αναρωτιέται γιατί διεκόπη ο αγώνας...


Δεν το ειδα το ματς,δυστυχως η ευκαιρια χαθηκε το σαββατο.Ακομα και με αυτη την ΤΡΑΓΙΚΗ (οπως την ειδα στα δυο πρωτα παιχνιδια) Κουλα,δυο φορες μπρεικ πολυ δυσκολο να καναμε..Παντως βλεποντας τους χρονους αυτο το Δεδας 22' και Ντουβνιακ 14' βγαζει ματια και κατι παραπανω..δηλαδη αν και χωρις Βασιλειαδη δεν παιξει ο Ντουβνιακ ενα τριανταλεπτο σε ματς ζωης και θανατου ποτε θα το κανει :?
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: χανούμι - Π.Α.Ο.Κ. 61-54 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό aagness » Πέμ 28 Απρ 2016, 09:13

Το σημαντικότερο είναι ότι η ομάδα δεν παραδόθηκε, όπως θα πίστευαν πολλοί.
Το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες και αν ήμασταν λίγο πιο εύστοχοι και έμπαιναν κάποια σουτ, το αποτέλεσμα θα ήταν διαφορετικό.
Στην άμυνα πραγματικά σκυλιάσαμε σε όλο τον αγώνα. Μπορεί να υστερούσαμε στα ριμπάουντ αλλά πρώτη φορά είδα την ομάδα φέτος να κυνηγάει τόσο πολύ στην άμυνα και σε όλο τον αγώνα.
Και για όσους ενδεχομένως πικράθηκαν, έχω να πω πώς αποκλείεται να πικράθηκαν πιο πολύ από τον Σούλη και κάποιους παίκτες μας.
Η χρονιά τελείωσε πιο γρήγορα απ' ότι θα θέλαμε όλοι μας, αλλά εγώ και φέτος μόνο μπράβο έχω να πω στην ομάδα μας, στον προπονητή και στη διοίκηση. Όλοι γνωρίζουμε τί κάνουν και με τί μέσα το κάνουν τόσα χρόνια. Και να μην ξεχνάμε τί προηγήθηκε πριν από αυτά τα χρόνια (εποχή Δρόσου κλπ).

ΥΓ 1 Παρεμπιπτόντως, έχω μεγάλη περιέργεια ποια θα είναι η τιμωρία της ΑΕΚ για κροτίδες, καπνογόνα και υβριστικά συνθήματα κατά Βασιλακόπουλου, που κλασικά επαναλήφθηκαν μετά τις συστάσεις από τα μικρόφωνα.
ΥΓ 2 Σε όλο τον αγώνα ήταν μαζεμένοι πίσω από τον πάγκο της ομάδας μας θερμόαιμοι οπαδοί, έτοιμοι να μπουν στο γήπεδο σε περίπτωση που έχανε η ΑΕΚ. Ακούστηκαν και μερικά κατά του Βασιλειάδη, ο οποίος - εμφανώς στεναχωρημένος - ήταν απόλυτα διακριτικός.

ΜΟΝΟ ΠΑΟΚ
aagness
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ 17 Απρ 2016, 00:47

Re: χανούμι - Π.Α.Ο.Κ. 61-54 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 28 Απρ 2016, 10:40

Αιδιόπανα, ασελγώ στην Αθήνα σας...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: χανούμι - Π.Α.Ο.Κ. 61-54 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Πέμ 28 Απρ 2016, 16:52

μπραβο στην ομαδα που παλεψε και εδωσε τον καλυτερο της εαυτο...

συνοψιζοντας ειχαμε μια χρονια που πανω κατω πηραμε αυτα που αξιζαμε...αφου παραδεχθηκε και ο τελης τα φετινα λαθη ειμαι σιγουρος πως δεν θα επαναληφθουν φετος και τουλαχιστον καθαρα εντος παρκε ελπιζω να δουμε κατι πιο "μπασκετικο" που θα προσελκυσει και λιγο κοσμο παραπανω...

υγ χοντρε τελικα ειχαν δικιο για σενα που λενε οτι οταν χανεις το κινητρο σου τελειωνεις παιχτικα...με απογοητευσε πολυ η σταση σου...ποτε ο μαωλιος μπορει ποτε ο κωλος του πονει που λεμε καισ το χωριο μου...

υγ2 σοβαρα εχει ο μαρκοβιτς ενα ακομη χρονο συμβολαιο??αν τον ξαναδω παρεα με κακαρουδη στην ομαδα θα κυρηξω αποχη :lol:
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: χανούμι - Π.Α.Ο.Κ. 61-54 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Πέμ 28 Απρ 2016, 18:42

Εμενα μ αρέσουν παντως πι σκέψεις για πολυετή ..βεβαια σε ποιους τα δινεις
Εγω νομιζω συνολικά καλα πηγε σχετικά η ομαδα παραπανω θα ταν εκπληξη
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: χανούμι - Π.Α.Ο.Κ. 61-54 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Πέμ 28 Απρ 2016, 21:45

Τέλος σε μία χρονιά, όπου στο πρωτάθλημα τερματίσαμε ακριβώς εκεί που αντιστοιχεί στο υλικό μας, αλλά με τον αποκλεισμό στο κύπελλο να αποτελεί τρομερά μελανή στιγμή, η οποία πιθανώς να λειτουργήσει και ευεργετικά με τον τρόπο της για το άμεσο μέλλον.

1) Αύξηση του μπάτζετ, με κάθε τρόπο.
2) Αμερικάνοι, πολλοί Αμερικάνοι. Λαντ οφ δε φρι, χόουμ οφ δε μπρέιβ, φονιάδες των λαών, τέσσερις από δαύτους τέλος πάντων.
3)Από το υπάρχον ρόστερ, παραμονή οπωσδήποτε του Μαργαρίτη. Ο Χάτσερ έκανε πολύ καλή χρονιά, αλλά θα ήθελα κάτι διαφορετικό στη θέση του.
4)Προσανατολισμός και σε γοητευτικό στυλ παιχνιδιού, το οποίο προσελκύει κόσμο. Τη χρονιά με Μονρό και Γκρέγκορι, υπήρχε κόσμος που πήγαινε γήπεδο λόγω του θεάματος που προσφέραμε.
5)Στοχοθεσία, ακόμη κι αν δεν μας βγει. Προτιμώ να ακούω ότι θα παλέψουμε σαν τρελοί για την τρίτη θέση, παρά να ξανακούω το τροπάρι για εξυγίανση.
6)Δεν υπάρχουν μόνο ο ΜακΓκραθ, ο Μπρέμερ και γενικά, οι παλιοί γνώριμοι. Υπάρχουν κι άλλοι παίκτες στο παγκόσμιο μπασκετικό στερέωμα.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: χανούμι - Π.Α.Ο.Κ. 61-54 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 29 Απρ 2016, 01:23

Η εξυγίανση τελείωσε ουσιαστικά φέτος.. Οκ, με Σαββίδη, αλλά δεν θα τους αφήσει έτσι, τα λεφτά του δεν τα κάνουν διακοπές στη Μύκονο, αλλά ξοφλάνε χρέη..


Συμφωνώ και με εσένα, Αυρηλιανέ, και με τον Palok που σε άλλο topic είπε τα ίδια πάνω κάτω...
Επιτέλους να αλλάξουμε τον τρόπο παιχνιδιού μας, στο volley όλη τη χρονιά είχαμε 30-40 % άτομα που ήσαν απλά φίλοι του αθλήματος και έρχονταν για το θέαμα.. Ε αυτοί έγιναν Π.Α.Ο.Κ.! Μπασκετικά εμείς τέτοιους τους χάνουμε πάρα πολύ από τον Άρη... Ούτε οι παλιοί μπασκετικοί ΠΑΟΚτσήδες έρχονται στο μπάσκετ, αυτούς πρέπει να φέρουν πίσω στο γήπεδο.. Η οπαδική δυναμική του μπασκετικού Π.Α.Ο.Κ. δεν είναι 500-1000 άτομα!


Εγώ έχω μεγάλες ελπίδες για την επόμενη χρονιά...αλλά, θέλουμε Αμερικανέζους... Όχι κανέναν Balabanson όμως!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: χανούμι - Π.Α.Ο.Κ. 61-54 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 30 Ιαν 2017, 14:56

Λουκέτο και εύχομαι την επόμενη χρονιά να μην έχουμε τα ίδια αγωνιστικά σκαμπανεβάσματα. :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:


MVP ο Tepic, μακάρι να ανανεώσει και για του χρόνου ο παιχταράς, ή να πάρουμε Σέρβο εφάμιλλης ποιότητας, που να είναι γνήσιος άσσος.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες